Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprzęt diagnostyczny 2010 - co wybrać. Opinie i recenzje.

niemco 16 Jun 2010 17:56 16491 515
  • IGE-XAOIGE-XAO
    marci_n
    Level 17  
    Franek kimono wrote:
    Czy posiada ktoś ten sprzent od tego dostawcy i czy w pełni jest po POLSKU? http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=55&prodid=284

Podejrzewam ze chyba beda kwiatki z tlumaczeniem. "Wystrzelone worki pasazera" chyba juz poprawili? Natomiast ja mam pytanie czy launch master ruszy nowsze modele merca? Np CLS320CDI a jak nie to co z tym sobie poradzi?
    hukii
    Level 2  
    dzwonilem do launch polska i polecali mi zwyklego launcha i to kilkakrotnie mowili ze nie wartoi [przeplacac bo soft jest ten sam a zwykly x 431 jest najlepszy i stabilniejszy chyba ze chce sie komus chwalic kolorowym wyswietlaczem to mozna kupic ale koszt kilka tysiecy wiecej takze ja biore zwyklego nie mastera i nie diaguna
  • IGE-XAOIGE-XAO
    MobilTruck
    Level 31  
    To ja może podepnę się odświeżę temat i zapytam czy ktoś jest wstanie konkretnie określić czy warto kupić o prawie 800 złotych droższego VCDS-a od adako? czy może wystarczy w zupełności Vag can pro z liną K, który kosztuje nie całe 900zł. Jest wiele opinii ale nikt nie postawił kropki nad "i'.
    marci_n
    Level 17  
    pitool wrote:
    Jest wiele opinii ale nikt nie postawił kropki nad "i'.

Zapytaj Monike Olejnik :D A w temacie to jak z proszkiem Dosia: skoro nie widac roznicy to po co przeplacac? jest jeszcze mozliwosc zakupienia testera VCDS bezposrednio z www.ross-tech.com za 230 dolcow.
    hukii
    Level 2  
    posiadam orginalnego VCDS i jestem zadowolony jezeli chcesz cos konkretniejszego wiedziec to pytaj w maire mozliwoswci udziele info ewentulanie dzidzi 149812
    stanley95
    Level 10  
    Witam mam pytanie dotyczące vasa 5051 chciałbym się dowiedzieć jeżeli ma wgrany soft v12 to z którego roku on jest i czy jest możliwość komunikacji po can czy po jakimś czasie się blokuje bez aktualizacji pozdrawiam:D
    User removed account
    User removed account  
    hercules232
    Level 10  
    mcgregus wrote:
    Witam

Mam pytanie czy posiada ktoś magneti marelli smart lub logic? Nowy sprzęt i czy warto tym zawracać sobie głowę? Przedstawiciel demonstrował to u mnie, ale w godzine ciężko się połapać co i jak, no i miałem akurat tylko dwa auta. Posiadam aktualnie x-431, chciałem troche rozszerzyć możliwości o nowe funkcje. Proszę o opinie i ew. jak smart ma się do luncha lub MM42 gutmana. ( marki opel, psa, renault, merc,fiat)

pozdrawiam

mcgregus(małpa)poczta.onet.pl

magneti daje rade ten stary jest dyżo lepszy bo jest to samo co TEXA.

31.12.2009 magneti rozdzieliło sie z texa i zrobili swoje testery są gggggorsze od poprzedników

Dodano po 6 [minuty]:

hukii wrote:
    dzwonilem do launch polska i polecali mi zwyklego launcha i to kilkakrotnie mowili ze nie wartoi [przeplacac bo soft jest ten sam a zwykly x 431 jest najlepszy i stabilniejszy chyba ze chce sie komus chwalic kolorowym wyswietlaczem to mozna kupic ale koszt kilka tysiecy wiecej takze ja biore zwyklego nie mastera i nie diaguna

Launch Polska kupiła dużo starych testerów (x431 one wyszły z produkcji) nikt na zachodzie ich nie sprzedaje są wolne i soft nie będzie aktualizowany za pare lat.
    Panowie z launcha ściemniają bo chcą dużo na tobie zarobić i pozbyc się staroci które tanio kupił.

Dlatego kup diaguna lub mastera

Dodano po 7 [minuty]:

saron22 wrote:
    Witam!! poszukuje programu Scania Programmer 2 do programowania samochodow serii 4. Czy ktos jest w stanie mi pomoc??

poszukaj na ruskich stronach tam mają to napewno sam tosciagałem wpisz nazwe programu w google.ru

Dodano po 7 [minuty]:

pitool wrote:
    To ja może podepnę się odświeżę temat i zapytam czy ktoś jest wstanie konkretnie określić czy warto kupić o prawie 800 złotych droższego VCDS-a od adako? czy może wystarczy w zupełności Vag can pro z liną K, który kosztuje nie całe 900zł. Jest wiele opinii ale nikt nie postawił kropki nad "i'.

vcds jest do VW jest najlepszy z tych róznych interfejsów ps DELTATECH też robi fajnego vaga ale on nie pracuje z UDS.( VCDS to nie jest cudo oszukuje na blokach pomiarowych itd
    ciezko stwierdzić usterke wtrysku pompowtrysku to jedynie załatwisz wasem nowy was5054 kosztuje podobnie co vcds a jest serwisówką )

Dodano po 3 [minuty]:

emposki wrote:
    Koledzy doradzcie mi, musze kupic sprzet do diagnozy autobusów:
    Mercedes, Setra, Volvo, Man. Drugim sprzętem byłby jakis diagnozer do osobowek. Jestem zielony, a musze cos kupic.

texa robi dobrze( magneti jest o połowe tańsze i 30% gorsze) lub launch nie pracowałem z nim na cięzarówkach
    QompaQ
    Level 11  
    Hi
    Mam prośbę .
    potrzebuje interfejs diagnostyczny do ciężarówek i naczep.
    Rozpatrywałem zakup "TEXA" lecz ... zainteresowałem się również tym urządzeniem.
    http://www.jaltest.pl/index.html
    czy ktoś z forumowiczów pracuje tym "komputerem diagnostycznym".
    Bardzo proszę o pomoc i fachowa poradę.
    POZDRAWIAM
    rafels666
    Level 10  
    Czy wypowie się ktoś szczerze na temat launcha diaguna??
    v_grzes1
    Level 13  
    Witam,ostatnio podlaczylem laczka do toyota corolla 1,4 benzyna 2000r i rozczarowanie,zero kontaktu, a na stronie producenta jest podane ze x-431 robi tojote.A moze tylko ja mialem pecha? Pozdrawiam.
    pawel07777
    Level 10  
    Witam.Ja polecam TXT z programem Idc3 uniwersalny sprzęt.
    kojotos
    Level 2  
    Witam. Ja uzywam omniscan z OMNI-TECH, ciezko dostepny w polsce- ale robi duzo i bez zbednych komplikacji, jesli chodzi o skrzynie automatyczne - to uzywam sprzetu kolegi z warsztatu- Snap-on ethos, i jest ok, co prawda cena wszustko powyzej 10000, zl i zawsze nic sie do konca nie sprawdza. ale tak to juz jest ze z kompem jednej firmy kazdego ayta nie sprawdzimy. pozdro
    rafels666
    Level 10  
    Kup sobie op-coma za kilka $ i z Corsą D zrobisz prawie tyle co tech :)
    mcgregus
    Level 11  
    [quote="hercules232"]
    mcgregus wrote:
    Witam

Mam pytanie czy posiada ktoś magneti marelli smart lub logic? Nowy sprzęt i czy warto tym zawracać sobie głowę? Przedstawiciel demonstrował to u mnie, ale w godzine ciężko się połapać co i jak, no i miałem akurat tylko dwa auta. Posiadam aktualnie x-431, chciałem troche rozszerzyć możliwości o nowe funkcje. Proszę o opinie i ew. jak smart ma się do luncha lub MM42 gutmana. ( marki opel, psa, renault, merc,fiat)

pozdrawiam

mcgregus(małpa)poczta.onet.pl

magneti daje rade ten stary jest dyżo lepszy bo jest to samo co TEXA.

31.12.2009 magneti rozdzieliło sie z texa i zrobili swoje testery są gggggorsze od poprzedników

Dzięki wybiorę jednak mega macs 42 hellagutman.
    marci_n
    Level 17  
    rafels666 wrote:

Mam juz jednego i nawet nie zarzygal z tym autkiem:) Chinszczyzna czasem nie smakuje dobrze :/ Launch znow polaczyl sie tylko ze sterownikiem silnika, nic wiecej nie ma :/ Ehhhhhhh Chyba kupie oryginalnego op-com z a...pl :>
    misiu123
    Level 10  
    marci_n wrote:
    rafels666 wrote:

Mam juz jednego i nawet nie zarzygal z tym autkiem:) Chinszczyzna czasem nie smakuje dobrze :/ Launch znow polaczyl sie tylko ze sterownikiem silnika, nic wiecej nie ma :/ Ehhhhhhh Chyba kupie oryginalnego op-com z a...pl :>

z OPLEM jest problem zadne urządzenie ogólne dobrze tego auta nie robi.
    INSIGNIA I NOWA ASTRA są na UDS. przy tych modelach to jedyni silnik zrobisz kombajnami op-com też wymięka , musi być przystawka do OPELTECH2 za 4000 zł
    lub autologic za 36000 zł.
    chińskie op chodzi tylko musisz mieć oddzilnego kompa który nigdy nie zostanie połączony z netem. jak raz podepniesz kompa pod neta to zablokujesz urzadzenie

Dodano po 4 [minuty]:

v_grzes1 wrote:
    Witam,ostatnio podlaczylem laczka do toyota corolla 1,4 benzyna 2000r i rozczarowanie,zero kontaktu, a na stronie producenta jest podane ze x-431 robi tojote.A moze tylko ja mialem pecha? Pozdrawiam.

coś zrobiłeś nie tak lub masz klona z nim są problemy nie wszystkie autka ruszają
    japonia ja robie DS 708 nigdy mnie nie zawiódł. nawet priusa rusza a to inny system w toyota
    lotnik1984
    Level 10  
    Za taką kasę na pewno nie warto! Za tyle można kupić nową przystawkę Asian Connect (to samo co Carman Scan) z kablami do samochodów azjatyckich i aktualizacjami na rok.
    Urządzenie dedykowane do samochodów azjatyckich, czy się nadaje jako uniwersal? Myślę że nie bardzo.
    charli_27
    Level 13  
    Jeśli można to podczepiłbym się a mianowicie czy możecie polecić jakiś osprzęt do diagnostyki forda c-maxa 1.8 benzyna? Chciałbym móc sprawdzać silnik, poduchy, abs i inne elementy. Jesteście w stanie coś polecić? Zastanawiałem się nad czymś takim: http://allegro.pl/item1090856671_dia...6_do_2007.html

oraz http://allegro.pl/item1098868993_usb...t_kia_can.html

Używał ktoś tego????
    Hawaj123
    Level 12  
    charli_27 wrote:
    Jeśli można to podczepiłbym się a mianowicie czy możecie polecić jakiś osprzęt do diagnostyki forda c-maxa 1.8 benzyna? Chciałbym móc sprawdzać silnik, poduchy, abs i inne elementy. Jesteście w stanie coś polecić? Zastanawiałem się nad czymś takim: http://allegro.pl/item1090856671_dia...6_do_2007.html

oraz http://allegro.pl/item1098868993_usb...t_kia_can.html

Używał ktoś tego????

No sądząc po opisie aukcji które zapodałeś z allegro ten sprzęt robi więcej niż testery za ponad 10tyś.
    A jeśli chodzi o forda to http://motors.shop.ebay.com/i.html?_nkw=ids&_..._osacat=34998&bkBtn=&_trksid=p4506.m270.l1313 możesz spokojnie kupować
    Rychuu
    Level 21  
    Przeglądałem sobie różne oferty dotyczące interfejsów diagnostycznych i rzuciły mi się w oczy X431, AUTOBOSS wszystko fajnie tylko ta cena.. Trafiłem również na Carbrain C168 i właśnie czegoś takiego szukam, sam interfejs podłączany do komputera nawet nie potrzebuje żadnych wifi czy bluetooth jednym słowem bez tych wszystkich gadżetów. Ale żeby był w miarę uniwersalny tak jak te 3 urządzenia wymienione wyżej. Z tym że potrzebuje czegoś tańszego nie mogę sobie pozwolić na zakup takiego interfejsu za 3 tysiące złotych. Tak więc czy istnieje jakaś alternatywa dla Carbrain C168, mogą być nawet same schematy podobnego urządzenia tylko wtedy nie wiem jak z oprogramowaniem ?
    czaderx
    Level 14  
    Witam,
    poszukuje czegos uniwersalnego do 6000zl, nie musi byc zaawansowany ale dobrze by bylo gdyby kasowal inspekcje, airbagi, abs, etc.
    odzim80
    Level 10  
    Panowie, proszę o poradę, co kupić do nowo otwieranego warsztatu elektryki. Mam na myśli launcha x431 oczywiście, ale zastanawiam się nad solusem pro. I tu następne pytanie, czy lepsza jest wersja w języku polskim, czy wersja international. Czy solus robi crash data? (może to głupie pytanie) A możę VCDS + OPCOM + Launch lub podobne kombinacje? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    Jeszcze jedno, jaki diagnoskop do 6000?
    kamihen
    Level 16  
    Odnośnie do Carbrain to sprzęt warty moim zdaniem 500zł,czyli beznadzieja.
    Odzin80 pisze: A możę VCDS + OPCOM + Launch lub podobne kombinacje?
    Launch robi na podobnym poziomie grupę vag i opla jak wymienione przez ciebie sprzęty.