Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ferguson ariva 103 - nie uruchamia się-ON na wyświetlaczu

19 Kwi 2016 19:06 4611 22
  • Poziom 10  
    Witam,
    Jak w temacie na wyświetlaczu na przemian duże i małe ON. Nie można wgrać oprogramowania ani przez USB ani przez RS232. Nie jestem pewien czy jest poprawne zasilanie procesora M3511 z przetwornicy UP03 układ smd oznaczony 5719Y - u mnie jest 1.08V na wyjściu mierzone za dławikiem który jest na wyjściu tej przetwornicy. Na wejściu przetwornicy jest 5V . Nigdzie nie mogę znaleźć pdf procesora ani nie mogę zidentyfikować tego układu smd . Jeśli ktoś z kolegów posiada taki tuner i mógłby zmierzyć to napięcie lub pomógł by mi zidentyfikować układ smd 5719Y albo podał linka gdzie można znaleźć notę pdf procesora M3511 to byłbym wdzięczny .

Dodano po 22 [minuty]:

Przesyłam zdjęcie pokazujące strzałkami o które napięcie mi chodzi.
  • Poziom 43  
    wiechuu napisał:
    Witam,
    Jak w temacie na wyświetlaczu na przemian duże i małe ON. Nie można wgrać oprogramowania ani przez USB ani przez RS232. Nie jestem pewien czy jest poprawne zasilanie procesora M3511 z przetwornicy UP03 układ smd oznaczony 5719Y - u mnie jest 1.08V na wyjściu mierzone za dławikiem który jest na wyjściu tej przetwornicy. Na wejściu przetwornicy jest 5V . Nigdzie nie mogę znaleźć pdf procesora ani nie mogę zidentyfikować tego układu smd . Jeśli ktoś z kolegów posiada taki tuner i mógłby zmierzyć to napięcie lub pomógł by mi zidentyfikować układ smd 5719Y albo podał linka gdzie można znaleźć notę pdf procesora M3511 to byłbym wdzięczny .

Dodano po 22 [minuty]:

Przesyłam zdjęcie pokazujące strzałkami o które napięcie mi chodzi.

Może tak łaskawie skąd to się wzięło?
  • Poziom 10  
    LeDy napisał:
    Może tak łaskawie skąd to się wzięło?

Nie bardzo wiem czego dotyczy pytanie , jeśli chodzi o usterkę to tuner grał do końca po wyłączeniu i ponownym włączeniu ma objawy jak opisałem . Jeśli chodzi o zdjęcie to jest to fragment płyty tunera z zaznaczonym punktem pomiaru napięcia 1,08V i widocznym obok układem UP03 o oznaczeniu 5719Y lub S719Y bo pierwszy znak jest trochę niewyrażny .
  • Poziom 10  
    Ponawiam prośbę o zmierzenie napięcia na przetwornicy UP03 , jeśli ktoś posiada taki tuner . Napięcie to podawane jest na wyprowadzenia procesora M3511 nr 16,27,42. Może ktoś z kolegów posiada wsad do pamięci flash UF01 tego tunera ? Bo jeśli napięcie jest dobre , to może wgranie tego wsadu ożywiło by tuner.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    na wyświetlaczu na przemian duże i małe ON. Nie można wgrać oprogramowania ani przez USB ani przez RS232.

A może dokładniej, co , czym, jak itd? Czy ciebie trzeba wciąż za język ciągnąć?
  • Poziom 10  
    Próbowałem kilkanaście razy , programem od fergusona EromUpgrade do tego modelu ARIVY 103, na kompie z fizycznym RS232 , system WinXP , porty poprawnie ustawione . Po załadowaniu softu do programu EromUpgrade klikam next, włączam tuner i mam komunikat :
    Synchronizing STBs.....
    Please reset target!

i nic się nie dzieje , czekałem nawet 1h , a w tym czasie na wyświetlaczu nic się nie wyświetla, ale jak przerwę wgrywanie z poziomu programu klikając cancel to w tym momencie pojawia się napis na wyświtlaczu ON i po chwili zmienia się na on i tak na przemian miga cały czas.
  • Poziom 43  
    Zawsze trochę więcej ale jeszcze pozostaje wiele braków. Przewód właściwy? Innymi programami od innych tunerów z takim procesorem - Amiko, Openbox, Cryptobox nie próbowałeś, więc zabierz się za to.
    Do Arivy 102E jednym szło programem fabrycznym a innym od Openboxa.
    Tu mas Amiko http://www.satedu.cba.pl/index.php?order=mod&...tion=1&directory=Tools%20and%20Editors/Amiko&
    tu Openbox http://www.satedu.cba.pl/index.php?order=mod&...on=1&directory=Tools%20and%20Editors/Openbox&
    i wiele innych.
  • Poziom 10  
    wyciągnąłem stary ferguson 3018 aby sprawdzić kabel i komputer i używając oczywiście programu do tego modelu wszystko programuje się bez problemu.
    Jak możesz to daj linka do któregoś z wymienionych przez ciebie programów.
  • Poziom 43  
    wiechuu napisał:
    wyciągnąłem stary ferguson 3018 aby sprawdzić kabel i komputer i używając oczywiście programu do tego modelu wszystko programuje się bez problemu.
    To już coś. Teraz innymi programami zobacz.
  • Poziom 10  
    Spróbuję ściągnąć te programy i będę próbował ale nurtuje mnie to niskie zasilanie procka czy on chodzi na 1,1V?
    Dzięki za linki do programów.
  • Poziom 10  
    Dzisiaj próbowałem programem AMIKO , niestety bez powodzenia komunikat
    " transfer data fail" jest tylko różnica w zachowaniu tunera -
    napis ON zmienia się na A H .
    Próbowałem też programem Openbox i też bez powodzenia - komunikat

Open Serial Port..
    Sync to serial port..
    Target not connect or target is error status!
    Tutaj też na wyświetlaczu pojawia się A H.
    próbowałem jeszcze jakimiś dwoma do procesoea Ali M3511 ale też bez powodzenia.
    Jeżeli ktoś ma dump pamięci flash lub może podać linka gdzie można go znaleźć to spróbował bym zaprogramować pamięć w programatorze. Ponawiam jeszcze pytanie o napięcie z przetwornicy UP03 podawane na wyprowadzenia 16,27,42 procesora u mnie jest 1,08V , dodam że procesor dostaje też drugie napięcie 3,3V na inne wyprowadzenia.
  • Poziom 43  
    wiechuu napisał:
    Dzisiaj próbowałem programem AMIKO , niestety bez powodzenia komunikat
    " transfer data fail" jest tylko różnica w zachowaniu tunera -
    napis ON zmienia się na A H .
    Próbowałem też programem Openbox i też bez powodzenia - komunikat

Open Serial Port..
    Sync to serial port..
    Target not connect or target is error status!
    Tutaj też na wyświetlaczu pojawia się A H.
    próbowałem jeszcze jakimiś dwoma do procesoea Ali M3511 ale też bez powodzenia.
    Jeżeli ktoś ma dump pamięci flash lub może podać linka gdzie można go znaleźć to spróbował bym zaprogramować pamięć w programatorze. Ponawiam jeszcze pytanie o napięcie z przetwornicy UP03 podawane na wyprowadzenia 16,27,42 procesora u mnie jest 1,08V , dodam że procesor dostaje też drugie napięcie 3,3V na inne wyprowadzenia.

Pewno nie AH a ASH. Jesteś na dobrej drodze do reanimacji.
  • Poziom 10  
    wyświetla A- odstęp (wygaszona cyfra)-H , ale tylko w czasie połączenia z komputerem . Po odłączeniu dalej jest tak samo czyli ON i on na przemian .
  • Poziom 43  
    Do Amiko jest wiele. Wykorzystaj wszystkie, od pozostałych dekoderów również i wtedy dziel się uwagami.
    Co prawda stawiałem na nogi z większych opałów -ON-on, ASH , brak wyświetlacza ale w 102E. To jednak ta sama rodzina Ali.
    Zobacz także tym: TYM
  • Poziom 10  
    Niestety żadnym programem nie udało mi się wgrać softu . We wszystkich programach którymi próbowałem brak komunikacji z tunerem od samego początku co objawia się zatrzymaniu programu na pierwszym komunikacie lub po jakimś czasie wyświetla się komunikat o błędzie połączenia. Zgrałem zawartość pamięci 25q64 programatorem i zamieszczam na forum , może ktoś potrafi ocenić poprawność pliku.
  • Poziom 43  
    wiechuu napisał:
    Niestety żadnym programem nie udało mi się wgrać softu . We wszystkich programach którymi próbowałem brak komunikacji z tunerem

Mam nadzieję, że po wypakowaniu programu do wgrywania przez RS klikałeś 2x na plik LZMA?
  • Poziom 10  
    Oczywiście klikałem LZMA
  • Poziom 43  
    wiechuu napisał:
    Udało mi się zdobyć wsad pamięci flash , wgrałem programatorem i dekoder działa.
    Dołączam ten wsad może się komuś przyda.

Jest to bardzo cenne zważywszy na to, że pliki do niej to ABS.
  • Poziom 10  
    Już dawno o ten wsad pytałem a ty dopiero teraz mądrości wykładasz na temat tego wsadu , ja nie wiem jaki on jest - dostałem go od kolegi który zgrał go z Arivy 103.
    Po wgraniu do pamięci wylutowanej z dekodera programatorem CH341A dekoder uruchomił się normalnie , trzeba było tylko wyszukać programy. dodam jeszcze że napięcie z przetwornicy UP03 1,08V o które też pytałem jest poprawne gdyż dekoder pracuje przy tej wartości napięcia.
    Przed programowaniem pamięci oczywiście ją wykasowałem.
  • Poziom 43  
    wiechuu napisał:
    Już dawno o ten wsad pytałem a ty dopiero teraz mądrości wykładasz na temat tego wsadu ,

A jakie ty tu mądrości widzisz z mojej strony? Napisałem, że taki plik(BIN), którego zamieściłeś, jest bradzo cenny bo nigdzie takiego nie spotkałem bo wszystko do tej Arivy to pliki ABS , więc czytaj ze zrozumieniem co napisałem.
  • Poziom 10  
    Sorry, źle zrozumiałem twoją wypowiedź . A swoją drogą to dziwi mnie całkowity brak dokumentacji do procesora M3511 zastosowanego w tym modelu nawet u producenta procesora .
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem działanie tunera przez kilka dni . Wszystko działa OK . temat zamykam.