Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć amplituner HK3700 z TV Samsung UE40H6400

siwak29 19 Kwi 2016 01:38 792 8
  • #1 19 Kwi 2016 01:38
    siwak29
    Poziom 2  

Witam.
    Podłączyłem TV Samsung (UE40H6400) wyjściem optycznym do amplitunera Harman Kardon HK3700 z wejściem analogowym cinch z zastosowaniem konwertera optyczno-analogowego. Dźwięk z TV jest cichy w porównaniu do radia. Gdy słucham TV to po przełączeniu na radio jest tak głośno, że muszę ściszać, ciężko mi napisać o ile cichszy jest ten dźwięk ponieważ skala głośności nie idzie od 0 do 100 tylko pokazuje w dB. Zaczyna się od -80dB do +10dB, także radio słucham na -45dB a TV na -34dB.
    Dziękuje za pomocne odpowiedzi i pozdrawiam.

0 8
  • #2 19 Kwi 2016 03:14
    piotrek22101
    Poziom 39  

Sprawdź na podłączeniu Euro- chincze. Zmiana z optycznego na chincze zawsze zmieni moc sygnału.

0
  • #3 19 Kwi 2016 05:17
    Polon_us
    Poziom 40  

siwak29 napisał:
    Dźwięk z TV jest cichy w porównaniu do radia.

Jest to znana przypadłość telewizorów Samsung. Na forum było wiele tematów na ten temat np. ten -> Link
    Rozwiązaniem może być użycie wzmacniacza słuchawkowego, aby skompensować różnicę poziomu dźwięku.
    piotrek22101 napisał:
    Sprawdź na podłączeniu Euro- chincze.

To rozwiązanie jest poprawne tylko wtedy, kiedy telewizor korzysta z wbudowanego tunera. Dźwięk z urządzeń podłączonych przez HDMI nie jest przenoszony przez wyjście Scart.

0
  • #4 19 Kwi 2016 06:45
    piotrek22101
    Poziom 39  

"To rozwiązanie jest poprawne tylko wtedy, kiedy telewizor korzysta z wbudowanego tunera. Dźwięk z urządzeń podłączonych przez HDMI nie jest przenoszony przez wyjście Scart"

U mojego syna do tv wchodzi z dekodera HDMI a z EURO idzie na wieżę i działa dźwięk. Tv to LG

0
  • #5 19 Kwi 2016 07:28
    Polon_us
    Poziom 40  

piotrek22101 napisał:
    U mojego syna do tv wchodzi z dekodera HDMI a z EURO idzie na wieżę i działa dźwięk. Tv to LG

Śmiem wątpić. Proszę zweryfikować z synem, gdzie Euro jest podłączone - TV czy dekoder.
    Jeśli telewizor, to proszę podać jego dokładny model - przejrzę jego specyfikację i instrukcję obsługi.

0
  • #6 19 Kwi 2016 20:20
    siwak29
    Poziom 2  

Polon_us napisał:
    siwak29 napisał:
    Dźwięk z TV jest cichy w porównaniu do radia.

Jest to znana przypadłość telewizorów Samsung. Na forum było wiele tematów na ten temat np. ten -> Link
    Rozwiązaniem może być użycie wzmacniacza słuchawkowego, aby skompensować różnicę poziomu dźwięku.
    piotrek22101 napisał:
    Sprawdź na podłączeniu Euro- chincze.

To rozwiązanie jest poprawne tylko wtedy, kiedy telewizor korzysta z wbudowanego tunera. Dźwięk z urządzeń podłączonych przez HDMI nie jest przenoszony przez wyjście Scart.

Kolego "Polon_us" to znaczy ze mam podlaczyc przez wyjscie sluchawkowe bo piszesz o tym wzmaczniaczu sluchawkowym, a nie optyczno-analogowe?
    Jestem z tego tematu troche cienki i nie wszystko kapuje.
    A jakbym podlaczyl dzwiek na wyjsciu optycznym NC+ to bedzie tak samo, zaznaczam ze NC+ mam podlaczona do telewizora przez HDMI.

0
  • Pomocny post
    #7 20 Kwi 2016 05:29
    Polon_us
    Poziom 40  

siwak29 napisał:
    Kolego "Polon_us" to znaczy ze mam podlaczyc przez wyjscie sluchawkowe bo piszesz o tym wzmaczniaczu sluchawkowym, a nie optyczno-analogowe?

Wzmacniacz słuchawkowy, a wyjście słuchawkowe w telewizorze - to są dwie różne sprawy.

Gwoli wyjaśnienia - wzmacniacz słuchawkowy umożliwia regulację poziomu dźwięku analogowego stereo, takiego jak z wyjścia przetwornika cyfrowo-analogowego, którego kolega zastosował.
    W praktyce - sygnał analogowy z konwertera DAC podłącza się na wejście tego wzmacniacza słuchawkowego i dopiero wtedy do wzmacniacza głównego czyli HK w przypadku kolegi.
    Jest ten wzmacniacz słuchawkowy na tyle mały, że można go bez kłopotu "schować" gdzieś za wzmacniaczem głównym.

Przykład takiego wzmacniacza - aukcja Allegro #5780631160

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kolega wykorzystał wyjście słuchawkowe w telewizorze zamiast tego konwertera DAC. Pozostaje tylko kwestia jakości dźwięku - są różne opinie na ten temat.

O wyjściu EURO już wypowiedziałem się powyżej, w tym przypadku również są odmienne opinie.
    siwak29 napisał:
    A jakbym podlaczyl dzwiek na wyjsciu optycznym NC+ to bedzie tak samo, zaznaczam ze NC+ mam podlaczona do telewizora przez HDMI.

Jak najbardziej, można to uczynić i prawdopodobnie uzdrowi to sytuację. Ale tylko dźwięk z dekodera będzie odtwarzany przez wzmacniacz w takiej sytuacji.

1
  • #8 21 Kwi 2016 18:42
    siwak29
    Poziom 2  

Polon_us napisał:
    siwak29 napisał:

Jak najbardziej, można to uczynić i prawdopodobnie uzdrowi to sytuację. Ale tylko dźwięk z dekodera będzie odtwarzany przez wzmacniacz w takiej sytuacji.

Podłączyłem dźwięk z NC+ ( wyjściem optycznym) do konwertera i (cinczami) do amplitunera, ale dźwięk jest nadal cichy jak przy podłączeniu z TV do Amplitunera.
    Możliwe jest ze ten konwerter cyfrowo-analogowy traci polowe głośności?
    Kurcze niepotrzebnie go kupiłem, moglem najpierw zapytać.
    Jak podłączę przez wyjście słuchawkowe to mogę regulować na TV głośność słuchawek, ale czy mogę mieć na wyjściu cały czas ustawiona 100?

0
  • #9 22 Kwi 2016 05:33
    Polon_us
    Poziom 40  

siwak29 napisał:
    Możliwe jest ze ten konwerter cyfrowo-analogowy traci polowe głośności?

Cóż, jeśli kolega kupił konwerter z bardzo niskiej półki, to nie zawsze można spodziewać się super wykonania/działania. Na forum sugerujemy konwerter FiiO D3 - jako sprawdzony model.
    siwak29 napisał:
    ale czy mogę mieć na wyjściu cały czas ustawiona 100?

Odradzałbym ustawiania wyjścia audio na 100% - dźwięk będzie zniekształcony. Moim zdaniem, bezpieczną granicą jest sygnał na poziomie 50 - 70% maks.
    Proszę przejrzeć ustawienia tego telewizora. Być może ma opcję ustawienia wyjścia słuchawkowego jako "Audio Out".
    Co oznacza, że sygnał na wyjściu będzie miał stały poziom, niezależny od regulacji głośności w telewizorze.
    Co prawda przejrzałem instrukcję i nie znalazłem takiej opcji, ale lepiej sprawdzić na "żywym" odbiorniku :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo