Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iPhone 6 - Wymiana układu Audio BGA (U21)

BlizzardGSM 20 Apr 2016 15:30 2109 8
Metalwork
 • #1
  BlizzardGSM
  Level 11  
  Witam. Chciałbym wymienić układ BGA w moim IP6

  iPhone 6 - Wymiana układu Audio BGA (U21)Screenshot...-46-49.jpg Download (2.24 MB)

  Niestety z drugiej str znajduja się gniazda LCD, aparatu i nie tak daleko od tego jest też procesor.

  iPhone 6 - Wymiana układu Audio BGA (U21)Screenshot...-45-47.jpg Download (2.26 MB)

  Posiadam dobrą stację hot air (z odpowiednimi końcówkami do BGA) i grotówke i mam kilka pytań : jak zabezpieczyć sąsiednie układy przed uszkodzeniem, jaki flux jest najlepszy do odlutowywania, z jaką temperaturą walczyć z tym układem, oraz z uwagi na słaby dostęp czy chwytak próżniowy jest odpowiednim narzedziem do usuwania tego podzespołu
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • Metalwork
 • #2
  misiekelk
  Level 22  
  Stary układ należy wyfrezować i wlutować nowy.Popatrz na youtube jak to robią panowie z Chin.Ja wszystkie małe układy frezuję dremelem + frezy dentystyczne i potem nowy układ i jazda.
 • Metalwork
 • #3
  BlizzardGSM
  Level 11  
  Widziałem na yt, jak ludzie załatwiają takie sprawy powietrzem, co prawda łatwiej dostępne. Myślałem, że i ten się da załatwić w ten sposób. Znajdę gdzieś lekturę na ten temat?
 • #4
  misiekelk
  Level 22  
  Iphone 6 jeszcze nie prułem ale czy ten układ jest klejony ?W 5s sporo układów jest nie klejonych może tutaj też.
 • #5
  BlizzardGSM
  Level 11  
  Szczerze, nie wiem. Nie wiem jak odróżnić czym się cechuje układ możliwy do wyprucia, a ten do wypocenia. W każdym razie wiem, że ten układ U21 (Cirrus Logic 338S1201 Audio Codec) jest identyczny jak w iP5/5s/6 - odpowiedzialny za głos z głośniczka muzycznego, nagrywaniu dźwięku podczas kręcenia wideo etc.

  Innymi słowy jeszcze tak : Da się wymielić każdy układ z płyty ? Nawet te klejone za pomocą CNC ? i jeszce : Jak układ nie jest klejony/lutowany, to jaki inny ?

  W 4,4S,5C był one klejone, ale kurcze nie mogę się dowiedzieć niczego więcej o wersjach wzwyż
 • #6
  dernis
  Level 15  
  ja układy robię na wyczucie, jak komponenty w okolicach ładnie się szklą to bardzo cienką szpatułką zahaczam układ i delikatnie podnoszę. Klej puszcza(pęka). Trzeba to zrobić na wyczucie jeśli układ jest na kleju. Wcześniej też frezowałem i jest to prostszy sposób ale jak masz odpowiednie doświadczenie i wyczucie hota to jesteś w stanie to zrobić. Naprawiałem już w ten sposób ok 30 "jabłek". Pozdrawiam
 • #7
  BlizzardGSM
  Level 11  
  Też nad tym myślałem, ale niestety nie mam tam miejsca, żeby to podnieść, bo wszędzie obok jest "coś" a przy takiej temperaturze i pływaniu sąsiednich układów, elementów układów łatwo przerobić afjona na jakąś hydre. Temu też pytałem o tą przyssawkę precyzyjną.
 • #8
  dernis
  Level 15  
  tylko masz klej, musiałbyś mieć porządne podciśnienie w przyssawce.. a jeszcze będziesz to grzał.. chyba że w jakiś cudowny sposób wydrapiesz pierwsze klej..
 • #9
  BlizzardGSM
  Level 11  
  Ile kosztuje taki dremel, ewentualnie zestaw do takiego frezowania ? Nie koniecznie najlepszy, ale taki żeby dawał rade.