Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo model G580- błąd usługi Windows Update w Windows 7

Limerus 21 Kwi 2016 18:40 1389 9
  • #1 21 Kwi 2016 18:40
    Limerus
    Poziom 6  

Witam!

Nie dawno, robiłem całkowity format laptopa firmy Lenovo model G580. Musiałem zmienić rozmiar i wyczyścić partycję C (jakiś geniusz przy wgrywaniu systemu, na partycje C pozostawił 29 GB, gdzie cały dysk ma 1 Tera miejsca. Do tego podzielił go na 3 partycje). Formatowany był tą samą płytą, z której go wgrano. Wyczyściłem wszystkie partycje (systemowe także), i na C przydzieliłem 195 GB. Z pozostałego miejsca zrobiłem 1 partycje.
    Sterowniki instalowałem z płyty, dołożonej do tego modelu laptopa (przez menadżera urządzeń instalowałem tylko te które wyświetliły komunikat o braku sterownika).

Po instalacji podstawowych programów wrzuciłem aktualizacje systemowe. Wykrywało i instalowało normalnie, do pewnego momentu. Jedna partia aktualizacji zalecanych, nie chciała się pobrać. Nie podawała stanu pobrania (cały czas pisało że rozmiar 0 KB a ukończono 0%) pozostawiłem ją na dłuższą chwilę i po czasie sama przeszła do instalacji (mimo że cały czas ukończono pisało 0%) Instalacja szła naprawdę długo, postanowiłem ją przerwać (liczyłem się ze skutkami). Wyskoczył komunikat, że nie udało się zainstalować 66 aktualizacji, ale system działał normalnie. Dopiero po restarcie, okazało się że uszkodziło Windows Update, włączał się ale działał strasznie mozolnie i nie dawał możliwości naprawy. Szukałem rozwiązania po różnych forach, ale nic nie za skutkowało.

Zrobiłem drugiego formata, powtórzyłem cały proces, tym razem aktualizacje działały (4 zakończyły się niepowodzeniem, z czego jedna od drukarki, bo wgrałem z płytki sterowniki, gdy system ich szukał) ale Windows Update po kilku seriach aktualizacji, strasznie długo szukał aktualizacji.

Po długim wyszukiwaniu, za każdym razem wyświetla raport o błędzie
    Kod: 8007000e

Znalazłem, że ma to związek z językami (w zalecanych były także aktualizacje językowe, których nigdy nie aktualizuje, bo po co). Program do rozwiązywania problemów z Windows Update, naprawił niektóre błędy, ale wyświetla komunikat że znalazł błąd "Problemy z instalacją nowych aktualizacji", ale nie jest w stanie go rozwiązać.

Nieudane aktualizacje:

-Program Microsoft .NET Framework 4 Client Profile dla systemu Windows 7 x86 (KB982670)

Data instalacji: ‎2016-‎04-‎21 17:41

Stan instalacji: Niepowodzenie

-Program Microsoft .NET Framework 4 Client Profile NIE MA PODANEGO POZIOMU WAŻNOŚCI (Szczegóły błędu: Kod 80246001)

-Windows 7 SP1 WAŻNA Kod błędu: 800706BE (serwis packa miałem już zainstalowanego, i nwm czemu go w ogóle wykryło w aktualizacjach.)

-Brother ... OPCJONALNA (to, to wiem)

-Lenovo ACPI Power Controler OPCJONALNA (już problem rozwiązałem, instalując ręcznie)

Procesor Intel Core i3-3120M 4 CPUs, 2.5 GHz
    Karta graficzna Intel HD Graphics 4000 (raczej niema nic wspólnego z problemem, ale podaje )
    Windows 7 Ulitimate (z aktywatorem) 32 bitowy

Co mogę zrobić z tym błędem? Bardzo proszę Was o pomoc!

0 9
  • #2 21 Kwi 2016 19:04
    Kolobos
    Spec od komputerów

Mozesz ukryc te aktualizacje, nie sa wymagane do dzialania systemu, a nowych i tak juz nie bedzie.

0
  • #3 21 Kwi 2016 19:12
    Limerus
    Poziom 6  

Ale w tym problem że mi nowych nie znajduje, bo Windows Update przestał działać.

Teraz zauważyłem że ta aktualizacja mogła coś zmienić.

Agent Windows Update 7.6.7600.320
    Data instalacji: ‎2016-‎04-‎21 15:41
    Stan instalacji: Powodzenie
    Typ aktualizacji: Ważna

Jest to ostatnia poprawnie zainstalowana aktualizacja

0
  • #5 21 Kwi 2016 20:42
    Limerus
    Poziom 6  

Po uruchomieniu laptopa i zanim przeczytałem co mi napisałeś, uruchomiłem jeszcze raz sprawdzanie aktualizacji. A potem pobrałem ten program do wyszukiwania aktualizacji na komputerze co podesłałeś. Uruchomiłem go po pobraniu, a nie wiedziałem że wyszukiwanie aktualizacji nadal działa. I teraz co mnie dziwi, nie wyłącza się żadne z nich. Jak wcześniej wystarczyła minuta i wyskakiwał błąd, tak teraz wytrwale szuka, jak i program który poleciłeś tak i wyszukiwanie aktualizacji. Jak się domyślam program nie przestanie działać, puki Windows nie skończy szukać aktualizacji. Ale jak przerwać Windows Update? tak by nie zrobić mu większej krzywdy?

Pobrałem i zainstalowałem Explorera 11, wymaga ponownego uruchomienia systemu, ale nie chce przerywać pracy tym programom. Może coś znajdą.

A na linku który mi podałeś cały czas buguje mi skrypty i muszę debugować... Ale jakoś pobrałem :P

0
  • #6 21 Kwi 2016 20:54
    master-007
    Moderator na urlopie...

Może "Agent" się wysypał. Spróbuj przeinstalować:
    https://support.microsoft.com/en-us/kb/949104
    Po restarcie komputera wejdź w start/uruchom i wpisz services.msc
    Wyłącz usługę Windows Update. Znajdź na dysku w głównym folderze Windows folder SoftwareDistribution i zmień mu nazwę np. na xSoftwareDistribution.
    Włącz usługę Windows Update ponownie. Jeśli system utworzy sobie nowy folder o tej samej nazwie, to ten ze zmienioną możesz usunąć.
    Profilaktycznie możesz jeszcze w wierszu poleceń wpisać komendę:
    sfc /scannow

0
  • #9 21 Kwi 2016 22:16
    Limerus
    Poziom 6  

Sam się zatrzymał niestety na błędzie :(, teraz na spokojnie sprawdze wasze pomysły :).

Pod koniec instalacji agenta wyskakuje komunikat że napotkał błąd 0x8024001e, ale sam instalator podaje informacje że instalacja zakończona powodzeniem

Da się jakoś przeinstalować samego Windows Update-a ?

Drugi pomysł jaki mi się nasuwa to przywracanie systemu, ale po ostatnich próbach przed 2 formatem, ten sposób pogorszył tylko sprawę.

Obecnie szuka nieustannie aktualizacji, ok od 1h 30 min. Zostawiam go na noc pod zasilaniem.

0
  • #10 24 Kwi 2016 08:06
    Limerus
    Poziom 6  

System sam się zreperował :),

Użyłem programu który podesłał mi Kolobos jak i master-007. Mimo że ręczne wyszukiwanie aktualizacji nie działało (Windows Update), system sam zaczął znajdować aktualizacje. Powiadamiał mnie o nich komunikatami, ale nie mogłem wybrać co ma zainstalować, więc włączyłem w ustawieniach Windows Update automatyczne pobieranie i instalowanie aktualizacji. Przy pierwszym ponownym uruchomieniu komputera było ich 224, z czego ponad 24 zakończyły się niepowodzeniem. Ale już po drugim, gdzie było ok. 60 usługa Windows Update zaczęła normalnie działać i dawała mi już możliwość co ma być zainstalowane.

Dzięki wielkie za wasze zaangażowanie.
    Pozdrawiam :)

0