Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych Sony VAIO

20 Kwi 2016 21:27 630 4
  • Poziom 2  
    Hej!
    Dostałem do naprawy / odzyskania danych laptopa Sony VAIO nie jestem niestety pewien co do bezpośredniego modelu. System niestety nie chce w żaden sposób zapalić i bez przerwy zapętlony jest na "naprawie" z której nie sposób nawet przejść do BIOS-u ani trybu awaryjnego. Tak więc skazany jestem na odzyskiwanie danych z poziomu tego kreatora. Mój problem zaczyna się właśnie tutaj. Znalazłem tutaj funkcję nazwaną "Ratowanie danych". Wybrałem więc od razu opcje do manualnego wyboru plików, które chcę odzyskać. Po pewnym czasie działania kreatora dostałem się do wyboru folderów, wybrałem foldery jakie potrzebowałem, podpiąłem przenośny dysk podążałem za poleceniami tego "kreatora" i kopiowanie się zaczęło. Problem w tym, że stoi ono bez przerwy na 0% szacowany czas to 00:00:00 a po pewnym czasie wyskakuje komunikat "Wystąpił błąd podczas zapisywania danych. Program Ratowanie danych zostanie zamknięty". Format niestety nie wchodzi jak na razie w grę, ponieważ jest tu jedna jedyna partycja ze wszystkim. Jest jakiś sposób by temu zaradzić?

Pozdrawiam!
  • Spec od komputerów
    Przede wszystkim wrzuć SMART dysku. Jeśli dysk jest uszkodzony, to do wykonania kopia posektorowa na inny nośnik. Dostałeś komputer na odzyskanie danych, a z wiedzą odnośnie tego zagadnienia u Ciebie kiepsko...
  • Poziom 2  
    W jaki sposób mam to zrobić jeżeli nie jestem w stanie odpalić w żaden sposób Windows'a ?
    Znalazłem w internecie jakiś sposób z dos'em a dokładniej komendą "wmic" i potem "diskdrive get status" i mówi ona, że "status ok". Dodatkowo wspominając o dysku robiłem skan, który trwał ponad 2 godziny poprzez dostępne w kreatorze narzędzie i po całym skanie nie wykryto żadnych problemów.

Moderowany przez RADU23:

Proszę nie wyciągać rozmów poza forum. Problemy rozwiązujemy wspólnymi siłami.

• Poziom 13  
    Do odzyskania danych potrzebujesz drugiego sprawnego komputera z możliwością podpięcia dysku wykręconego z laptopa, z którego dane chcesz odzyskać. Zakładając, że dysk z laptopa jest sprawny po prostu kopiujesz dane na inny nośnik - to jest podstawa. Wtedy dopiero można zacząć się bawić w naprawę systemu laptopa i kombinacje, w najgorszym wypadku reinstalacja.
  • Poziom 2  
    Już sobie ze wszystkim poradziłem :)

Dzięki!
    Odzyskiwanie danych Sony VAIO