Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel VBA Makro - Oczyszczanie komórki z niektórych danych

monikashell 21 Kwi 2016 08:20 690 6
  • #1 21 Kwi 2016 08:20
    monikashell
    Poziom 8  

Witam, mam następujący problem. Potrzebuje makra, które oczyszczałoby mi komórki ze zbędnych danych. W kolumnie A mam autorów - niekiedy jest ich 900, każdy autor jest przedzielony separatorem ||, chodzi o to, aby w tej komórce byli tylko autorzy, którzy posiadają nrSAP - a konkretnie potrzebuje samego numeru. Zapis nr jest charakterystyczny, ale nie wiem jak do wyszukać w ciągu znaków w komórce. Jeśli w komórce jest kilku autorów z Sapiem niech zapisze ich po przecinku w jednej komórce, całą resztę zawartości komórki może usunąć. Zaznaczę, że w kolumnie jest kilka tysięcy takich wierszy i dobrze jakby makro wykonywało się, aż nie napotka pustej komórki w kolumnie A. W załączniku przesyłam przykład komórek.

0 6
  • #3 21 Kwi 2016 09:15
    monikashell
    Poziom 8  

studiowałam kod i mam pytanie, gdzie ustwić nr kolumny do której kopiuje dane? i czy to może być w tym samym arkuszu?np. kolumna 12?? a kopiuje i oczyszcza z 11? lub w ogóle zastępuje to co miał w 11 na oczyszczone dane w tym samym arkuszu w 11 kolumnie i żeby nie mieszał w innych kolumnach bo tam są dane.

0
  • Pomocny post
    #4 21 Kwi 2016 09:35
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Och, aż tak skomplikowane toto nie jest ;)

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #5 21 Kwi 2016 09:43
    monikashell
    Poziom 8  

Przepraszam, że tak gnębię, ale czy da się zostawić sam numer tej osoby, a ewentualnie w kolumnie obok np. 13 nazwiska i imiona?

0
  • #7 21 Kwi 2016 12:10
    monikashell
    Poziom 8  

nazwiska i mimiona z danego wiersza muszą być po sobie w jednej komórce oddzielone np; tak samo nrSAP - nie że wkleja je pod sobą

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

oki już wiem jak zrobić , żeby w jednej komórce po średniku zapisywało, dla potomnych wklejam kod może komuś się przyda

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

1