Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iPhone 6 - Wymiana układu Audio BGA (U21)

BlizzardGSM 20 Apr 2016 15:30 2109 8
Metalwork
    BlizzardGSM
    Level 11  
    Witam. Chciałbym wymienić układ BGA w moim IP6

iPhone 6 - Wymiana układu Audio BGA (U21)Screenshot...-46-49.jpg Download (2.24 MB)

Niestety z drugiej str znajduja się gniazda LCD, aparatu i nie tak daleko od tego jest też procesor.

iPhone 6 - Wymiana układu Audio BGA (U21)Screenshot...-45-47.jpg Download (2.26 MB)

Posiadam dobrą stację hot air (z odpowiednimi końcówkami do BGA) i grotówke i mam kilka pytań : jak zabezpieczyć sąsiednie układy przed uszkodzeniem, jaki flux jest najlepszy do odlutowywania, z jaką temperaturą walczyć z tym układem, oraz z uwagi na słaby dostęp czy chwytak próżniowy jest odpowiednim narzedziem do usuwania tego podzespołu
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Metalwork
    misiekelk
    Level 22  
    Stary układ należy wyfrezować i wlutować nowy.Popatrz na youtube jak to robią panowie z Chin.Ja wszystkie małe układy frezuję dremelem + frezy dentystyczne i potem nowy układ i jazda.
  • Metalwork
    BlizzardGSM
    Level 11  
    Widziałem na yt, jak ludzie załatwiają takie sprawy powietrzem, co prawda łatwiej dostępne. Myślałem, że i ten się da załatwić w ten sposób. Znajdę gdzieś lekturę na ten temat?
    misiekelk
    Level 22  
    Iphone 6 jeszcze nie prułem ale czy ten układ jest klejony ?W 5s sporo układów jest nie klejonych może tutaj też.
    BlizzardGSM
    Level 11  
    Szczerze, nie wiem. Nie wiem jak odróżnić czym się cechuje układ możliwy do wyprucia, a ten do wypocenia. W każdym razie wiem, że ten układ U21 (Cirrus Logic 338S1201 Audio Codec) jest identyczny jak w iP5/5s/6 - odpowiedzialny za głos z głośniczka muzycznego, nagrywaniu dźwięku podczas kręcenia wideo etc.

Innymi słowy jeszcze tak : Da się wymielić każdy układ z płyty ? Nawet te klejone za pomocą CNC ? i jeszce : Jak układ nie jest klejony/lutowany, to jaki inny ?

W 4,4S,5C był one klejone, ale kurcze nie mogę się dowiedzieć niczego więcej o wersjach wzwyż
    dernis
    Level 15  
    ja układy robię na wyczucie, jak komponenty w okolicach ładnie się szklą to bardzo cienką szpatułką zahaczam układ i delikatnie podnoszę. Klej puszcza(pęka). Trzeba to zrobić na wyczucie jeśli układ jest na kleju. Wcześniej też frezowałem i jest to prostszy sposób ale jak masz odpowiednie doświadczenie i wyczucie hota to jesteś w stanie to zrobić. Naprawiałem już w ten sposób ok 30 "jabłek". Pozdrawiam
    BlizzardGSM
    Level 11  
    Też nad tym myślałem, ale niestety nie mam tam miejsca, żeby to podnieść, bo wszędzie obok jest "coś" a przy takiej temperaturze i pływaniu sąsiednich układów, elementów układów łatwo przerobić afjona na jakąś hydre. Temu też pytałem o tą przyssawkę precyzyjną.
    dernis
    Level 15  
    tylko masz klej, musiałbyś mieć porządne podciśnienie w przyssawce.. a jeszcze będziesz to grzał.. chyba że w jakiś cudowny sposób wydrapiesz pierwsze klej..
    BlizzardGSM
    Level 11  
    Ile kosztuje taki dremel, ewentualnie zestaw do takiego frezowania ? Nie koniecznie najlepszy, ale taki żeby dawał rade.