Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wireless GSM security alarm system - podłączenie czujki Satel

18 Kwi 2016 18:06 2166 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc
    Posiadam taki prosty alarm made in china - jak na zdjęciu - kupiony na aukcji i potrzebuje do niego podpiąć dodatkowa czujke przewodowa. Czy podpowie mi ktoś czy jest to możliwe ? Ewentualnie jak to zrobić?
    Posiadam dwie czujki satel: cobalt plus i Grey plus - któraś się nada?
    Z góry dziękuję za pomoc
  • PCBway
  • Poziom 15  
    Znajdź na Facebook'u profil Alarmsystemgsm, tam masz schemat i sposób programowania tego wynalazku.
  • PCBway
  • Poziom 15  
    Odpowiadając na Twoje pytanie (PW)
    Nigdy tego nie programowałem, nawet tego wcześniej na oczy nie widziałem.
    Z tego co teraz widzę na obrazkach L1 L2 L3 L4 to wejścia na czujniki przewodowe. Do czujki musisz też doprowadzić zasilanie 12V z tego pseudo alarmu.
    Osobna sprawa to zaprogramowanie tego ustrojstwa ..... nie znam angielskiego i Ci w tym nie pomogę.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Masz jakąś instrukcję konkretną do tego? SP +/- to pewnie wyjścia na sygnalizator. OUT to wyjście programowalne, Wyjście oznaczone "12" to pewnie dodatkowe zasilanie (do czujki), a tak jak powiedział Kolega igorrr wejścia Lx to pewnie są wejścia. Problem w tym, że nie ma jeszcze masy (COM/GND).

Jak już znajdziesz masę w tej centrali to musisz:
    a) Grey Plus
    1. podpiąć zasilanie do zacisków 12 i COM (zaciski po prawej stronie)
    oraz, w zależności od tego co centrala Ci oferuje, ale pewnie niewiele, więc:
    2. połączenie NC/NC (styk alarmowy) do wejścia L1 i masy centrali
    3. połączenie TMP/TMP (styk sabotażowy) do wejścia L2 i masy centrali

W ten sposób będziesz miał czujki podłączone typu NC (normalnie zamknięte) i pobudzenie wejścia 1 będzie powodowało alarm, a pobudzenie wejścia 2 będzie powodowało sabotaż.

b) Przy użyciu czujki Cobalt Plus masz podobne połączenie, tylko inne umiejscowienie styków połączeniowych. Możesz je połączyć do styków L3 i masa oraz L4 i masa. W ten sposób masz połączone dwie czujki przewodowe.

Nie jest to najlepsze połączenie możliwe (nie masz informacji o antymaskingu oraz zajmujesz dwa wejścia na jedną czujkę, a nie używasz rezystorów parametrycznych). Niemniej, moja sugestia jest spowodowana tym, że ta centrala pewnie obsługuje wejścia typu NC, a co do 2EOLi to taki pewny nie jestem.
  • Poziom 2  
    pawelwolanczuk bardzo dziękuję za pomoc.
    Czujki podłączone i działają - jako masę wykorzystałem SP- a resztę podłączyłem tak jak pisałeś.
    Jeszcze raz wielkie dzięki!