Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic Lumix DMC 57 - Wgranie firmware jak to prawidłowo przeprowadzić

miro0123 18 Apr 2016 21:54 1593 7
    miro0123
    Level 9  
    Witam wszystkich i proszę o pomoc .
    Posiadam aparat Panasonic Lumix DMC 57 z wersją firmware 1.2 a pojawiła się wersja 1.3 którą chciałbym wgrać tak aby niczego nie popsuć.
    Dlatego prosiłbym o instrukcję krok po kroku jak to zrobić w servisie mi nie udzielili takich informacji twierdząc że tylko oni mogą przeprowadzić taki zabieg ,
    aparat jest na gwarancji ale to jest usługa jej nie podlegająca i kosztuje 130 zł plus wysyłka w obie strony.
    Myślę że trafiłem do dobrego działu jeśli nie to proszę przenieść mój post do właściwego
    miro0123
    Level 9  
    Dzieki ale nic z tego wszystko robię zgodnie z instrukcjami a aparat nie widzi pliku aktualizacyjnego na karcie SD.
    Piszą że plik powinien mieć rozszerzenie "bin" ale ten pobrany plik takiego nie ma
    jest oznaczony jako / TZ57_ V13 exe/wygląda to jak archiwum .
    Po rozpakowaniu pojawia się plik / FPUPDATE.DAT .
    Umieszczałem oba pliki/ raz jeden a potem drugi/ i nic z tego aparat się nie aktualizuje .
    Pliki te skopiowałem na kartę pamięci poprzez komputer , mam tam takie pliki;
    H:/DCIM
    /MISC
    /PRIVATE
    i tu skopiowany plik
    Aparat naładowany do pełna postępuje według opisu a efektu brak co robię nie tak ? Panasonic Lumix DMC 57 - Wgranie firmware jak to prawidłowo przeprowadzić
    Tutaj jest ikona pobranego pliku .
    adamjk
    Level 28  
    "Piszą że plik powinien mieć rozszerzenie "bin" ale ten pobrany plik takiego nie ma"
    Kto i gdzie to pisze? Wszędzie jest wyraźnie napisane, że ściągnięte archiwum należy rozpakować, a plik FPUPDATE.DAT skopiować do głównego katalogu karty SD.
    Aparat należy wyłączyć, kartę SD włożyć do aparatu. Trzymając dźwignię "zoom" w pozycji "wide" wcisnąć przycisk "Playback" itd. zgodnie w/w stroną Panasonica.
    miro0123
    Level 9  
    Witam ponownie , pytasz gdzie to piszą ? ano na stronie Panasonic Polska cytat
    /Załadowałem oprogramowanie na kartę SD ale aparat nie dokonuje aktualizacji oprogramowania./

/Proszę się upewnić czy w głównym katalogu karty plik posida rozszerzenie ".bin" a akumulator aparatu jest całkowicie naładowany./

Niestety robiąc wszystko według Twojej rady nadal nic aparat nie widzi tego pliku.
    Dodatkowo karta pamięci zaczyna wariować , teraz nie mogę nic na nią przenieść
    wywala kom ze jest zabezpieczona przed zapisem .
    Przełączam przełącznik w karcie a ona dalej to samo.
    adamjk
    Level 28  
    Jeśli sytuacja wygląda tak, jak ją opisujesz (w co niestety śmiem powątpiewać), to pozostaje zwrócić się do Panasonic Polska.
    miro0123
    Level 9  
    Znalazłem rozwiązanie , plik aktualizacyjny skopiowałem do folderu Private na karcie SD i o dziwo wszystko poszło dobrze, aktualizacja się wykonała choć dziwi mnie ze w tym folderze aparat odczytał ten plik, a powinien być on na karcie SD w głównym katalogu, no ale co tam udało się .
    Temat uważam za zamknięty.