Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom WHD 80 - Czy można podłączyć dekoder Sagemcom WHD 80 do GTX970?

matt88888 20 Kwi 2016 13:48 1281 4
  • #1 20 Kwi 2016 13:48
    matt88888
    Poziom 2  

Witam

Wie ktoś może czy dekoder Sagemcom WHD 80 z Orange mogę podpiąć pod kartę graficzną GTX 970 tak by obraz wyświetlał mi się na monitorze z dźwiękiem idącym przez kompa? Wiem, że mogę podłączyć ten dekoder bezpośrednio do monitora, ale nie mam w nim głośników, a nie uśmiecha mi się za każdym razem przepinać ich z kompa :< A może da się zrobić tak by podłączyć dźwięk przez komputer jakoś? Ogółem chodzi o to by nie musieć za każdym razem przepinać głośników z komputera do dekodera.

Pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 20 Kwi 2016 14:19
    Polon_us
    Poziom 41  

matt88888 napisał:
    Wie ktoś może czy dekoder Sagemcom WHD 80 z Orange mogę podpiąć pod kartę graficzną GTX 970 tak by obraz wyświetlał mi się na monitorze z dźwiękiem idącym przez kompa?

To jest bardzo wątpliwa droga. Typowe karty graficzne nie umożliwiają wprowadzenia sygnału video. Należy pomyśleć nad innym rozwiązaniem.
    O ile karta audio ma wejście liniowe, to można zostawić monitor podłączony bezpośrednio do dekodera.
    A jako tor audio wykorzystać wyjścia audio (CINCH) w dekoderze i podłączyć je do wejścia liniowego karty audio w komputerze, przy założeniu, że karta audio ma takowe wejście. Trzeba to sprawdzić.

I jeśli jest takowe wejście to dodatkowo:
    - w ustawieniach dekodera może będzie potrzeba wybrania wyjścia audio dekodera
    - przy korzystaniu z dekodera w karcie audio trzeba będzie włączać te wejście.

0
  • #3 20 Kwi 2016 14:47
    matt88888
    Poziom 2  

Pytam, bo gość z Orange, który to instalował stwierdził, że się da, ale nie wie jak to potem włączyć xD

Co do dźwięku, to nie mam karty dźwiękowej osobnej. Głośniki podpięte są pod płytę główną Gigabyte GA-B85M-D3H, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, mATX (GA-B85M-D3H).

Dodano po 21 [minuty]:

W innym miejscu powiedziano mi żebym "podłączył dekoder do audio in w PC". Czy jest taka opcja?

Takie mam wolne miejsca w płycie głównej:

Sagemcom WHD 80 - Czy można podłączyć dekoder Sagemcom WHD 80 do GTX970?

A tak wygląda dekoder:

http://www.orange.pl/binaries/o/kom/urzadzenia/modemy/whd80/whd80_37.jpg

0
  • Pomocny post
    #4 20 Kwi 2016 15:06
    Polon_us
    Poziom 41  

Wg standardu kolorów dla kart audio gniazdo jasno-niebieskie jest wejściem stereo.

Także można przyjąć, że karta ma wejście audio. Także potrzebny będzie przewód minijack stereo -> 2xCINCH.

Po połączeniu dekodera z komputerem kolega musi sprawdzić ustawienia dekodera i karty audio.
    Tak jak pisałem powyżej.
    I proszę pamiętać, dźwięk będzie tylko z przednich głośników.

matt88888 napisał:
    W innym miejscu powiedziano mi żebym "podłączył dekoder do audio in w PC". Czy jest taka opcja?

Jak na tę chwilę można przyjąć, że jest taka opcja. Piszę o niej przecież.

1
  • #5 20 Kwi 2016 15:50
    matt88888
    Poziom 2  

Podłączyłem wszystko, ale nie ma dźwięku. Gdzie w komputerze znajdę opcję włączenia tego wejścia, do którego podpiąłem jacka?

Edit: DZIAŁA! Dziękuję bardzo za pomoc! :D

0