Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napełnianie tuszu - HP DeskJet 840C

piotrek power 26 Cze 2005 18:24 7778 14
  • #1 26 Cze 2005 18:24
    piotrek power
    Poziom 27  

Witam wszystkich.
    Mam problem z napełnieniem kolorowego tuszu. Mianowicie:
    Tusz kupiłem na Allegro, i już kilka razy napełniałem ten kartridrz ale zawsze od pierwszego razu były problemy. Miałem problem z tym że, mieszało kolory tzn. drukowałem coś na niebiesko to musiałem 2 całe strony A4 na niebiesko wydrukować aby zaczęło drukować na niebiesko. Co do samego napełniania to oryginalne są 3 takie otwory które zgodnie z instrukcją wcisnołem te zatyczki do środka ale nie było nic dołączone aby potem te otwory zalepić i były otwarte, pytałem się sprzedawcy to powiedział że nie są konieczne, ale gdy kupiłęm czarny tusz to także nie było tego korka - więc już jest coś podejrzanie gdyż w czrnym musi być bo tusz by się wylał, może przez to że nie ma tych korków na górze to kolory się mieszają. Teraz natomiast próba regeneracji kolorowego tuszu zakończyła się niepowowodzeniem (to chyba 3 raz). A więc tak: brakło tuszu niebieskiego i żółtego, więc napełniłem wszystkie komory pokolei po 10 ml. Wkładam kartridrz to drukarki i drukuje mi tylko na niebiesko więc coś źle, próbowałem na różne sposoby odciągałem tusz z głwoicy potem - wogóle nie drukowało (rzaden kolor) później szczykawków wtłaczałem powiettrze do każdej z komor, efekt: zaczęło drukować znowu na niebiesko. Z czarnym nie mam takich problemów - odciągam 2 ml później ewnetualnie wtłoczę przez gumowy korek powietrze i napełniam już 10 raz i elegancko drukuje, przypomnę że przy kolorowym otwory pozostają otware i nie wiem co teraz zrobić z tym kolorowym, drukuje mi na niebiesko, a tuż przed napełnieniem drukowałem stronę z 3 kolorami to tak jak wyżej spomniałem drukowało tylko na czerwono.

Za pomoc z góry bardzo dziękuję.
    Pozdrawiam

0 14
  • #2 26 Cze 2005 20:07
    Tommy82
    Poziom 39  

byc moze atrament kolorowy jest niskiej jakosci i zasycha w dyszach

0
  • #3 26 Cze 2005 22:54
    piotrek power
    Poziom 27  

Tusz wydaje mi się nie mógł zaschnąć gdyż tuż przed napełnieniem jeszcze drukowało a po napełnieniu już nie. Jeszcze zdarza się że raz dukuje jednym kolorem a jak coś porobie koło kardridrza to czasmi wogóle.

0
  • #5 27 Cze 2005 00:16
    piotrek power
    Poziom 27  

Zabardzo nie mam czym przeczyścić :( Może spróbuję wyciągnąć ten tusz z góry i napełnić jeszcze raz, choć nie wiem czy to w czymś pomoże, zawsze miałem problem z napełnianiem ale teraz szczególnie mi to nie wyszło ?

0
  • #6 27 Cze 2005 17:29
    piotrek power
    Poziom 27  

Kolega mi doradził żebym zanużył kartridrz w gorącej wodzie. Można tak zrobić ?? I na ile zanużyć w jakiej wodzie takiej z kranu gorącej czy podgrzać czy ochudzić ??

0
  • #7 27 Cze 2005 21:05
    canifos
    Poziom 11  

Chciałbym okazjonalnie zapytać czy można z dobrym skutkiem napełnić czarny kardridz który był zużyty do końca ??

Dodano po 2 [godziny] 44 [minuty]:

He he pogotowałem go troszke i puścił soki
    Pięknie działa

0
  • #8 27 Cze 2005 22:04
    piotrek power
    Poziom 27  

canifos napisał:
    Chciałbym okazjonalnie zapytać czy można z dobrym skutkiem napełnić czarny kardridz który był zużyty do końca ??

Dodano po 2 [godziny] 44 [minuty]:

He he pogotowałem go troszke i puścił soki
    Pięknie działa

A w jaki sposób napełniałeś kartridrz. Bo ja jak robiłem zgodnie z instrukcją (napełnaiłem, zatykałem korkiem, i odciągałem 2 ml z wielkim trudem - może zanim zatkam korkiem trzebabyło odciągnąć ?) to nie chciało drukować, dopiero przez korek wstrzykiwałem 2ml powietrza :) i drukowało. Wracając do gotwania kartridrza to w jakiej wodzie i na ile zanużałeś kartridrz ??

0
  • #9 29 Cze 2005 17:26
    Syriusz74
    Poziom 23  

Co do kolorowego katridza,to tez mialem z nimi klopoty.Podejrzewam ze nic tam sie nie pomieszalo.Najlepiej przesledz moje wczesniejsze posty pod katem hp 78 i moze to cos pomoze.Pozdrawiam

0
  • #10 29 Cze 2005 22:24
    piotrek power
    Poziom 27  

Pojawił się kolejny problem.
    Mianowicie: drukarka nie wykrywa tuszu, początkowo myślałem że to tusz czarny powoduje to że zapala się kontrolka sygnalizująca bła kartridrza gdyż upuściłem czarny tusz, ale w tym momencie równięż wyciągnołem kolorowy i próbowałem tam jeszcze dmuchać, gdy założyłem obydwa tusze i odpaliłem drukowanie to zatrzymało się w połowie i już się świeci ta kontrolka, włanczałem 10 razy drukarkęi zaskoczyło ale wydrukowałem strone i dalej świci, teraz chyba włanczałem ją 30 razy ale nic nie już nie daje, zamówiłem na Allegro zamiennik za 24,90 zł - czarny tusz 42ml, wkładam do drukarki i dalej świeci. Możliwe jest że wysiadł kolorowy tusz i niepotrzebnie kupiłem czarny zamiennik ?? Kolorowy tusz napełniałem chyba 4 razy, kupiłem go na Allegro jako pusty nieregenerowany i używałem około 1,5 roku, dość często drukkowałem, tzn. około 2000 kartek. Wracając do tego problemu to kiedyś już on się pojawił, ale wtedy miałem jeszcze oryginalny pojemnik nie był ani raz napełniany bo drukowałem tylko na czarno wtedy bardzp często i kolorwy był pusty przez 2 lata i także zaczęły się problemy z wykrywaniem tuszy i czasami zapalała mi się ta kontrolka, czarny tusz natomiast ten co obecnie posiadam to 2 lata temu kupiłem oryginalny w sklepie i napełniałem go już około 15 razy, początkowo kilka razy w sklepie, ale obecnie dość ładnie na tym jeszcze drukowało, ale teraz mi wypadł i tak jak pisałem zaświeciła się ta kontrolka, ale czy to przypadkiem nie wina tego kolorowego tuszu ??

Pozdrawiam. Za pomoc dziękuję.

0
  • #11 29 Lip 2005 20:28
    e_sobczak1
    Poziom 15  

A ja mam pytanie troche nie z tematem : Jaki kolor do której dziurki w kolorowym kadridżu czeba wlać ?? Na kadridżu są takie nalepki kolor powiedzmy pierwszy jest żółty drógi czerwony a trzeci niebieski. W instrukcji napełniania piszę odwrotnie Pierwszy niebieski, drógi żółty a trzeci czerwony. Jak jest z tymi kolorami ??

0
  • #12 30 Lip 2005 06:44
    Jaroff
    Poziom 27  

Kolory z instrukcji napełniania. Na nalepce hp to zmyłka. 100% pewności - weż wykałaczke i po koleji wsadzaj do otworów. Koniec zabarwi sie na kolor jaki jest w danym otworze.

0
  • #13 30 Lip 2005 08:39
    e_sobczak1
    Poziom 15  

OK. Zrobiłem tak jak mi poleciłeś. Mam teraz problem. Kolorowy kadridż nie drukuje. Tylko niebieski, ale bardzo słabo. Dlaczego tak się stało ??

0
  • #14 30 Lip 2005 16:57
    prez8s
    Poziom 33  

piotrek power napisał:
    Witam wszystkich.
    Mam problem z napełnieniem kolorowego tuszu. Mianowicie:
    Tusz kupiłem na Allegro, i już kilka razy napełniałem ten kartridrz ale zawsze od pierwszego razu były problemy. Miałem problem z tym że, mieszało kolory tzn. drukowałem coś na niebiesko to musiałem 2 całe strony A4 na niebiesko wydrukować aby zaczęło drukować na niebiesko. Co do samego napełniania to oryginalne są 3 takie otwory które zgodnie z instrukcją wcisnołem te zatyczki do środka ale nie było nic dołączone aby potem te otwory zalepić i były otwarte, pytałem się sprzedawcy to powiedział że nie są konieczne, ale gdy kupiłęm czarny tusz to także nie było tego korka - więc już jest coś podejrzanie gdyż w czrnym musi być bo tusz by się wylał, może przez to że nie ma tych korków na górze to kolory się mieszają. Teraz natomiast próba regeneracji kolorowego tuszu zakończyła się niepowowodzeniem (to chyba 3 raz). A więc tak: brakło tuszu niebieskiego i żółtego, więc napełniłem wszystkie komory pokolei po 10 ml. Wkładam kartridrz to drukarki i drukuje mi tylko na niebiesko więc coś źle, próbowałem na różne sposoby odciągałem tusz z głwoicy potem - wogóle nie drukowało (rzaden kolor) później szczykawków wtłaczałem powiettrze do każdej z komor, efekt: zaczęło drukować znowu na niebiesko. Z czarnym nie mam takich problemów - odciągam 2 ml później ewnetualnie wtłoczę przez gumowy korek powietrze i napełniam już 10 raz i elegancko drukuje, przypomnę że przy kolorowym otwory pozostają otware i nie wiem co teraz zrobić z tym kolorowym, drukuje mi na niebiesko, a tuż przed napełnieniem drukowałem stronę z 3 kolorami to tak jak wyżej spomniałem drukowało tylko na czerwono.

Za pomoc z góry bardzo dziękuję.
    Pozdrawiam

Tu zobacz:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=293583&highlight=

czytaj całość

0
  • #15 30 Lip 2005 20:16
    e_sobczak1
    Poziom 15  

Ok. To już przeszłość. Mam teraz inny problem. Jak próbuje drukować na pomarańczowo to drukuje na zielono. I jeszcze drukarka drukuje takimi paskami i bardzo brzydko to wygląda.

0