Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia E4 single na dual SIM

19 Kwi 2016 11:18 795 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Posiadam telefon:

Sony Xperia E4 E2105
    Android 4.4.4
    Firmware od Plus GSM: 24.0.A.5.14

Czy jest możliwość przerobienia go na wersję dual SIM? Z mojego rozeznania wynika, że wersje single i dual różnią się jedynie firmwarem i brakiem dodatkowego slotu sim w wersji na jedną kartę; dodatkowo trzeba by jeszcze wyciąć kawałek plastiku w obudowie pod klapką, no ale to już tylko kosmetyka. Proszę o odpowiedź, może ktoś robił taką modyfikację?

Pozdrawiam
    Kuba
  • Poziom 18  
    Nie przypiszesz IMEI softem z duala, a byc może uszkodzisz obszar security. Teoretycznie się da, ale wymieniasz elektronikę w brakujących miejscach - rezystory filtry + proc + pamięć, czyli przekładka sporo części z innej płyty. czy warto ? Dla zabawy czemu nie.
  • Poziom 2  
    Hmm... myślałem, że ten telefon to właściwie JEST dual SIM, ma tylko zaślepiony slot i inny firmware, wyczytałem gdzieś to na jakimś wschodnim forum. Był też jakiś tutorial, do innego telefonu, chyba Motoroli. Nie wiem jak jest w tym Sony.
  • Poziom 18  
    Płyty są produkowane z przystosowaniem na dual, ale dochodzi jeszcze kwestia programowania pamięci i obszaru IMEI. miejsce gdzie jest czytnik SIM jest puste tak samo jak miejsca na drobne SMD. Po co producent ma montować te elementy, skoro tel ma być jedno-simowcem :) Niby taki czytnik i kilka SMD to nie duży wydatek, ale pomnóż go przez ilość wyprodukowanych egzemplarzy.
  • Poziom 2  
    Z tym kosztem elementów to bym polemizował, czasem warto dorzucić kilka centów aby mieć jedną linie produkcyjną-jeden model płytki. Nie od dziś wiadomo, że można np. w aucie softem uruchomić funkcję świateł dziennych, albo podgrzewanie lusterek :) Tak więc aby było łatwiej i szybciej, pakują komplet żarówek w reflektor i grzałki lusterek do wszystkich aut w serii a czy to ma działać to już decyduje soft, czyli po prostu wersja wyposażenia :) Ale wracając do tematu. Jeśli sprawa wygląda tak jak piszesz z tymi IMEI to na pewno nie moje progi, faktycznie nie ma sensu.
    Pozdrawiam i dzięki
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Linia produkcyjna płytek jest taka sama - płyty single i dual SIM są identyczne. Z tą różnicą, że na singlach nie montują kilkunastu elementów, których montaż robi z płyty dual. Oto mi chodziło. Z autami jest jak piszesz, niestety nie ma się to do telefonów.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Dzięki za wyjaśnienie :)