Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 128wrl i sms zwrotny z podaniem naruszonej czujki?

21 Kwi 2016 17:58 1095 14
 • Poziom 9  
  Czy da się zrobić :

  1) podczas załączania alarmu , gdy się okaże , że jakiś kontaktron jest otwarty dostaje informacje sms , że nie można uzbroić alarmu bo wyjście xx jest naruszone?
  I tak do momentu aż wszystkie pir/kontaktrony będą gotowe?

  2) naruszenie czujki podczas czuwania, dostaję informację ze konkretna czujka jest naruszona a nie że strefa jest naruszona?

  Pozdrawiam

  Autorus
 • OptexOptex
 • Poziom 18  
  1. Raczej nie da się tego zrobić.
  Moje pytanie - a czy nie wystarczy sama informacja na manipulatorze ? Bo raczej przez smsa bedzie cięzko zamknac okna itd.

  2. Trzeba ustawiać osobny komunikat sms dla każdego wejścia. Trochę mozolne i wiąze się z tym że ilość komunikatów jest ograniczona.
 • Poziom 17  
  Ad1) Można
  Ad2) Można
 • OptexOptex
 • Poziom 9  
  chłopaki, to w końcu można czy się nie da?

  Odnośnie punktu nr 1 to miałem system który to potrafił, i mi troszkę teskono. Wiecie przyzwyczajenie. Ale jak będzie trzeba to się oczywiście przystosuję. Jak wyjeżdżałem samochodem to wysyłałem sms i czekałem na sms zwrotny z potwierdzeniem, ze wszytko jest ok i gazu. :)

  odnośnie punktu nr 2 to jest chyba 65 komunikatów sms wiec bym się zmieścił.

  Kolego sciacho, możesz coś powiedzieć więcej jak ty byś to widział.
 • Poziom 17  
  Pokombinować trzeba z wzjściami typu wskaźnik czuwania , iloczyn i suma wyjść i wysterować odpowienie wyjście które w rezulatcie da powiadomienie o niemożności uzbrojenia systemu. Gotowca Ci nie dam bo to kosztuje czas i pieniądze.
 • Poziom 9  
  Myślałem, że już takie coś robiłeś.
 • Poziom 18  
  autorus napisał:
  . Jak wyjeżdżałem samochodem to wysyłałem sms i czekałem na sms zwrotny z potwierdzeniem, ze wszytko jest ok i gazu. :)  Jeżeli chcesz tylko samą informacje o tym ze system się załączył i czy czuwa to jest to do zrobienia.

  Jeżeli jednak dalej chcesz z dokładną sygnalizacją przez które wejscie nie zostało załączone czuwanie to będzie troche bardziej problematyczne i nie wiem czy do końca zadziała tak jak się od niego oczekuje
 • Poziom 9  
  Dokładnie takie coś mnie interesuje. No ale jak sie nie da to trudno.

  A z aplikacji komórkowej?
  Bo jakby był wirtualny dostęp do manipulatora ...
 • Poziom 18  
  W sumie mam pewien pomysl jak to zrobic. Wieczorem postaram się cos podrzucic
 • Poziom 9  
  Byłem w sklepie google play, no i te aplikacje satela wychodzą bardzo kiepsko . Nie rozumiem czemu taka firma tak miernie sobie z tym radzi? Ostatnia aktualizacja dla integry to kwiecień 2015 roku :( IMO po prostu wstyd.

  Taka aplikacja (gdyby chodziła poprawnie) załatwiłaby mój problemik.

  Ale oczywiście z góry dziękuje ze się chcesz nad tym pochylić. W sumie jest sobota, wiec uznaję to za heroizm :)

 • Poziom 10  
  Witam Panów,

  @autorus - dostęp do manipulatora w taki sposób jakbyś chciał możesz uzyskać za pomocą centrali Versa Plus (porównywalna cena do Integry WRL). Do Versy jest przeznaczona aplikacja VERSA CONTROL dla systemu WP/iOS/Android która zapewnia pełną obsługę podłączonych urządzeń.

  Integra jest bardziej płytą przemysłową, aniżeli domową. Do domowych płyt zawsze należała Versa. Niestety, Versa (5/10/15) ma ograniczenie do 32 wejść i (bodajże) 15 wyjść. Rozwiązaniem jest niedawno wprowadzona właśnie Versa Plus. O ile masz manipulator INT-TSI/TSG (dotykowy) to będzie z nimi działać. Inne dodatki (ekspandery magistralowe) również.

  Zgadzam się z kolegą @sciacho, że na integrze trzeba to zrobić właśnie w ten sposób.

  Więc jeśli chcesz, i możesz (-sklep/instalator Ci przyjmie) wymień płytę na Versę+.

  EDIT: Jeśli nie masz takiej możliwości, musisz kombinować.
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Na Securexie ma się pochwalić SATEL aplikacją do Integry pod nazwą Integra Control targi lada dzień także jak kolega nie może wymienić płyty jak radzą moi przedmówcy to nic straconego przynajmniej takie słuchy chodzą po mojej firmie gdzie pracuje.
 • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
  Peacekeeper napisał:
  Integra jest bardziej płytą przemysłową, aniżeli domową. Do domowych płyt zawsze należała Versa.

  Nic z tych rzeczy. Zarówno Integra jak i Versa nadają się do domu jak i do przemysłu. Kwestia wymagań, jakie się stawia przed systemem. To są zawsze indywidualne oczekiwania klientów.

  Peacekeeper napisał:
  Versa (5/10/15) ma ograniczenie do 32 wejść i (bodajże) 15 wyjść.

  A dokładniej do 30 wejść i 12 wyjść.

  Peacekeeper napisał:
  O ile masz manipulator INT-TSI/TSG (dotykowy) to będzie z nimi działać.

  TSI nie będzie. Natomiast TSG i TSH tak - będzie.

  Jeżeli chodzi o samego autora. Na dzień dzisiejszy masz dostępną aplikację Mobile KPD2 (mówimy o Integrze). Docelowo (kwestia prawdopodobnie max. kilku miesięcy) zostanie wprowadzona aplikacja INTEGRA Control, która zastąpi Mobile KPD2. Nowa aplikacja będzie porównywalna do VERSA Control.

  Jeżeli autor ma już takie wymagania nawet w kontekście załączenia i wyłączenia czuwania, to bezpieczniej będzie zostać przy rodzinie central Integra.
 • Poziom 9  
  MariuszX49 napisał:
  Na Securexie ma się pochwalić SATEL aplikacją do Integry pod nazwą Integra Control targi lada dzień także jak kolega nie może wymienić płyty jak radzą moi przedmówcy to nic straconego przynajmniej takie słuchy chodzą po mojej firmie gdzie pracuje.


  A ja zacząłem szukać właśnie tego programu myśląc ze już od dawna jest i nie znalazłem. Stwierdziłem, że to jakiś tary program i został usunięty ze google play :)
  A tu taka fajna informacja :)
  Oczywiście czekam z ciekawością i zabieram się do testowania :)