Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprzęt diagnostyczny 2010 - co wybrać. Opinie i recenzje.

niemco 27 Jan 2010 00:38 17547 515
Texa Poland
    danek23
    Level 18  
    Dla tych, którzy zainteresowani są Mega Macs 42o myślę, że mogę polecić. Mam od trzech dni narazie testuję, ale opinie mam pozytywne. Czekam na jakiegoś japońca do testów. Z fordem faktycznie jest taki sobie ale daje radę, jak nie to mam jescze CDIF 2 a ten według mnie w fordzie jest sporo mocniejszy od gutmanna. Pytanko do Kamila jaki masz obecny soft nr 34 czy 35?
  • Texa Poland
    blayders
    Level 13  
    Dla zaintersowanych kupnem launch X431 :

Nailepsza wersja to ta z 2008 - poczatek 2009 wersja trzy modulowa (drukarka , smart box , mainbox) dlaczego ?? :) Popierwsze aktualizacje , podrugie aktualizacje po trzecie aktulalizacje . Wszystko jest fajnie jak masz rok aktualizacji ale jak sie skoncza jestes w dupie . Od kogos innego nie wgrasz bo kazdy smartbox ma swoj unikalny s/n i aktaalizacja sciagana jest dedykowana pod ten numer . W wersji ktorej napisalem w smartbox;ie jest uklad WL77.... w ktorym jest zapisany s/n . Sciagam od kogos najnowasza aktualizacje wraz z numerem jego smartbox,a , ze swoje jego smart box,a wylutowywuje uklad i wkladasz w programator vp990 zmieniam s/n i po robocie :)

Interfejsy typu clip , psa , ids itd . Czy kupic chinskiego klona czy original ??

Wsztystko zalezy co chcesz nim robic . Jesli tylko odczyt bledow i pomiar prametrow to wystarczy chinol , ale jesli chcesz sie bawic w reprogi , kalibracje i inne zaawansowane sprawy to tylko original - dlaczego ?? , niepytaj .
    piechu64
    Level 13  
    Szanowni koledzy juz mam mętlik w głowie ,był dziś u mnie przedstawiciel Inter Carsu zaoferować tester diagnostyczny ,pytałem sie tu na forum o MEGA MASC 42 opinie były imponujące,a on na to że mam tego nie kupowac ,bo będe nie zadowolony , polecał KTS 540 Z ESITRONIC ,lub carman scan i jeszcze delphi DS150E , już nie wim co wybrać ?,zaczołem myśleć nad KTS ,pracuje ktoś na tym sprzęcie ?
    danek23
    Level 18  
    hmmm a może przedstawiciel ma większą prowizję na np delphi czy KTS??? Trudno powiedzieć. Mega macs jest naprawdę niezły, oczywiście wolałbym 55 Mega Macs-a, no ale to może w przyszłości jak Bozia da.
  • Texa Poland
    piechu64
    Level 13  
    Może masz racje , a możesz napisac jakie BMW robi i czy daje sobie np.auta japonskie , poduchy mechu A klasa
    kamil-bucko
    Level 16  
    Quote:
    danek23
    Dla tych, którzy zainteresowani są Mega Macs 42o myślę, że mogę polecić. Mam od trzech dni narazie testuję, ale opinie mam pozytywne. Czekam na jakiegoś japońca do testów. Z fordem faktycznie jest taki sobie ale daje radę, jak nie to mam jescze CDIF 2 a ten według mnie w fordzie jest sporo mocniejszy od gutmanna. Pytanko do Kamila jaki masz obecny soft nr 34 czy 35?

od poniedzialku mam wersje 35. we wtorek Gutmman Polska wyslal mi zmiany wprowadzone w nowej wersji i jest tego tyle ze czytalem przez 30 min. jest opisany kazdy samochod pojedynczo co jest dodane, najwiecej nowinek bylo we francuzach i koreancach.

------------------------

Moim zdaniem KTS jest dobry bo jak mi powiedzieli w inter carsie wszysrki samochody sa na podzespolach BOSHA i KTS jest takze BOSHA wiec wiadomo ze diagnostyka jest leprza. ale abonament... daje wiele do zyczenia;/
    Fridem
    Level 12  
    Witam czytam i czytam ten temat od paru tygodni
    i najwięcej razy pojawia się kts ...więc kupiłem sobie takiego kts 520 i esi 2009pl jak na razie widzę że muszę dużo poczytać bo opcji jest bardzo dużo ale połapać się w tym ....ciężko....
    lotnik1984
    Level 11  
    Witam,
    Dostałem właśnie do testowania sprzęt Magneti Marelli: linia Asian(do azji) i MMsmart/logic(Europa). Mam pytanie o Asian, mianowicie z wyglądu do złudzenia przypomina carman scan, nawet na walizce jest napisane carman scan, czy to jest to samo tylko pod inną nazwą. Jeśli ktoś używał tych urządzeń, proszę o podzielenie się spostrzeżeniami.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    danek23
    Level 18  
    od poniedzialku mam wersje 35. we wtorek Gutmman Polska wyslal mi zmiany wprowadzone w nowej wersji i jest tego tyle ze czytalem przez 30 min. jest opisany kazdy samochod pojedynczo co jest dodane, najwiecej nowinek bylo we francuzach i koreancach.

------------------------

Ja mam właśnie wersję 35 to jest chyba obecnie najnowsza wersja.
    kamil-bucko
    Level 16  
    danek23
    tez to dostałem i juz wiesz ile tego jest :)
    ja to jestem zadowolony ze aktualizacja obejmuje tyle! aut.
    a nie np 2 auta i po 3 zmiany.
    tu wiadomo za co się płaci...:)
    User removed account
    User removed account  
    omeg
    Level 11  
    Witam! Widzę że przeszliśmy na sprzęt diagnostyczny trochę z górnej półki. A ja mam pytanie do użytkowników testera autoboss v30. Czy jesteście z niego zadowoleni? I czy faktycznie robi tak dużo jak zachwalają Panowie z Żywca. Na wstępie tego postu było naprawdę dużo opinii pozytywnych, gdzieś w połowie sytuacja się trochę zmieniła. A jak jest naprawdę. Wydaje mi się że sprzęt wygląda chociaż przyzwoicie ale jak jest z jego funkcjonowaniem? No i cena jest zachęcająca.
    Pozdrowionka.
    lotnik1984
    Level 11  
    Motronic wrote:
    A możesz dać fotkę? Być może rzeczywiście Magneti Marelli coś kombinuje z Nextech'em.

Dodaje fotkę.
    Sprzęt diagnostyczny 2010 - co wybrać. Opinie i recenzje.
    User removed account
    User removed account  
    piotrek-102
    Level 12  
    witam
    Dane mi było popracować na KTS 650 i Guttmanie megamax 55 oraz na kilku serwisówkach ,wniosek mam taki że żaden sprzęt uniwersalny nie robi do końca wszystkiego i najlepiej inwestować w serwisowy sprzęt ,jeśli bym miał wybierać w uniwersalnych to wzioł bym KTSa ,jest szybszy ,(mam na myśli odświeżanie) ,więkrzy i bardziej czytelny wyświetlacz i aktualizacjie są co kwartał na dvd a megamax ,system dos i procek pentium 166 ,wolny jak walec na drodze ,w odczytach rzeczywistych można wybrać 6 parametrów tylko wtedy nie bardzo są rzeczywiste bo odczyty opuźnione o 30s ,niezbyt dobrym rozwiązaniem jest ciągłe logowanie sie do sterownika po zmianie np z odczytu błędów do parametrów ,no i aktualizacjia po przez sieć ,trwa około 3h przy dobrym sztywnym łączu ,jeśli chodzi o ilość obsługiwanych modeli to KTS robi o 30-40% więcej .Guttman nie posiada własnej bateri i czeba uważać na zasilanie .Moge opisać więcej jeśli kogoś to zainteresuje.

Mam pytanko ,jakim sprzętem najlepiej odczytać kod pin w starszych sterownikach z rodziny vw ,mam do dopisania kluczyk w audi A4 z 95 roku silnik 1.8 ADR i golfie3 97 r silnik 1.6
    wary2
    Level 14  
    Witam Panowie... Pytanie takie jak wszystkie szukam do swojego warsztatu sprzętu diagnostycznego najlepiej jedno urządzenie Cena ok 10,000 auta od starych do nowych. Oglądałem tego LAUNCH X431 nie wiem co o tym sądzić MEGA MACS 50 on niestety jest już droższy może bym coś wymyślił... co sądzicie powiedzcie co wybrać nie chce kupować dziadostwa... Pozdrawiam z góry dzięki
    VanDzianMan1
    Level 10  
    Kolego wary2 możesz się zastanowić nad mega macs 42 jeśli chodzi o ilość obsługiwanych marek jest to to samo co w 50 i 55 różnią się tylko dodatkowymi opcjami np. 42 nie posiada oscyloskopu i multimetru 55 pokazuje do 6 parametrów na żywo i ma schematy elektryczny, no ale 42 kosztuje zdecydowanie taniej i daje dużo możliwości za rozsądną cenę bo około 11500- 13000 tys. Ja właśnie też jestem w podobnej sytuacji co ty i w środę mają do mnie przyjechać na szkolenie i pokaz mega macs 42 więc napisze co i jak.
    Diablotic
    Level 11  
    Pojawilo sie duzo aktualizacji do Autobossa. Wie ktos co one tak naprawde robia?
    fazior
    Conditionally unlocked
    Witam Panowie ja obecnie pracuje na GEDBOXie z ECOLABU nazywany fastbox nie jest to cudo ale dałem za to 5 tys. uzywane dostałem to z kompem stacjonarnym i szafa pod kompe. Mozecie mi napisac czy ktos na tym pracował i czy ktos to aktualizował?? Pozdrawiam wszystkich
    dostojny
    Level 10  
    grzebacz wrote:
    czy c-dif jest dobrym sprzętem?według opisu robi dużo...
    zastanawiam się nad kupnem.
    jeszcze tester gs-400,rużne ceny,do szybkiej diagnozy w terenie-ma ktoś?prosze o opinie!
    cdif jest ok tylko trzeba aktualizowac wtedy chula no i czasem lubi sie wiesic ale ogulnie jest ok
    get_uppa
    Level 11  
    Witam! chciałem odpowiedziec na pytania o Autobossa... Otoż wypowiadalem sie na jego temat dosc obszernie na popszednich stronach postu. Co do aktualizacji, to zazwyczaj cos poprawiaja, dodaja nowe modele itp. Jesli ktos liczy na j.polski to niech od razu zainwestuje w slowniczek j.angielskiego, tak dobrze panowie z Żywca go robią( ja sie juz nie przelaczam na polski, bo to nie ma sensu)... Zauważylem w Autobossie tendencje do poprawiania swoich bledow i niedociagn iec, wiec pomalu zaczynam byc bardziej zadowolony (wczesniej poziom zadowolenia byl 40%, teraz okolo 50%). Co do czasu aktualizacji, to od 1.1.2001 mają być one dla nowo kupujących użądzenie na 1 rok, co moim zdaniem oslabia ich konkurencyjność.
    Jeśli mialbym kupowac teraz cos uniwersalnego, to wzialbym KTSa, wawet jakiegos malego, a to z bardzo prostej przyczyny: okolo 70% samochodow jezdzi na BOSCHU!!! 90% aut na Waszym podworku maja sterowniki Boscha... Wiec jaka firma zrobi do nich lepsza diagnostyke??
    Pozdrawiam i życze udanych zakupow!
    P.S Wszystkim pytajacym o testery polecam lekture wątku...
    jarecki55
    Level 12  
    Witam :D
    Lektura wątku mnie trochę zmęczyła ale wnioski są :) to moja lista do zakupu:
    1.Lunch Diagun
    2.Tacho Uniwersal
    3.SBB
    4.LEXIA 3
    5.Renault Can CLIP
    6.Volvo VIDA
    7.Star DIAGNOSIS
    8.OPS BMW
    9. VCM IDS
    10. VCDS
    11.OP-COM org
    12.oscyloskop OWON HDS1022M-PL
    13. UPA-USB
    Posiadane zabawki:vag,vag-tacho,k+can com, ELM, Programatory:Willem,Xprog,Nec,TMS
    Proszę o konkretne opinie użytkowników np ocenę w skali od 1-10 lub podawanie lepszego zamiennia w podobnej cenie :)
    mk-tronic
    Level 17  
    Witam,panowie czytam to forum i nic już nie wiem...
    Prosze o opinnie ludzi z wiedzą na temat tych urządzeń :
    kts 650
    Launch X431
    mega macs 42
    AUTOBOSS V30
    solus-pro
    bardzo prosze o sprawiedliwy wyrok dla tych urządzeń, które wybrać jako urządzenie najbardziej uniwersalne do aut eu i asia.Mysle o używanym kts ale jak to dokładnie wygląda z abonamentem ?
    Prosze o pomoc.
    piotrek-102
    Level 12  
    mk-tronic wrote:
    Witam,panowie czytam to forum i nic już nie wiem...
    Prosze o opinnie ludzi z wiedzą na temat tych urządzeń :
    kts 650
    Launch X431
    mega macs 42
    AUTOBOSS V30
    solus-pro
    bardzo prosze o sprawiedliwy wyrok dla tych urządzeń, które wybrać jako urządzenie najbardziej uniwersalne do aut eu i asia.Mysle o używanym kts ale jak to dokładnie wygląda z abonamentem ?
    Prosze o pomoc.

najleprzym wyborem byłby KTS 650 ,ale mylne jest stwierdzenie że KTS robi najlepiej sterowniki BOSCHA ,tylko serwisówki w pełni obsługują swoje auta ,producenci zastrzegają sobie okres po którym będzie ogulnie dostępny dany sterownik ,tak że niektóre marki będzie można w pełni obsługiwać KTSem po okresie nawet 5 lat mimo że znajduje się tam sterownik boscha .Launcha ma znajomy i nażeka ,robi dobrze wschodnie auta ale tak mało jest na te auta roboty że sie nie odrobi ,mega macs to podobne do ktsa tyle że robi mniej modeli i robiony jest na wzór serwisówek ale tłumaczenie jest do bani ,lepiej po nr kanałów dojdziesz jak po nazwie np (tablica wskazników w mega macsie to "zestaw przełączników") ciekawym rozwiązaniem jest wykres oscyloskopowy z każdego parametru ale odświeżanie jest do bani ,kts jest wolny ale o połowe szybszy od Gutmanna .Jak zagadałem raz z przedstawicielem handlowym tak prywatnie i bezstronnie to mi powiedział: żeby dobrze robić elektronike to należało by posiadać ; KTSa ,mega macsa ,cdifa ,i servisówki ,np vasa , techa ,clipa i lexie wtedy masz ful wypas. pozdro.
    User removed account
    User removed account  
    piechu64
    Level 13  
    witam może ktoś napisać jakie japonce robi mega masc 42