Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet TermaQ Electronic - Nie pali w kuchni.

wwojtas 18 Kwi 2016 23:20 879 4
  • #1 18 Kwi 2016 23:20
    wwojtas
    Poziom 10  

Witam,
    Problem polega na tym, ze podgrzewacz wody nie uruchamia się, jeśli korzystam z wody w kuchni, jest tylko zimna, nie słychać nawet by próbował włączyć się gaz.
    Baterie w zlewozmywaku w łazience, jak i w wannie działają w miarę poprawnie,podgrzewacz odpala się i grzeje wodę. Mieszkanie kupione wiec nie wiem co działo się wcześniej. Baterie w kuchni 2 letnia, raczej tania i z niższej półki, ale czy to może być problem, w końcu bateria nowa.
    Aha, występuje takie zjawisko, ze jeśli włączę w kuchni na max baterie w kierunku ciepłej wody(nic się nie dzieje,dalej zimna) i pójdę do łazienki i tam uruchomię baterie od prysznica czy od zlewu to podgrzewacz włącza się i jest woda ciepła w kuchni ( spada widocznie cisnienie wody).Mogę wtedy również zakręć baterie w łazience, a piecyk jednak nie gaśnie i tylko wtedy daje ciepła wodę w kuchni.Jest to problem, bo przy myciu naczyń nie mogę latać co chwile do łazienki by włączyć podgrzewacz wody baterią w łazience?
    Wszystkie możliwości ustawienia pokręteł na podgrzewaczu nie pomagają.
    Prosze o sugestie.

• #2 19 Kwi 2016 06:50
    olejopalacz2
    Poziom 23  

Moze masz zamienione przewody w kranie
    Z ktorej strony masz ciepłą?

• #3 19 Kwi 2016 08:23
    wwojtas
    Poziom 10  

Ciepła z lewej. Ale czy to byłby problem ?
    Z jednej czy drugiej strony jeśli kran dam max w kazda ze stron to piecyk dalej nie rusza.
    Skoro odpala piecyk bateriami w łazience na logikę musi być sprawny ? Czemu w milczy jak kręcę bateria w kuchni ?

• #4 19 Kwi 2016 14:29
    wwojtas
    Poziom 10  

temat rozwiązany, perlator wymieniłem na lepszej jakości. pz

• #5 03 Lip 2016 11:24
    bocian77
    Poziom 1  

Cześć!
    Ja mam podobny problem - w kuchni (dalej od piecyka) i w umywalce w łazience (przy piecyku) ciepłej wody nie mam, do momentu odkręcenia ciepłej wody w wannie.
    Perlatory wykręciłem, sitka przed/za zaworami wyczyściłem, zawory odkręcone max. Jest w piecyku jeszcze jakiś filtr, który mogę przeczyścić przed wezwaniem speca? Nie chcę kupować nowego piecyka bo w ciągu 4 lat mamy mieć ciepłą wodę z miasta. Pacjent - Termet G-19-00.
    Pzdr.

Edit.
    Chyba rozwiązałem problem - czujnik przepływu wody włączający iskrownik/gaz itd. po obejściu - piecyk działa. Nowa część ok. 50zł. - tak informacyjnie :).
    Pzdr.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME