Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rodzaje złącz i zaciskarki

kecajs 18 Kwi 2016 14:18 471 2
  • #1 18 Kwi 2016 14:18
    kecajs
    Poziom 17  

Witam,
    chciałem sobie zakupić zaciskarkę do kabli koncentrycznych, abym mógł porządnie i trwale zarobić końcówki kabli koncentrycznych z przeznaczeniem do anteny satelitarnej i anteny telewizji naziemnej. Fajnie byłoby, jakby można było także zarobić końcówkę do radia CB. Wiem, że muszą to być zarabiarki do złącz typu "F", ale na allegro jest kilka rodzajów, np. F-59, F-11, F-6, UHF-58, UHF-8, RG58, RG59, RG6, RG62, CB... Jak to ugryźć?? Będzie ktoś z Państwa tak uprzejmy i mi pomoże to ogarnąć? Grzebałem w Googlach i na innych stronach, ale nieznalazłem dokładnych informacji, czym różnią się te oznaczenia :(
    Pozdrawiam,
    Jacek

0 2
  • #2 19 Kwi 2016 06:51
    mihal2002
    Poziom 43  

Ile złącz i rodzai kabli tyle zaciskarek.

kecajs napisał:
    chciałem sobie zakupić zaciskarkę do kabli koncentrycznych, abym mógł porządnie i trwale zarobić końcówki kabli koncentrycznych z przeznaczeniem do anteny satelitarnej i anteny telewizji naziemnej

Dla amatora to skarbonka.

0
  • #3 19 Kwi 2016 07:12
    kecajs
    Poziom 17  

A możesz mi przybliżyć znaczenie tych oznaczeń złączy? Mam wrażenie, że jeżeli robię sobie samemu, to wystarczy, że wybiorę jeden rodzaj kabla do TV Sat i jeden do telewizji naziemnej i tego będę się trzymał, to wystarczy mi jedna, dwie zaciskarki. A jak się mylę, to przynajmniej - rozumiejąc te oznaczenia - uświadomię to sobie :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo