Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Elitebook 840 G1 - Nie chce się włączyć / Wentylator ciągle pracuje

Dawko3126 18 Apr 2016 22:57 2346 3
 • #1
  Dawko3126
  Level 2  
  Witam, wczoraj rozkręciłem laptopa w celu wyczyszczenia go i wszystko działało dobrze, do dnia dzisiejszego. Dzisiaj po południu gdy chciałem go uruchomić, niestety się nie udało. Laptop się wcale nie włącza tylko mijają diody, jeśli dobrze to odczytałem to jest to 2/2 czyli coś związane z BIOS'em. Dodam jeszcze że gdy mam włożoną baterie to wentylator cały czas pracuję pomimo tego że laptop jest wyłączony, tak samo jeśli podłącze pod ładowarkę i wyciągne baterie to również cały czas on pracuje. Czasami podczas uruchamiania można usłyszeć jakby jakiś dźwięk coś w stylu jakby wentylator się blokował. Tak przynajmniej ja to odbieram. I tak dziś dzień spędziłem myśląc co może być nie tak. Może ma ktoś jakieś pomysły?
 • #2
  sosarek

  Level 43  
  Dawko3126 wrote:
  Może ma ktoś jakieś pomysły?

  Rozebrać go ponownie i uruchomić płytę na stole.
 • #3
  sk1977

  IT specialist
  W czasie rozbierania sprawdzić czy nie został uszkodzony jakiś przewód lub tasiemka - np. przez przytrzaśnięcie, czy nie ma zwarcia do metalowych elementów, czy jakaś śrubka nie została w środku itp.
 • #4
  Dawko3126
  Level 2  
  Też go rozbierałem i gdy podłączyłem pod zasilanie to wentylator dalej pracuje. Dzisiaj zrobię to jeszcze raz żeby się upewnić. Dziwna sprawa bo działał elegancko a po południu już przestał. Próbowałem wgrać BIOS poprzez USB ale niestety nawet nie mam takiej możliwości bo mi się nie włącza menu.