Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo S10-3 - Partycja Recovery - nie mogę przywrócić systemu

18 Kwi 2016 14:07 1122 6
  • Poziom 2  
    Witam.Po sklonowaniu na nowy dysk SSD systemu Win7 wraz z partycją Recovery nie mogę uruchomić w żaden sposób tej partycji.Wyskakują mi błędy,mam problemy z bootowaniem systemu. W sumie chodzi mi o to żebym miał dostęp do tej sprawnej partycji i żeby postawić na nowo czysty system od Lenovo.Zrobiłem już chyba za dużo niepotrzebnych operacji na partycjach i nie mogę też utworzyć nowej partycji na której mi zależy.Dane mgę stracić, gdyż są skopiowane.Na starym dysku partycja Recovery zachowuje się identycznie i nie mogę jej uruchomić.Najdalej udało mi się dojść do tła logowania ale wtedy pokazuje się wiersz poleceń i w sumie niewiem co za komende mam tam wpisać,żeby być może pokazała się całość ekranu przywracania. Bardzo proszę o pomoc.W załączniku zrzut ekranu z programu DMDE. Pozdrawiam i liczę na pomoc fachowców Lenovo S10-3 - Partycja Recovery - nie mogę przywrócić systemu
  • Poziom 29  
    Po pierwsze, nie wiem jak wykonywałeś tę operację klonowania dysku. Poradnik tu: http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Przen...zyli.jak.to.zrobic.sprawnie.i.bezpiecznie,226
    Opisany sposób pozwala na bezpieczne wykonanie całego zabiegu, zamiany sklonowanego dysku, wykonania kopii zapasowej, etc. O ile na "starym" dysku wykonywałeś kiedykolwiek kopię zapasową, przywróć system z tej kopii. Następnie wykonaj przywracanie z partycji Recovery. Jak--> no myślę że wiesz?. Po poprawnym, przywróceniu systemu z recovery, poczytaj co należy wykonać przed przystąpieniem do klonowania, ściągnąć program, dysk ssd przywrócić do stanu początkowego, Ease US Todo Bacup Free 9.00.1, oraz HD Tune2.55 wykona resztę za Ciebie, stosować się tylko do poleceń wyświetlanych na ekranie.
  • Poziom 2  
    Klonowanie wykonywałem za pomocą Aomei Partition Assistant z zaznaczeniem optymalizacji do SSD.Całość przebiegła sprawnie do końca ,ale później zorientowałem się,że jednak partycja recovery nie działa.Niestety nie posiadam żadnej sprawnej kopi systemu. Ta którą zrobiłem dzisiaj jest również z niesprawnym Recovery na którym na chwilę obecną najbardziej mi zależy.Błąd jest chyba w parametrach "LENOVO_PART" oraz być może w uszkodzonym lub brakującym pliku <windows root>system32\hal.dll -bo i taką informację widziałem próbując naprawy. Liczę na dalszą pomoc i sugestie.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za linka.Będę próbował do skutku każdego sposobu.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Typ partycji przede wszystkim jest 07, a nie 12 (bodajże taki jest oryginalnie w Lenovo). To właściwie wygląda jak Recovery nadpisane przez jakąś 15GB partycję. Było wykonać kopię posektorową a nie kombinować kopiując partycje. Pokaż screen dla starego dysku. Prawidłowo wygląda to tak, jak chociażby w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2399384.html
  • Poziom 2  
    Faktycznie.Za szybko przystąpiłem do kopiowania partycji,tym bardziej że dysk źródłowy praktycznie już padał(HD Senitel oceniał jego żywotność na 2 dni).Na szczęście dla mnie miałem klona systemu(niestety bez Recovery) na innym starym dysku,którego teraz wgrywam już na spokojnie na SSD.Nad recovery już własnym popracuję w późniejszym terminie.Dziękuję za rady,pomoc i zainteresowanie.Pozdrawiam