Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa D - Zamek tylnej klapy , sygnał OPEN

18 Kwi 2016 16:35 6324 7
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam problem z zamkiem tylnej klapy , przestał działać stycznik (element otwierający klapę) , jak podaję napięcie na pin 30 w wiązce bezpieczników pod kierownicą to zamek się otwiera. Na tablicy rozdzielczej jest napis OPEN i sygnał dźwiękowy , który uruchamia się przy każdym ruszeniu pojazdem. Czy możliwe jest że jest jakiś czujnik zamknięcia klapy - stąd ten komunikat OPEN ? Czy jest to spowodowane awarią stycznika lub zamka . Nie wiem który element za to odpowiada.
  • Poziom 39  
    Na początek sprawdzićprzewody w gumowej przelotce,pomiędzy klapą a resztą auta (przy zawiasie). Druga rzecz to mikroswitch w zamku klapy.
  • Poziom 10  
    A gdzie generowany jest sygnał że klapa jest nie zamknięta - przy zatrzaśniętej pokrywie?
  • Poziom 10  
    To wiem, po tym poście otworzyłem klapę , nadal nie wiem jak widzi sterownik że jest otwarta kiedy jest zamknięta , gdzie jest czujnik , w styczniku , w zamku , a może przerwany obwód to generuje?
  • Poziom 39  
    W oplach w zamku jest mikroswitch. Jak odskoczy to włącza.
  • Poziom 25  
    Sprawdź sobie wiązkę w przelotce do klapy.
    Jeżeli jest sprawna (nie połamane przewody) , to zamek klapy do wymiany.
  • Poziom 10  
    Korzystając z wolnej chwili postanowiłem sprawdzić problem , oczywiście przewody w przelotce są ok. Z zamka wychodzą cztery przewody. Przewód nr 1 podaje napięcie jak wciśniemy stycznik w klamce , przewód nr 2 to masa , przewód nr 3 - to właśnie on był przyczyną problemów , daje on sygnał o tym czy klapa jest zamknięta czy otwarta. Uznałem że włącznik w zamku jest zepsuty , sam zamek jest sprawny więc aby nie ponosić kosztów i straty czasu , zmostkowałem przewód nr 2 i 3 - wszystko wróciło do normy , zamek otwiera się i zamyka . Przwód nr 4 - oświetlenie przestrzeni bagażnika.
    Opel Corsa D - Zamek tylnej klapy , sygnał OPEN