Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nawigacja manta 510 mst - na jaką inną ją najlepiej wymienić?

20 Kwi 2016 12:06 1548 15
  • Poziom 16  
    Od kilku lat użytkuję mantę 510mst, no ale przyszedł czas na rozejrzenie się za czymś innym, szybszym, może z lepszym wyświetlaczem. Zacząłem rozglądać się za innymi, nowymi urządzeniami i niestety, im bardziej się rozglądam, tym bardziej doceniam ową starą mantę, która jak się okazuje ma w stosunku do nowych modeli np. rewelacyjny wyświetlacz, bez większego problemu współpracuje z automapą, bateria trzyma dość długo. itp.
    No cóż jednak czas robi swoje (np. zaczął mi się rozsypywać uchwyt, obudowa tez ma już swoje luzy) więc szukam czegoś innego. Może więc jakiś były użytkownik tej manty 510 mst przesiadł się na coś nowszego i może z czystym sumieniem powiedzieć że faktycznie przesiadł się na coś lepszego? Chodzi mi o egzemplarze budżetowe, do 250 zł, bo z nawigacji korzystam rzadko, prawie tylko podczas wakacji.
    Miałem okazję przetestować już larka 50.9 i jest u mnie skreślony (bardzo, bardzo słaby ekran, cichy głos).
    Najnowsza manta 5 cali też wydaje mi sie że ma ekran słabiutki, szczególnie patrząc pod kątem, ale oglądałem ją tylko w sklepie.
    Co więc wybrać?
    Może coś ze SmartGPS SG720 lub sg732 ?
    Maxcom Navi 503 ponoć bardzo awaryjny.
    Cenię to forum, więc wierzę, ze mi doradzicie!
  • Poziom 25  
    Modecom MX4 bez HD. Znajdziesz go w promocji od 269. Nawigacja najlepsza w tej cenie, z dobrym ekranem, fajnie działającym odbiornikiem GPS oraz winCE.
  • Poziom 16  
    Nawigacja ta ponoć nie jest już tak udana jak wcześniejszy model MX3.

Opinia z internetu:
    Ekran o klasę gorszy niż te montowane w MX3, zdecydowanie za jasny, fatalna widoczność w słońcu, przeciętna w cieniu.

Poza tym ta cena to była chyba tylko na samym początku w ramach super promocji.
    :)
  • Poziom 25  
    Cena jaką napisałem jest aktualna. A ta opinia sama w sobie jakaś śmieszna, najpierw że za jasny a potem że fatalna widoczność w słońcu? to sie nie dodaje. Widoczność w słońcu jest kiepska jak ekran jest za ciemny. Ta nawi ma czujnik światła który dostosowuje jasność automatycznie. Jeśli komuś nie pasuje może ustawić ręcznie jak chce. Mam to urządzenie i nie zauważyłem żeby było jakieś znacząco gorsze od mx3.
  • Poziom 16  
    To super!
    A jak sobie radzi z automapą?
    Mógłbyś na p.w. podesłać mi gdzie jest taka cena?
  • Poziom 25  
    Wpisz w google i pierwszy link :) Z automapą radzi sobie dobrze, to ma 256 MB ramu, wyznaczanie nawet dłuższych tras jest praktycznie w takim samym czasie jak na smartfonach.
  • Poziom 16  
    koala106 napisał:
    LCD są takie same, jak w 99% innych urządzeń

Tu bym polemizował...
    Ostatnio oglądałem kilka różnych (tanich rzecz jasna) modeli w auchan i każdy świecił inaczej...
    Nieraz zupełnie inaczej (a wszystkie miały jasność na maxa).
    Co ciekawe: wszystkie gorzej od mojej leciwej manty...
    :cry:
  • Poziom 39  
    Jeszcze kwestia firmware i napięcia na przetwornicy na płycie - LCD są zamienne między urządzeniami i przerobiłem tego wagon - kilku producentów, a LCD zachowują się tak samo - różnica za to jest w dotykach, które mogą być bardziej lub mniej matowe i całkiem inaczej to wygląda w słońcu.
  • Poziom 16  
    koala106 napisał:
    Jeszcze kwestia firmware i napięcia na przetwornicy na płycie - LCD są zamienne między urządzeniami i przerobiłem tego wagon - kilku producentów

To może jednak trafiłeś na jakiś wybijający się model, pod względem jakości obrazu w kategorii budżetowej?
  • Poziom 25  
    Cytat:
    .... rozbierz sobie dla porównania goclevery, manty, blowy, vordony, larki - płyty te same, LCD te same - inny soft.

do tej grupy dołączyłbym równiez MIO : - )
  • Poziom 16  
    koala106 napisał:
    Z tanich ostatnio to mynavi 5 w biedronkach

Czy one są jeszcze w ogóle do kupienia?
    Tzn. one nie są lepsze tylko takie same, tyle że tańsze?
  • Poziom 25  
    Nie są lepsze, miałem w swoich rękach kilka MyNavi które świrowały albo sie wieszały w momencie właczania. Co nie zmienia faktu że i tak stosunek jakości do ceny wypada dość przyzwoicie. Widziałem je ostatnio w biedronce wiec tak, są do kupienia.
  • Poziom 16  
    Ostatecznie kupiłem modecom MX3 i raczej ten zakup mogę plecić. Nawigacja chodzi wystarczajaco szybko. Automapa działa dobrze. Ekran jest wg mnie zauważalnie lepszy niż w MX4 (MX4 oglądałem w sklepie).
    Ale żeby było śmieszniej, ekran w MX3 i tak jest w zasadzie na poziomie mojej starej manty. :)
    Wygląda więc na to, że najnowsze modele nawigacji są robione po największej oszczędności...
    Jednym słowem sam nie wiedziałem co dotąd miałem. :)