Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126 - Identyfikacja uszkodzenia zaworu

joohnyk 19 Kwi 2016 22:28 813 7
  • #1 19 Kwi 2016 22:28
    joohnyk
    Poziom 2  

Witam. Mówiąc szczerze - dostałem na studiach zadanie zidentyfikowania minimalnie dwóch rodzajów uszkodzeń na danym elemencie silnika. Dostałem zawór taki jak na zdjęciach poniżej. W związku z tym że średnio się na tym znam proszę Was o pomoc w tym zadaniu. Chodzi generalnie o rodzaj uszkodzenia i jego przyczynę.

Fiat 126 - Identyfikacja uszkodzenia zaworu Fiat 126 - Identyfikacja uszkodzenia zaworu

0 7
  • #2 19 Kwi 2016 22:36
    robokop
    Moderator Samochody

Spalanie detonacyjne, spowodowane albo zbyt ubogą mieszanką, albo zbyt wczesnym KWZ. Ew. i jednym i drugim.

2
  • #3 19 Kwi 2016 22:39
    arecoag
    Poziom 19  

Na drugim zdjęciu masz widoczne uszkodzenie mechaniczne powodujące nieszczelność zaworu, dodam że takie uszkodzenie niszczy gniazdo zaworowe i konieczna jest wymiana obu elementów.
    Typowy efekt zmęczeniowy.

1
  • #4 19 Kwi 2016 22:40
    robokop
    Moderator Samochody

A opis uszkodzenia brzmi "wypalona przylgnia zaworu".

1
  • #5 19 Kwi 2016 22:47
    joohnyk
    Poziom 2  

No i pięknie dziękuję :) Czyli dla jasności - pierwsze zdjęcie - Spalanie detonacyjne, a drugie - wypalona przylgnia zaworu, tak?

0
  • #7 20 Kwi 2016 00:09
    invisibleman
    Poziom 19  

Wypalona przylgnia zaworu moim zdaniem spowodowana brakiem luzu zaworowego. Masz opisać dwa uszkodzenia. Dorzuć zdjęcie trzonka zaworu.
    ps.
    to chyba zawór z FSO/Polonez a nie 126.

1
  • #8 20 Kwi 2016 00:20
    joohnyk
    Poziom 2  

Być może to z FSO/Polonez, tego nie wiem. W szufladzie było kilka części od "Malucha" więc pomyślałem, że ten zawór również jest od niego ;) Przepraszam za słabą jakość zdjęć ale może coś zobaczysz ;) z tego co pamiętam był lekko 'przypalony', tzn. widać było takie niebieskawe przebarwienie.
    Fiat 126 - Identyfikacja uszkodzenia zaworu Fiat 126 - Identyfikacja uszkodzenia zaworu

0