Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L755-13K - działa tylko na zasilaczu, nowa bateria działała 3h

ziomek-elektronik 19 Kwi 2016 15:54 669 6
  • #1 19 Kwi 2016 15:54
    ziomek-elektronik
    Poziom 8  

Mój sprzęt to Toshiba Satellite L755-13K

1. Kupiłem nową baterię PA3634U-1BRS, po jej wsadzeniu laptop za pierwszym razem nie uruchomił się - kontrolka baterii dała 3x sygnał kolorem bursztynowym, po kolejnym wciśnięciu POWER ON laptop odpalił - wszystko bez kabla zasilającego, na samej baterii - elegancko działało, wydawało się wszystko OK, bateria była wykryta w systemie Windows, wszystko było jak należy

2. Po wyłączeniu laptopa, i godzinnej przerwie ponowne uruchomienie znów zaowocowało sygnałem kontrolki 3x bursztynowym kolorem, ponowne próby włączenia na baterii zaczęły powodować chwilowe włączenie się laptopa, np, do momentu ładowania się systemu Windows - po czym nagle ten się wyłącza (czasami jeszcze np, na ekranie biosu)

3. Laptop całkowicie przestał odpalać z baterii, próby włączenia kończą się miganiem lampki baterii kolorem bursztynowym sygnał 3x, po tym sygnale 3x ponowna próba włączenia daje chwilowy start (jak w pkt.2), i znowu wyłączenie

4. Laptop nie włącza się gdy jest bateria i zasilanie sieciowe / pomyślałem że bateria jest rozładowana więc podłączyłem kabel zasilający

- w czasie gdy jest kabel zasilający podłączony do laptopa (oryginalny zasilacz dostarczony od producenta z laptopem) kontrolka baterii mruga regularnie bez przerwy w odstępach 3 sekund, laptopa nie da się włączyć próba wciśnięcia guzika power, powoduje przyśpieszenie migania kontrolki

- przy kilku próbach udało mi się odpalić laptopa z baterią (na samym początku) wraz z kablem zasilającym, ale już w systemie Windows miałem komunikat dot. baterii "podłączony nie ładuje" - programy typu BatteryMon nie widziały baterii, nie potrafiły jej odczytać, pola w kolumnach były puste albo był napis N/D

jedyne pole które było oczytane to: Status A/C i Chemistry Lithium-Lion

- w systemie linux z-czytałem dodatkowo nazwę baterii ten widział ją jako: Bateryjka-1, jakoś tak

- pomyślałem że może to wina biosu, w laptopie miałem wersję 2.2 na forach anglojęzycznych doczytałem że w tym może tkwić problem - zaktualizowałem Bios płyty głównej do wersji 3.2 (pominąłem konieczność użycia baterii w tym procesie), bios nie pomógł

5. Laptop włącza się tylko na zasilaniu sieciowym, bez baterii

Macie pomysły?

0 6
  • #2 19 Kwi 2016 15:58
    grubas
    Poziom 40  

Bateria oryginał czy zamiennik?
    Toshiby są bardzo wybredne co do baterii i nie wszystkie działają na zamiennikach.

0
  • #3 19 Kwi 2016 16:00
    ziomek-elektronik
    Poziom 8  

grubas napisał:
    Bateria oryginał czy zamiennik?
    Toshiby są bardzo wybredne co do baterii i nie wszystkie działają na zamiennikach.

PA3634U-1BRS to zamiennik

0
  • #4 19 Kwi 2016 21:33
    lisek
    Spec od monitorów

Zamiennik z tym numerem dobry.
    Albo bateria była... uszkodzona, albo na płycie charger się uszkodził?!

Toshiba Satellite L755-13K Motherboard Toshiba 31BLBMB0IC0
    Toshiba A000080670 (p.nr. na stickerze)
    płyta DA0BLBMB6F0 (opis na MB) czyli Quanta BLB
    - HM65
    * za min. Link

Toshiba Satellite L755-13K - działa tylko na zasilaczu, nowa bateria działała 3h

Stara bateria całkowicie rozładowana (kontroler zablokował) czy może trzyma ?? kilka min.?
    Wtedy podłącz "starą " > zobacz objaw ?

0
  • #5 20 Kwi 2016 09:32
    ziomek-elektronik
    Poziom 8  

lisek napisał:
    Stara bateria całkowicie rozładowana (kontroler zablokował) czy [u]może trzyma ?? kilka min.?

stara bateria trzymała do samego końca, ale została zostawiona przypadkowo na wczasach - dlatego szukam nowego zamiennika

0
  • #6 20 Kwi 2016 09:45
    lisek
    Spec od monitorów

Podejdz z laptopem do jakiegoś serwisu/sklepu z takim laptopem jak Twój
    poproś o sprawdzenie.
    Jak ten sam objaw (pomarańczaowy led) sprawa jasna.
    * Będzie jasność czy padło coś na płycie laptopa.

0
  • #7 20 Kwi 2016 11:42
    ziomek-elektronik
    Poziom 8  

lisek napisał:
    Podejdz z laptopem do jakiegoś serwisu/sklepu z takim laptopem jak Twój

w sumie tak zrobię, poszukam jakiegoś serwisu w Łodzi, nie ma co kombinować / dam znać co wykazało na przyszłość może komuś to pomoże

0