Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung 941MP - Czy te wartości rezyst. trafka są dobre

jgx 18 Apr 2016 17:15 1380 5
 • #1
  jgx
  Level 12  
  Witam
  Ok. pół roku temu monitor uległ awarii - po ok.1s. gasł ekran. Po rozebraniu i pomierzeniu trafka okazało się że na uzwojeniach wtórnych były bardzo różne wartości rezystencji więc wiadomo kupiłem nowe i było OK. Teraz identyczne objawy więc pomyślałem że trafko znów szlag trafił, wylutowałem i pomiary są 1044 i 1045 ohmów, znalazłem specyfikacje od tego trafka która mówi o 950+-50 - Link Czy moje trafo jest walnięte czy dobre a usterka leży gdzie indziej?
 • #2
  kokapetyl
  Level 43  
  jgx wrote:
  że trafko znów szlag trafił, wylutowałem i pomiary są 1044 i 1045 ohmów, znalazłem specyfikacje od tego trafka która mówi o 950+-50 - Link Czy moje trafo jest walnięte czy dobre a usterka leży gdzie indziej?

  Na pierwszą część pytania odpowiadam Nie
  Usterka jest gdzie indziej.
 • #3
  jgx
  Level 12  
  Więc tak - wymieniłem wszystkie świetlówki (4szt) i jest OK tylko przy jednym unikalnym podłączeniu ich do gniazd płyty zasilacza (innej kolejności niż fabrycznie) - czyli fabrycznie było góra 1,2, dół 3,4, i jeśli tak podłączone to jest to samo czyli zapali się na 1-2 si i gasną (obraz na matrycy cały czas jest co widać po oświetleniu latarką) a jak zmienię góra 1,3 dół 2,4 jest OK, każda inna kolejność wyłącza śietlówki - o czym to może świadczyć? Czy jeśli tak zostawię jest szansa że będzie to działać czy jest gdzieś w dalszym ciągu usterka i długo to nie pochodzi?
 • #4
  Jakant
  Level 35  
  Czy te świetlówki to nowe, czy używki. Jeżeli używki to może być taki efekt.
 • #5
  jgx
  Level 12  
  Nowe - elektrolity w zasilaczu ( niskonapięciowe ) też nowe dałem
 • #6
  dzimi
  Moderator
  Sprawdź kondensatory przy gniazdach świetlówek (ok.5pF/3kV).