Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka akumulatorowa ,jaka ?

21 Kwi 2016 10:42 1998 6
  • Poziom 9  
    Cześć zastanawiam się nad zakupem kosiarki akumulatorowej, bo mam nie wielki ogród w kształcie prostokąta wąski a długi , i nie chce mi się ciągnąc kabli a tez nie wiele mam do koszenia za mało na spalinówkę, głównie pod krzewami jak , agrest, tuje ,trawniki i inne podobne krzewy, zastanawiam się nad tą z lidra warto wziąć ? ktoś może używał, chodzi mi oto czy nie za słaba ,czy akumulatorek nie przestanie trzymać po pół roku itp. , a może w tej cenie coś innego warto wziąć innej marki ?.Pozdro :)
  • Poziom 11  
    Też szukam akumulatorowej z własnym napędem. Mnie się podoba np. Husqvarna automower 105, ale nie stać mnie na nią. Szukam czegoś tańszego - do 2000 zł.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    lgurbiel napisał:
    Ja kupiłem NAC Kosiarka akumulatorowa ,jaka ?

Możesz napisać jak się sprawuje ten sprzęt po roku?
  • Poziom 11  
    Jestem bardzo zadowolony z tej kosiarki.
    Bardzo sprawnie koszę działkę ok.400 m2.
    Jedno ładowanie = jedno koszenie.
    Manewrowanie pomiędzy drzewkami nie sprawia problemu.
    Moja spalinówka odpoczywa. Pracuję nią kosząc pas przydrożny (w tym sezonie 1 raz)
    Myślę dokupić podkaszarkę NAC za 270 zł.
    Akumulator i ładwarkę już mam bo pasuje od kosiarki.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    W zestawie był jeden czy dwa akumulatory?
    Oglądałem te kosiarki w OBI i miałem wielką ochotę ją kupić. Niestety obsługa OBI nie potrafiła odpowiedzieć na moje pytania dotyczące parametrów (głównie moment obrotowy) jak i co jeszcze można dokupić do tych akumulatorów. Zależało mi jeszcze na kosie akumulatorowej, a na stronie NAC widziałem dostępną tylko podkaszarkę. Mają kosę, ale na 18V, lecz z kolei nie mają kosiarek 18V.
    W końcu kupiłem sprzęt firmy Stiga z akumulatorami 80V, ale koszt ponad 2 krotnie wyższy. Fakt, że kosiarka przeszła moje wszelkie oczekiwania, ale ciekaw jestem opinii na temat tych kosiarek NAC.
    Jeżeli chodzi o moc tej kosiarki, masz jakieś porównanie do kosiarek spalinowych?
    Albo jaką najwyższą trawę udało Ci się skosić?
  • Poziom 11  
    1 aku.
    1 ładowarka.
    Generalnie kosiarka do delikatniejszych prac.
    Trawa do 10 cm większej nie miałem. Jak do cięższych prac to spalinowa 5kM z napędem daje radę i tarwie 50cm.