Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki samochód do 40tys? Hyundai Elantra, Peugeot 508, Opel Astra?

kamilp2008 20 Kwi 2016 15:03 1308 2
  • #1 20 Kwi 2016 15:03
    kamilp2008
    Poziom 9  

Witam, zamierzam w niedługim czasie kupić samochód. Mam dylemat głównie między: Hyundai Elantra 1.6MPI, Peugeot 508 2.0HDI 140KM - ze względu na dobre opinie o tym dieslu, oraz Opel Astra Sedan i tutaj dosyć ponoć udanym silnikiem jest 1.4T. Zależy mi przede wszystkim na niskiej awaryjności, atrakcyjnym wyglądzie oraz stosunkowo niskim spalaniu. Co polecacie, oraz jakie wady i zalety mają przedstawione przeze mnie opcje?

0 2
  • #2 20 Kwi 2016 23:42
    Kune
    Poziom 23  

Nie mam stycznosci z Hyundaiem, ale raczej nie jest to półka 508. Już bardziej i40.

Jeśli chodzi o 508 to przyznam szczerze, że jestem przyjemnie zaskoczony na tle Insigni, Mondeo czy nawet Passata. Auto bardzo fajnie wykonczone, dobrze się jeździ, wybitnie twarde jak na francuskie auto, ale to nie przeszkadza. Fajne zegary, dobrze wykończone, w combi fajny szklany dach. Udane silniki (eHDI oraz 2.0HDI) pozwalają na bezproblemową (jak na nowoczesnego diesla) eksploatacje. Unikaj tylko 1.6THP.
    Problem more być tylko z zakupem odpowiedniego auta - większość to naprawiane powypadkowe auta - nie ma w tym nic złego, ale handlarze rzadko się do tego przykładają sumiennie. Lepiej kupić samemu i naprawić sobie jeśli masz o tym pojęcie i kogoś kto dobrze to zrobi.
    Druga grupa 508 to ładne, zadbane taksówki które jak łatwo się domyślić mają odpowiednie przebiegi. Przeważnie serwisowane tylko rok lub dwa, a więc sprzedawane z zegarem na 150kkm. Ogólnie auta z francji to przeważnie większe dzwony, więc dobrze jakby oglądał ktoś kto się zna, żeby było to dobrze zrobione auto.

PS. Jakby interesowało Cię 508 z przebiegiem 60kkm, ale 1.6HDI i kombi to odezwij sie na PW. Budżet trochę wyższy ze względu na przebieg.

PPS. Astra to też nie konkurent 508, to klasa Insigni.

0
  • #3 05 Maj 2016 13:23
    nokian1
    Poziom 2  

Ja również polecam Peugeota 508, ale tak jak zauważył kolega powyżej pięćsetósemka to auto klasy średniej, a więc o oczko wyżej choćby od Astry. Trzeba przyznać, że Francuzi zrobili ogromny krok naprzód od czasów 407.

0