Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple - Iphone 5s nie ładuje

19 Kwi 2016 19:42 1251 6
  • Poziom 21  
    Trafił do mnie 5s który nie ładuje. W momencie podłączenia ładowarki nic się nie dzieje. Bateria, ładowarka,kabel, złącze ładowania, układ U2 wymieniony i nic. Telefon na naładowanej baterii odpala normalnie działa jak należy, w momencie podłączenia ładowarki albo kabla nic się nie dzieje. Brak charakterystycznego dźwięku komputer nie wykrywa urządzenia. Na płycie nie widać anomalii. Tel. nie był zalany. Może ktoś mniej więcej wie jak przebiega tor ładowania w tym telefonie. Wygląda tak jak by gdzieś po drodze po prostu tracił sygnał.
  • Poziom 11  
    Z takich prostszych rzeczy, to jeszcze może być to wina flexa , bądź jego wejścia na płycie głównej. Za 40zł myślę, że znajdziesz nowy. Rzecz jasna mam na myśli flex na którym jest port lightning.
  • Poziom 21  
    Sprawdzone juz wcześniej. Flex jak i złącze ok.
  • Poziom 1  
    Hej,
    jestes pewny ze uzywasz oryginalna ladowarke i oryginalny kabel?
    Klopoty z ladowniem wystepuja czesto wypadku uzywania nieoryginalnych ladowarek albo przewodow nie z firmy Apple.
    Czasem jest pomocne szybkie kilkakrotnie wlozenie i wyciagniecie wtyczki do iPhona.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Q4 jeszcze nie. Z braku czasu nie mogę się na tym przypadkiem bardziej skupić. Gdzieś mi tam po drodze prąd ucieka. Do złącza baterii nie dochodzi. Ze złącza J7 idzie przez Q2 do U2 normalnie. I teraz nie wiem czy idzie do Q4 i potem do U7 czy najpierw do U7 i potem do Q4. Trochę sie w tym wszystkim już gubię. Z Q4 idzie linia PP_BAT_VCC NA TP12 i TP4 brak napięcia. Na sprawnej płycie z podłączoną ładowarką jest bodajże 1,2-1,4 na TP12,TP4. Przypuszczam że gdzieś tu w tym tkwi problem a ze Q4 jest najbliżej U7 po lini więc może faktycznie w tym tkwi problem. Wymienię Q4 i zobaczymy co będzie.
  • Poziom 21  
    Wymiana Q2 rozwiązała sprawę.