Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko-wirówka DW 500M

26 Cze 2005 17:04 2763 2
  • Poziom 14  
    Dziwna sprawa, silnik od pralki buczy i nie rusza, sprawdzilem polaczenia, rezystancje uzwojen silnika, wszystko było ok. wiec postanowiłem wymienić kondensator. Orginalny jest podwójny bo obsługuje również silnik wirówki, podłączyłem 5uF, poniewaz nie mam czsau jechac do sklepu i kupic czegos blizszego 6,5 bo taki jest orginal. Włożyłem wtyczkę do gniazdka odpalam, a tu nic, zero poprawy. Dodam ze minutnik jest tak skonstruowany ze silnik raz obraca w jedna a raz w druga strone.
    Jakieś sugestie? Miał ktoś z was taki przypadek?
  • Poziom 22  
    Witam
    Ponieważ pralka ta w zasadzie ma budowę "cepa" myślę że niestety uszkodzony jest silnik prania. Wymontowałbym go z pralki i podłączył na tzw krótko poza pralką dołączając zakupiony kondensator rozruchowy.
    Jeśli objaw braku obrotów i buczenia się potwierdzi to silnik jest do wymiany.
    Zapomniałem napisać że zwarcie może być w tzw wasch timerze czyli w programatorze czasowym prania. Gdy dostanie się do niego woda a to się zdarza to wewnątrz może nastąpić pozwieranie styków i też buczenie silnika.
    pozdr. Andrzej K
  • Poziom 14  
    Cóż programator jest w porządku. Dziwi mnie tylko to ze miernik pokazuje ciaglość uzwojeń silnika. Może dziś podłącze na krótko, bo czas goni, a w perspektywie tydzień 12 godzinnych dyżurów.
    Pozdrawiam Marek P.