Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt diagnostyczny 2013 - co wybrać. Opinie i recenzje.

jarekmax 24 Lis 2013 18:05 4998 229
  • #181 24 Lis 2013 18:05
    tzok
    Moderator Samochody

dziemian0 napisał:
    Chciałbym coś posiadającego więcej opcji ... często zmieniam samochody , w tym czasie mam 3 auta różnych marek także chciałbym sprzęt potrafiący wykasować błędy po poduszkach, abs, klimatyzacja , kasowanie błędów w silniku itp.
    Ten Autel w większości to zrobi, choć sądziłem, że chcesz się nauczyć diagnostyki a nie tylko kasować błędy... poduszek po wystrzale oczywiście tym nie wykasujesz, w zasadzie żadnym sprzętem diagnostycznym tego nie zrobisz.

• #182 25 Lis 2013 13:41
    svavecone
    Poziom 23  

"Autocom"/ "CDP" z serii klonów też wystarczy , jak na sprzęt w tej klasie cenowej ( oczwiście tylko za interfejs ;) ) łączy się z wieloma pojazdami . Są problemy techniczne typu krótki zasięg bluetooth , lub potrzeba podłączenia interfejsu ponownie lecz w sporadycznym,nie masowym,użytkowaniu nie sprawia sporego utrudnienia.

Oprogramowanie , legalne oczywiście , sprawia więcej trudności ze względu na oprawę graficzną , zbyt duże okna i czcionka ,której nie można zmienic sprawiają że "na żywo" można podejrzeć tylko 2 wykresy na raz :( , a w oknie wyboru np. marki pojazdu mamy tylko 4 linie i chcąc wybrać np.Volvo z końca listy musimy się trochę naprzewijać ..... lecz to może przeszkadza tylko nielicznym.

• #183 25 Lis 2013 21:44
    Łysoldrift
    Poziom 15  

Jaki polecicie tester do europejskich aut ze schematami elektrycznymi i procedurami prowadzenia przez usterke .Oczywiscie tylko legal.

• #184 26 Lis 2013 16:07
    40neos
    Poziom 13  

Bosch KTS 540 lub 200, ale to wydatek rzędu kilku tysięcy

• #185 26 Lis 2013 17:37
    dziemian0
    Poziom 9  

Oczywiście że chce sie nauczyć diagnostyki ! p temu mam zamiar kupić jakis sprzęt ale nie legalny... bo poprostu mnie nie stać. to ma być tylko i wyłącznie do mojego użytku, do moich samochodów nie w celu zarobkowym, bo nie pracuje jako mechanik. Także jesli można podajcie jakieś przykłady od czego zacząć, mam już laptopika także teraz chce zakupić jakiś sprzęt. Co polecicie ?
    [/spoiler]

• #186 26 Lis 2013 17:59
    KarizmoGSM

Poziom 24  

dziemian0 napisał:
    jakis sprzęt ale nie legalny... bo poprostu mnie nie stać.

Przysięgam jak czytam takie posty to mnie krew zalewa.
    Podaj jeszcze adres zamieszkania żeby niebiescy szybciej znaleźli.

I mnie tez na auto nie stać to pójdę wezmę twoje, tylko nie zasuwaj na Policje i nie lamentuj ze ci ukradli bo sam przecież złodziejem jesteś, wiedz nie wyobrażam sobie jak jeden złodziej mógłby pójść nadać na drugiego.

Masz masę programów darmowych, zresztą legalne interfejsy za parek zł też są.

• #188 26 Lis 2013 20:30
    Łysoldrift
    Poziom 15  

Jaki sprzęt diagnostyczny polecacie ?
    Ewentualnie który z poniżej podanych jest najbardziej wart swojej ceny ;
    Autoboss v30 elite , SUN PDL 3000 , gutmann mega macs 42 , kts 540 ?

• #189 26 Lis 2013 21:44
    Adam Gmail
    Poziom 9  

Pewniak19 napisał:
    Ja przed decyzją o zakupie przygotowałem sobie kilka aut i sprawdziłem co ten sprzęt potrafi. Zadzwoń do italcomu, myśle że nie będzie problemu aby do Ciebie przyjechali na prezentacje. Nie ma co kupować kota w worku.

Dzieki. Udało się wytargać sprzęt na co najmniej 7 dni. Zobaczymy co ten Gscan potrafi. Jak go przewałkuję to podzielę się informacjami.

Dodano po 5 [minuty]:

Łysoldrift napisał:

Według moich doświadczeń:
    Autoboss v30 - znajomy miał i sprzedał bo tester całkiem był ale tłumaczenie tragedia, wsparcie posprzedażowe = kupiłes to się teraz martw.
    SUN PDL 3000 - nie miałem doświadczeń
    gutmann mega macs 42 - trochę drogawy ale auta europejskie a zwłaszcza niemieckie wymiata. Azja bardzo mizernie
    kts 540 - jak wyżej tyle, że z grupą PSA nie do końca dobrze sobie radzi. Azja też bardzo mizernie.
    Zarówno gutman jak i kts maja dość drogie i obowiązkowe aktualizacje a do tego za pominięte updat-y trzeba płacić.

Chyba jak coś z tego wybierać to najlepszy Gutman - jak szukasz czekoś do europejskich marek oczywiście.

• #190 27 Lis 2013 00:20
    zbig-o-wag
    Poziom 7  

Łysoldrift napisał:

Ale tester do czego konkretnie, azja, europa?

Miesiąc temu dostałem dotację na zakup testera, wątek przeczytałem starając przesiać wszystkie handlowe reklamy. Do testów wybrałem v30, kts i gutmana, co do V30 i Kts to dużo znajomych je ma w Oleśnicy i Wrocławiu no i oba są robione przez Boscha a gutmann ciekawie wyglądał na ulotce.

Do testów użyłem aut identycznych od rodziny i znajomych i tak:
    Peugeot 307
    Gut: OK
    KTS: OK ale bez szału co do f. spec.
    V30: OK

Nissan primera P11 stare złącze
    G: Kabel za dopłatą (420zł!) podłączam i hmm dupa z silnikiem coś tam ale abs srs immo zero
    K: Kabel ... za dopłatą - w wersji testowej nie miałem ale kicha
    V30: OK, kabel w zestawie połączył się tym co miał oprócz abs ale sterownik w nim jest na 90% uwalony, z immo odczytał kod pin także +

Audi A4 tdi 2005r
    G: ok, ale pykanie tymi klawiszami - dramat
    K: obsługa prosta i proste menu ale dużo pochowane
    V30: VAG taki jak w VCDS i taki jak większość instrukcji na forum więc dla mnie +

Carisma 2000r
    G: z silnikiem po OBD reszta 0
    K: jw.
    V30: silnik, immo, poduszki abs, na silniku opcja wyłączania wtryskiwacza na pracującym silniku

Rover 45
    G: silnik abs tak reszta nie
    K: OK
    V30: brak w spisie, z abs przez Honde Civic ok

Merc E w211
    G: OK ale szału nima
    K: OK bardzo dużo funkcji
    V30: jak w ktsie bardzo rozbudowane możliwości

T. Corolla 95'
    G: Dopłata 480zł ale i tak nie działa
    K: dopłata i brak w zestawie testowym więc pewnie zero
    V30: gniazdo w zestawie i diagnostyka abs, poduszek + silnika

BMW X6 2012
    G: Brak tego silnika w wykazie, abs, komfort ok
    K: Wszystko ok
    V30: jak w KTS wszystko śmiga.

Co do opłat tak jak Adam napisał gutmann z pomocą w cenie 4200/rok (www warsztat.intercars.com.pl/pliki/File/wyposazenie/06_CENNIK_HGS_LICENCJE.pdf)

KTS coś koło 3500/rok

w obu przymus o ile dobrze pamiętam a w v30 1300-1600/rok i teraz na start 2lata w cenie.

Mam v30 od czwartku ale kilkanaście aut podłączonych, póki co jestem zadowolony, jak się zmieni dam znać :D
    Co do pomocy - numery do p. technicznej są na ich aukcjach i stronie i zawsze można w celach testowych (ja tak zrobiłem) powiedzieć że się ma V30 i chce się z takiej pomocy skorzystać, co do mojego krótkiego doświadczenia to było z 6telefonów, 4tematy załatwione od ręki 1x odzwonili i raz połączyłem się za 3 podejściem.
    Ale wolę płacić 1300 jak mi się podoba niż 3000-4000 jak jakiś podatek.
    Wybór należy do Ciebie

• #191 27 Lis 2013 20:49
    Łysoldrift
    Poziom 15  

zbig-o-wag napisał:

Ale tester do czego konkretnie, azja, europa?

Potrzebuje bardziej do europy .

Ładny opis z przykładami - wreszcie cos konkretnego cos napisane :D

U nas był człowiek z gutmannem 42se - w sumie wolno chodzi , i szału nie ma, do tego w zestawie trzeba płacic za każdą wtyczke dodatkowo - nawet walizka na tester i kable za dopłatą - trochę smieszne przy tej kwocie.
    Nie było w przewodach do wyboru np. 3 pin-owej wtyczki do fiata/alfa tej starszej - też beznadziejnie .
    Już nie mówie o opłatach aktualizacji .

Czy ktoś cos powie o testerze PDL 3000 firmy SUN - znajomy chwali - też testowałem - nieźle to wygląda - bardzo szybko chodzi w porównaniu do innych .

• #192 27 Lis 2013 21:15
    KarizmoGSM

Poziom 24  

Łysoldrift napisał:
    trochę smieszne przy tej kwocie.

Dokładnie wala w h... na całej linii nie wiem jak jest w gutmanie ale wątpię żeby nie dało się samemu dorobić wtyczki za 10-20 zł a nie płacić 480 zł

• #193 28 Lis 2013 11:51
    Łysoldrift
    Poziom 15  

A jak sie sprawuje lunch x431 diagun 3 w stosunku do tych testerow co podałem wyżej ? Cena tego testera jest duzo niższa niż reszty.

• #194 01 Gru 2013 12:39
    dziemian0
    Poziom 9  

do wydania maksymalnie 1.500 pln.
    auta które stoją pod domem :
    - golf 6 2.0 tdi 110 km
    - toyota corolla 1.4 drd 2006 r
    - renault clio 1.5 dci 2006 rok.

Jesli ktoś jest zainteresowany żeby mi pomóc prosze o kontakt na pw. Prosze nie piszcie kolejnych gadek umoralniających, dokłądnie rozumiem co grozi posiadaniem takiego sprzętu i używaniem go. ale nie bedzie służył do celów komercyjnych a najprawdopodobniej będe go używał 2-3 miesiące dla siebie do nauki przed wyjazdem do pracy za granicę, gdzie musze mieć przynajmniej podstawy diagnostyki takim sprzętem.

http://www.cardiagtool.com/products-detail.php?ProId=26

http://www.cardiagtool.com/products-detail.php?ProId=44

Prosze o pilną pomoc na pw.
    pozdrawiam

• #195 01 Gru 2013 15:14
    pitool
    Poziom 29  

dziemian0 napisał:
    do wydania maksymalnie 1.500 pln.
    auta które stoją pod domem :
    - golf 6 2.0 tdi 110 km
    - toyota corolla 1.4 drd 2006 r
    - renault clio 1.5 dci 2006 rok.

Prosze o pilną pomoc na pw.
    pozdrawiam

W takich pieniążkach to profesjonalista przez jakiś czas będzie robił Tobie diagnostykę,wszystkich tych wymienionych pojazdów,z dokładnym wyjaśnieniem co spowodowało dany błąd.Kupisz sobie zabawkę,która szybko się Tobie popsuje,a i z znalezieniem usterki i tak będziesz miał problem.Jak chcesz pomocy na PW to wystarczyło przeczytać cały temat,i napisać do ludzi tutaj wypowiadających się rzeczowo w temacie z zapytaniem.Powodzenia!

• #196 01 Gru 2013 15:31
    2293657
    Usunięty  
  • #197 01 Gru 2013 15:50
    40neos
    Poziom 13  

Każde z wymienionych przez ciebie aut potrzebowało będzie osobnego interfejsu diagnostycznego żeby coś już porobić przy nim. Do golfa np VAGa, więc albo kupisz interfejsy diagnostyczne pod dane marki, albo dozbierasz kolejne 1.5 tyś zł i kupisz sobie Launch x43 diagnum, który ogarnie twoje samochody

• #198 01 Gru 2013 21:02
    siwyzg
    Poziom 9  

A ja mam pytanie odnośnie v30 elite. Zastanawiam się nad zmiana, działam rok na Diagunie i jestem zadowolony bo robi to co ma robić i nawet nieźle sobie radzi z grupą VAG choć czasami mnie złości ale to w końcu multimarka. Z tego co wiem to v30 elite można rozszerzyć dodatkowo o zestaw do ustawiania zbieżności ale czy jeżeli chodzi o diagnostykę to jest lepszy od Diaguna ? jakie macie doświadczenia na ten temat ? Istnieje mozliwość np kodowania wtrysków lub odczyt kodów z immo itp.

• #199 01 Gru 2013 22:17
    40neos
    Poziom 13  

Na jednym z forum spotkałem się z opinią aby uważać właśnie na v30 ponieważ gdy zepsuje się ciężko uzyskać zwrot pieniędzy lub naprawę gwarancyjną, która powinna trwać 2 lata od zakupu.

Jedni chwalą v30, inni są przeciwni, twierdząc , że Launch x431 jest o 3 razy tańszy ( mowa o tańszym Chińczyku), a potrafi więcej niż v30

• #200 01 Gru 2013 23:15
    matiss
    Poziom 11  

dziemian0 napisał:
    nie bedzie służył do celów komercyjnych a najprawdopodobniej będę go używał 2-3 miesiące

Coś "Autocomo-podobnego" sprzedają na allegro już za miskę ryżu czyli 200zł więc te 1500zł powinno Ci starczyć na 7 takich sprzętów i jest szansa że któryś będzie działał i może nawet wytrzyma te 2-3miesiące, mówię całkiem serio, znam gościa który kupił takie "cudo" i dopiero trzecia sztuka (po 2 reklamacjach) z czymkolwiek się połączyła.

siwyzg napisał:
    A ja mam pytanie odnośnie v30 elite. Zastanawiam się nad zmiana, działam rok na Diagunie i jestem zadowolony bo robi to co ma robić i nawet nieźle sobie radzi z grupą VAG choć czasami mnie złości ale to w końcu multimarka. Z tego co wiem to v30 elite można rozszerzyć dodatkowo o zestaw do ustawiania zbieżności ale czy jeżeli chodzi o diagnostykę to jest lepszy od Diaguna ? jakie macie doświadczenia na ten temat ? Istnieje mozliwość np kodowania wtrysków lub odczyt kodów z immo itp.

Mi kiedyś wyczytało kod immo z Navary, Primery P12, golfa 4, Passata b5 i starej octavii, co do kodowania samego immo to jest w wielu markach ale nie korzystałem za wiele bo używam innego sprzętu. Co do kodowania wtrysków to jestem zadowolony - dci, jtd, hdi, tdci ogarnia bez kłopotu. Moim zdaniem na europie lepiej sobie poradzi w porównaniu do Diaguna jeśli robi tyle co x431 co do Japończyków wyrównany poziom.

40neos napisał:
    gdy zepsuje się ciężko uzyskać zwrot pieniędzy
    ciekawy wątek, za co zwrot pieniędzy?
    Uroki for, ktoś kiedyś powiedział że jest kłamstwo, duże kłamstwo i jest post na forum.

40neos napisał:
    Launch x431 jest o 3 razy tańszy ( mowa o tańszym Chińczyku), a potrafi więcej niż v30

moim zdaniem x431 jest dobry ale nie lepszy od v30 i mówmy w końcu o legalnych sprzętach bo takie chodziło w tym wątku a nie o autoKomach po 200 i diagunach po 500zł...

• #201 01 Gru 2013 23:29
    40neos
    Poziom 13  

W swojej wypowiedzi nie chciałem powiedzieć, że tak jest i musi być w tym przypadku. Przytoczyłem tylko jedną informację na temat v30, która pojawiła się na innym forum

• #202 01 Gru 2013 23:54
    matiss
    Poziom 11  

A co powiecie na temat sprzętu AVDI/Abritus72, ktoś korzystał? Cena zwala z nóg ale znam gościa który posiada i robi nim sporo.

• #203 08 Gru 2013 10:51
    dziemian0
    Poziom 9  

Witam kolejny raz...
    Launch x431 diagun czy MaxiDas Ds708 ? czy sprzety znajdujace sie na allegro sa oficjalne czy sa to chinskie zamienniki ? ewentualnie prosiłbym o strony oficjalnych sprzedawców tych sprzętów jesli ktoś zna , by porównac ile ksoztuje orginalna legalna wersja . Z góry dziekuje i pozdrawiam.

• #204 08 Gru 2013 11:17
    andrzej20001
    Poziom 42  

Maxidas kupisz u polskiego dystrybutora Autel za ok 4tys. U mnie śmiga.

• #205 08 Gru 2013 15:07
    40neos
    Poziom 13  

dziemian0 z tego co udało mi się ustalić x431 za 3 tyś są legalnymi, nie różnią się od tych za 9 tyś pod względem działania niczym. Tylko długością gwarancji i możliwością otrzymywania aktualizacja za darmo...

• #207 09 Gru 2013 08:27
    dziemian0
    Poziom 9  

A taka , która porada ? laynch x431 diagun czy własnie ten maxidas ds708? co byscie wybierali między nimi ? niektórzy wolą maxidas ds708 innie pisza ze to kompletna porażka.

• #208 09 Gru 2013 10:02
    KarizmoGSM

Poziom 24  

dziemian0 napisał:
    laynch x431

zdecydowanie

• #209 09 Gru 2013 13:39
    dziemian0
    Poziom 9  

Jakis argument ? tak żebym był w stu procentach pewien i nie będe żałował ze kupiłem launch x431 diagun zamiast Maxidas ds708 . Pozdrawiam :)

• #210 11 Gru 2013 14:56
    trafbiuro
    Poziom 9  

Ja pracuje a Delphi 100E z palmtopem. Sprzet uniwersalny radzi sobie w większości przypadków

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME