Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WFC1262PL - Migająca dioda PRACUJE i przerwany proces prania.

zolw_gl 19 Kwi 2016 08:21 1119 3
  • #1 19 Kwi 2016 08:21
    zolw_gl
    Poziom 2  

Witam!

Proszę o pomoc w diagnozie poniższej sytuacji:
    1. Pralka startuje i pobiera wodę normalnie - komora II (tryb prania Bawełna, 40st)
    2. Po kilkunastu minutach prania woda zostaje odpompowana, pralka obraca bębnem kilkanaście razy i zatrzymuje program - zaczyna mrugać dioda PRACUJE.

To co udało mi się ustalić.
    1. Elektrozawory (oba) działają prawidłowo.
    2. Usterka występowała wcześniej ale kolejne naciśnięcie przycisku START uruchamiało i kończyło proces prania. Aktualnie ten sposób już nie działa.
    3. Dziś spróbowałem uruchomić program z praniem wstępnym i woda nie została pobrana - proces zakończył się tym samym błędem.

Pytania, wątpliwości:
    1. Jak wygląda proces prania, w zasadzie pobierania wody. Czy podczas standardowego procesu woda pobierana jest tylko z komory II?
    2. W jakiej sytuacji załączany jest elektrozawór od komory I - tylko w programie z praniem wstępnym?
    3. Czy może być winny triak który steruje elektrozaworem komory I? Udało mi się go zidentyfikować niestety steruje nim (prawdopodobnie) tranzystor którego nie potrafię rozszyfrować (były na nim dwie liczby dwucyfrowe - chyba 14 i 45).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    Grzegorz

• #3 19 Kwi 2016 17:19
    zolw_gl
    Poziom 2  

Nie. Częstotliwość sie nie zmienia.

Update:
    W programie testowym napelnia tylko komora II (pranie zasadnicze).
    Test komory I (pranie wstepne) negatywny - woda nie leci.
    Podobnie z testem dla obu komór jednoczesnie - leci tylko z tej do prania zasadniczego.

• #4 21 Kwi 2016 22:04
    zolw_gl
    Poziom 2  

Poradziłem sobie sam ... uszkodzony był rezystor SMD 0908 (908Ohm) z obwodu tranzystora sterującego triakiem od zaworu płukania wstępnego.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson