Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt diagnostyczny 2011- co wybrać. Opinie i recenzje.

31 Paź 2010 01:01 14019 558
  • Poziom 12  
    Poprzednie posty,

Witam
    Przeczytałem ten wątek z dwa razy bo szukałem jakiegoś kompa do diagnostyki i w końcu zdecydowałem się na Launcha. Jako podstawowe, najbardziej uniwersalne narzędzie. Ceny u oficjalnych przedstawicieli są dla mnie zbyt wysokie jak na początek i sporadyczność zastosowania. Dlatego skusiłem sie na zakup w chinach.
    Kupiłem Diaguna bo cena była przystępna i adekwatna do tego co urządzenie będzie robiło. Wszystko razem diagun+cło+vat wyszło 670 EUR.
    Jest to wersja na rynek chiński przerobiona/crakowana czy cokolwiek innego żeby miała europejskie oprogramowanie. No ale rzeczywiście ma. Na języku polskim mi specjalnie nie zależy więc to dla mnie nie problem.
    Technicznie: Łączy się z wszystkimi samochodami w jakie to wpiąłem, bateria jest słaba, ekran dotykowy działa dobrze ale trzeba sie troche przyzwyczaić. Na pomoc oficjalnego launcha w razie awarii raczej nie ma co liczyć, update też nie wchodzi w gre. Sprzedający jest w porządku, odpowiada na emaile i ogólnie służy jako takim suportem nawet po sprzedaży.
    Na razie jestem zadowolony z zakupu. Myśle że w relacji oficjalny+/- 2000eur nieoficjalny- 670eur ; do podstawowej diagnostyki ; nie używany codziennie ; wypada mi to korzystnie.
    Pozdrawiam
  • IGE-XAO
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    "
    W LAUNCHU diesle i europa to...... tak działa.
    Nie robią softu w eu , dlatego europejskie auta tak sobie to robi, beznyny jako tako ale diesle to qpa."

Ale CLIO II 2006r. 1,5 DCi z OBD II podłączyło bez żadnych problemów. Chodzi po prostu, że jak dochodzą jakieś przejściówki np. do fiata ( 3 piny ) . I trzeba doprowadzić zasilanie z zapalniczki do tego. To wtedy nie odczytuje nic. Nawet się nie łączy.
  • IGE-XAO
  • Poziom 1  
    Pracuję w zakładzie i jego filii w innym mieście.Mam wgrane legalne oprogramowanie 2010/po 4 aktualizacjach Esi tronic A C pracuję na kts 540, jeżeli kupię jeszcze jeden moduł kts 540 będzie on działał z esi troniciem aktywowanym na pierwszym kts?
  • Poziom 17  
    Koledzy a czy ktoś bawił się urządzeniem ASIAN z Marelli? Głównie chce doposażyć warsztat w diagnostykę aut azjatyckich. Proszę o opinie.
  • Poziom 12  
    Witam grono. U siebie używam:
    Szybki skan i kasowanie błędów, inspekcji- Snap-On Ethos - dedykowana obsługa większości popularnych marek z modułami tj. ABS, Airbag, silnik, skrzynia, większość modułów VAG, analiza danych plus do tego tryb EOBD z większością protokołów. Bardzo polecam jako podstawowe narzędzie diagnostyczne. Brak możliwości programowania.
    Do programowania, testów i analizy używam dedykowanych interfejsów i tak:
    Opel - OpCom
    Vw,Audi,Skoda,Seat - VAGCom, Vag Commander, Vag Tacho
    Renault - CLIP
    BMW - Ediabas INPA
    Honda - HIM HDS
    Casami załaczę też ELM 323

Tyle mam na razie w miarę ogarnięte.
    Fejsy prosto od żółtego brata ale wszystko łorkuje pięknie nawet Clip śmiga po Canie rześko. Softy pełen legal torrent w celach szkoleniowych jedynie oczywiście ;)

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    co do autocom spd to posiadam w warsztacie takie urządzenie aktualizacja kosztuje jakieś 2500 3 na rok co do zalet dobry oscyloskop chociaż czasami się wiesza , co do możliwości diagnostycznych odczyt kasowanie usterek podgląd parametrów bieżących a jeśli chodzi o kodowania i adaptacje to więcej nie robi niż robi :wypala filtry w psa, i niektórych z grupy vw koduje wtryskiwacze w oplach renówkach i fordach nie robi konfiguracji bsi , uch ,srs abs jak robi to sporadycznie i można zmienić to co jest akurat bez znaczenia co do odczytu błędów to jesli jakiegoś nie ma w spisie to jest coś w stylu FD8654h i jest błąd ale nie wiadomo jaki wiec zdecydowanie odradzam chyba że do odczytu i kasowania błedow
  • Poziom 11  
    witam
    co wybrac na kts 500 troche dzialalem w miare sie nim robilo
    z reszta bardzo nie mialem stycznosci
    kts 520 /540 / 650
    launch digun
    cdif
  • Poziom 15  
    Witam panowie. Potrzebuje zakupić interfejs diagnostyczny do warsztatu. Zastanawiam sie nad DAC SUPERSCAN 3 . Zależy mi na tym aby sprzęt był jak najbardziej uniwersalny i miał możliwość komunikacji z Japończykami.
  • Poziom 21  
    Witaj, Marcin_k.
    Do japończyków mogę polecić CARMANa, ma również obsługę europy, a co do uniwersalnego to nie ma takiego że zrobi wszystko i w każdym aucie.
  • Poziom 10  
    Hella Gutmann Mega Macs 42 czy Solus-Pro SNAP-ON co wybrać bo cena prawie taka sama auta to głownie grupa vag francuzy fiaty azja mniej, czy może magneti marelli smart trochę tańszy :?: który z tych sprzętów dobrze resetuje wartości adaptacyjne do ustawień fabrycznych, do tej pory miałem styczność z kts 520 i st-6000
  • Poziom 18  
    Witam. Mam pytanko odnośnie solusa pro BAHCO. Mam możliwość nabycia go od pewnego pośrednika prowadzącego sieć hurtowni z częsciami samochodowymi w cenie niższej niż ta z allegro. Cena różni się o ok. 1000zł.
    Czy to możłiwe że cena potrafi być niższa niż na allegro:S Zawszer myślałem, że takiego typu "rzeczy" są tańsze na aukcjach niż od pośredników a co dopiero z sieci sklepów. Czy jest tu jakis haczyk?
  • Poziom 11  
    Witam,

Nosze sie z zamiarem kupna interfejsu diagnostycznego. Co mozecie mi polecic?

Do VAG chcialbym VCDS

Do BMW cos na zasadzie GT1 + oprogramowanie INPA

I do reszty aut zastanawiam sie nad:
    1) X431 Diagun
    2) CDIF/2
    3) SUN ETHOS DELUXE

Ewentualnie co mozecie mi polecic? Czy w Diagunie poprawiono juz jezyk polski i diagnoze europejskich marek z silnikiem diesla? Moze zamiast uniwersalnego diagnoskopu lepiej kupic OP-COM i cos oddzielnie do Renault, Peugota, Hondy i Toyoty? Tylko co? Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Ja zaczynalem 2 lata temu i tez tu zadalem pytanie co kupic .
    Ja kupilem Launch x 431 - sam sobie smieniam S/N tak ze zawsze mam swierze aktualizacje - obecnie uzywam do bmw, japonczykow i zzaoceanu.
    Lexia/pp2000- mam orginalyl robi wszystko , klon czasami zdazy sie problem ale ogolnie tez pracuje dobrze .
    CLIP - mam orginal wszystko , klon czasem ma zgrzyty
    IDS vcm - mam orginal wszstko od 96 roku , klon polowa jak nie wiekszosc nie dziala .
    VAS - mam orginal z niemiec wszystko , klon roznie .
    Tech 2 - orginal z usa wszystko , klon prawie podobienie .
    Examiner - mam orginal z wloszech robi wszystko (cena zakupu zabujcza) , klona nie ma i chyba nie bedzie , zamiast orginalu mozna sie posilkowac visa 1.83 i fiat scanerem ale i tak wszystkiego nie zrobisz .
    Nissan Consult - orginal wszystko , klona nie testowalem .
    Mercedes star - orginal nie wiem , klon juz zalezy jak trafisz ja mam drozasza kopie i chodzi wszstko .

Ciekawym polaczeniem jest kupienie launch x431 i DEC superscaner . Robisz prawie wszystko.
  • Poziom 18  
    Witam odstałem dzisiaj do testu solusa pro . Uważam że podgląd wykresów w tym urządzeniu to totalna porażka, nie da się sprawdzić np. ciśnienia bieżącego jak i żadanego, odświezenie wykresu jest tak rzadkie , że nie można nic dokładnie odczytać.
    Wcześniej używałem cdifa i tam bylo wszystko pięknie zobrazowane a odświeżenie było natychmiastowe.
    Więc jak dla mnie solus pro za przeszło 12 tysia odpada.

Na tą chwile zastanawiam się nad launchem diagunem ( tylko czy mogę pracować na zasilaniu zewnętrznym?) i nad jakimś kabelkiem dedykowanym do vw ( czyli najprawdopodobniej vcds od adako bo chyba nie ma niczego innego?)
    http://www.vcds.pl/index.php?mod=sklep&item=6

A co możecie powiedziec o VAS. czytałem opinie że lepszy od vaga.
    Czy jest możliwość używania VAS'a z legalny programem w warsztacie?

Jeśli zrobiłem jakies błędy w wypowiedzi prosze o sprostowanie...
  • Poziom 18  
    Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyc o co tu biega z tymi przedstawicielami launch x431 na polske???
    Czy jest to tylko i wyłąćznie launch polska czy też viaken? bo każdy z nich mówi co innego a ceny u nich sa bardzo rozbieżne...
  • Poziom 11  
    Napisze krotko, ktory interfejs bedzie najlepszy?
    1. CDIF/2
    2. Sun Ethos Deluxe
    3. X431 Diagun

Chce miec mozliwosc sprawdzania bledow, kasowania, podglad parametrow biezacych i mozliwosc robienia logow dynamicznych, zeby sprawdzic w jakim stanie jest przeplywomierz, wtryski, turbina itp. Auta jakie beda podpinane, to w glownej mierze diesle, marki BMW, Audi, VW, Seat, Opel, Honda, Toyota, Peugot. Decyzje musze podjac do poniedzialku. Na ten cel mam okolo 6-7 tys zl. Dodatkowo bede mial VCDS, OP-Coma i GT1, ale na pierwsza diagnoze bedzie szedl uniwersalny interfejs, o ktorych mowa wyzej.

PROSZE O NIE WYPOWIADANIE SIE SPRZEDAWCOW.

Z gory dziekuje za pomoc!
  • Poziom 10  
    A może TEXA z programen IDC3 w pełni po Polsku.
  • Poziom 26  
    A co, po polsku to jakiś argument? Diagun jako starter jest spoko.
    Na przyszłość, jak komuś zależy na skanerze po polsku to znaczy, że jeszcze ma czas na "skanerowanie". Jeszcze za wcześnie.
  • Poziom 15  
    Witam.
    Chciałbym zakupić sprzęt do kodowania kluczyków. Zastanawiałem się nad SBB lub T300key programmer. Głównie zależy mi na marce Renault (karty), grupie VW oraz BMW. Nie zajmuję się tym profesjonalnie, ale czasami zdarza się potrzeba przyuczenia kluczyka, więc chciałbym kupić coś, co działa dobrze, ale mieści się w przedziale cenowym do 2,5tyś zł. Proszę o opinie czy wymienione przeze mnie urządzenia sprawdzają się, czy warto je kupić, badź powinienem pomysleć o czymś innym. Nie proszę o poradę jak z nich korzystać, bądź resetować immo, jest to pytanie tylko o sprzęt diagnostyczny, czy warto kupić i co kupić. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Witam.Chce kupic interfejs ktory zdiagnozuje sterowniki Boscha w ciagnikach .Co mozecie polecic .Z gory dziekuje za pomoc.