Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router Mikrotik R8951Ui - Kamera IP - Mikrotik jak ustawić DMZ

20 Apr 2016 13:52 2781 16
  • Level 16  
    Witam,
    Potrzebuje ustawić DMZ dla kamery IP w Mikrotik, czytałem trochę ale nie mam doświadczenia z tym sprzętem.. Czy może ktoś mi pomóc z konfiguracją podać skrypt, który wkleję i będzie ok?
    Teraz mam podłączony modem ADSL Planet do routera Mikrotik i Kamerę IP w sieci.

Czy jest możliwość wyszukać skrypt w którym tylko podmienię ip: modemu, routera, i kamery?

Może ogarnę to, Mikrotik-i to całkiem inna bajka..:(
  • OptexOptex
  • Level 38  
    piotrek_falownik wrote:
    Witam,
    Potrzebuje ustawić DMZ dla kamery IP w Mikrotik, czytałem trochę ale nie mam doświadczenia z tym sprzętem.. Czy może ktoś mi pomóc z konfiguracją podać skrypt, który wkleję i będzie ok?
    Teraz mam podłączony modem ADSL Planet do routera Mikrotik i Kamerę IP w sieci.

Czy jest możliwość wyszukać skrypt w którym tylko podmienię ip: modemu, routera, i kamery?

Może ogarnę to, Mikrotik-i to całkiem inna bajka..:(

Nie da sie tego zrobic z iloscia informacji ktore podales.
    Zeby to zrobic, potrzebna jest wiedza o adresacji jaka posiadasz. Jakie adresy chcesz wydzielic na DMZ, do ktorego portu masz wpieta kamere.

Chyba ze chcesz tylko zrobic tzw przekierowanie portów, w mikrotiku to sie bedzie nazywalo Destination NAT.
  • Level 16  
    Dzięki za odp..

Przekierowanie mam, ale potrzebuje użyć DDNS-a kamery, a słyszałem żeby działał to muszę zrobić DMZ dla kamery..

W kamerze używam port 8081 ip: 192.168.0.99
    ip routera: 192.168.0.1

Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Generalnie kamera ma jeszcze porty 554 i 5000 które są przekierowane jeszcze.
  • OptexOptex
  • Level 38  
    piotrek_falownik wrote:
    Dzięki za odp..

Przekierowanie mam, ale potrzebuje użyć DDNS-a kamery, a słyszałem żeby działał to muszę zrobić DMZ dla kamery..

W kamerze używam port 8081 ip: 192.168.0.99
    ip routera: 192.168.0.1

Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Generalnie kamera ma jeszcze porty 554 i 5000 które są przekierowane jeszcze.

Generalnie co ma piernik do wiatraka.
    DDNS to identyfikacja Twojego IP (zmiennego) po nazwie. Jak juz ruch przychodzacy przyjdzie do routera, to Up To You co z nim zrobisz: obsluzysz na samy MT (np polaczenie winbox), przekierujesz DNATem do wewnatz sieci, czy przerutujesz na DMZ. Po za tym to bedzie pseudo DMZ bo raczej nie masz 8 adresów IP zewnetrznych zeby zrobic prawdziwny DMZ. Taki DMZ to bedzie osobna siec za NATen do ktorej tez bedziesz musiał zrobic DNAT. Jedyna roznica to taka, ze calosc bedzie odseparowana od komputerow.

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:IP/Cloud
  • Level 16  
    Sorry, Ale można prościej czy to już jest prosto ? :)

Czyli jak ustawię DDNS prawidłowo na kamerze to bez niczego powinno działać?
  • Level 38  
    piotrek_falownik wrote:
    Sorry, Ale można prościej czy to już jest prosto ? :)

Czyli jak ustawię DDNS prawidłowo na kamerze to bez niczego powinno działać?

To jest prosto.
    Bierzesz sie za coś a nie masz podstaw, potem płacz ze jakies wirusy dyski wyczyscily, pieniadze z konta zniknely itp.

DDNS robisz na routerze a nie na kamerze.
  • Level 16  
    To zrozumiałem, ale chciałbym zrobić na kamerze, po prostu dla sprawdzenia.
  • Level 38  
    piotrek_falownik wrote:
    To zrozumiałem, ale chciałbym zrobić na kamerze, po prostu dla sprawdzenia.

To podlacz kamere zamiast routera bezpiosrednio do internetu.
    Ale jak zrobisz DDNS na routerze to tez mozesz sprawdzic. Pingnij swoja domene, polacz sie na dowolnym otwartym na routerze porcie.
  • Level 16  
    Łatwiej bedzie miał zrobić DDNS na kamerze a nie mikrotiku.
    Raz że skrypt by musiał napisać/znaleźć i jeszcze scheludera ustawić
  • Level 16  
    Już nawet nie o to chodzi, chcę ustawić i spr. czy działa z kamery zanim to zrobię u klienta, tam ma router i tylko płatnych operatorów ddns a kamera ma freedns.afraid.org.
    Mikrotika kopiłem co tylko i niektóre rzeczy mnie przerastają, całkiem inny interface niż te z którymi się mijałem.
  • Level 16  
    Interface jest normalny i bardzo logiczny.
    Przekierowanie portow zrob przez dst nat. Opis i nawet filmik na youtube znajdziesz. Tylko taka uwaga żeby sie połączyć to musisz z internetu zewnetrznego bo domyślnie hairpin nat nie jest włączony
  • Level 16  
    Przekierowania portów robiłem i z zewnątrz dostaje się do kamery, tylko funkcja ddns nie chce ruszyć..
  • Level 20  
    Po co się męczyć? W Mikrotiku masz darmowy DDNS... "Menu->IP->Cloud->zaznacz DDNS Enabled " i po sprawie masz dostęp do MT a co za tym idzie do dowolnego urządzenia po jego stronie LAN ;-) Trochę nie ciekawa nazwa xxxxxxxxxxxx.sn.mynetname.net, ale można się przyzwyczaić. Pozdrawiam.
  • Level 16  
    Dzięki za podpowiedz to już mam za sobą..
    Niestety teraz chciałbym ustawić Nat LoopBack dla urządzenia w sieci.. Chodzi o to ze w aplikacji na telefonie mam zewnętrzne IP kamery, jak wchodzę w sieć lokalną to muszę klepać na ip lokalne.. Czy może mi ktoś napisać gotowy skrypt w którym podmienię sobie tylko moje dane. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
  • Level 20  
    Witam,

Code: text
    Log in, to see the code

Adres 85.85.85.85 to Twój publiczny IP.
    in-interface - port LAN
    src-address - adres sieci LAN
    192.168.10.5 -adres kamery
    dst-port - porty otwarte do kamery

Daj znać czy działa.

Pozdrawiam,
    Slawek
  • Level 16  
    Dzięki wielkie za odpowiedź, sorki za zwłokę ale nie miałem czasu nawet zerknąć na forum.
    Proszę, napisz jak wygląda sprawa, gdy publiczny adres mam zmienny?
  • Level 20  
    piotrek_falownik wrote:
    Dzięki za podpowiedz to już mam za sobą..
    Niestety teraz chciałbym ustawić Nat LoopBack dla urządzenia w sieci.. Chodzi o to ze w aplikacji na telefonie mam zewnętrzne IP kamery, jak wchodzę w sieć lokalną to muszę klepać na ip lokalne.. Czy może mi ktoś napisać gotowy skrypt w którym podmienię sobie tylko moje dane. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Temat stary, ale może komuś się przyda,
    Wystarczy w terminalu wpisać komendę:
    /ip dns static add name=xxxxxxxxxxxx.sn.mynetname.net address=192.168.0.99

od teraz telefon niezależnie czy jest w sieci lokalnej czy poza nią połączy się z kamerą.
    Warunek - Mikrotik musi oczywiście być serwerem DNS dla telefonu.