Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox Phaser 3320 i zdalny pul - błąd drukowania przy zdalnym pulpicie RDP

karina 19 Kwi 2016 18:42 621 3
  • #1 19 Kwi 2016 18:42
    karina
    Poziom 25  

Witam!
    Drukarka to Xerox Phaser 3320 (podłączona sieciowo przez WIFI), drukarka zainstalowana na kliencie (win 10 PRO), łączy się przez pulpit zdalny z serwerem - WIN Server 2012 foundation.
    Lokalnie wszystko działa drukuje - po podłączeniu przez pulpit zdalny ( zasoby drukarki - zaznaczone w opcjach) drukarka na zdalnym pulpicie widoczna jako online - port TS podmapowany poprawnie.
    Sterownik easy print - wyłączony na serwerze - usługa udostępniania drukarek na serwerze aktywna.
    Drukarka zainstalowana lokalnie na serwerze ( na LPT1) -sterowniki najnowsze ze strony xerox\a.
    Przy próbie wydruku - w oknie zadań drukarki - pojawia się dokument i od razu błąd drukowania.
    Próbowałem z włączonym easy priintem - to samo, próbowałem też z wyłączoną opcją dwukierunkowej komunikacji drukarki - też nic.
    Drukarka oczywiście udostępniona. Nie wiem czego się czepić - proszę o pomoc.

0 3
  • #2 20 Kwi 2016 12:27
    iagre
    Poziom 35  

karina napisał:
    - pojawia się dokument i od razu błąd drukowania.

Jaki błąd? Jakieś szczegóły?

0
  • #3 20 Kwi 2016 14:39
    karina
    Poziom 25  

w oknie systemowym wydruku drukarki - błąd drukowania i nic więcej...

0
  • #4 20 Kwi 2016 17:46
    bodom
    Poziom 30  

Masz drukarkę udostępnioną na kliencie, czyli na serwerze wybrałeś Drukarka sieciowa podłączona do innego komputera?

Zaznaczamy opcję Podłącz do tej drukarki w nazwie wpisując nazwę komputera, który udostępnia drukarkę oraz jej nazwę.
    Wpisałeś \\nazwa_komputera\udostępniona_drukarka ?

0