Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domowe studio. Jaki sprzęt?

21 Kwi 2016 13:40 846 5
  • Poziom 4  
    Witam serdecznie, od jakiegoś czasu zacząłem nagrywać piosenki w domu niestety jakość nagrania nie satysfakcjonuje mnie.

Zamierzam zrobić domowe studio nagrań ale potrzebuje pomocy w doborze sprzętu.

Na chwile obecną dysponuje:
    -Mikrofon Shure sm58
    -behringer pmp 5000

Teraz tak budżet jaki mogę wydać to ok 1000 zł no i chciałbym mieć niezły sprzęt żeby jakość nie była zła. Planuje kupić mikrofon pojemnościowy no i interface usb ;).

Myślałem nad kupnem mikrofonu:
    -Audio Technika at2020
    -Se electronics 2000a

Jak już pojemnościowy mikrofon no to trzeba to zasilanie ja się nie znam a nie chciałbym kupić tandety ;/

Czy mógły ktoś doradzić jak poskladac do calosci to studio domowe. Jak to połączyc wszystko. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam Serdecznie!!! :)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Do pojemnościowego mikrofonu musisz mieć adaptacje akustyczną, inaczej pomieszczeni będzie słuchać w nagraniu... Wybierz w tej kasie dynamiczny np. SM58 - uniwersalny i jeden z najpopularniejszych mikrofonów wokalowych. Co do karty to z tańszych dwukanałowe Focusrite'y, albo Presonusy. Całkiem dobre przetworniki i wszystko na pokładzie. Do tego kabelek XLR -XLR i masz wszystko w 1000zł...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Shadowix napisał:
    Do pojemnościowego mikrofonu musisz mieć adaptacje akustyczną, inaczej pomieszczeni będzie słuchać w nagraniu...
    Do KAŻDEGO mikrofonu. To czy słychać pomieszczenie czy nie, nie zależy od tego, czy jest to mikrofon pojemnościowy, czy dynamiczny, czy elektret - zależy od tego (chociaż bez adaptacji/wytłumienia słychać pomieszczenie będzie i tak) jaką ma charakterystykę kierunkową.
  • Poziom 4  
    Dzięki za wskazówkę. Proszę jeszcze o pomoc jak podpiąć to wszystko jaka jest kolejność w położeniu tego sprzętu np.

-shure sm58
    -behringer pmp 5000
    -wybiorę np. Focusrite

Gdzie mam wpiąć mikrofon najpierw idzie do interfacu czy do behringera.

Sory ze takie pytania ale jestem zielony w tych sprawach :(
    Za podpowiedź łapka w górę ;)

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Mikrofon do miksera a stamtąd dalej. Mikser ma wejście mikrofonowe, ma barwę którą możesz skorygować brzmienie mikrofonu, ma też panoramę, którą możesz ustawić dźwięk mikrofonu (czy innego instrumentu) w przestrzeni dźwiękowej - można w ten sposób ustawić pole dźwiękowe - żeby np. mikrofon był słyszalny bardziej z jednej strony, a na przykład gitara z drugiej. Możesz też - operując wzmocnieniem wlotu - spowodować, ze jedno źródło dźwięku będzie bardziej słyszalne niż reszta - w ten sposób jesteś w stanie ustawić głębię pola dźwiękowego - jakby "ustawić" instrumenty na scenie.
    Można też celowo zmieniać te proporcje i uzyskiwać w ten sposób efekt jaki zamierzasz uzyskać przy odsłuchu - Na przykład wędrowanie gitary z jednej strony sceny a drugą.
    Możliwości masz bardzo dużo; wic polega na tym, żeby tylko nie przesadzić - a tego nauczysz się z czasem.
  • Poziom 4  
    Bardzo dziękuję za pomoc :) Nie pozostaje nic innego jak zabrać się do pracy i cieszyć się muzyką.

Pozdrawiam serdecznie :)