Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt diagnostyczny 2010 - co wybrać. Opinie i recenzje.

niemco 12 Paź 2010 23:19 12654 515
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
    cichowczyc
    Poziom 9  
    Czyli najtaniej rozumiem u samego producenta... :) ?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    misiu123
    Poziom 10  
    Cytat:
    ok wiec:
    JMB ELEKTRONIKA TO PIRATY- a nawet jeśli coś maja oryginalnego to musi być faktura od np VW POLSKA, PSA POLSKA, IDS VCM -frod Polska itp itd
    SPRZET TO PRYSZCZ, NAJWAŻNIEJSZA JEST LICENCJA NA SOFT!!! JUŻ WIDZE ŻE CI JĄ DAJĄ...
    Ostatnio dużo VAS-ów było na necie niby każdy oryginał... tylko żadnego rachunku z VW POLSKA nie było okazało sie ze potem problemy z CAN-em.
    Można bylo VAS-y w Niemczech oryginały z faktura za ok 5000 kupić a ludzie u nas za 3000 kupowali klony.
    TERAZ WADY KOPII :
    NAJWAŻNIEJSZA -BRAK LICENCJI NA SOFT

PSA (lexia/proxia)- PEUGEOTY PO CAN-ie cześć działa część nie

RENAULT CLIP - brak elementów w środku np. oscyloskopu, brak filtrów(na płytach głównych) ryzyk przy reprogach

STAR DIAGNOSIS- HHT raz działa raz nie,najważniejsze SPRÓBUJ POŁĄCZYĆ SIĘ Z CIĘŻARÓWKAMI A ZOBACZYSZ CO WARTA! (większość ma takie ścieżki w środku ze po paru podłączeniach umiera na amen, bo się przepalają)

TECH II- to jeszcze jakoś działa ... ale CANDI w klonach to porażka połowa działa połowa nie . Karty 32MB CLONY- sypią sie czasami kilka razy trzeba wgrywać soft bo szlag go trafia. W związku z klonami TECH II, jest już nowy fejs nazywa sie MDI i chodzi online.

VOLVO VIDA DICE- spoko tylko ------już online

IDS VCM- brak pracy online, a z plyt na bieżąco są blokowane seriale kopii

TACHO UNIVERSAL TO KOPIA!! DIGA CONSULT- kup DIGE ma update i działa!! chyba że lubisz walke :))

TO TYLE NA TEMAT :)

A teraz coś co może zastąpić piraty jeśli chodzi o Europe to DEC SUPERSCAN. Można powiedzieć ze zastępuje LEXIE/PROXIE, CLIPA , EXAMINERA, IDS-A, DIS-a, i CLIPA. Np przy wymianie BSI nie jest konieczne wprowadzanie kodu serwisowego jak w oryginalnym oprogramowaniu. I NAJWAŻNIEJSZE SOFT LEGALNY FUNKCJONALNOŚĆ ZBLIŻONA...

Decyzje musisz podjąć sam... ryzyko duże z tymi piratami szczególnie jak konkurencja zobaczy... no i wiadomo. Legal to legal albo lecisz na 50m zarabiasz rok dwa i zwijasz sie... albo maraton i ciągniesz bizz latami... spokojnie ale cały czas, i śpisz spokojnie.

Pozdrawiam

Kolego pier... opowiadasz
    lexia, clip pracują jak w serwisie

Stardiagnostic w trybie konstrukcyjnym jest dużo lepszy niż w serwisie
    IDS To Kicha przyznaje racje nie kazdy działa

Na tym DEC SUPERSCAN.

pracowałem i nie byłem zadowolony

ETHOS za 5000zł robi więcej przynajmniej się łączy

Dodano po 2 [minuty]:

cichowczyc napisał:
    Panowie. Przeczytałem cały wątek i zdecydowałem się, że kupie X431 Diagun. Tylko moje pytanie, gdzie najtaniej go dostać ?

Tu na aukcji jest Australian Version ( jest też Europian ale nie wiem czym się różnią). Kosztuje 950 $ to strasznie tanio. Gdzie jest tutaj haczyk?

http://www.cnobd2.com/launch-x431-x431-diagun-australian-version-p-212.html

No dobrze... A te allegrowe za 4000-5000zł to nadają się do czegoś? Jak sprawdzić czy nie jest to podróbka?

Podróbką sie nie pocieszysz

Poczekaj launch polska niedługo opuści ceny
    musi stracili 80% rynku przez podróbki

Dodano po 6 [minuty]:

Cytat:
    PIĘKNIE :) Sprzęt kopia... licencji na soft niet... kontrola .. i zamykamy warsztacik...

Np. koszt za nielegalna ADate ok 20tys... a nawet co Clipa Lexii jak reprogów nie ma, kodowań nie zrobisz bo wymagają kody online z serwera producenta samochodów.

Jest sprzęt który radzie sobie bez tego .. i LEGALNY!...

pir... opowiadasz

masz jeden kod do bsi który jest zależny od wersji
    robisz kodowania, adaptacje
    Lexia prawo ma Citroen, Peugot Ich podróbki nie interesują. Actia polska nie ma prawa do lexi
    przy kontrolach jest wysyłane do stwierdzenia legalności i
    Citroen peugot mercedes renault mają to grześ nawet nie odpowiadają.......
    koledze zabrali sprzetu nastraszyli a PGO oddało wszystko

Dodano po 2 [minuty]:

Motronic napisał:
    Ethos nie ma funkcji aktywacji podzespołów (no uruchomić jakiś elektrozaworek, siłownik, przekaźnik). To jednak wada.
    Poza tym jest chyba abonament.

nie ma abonametu..
    Tak jest to wada, ale od CDIF 10 razy lepszy
    ale Europe robi rewalacyjnie forda porównywalnie z IDS
    europe robi lepiej niz launch kts porównywalnie z Texa

CDIF axen system z gdańska przedaje przez hurtownie bo daje duże upusty dla hurtowni jęsli sprzedają 1000szt rocznie CDIF ich 1 szt kosztuje 999zł netto
    a klientom wciskają po 3000zł a w programie jolajnościowym za darmo jeśli bierzesz części mechanik płaci około 5000zł a póżniej prezes na targach mówi ze na towarze jak nie ma 500% to interes .......

Dodano po 3 [minuty]:

Cytat:
    X431 i CARMAN... powiem ci tak jeśli masz zamiar robić japońce no to carman... no i polski jest.
    LAUNCH-polski język zapomnij ... azja OK, europa benzyny ok ale opel, ford, citroen... kiszka -diesle
    Połaczenie tych 2uch może być AUTOBOSS SPX V30 w miare równo leci EU I AZJE.. i ma Polski, launcha miałem sie wyleczyłem te wtyczkii smart obd, canbus ii , superobd ...szl...g mnie trafiał szczególnie jak wtyczka mi padała raz w miesiącu,
    W v30 sa auktualizacje kilka razy w miesiącu nie płacisz za abonament , i za aktualizacje wstecz.
    Jak zadzwonilem po 2 latach za aktualizacjami do launcha to powiedzieli m ze musze zaplacic 2x 999$ bo 2 lata nie aktualizowałem!!
    a w BOSSIE od daty aktywacji aktualizacji rok do przodu nie musze bulić wstecz
    Acha jeśli myślisz o pakowaniu sie w piraty to szkoda kasy, teraz wszystke testery online już chodzą!! i bedą tylko online działać, 2msce temu zablokowano już soft do STARDIAGNOZY najnowsza wersja na piratach juz niedziała, IDS VCM -PIRAT NIE ZROBISZ REPROGÓW BO WOŁA O UPDATE ONLINE... itp itd

Pozdrawiam

autoboss v30 to kicha jedynia japonia europa to pomyłka, Wtej firmie nie ma pomocy, olewają klienta są nastawieni na zysk
    kupuja po 700$ a sprzedawają po 10999 dla klientów
    a nam do intercarsu po 4200 netto
    klienci nie są zadowoleni z tego urządzenia
    DS708 wali to na głowe jeśli chodzi o europe i japonie
    cichowczyc
    Poziom 9  
    A da się JASNO określić co lepiej kupić z dwóch urządzeń uniwersalnych? :

Maxidas DS708 czy Launch x431 Diagun .
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
    misiu123
    Poziom 10  
    Cytat:
    ten MAXIDAS to 20% AUTOBOSSA I LAUNCHA :) ... coś mi tu handelem cuchnie.... a pojecie to chopek ma :)) ze hej.. to za ile masz tego maxidasa?? za 300$ bo po tyle sa :) hahaha

cytat z MISIU123
    Cytat:
    "Pracowałem na ds 708 i daje rade nie jest to krzak
    Na polskim ryku pojawiło sie to około 15 kwietnia jakaś firma tościąga widziałem na allegro
    To jak kolega to testował?
    Ja na tym pracowałem w USA ..."
    a potem okazalo sie ze nagle nasz misiu z herculesem na allegro rzneli MAXIDASY :) HAHAHA

KUPIC CHCESZ!!?? TO SOBIE SPRAWDZ NA WARSZTACIE CO JAK CI PASUJE! A NIE DAJ SIE WKRECAC I KUP ORYGINAŁA CHYBA ŻE CHCESZ LATAĆ PO MISIACH ZEBY CI SOFT ZAŁATWILI ALBO NAPRAWILI :) HAHAH

misiu firme ma elektroniką sie zajmuje serwisuje autka=----- i urządzenia diagnostyczne dla paru przedstawicielstw w polsce
    wiec pojęcie ma
    nic nie wciska i niczyn nie handluje bo niema czasu
    jak bym sprzedał urządzenie nawet uszkodzone to bym kontrakt stracił i dlatego je niszczymy. i wiem które urządzenia sobie mechanicy chwalą a na które urządzenia to klamory

Dodano po 6 [minuty]:

misiu123 napisał:
    Cytat:
    ten MAXIDAS to 20% AUTOBOSSA I LAUNCHA :) ... coś mi tu handelem cuchnie.... a pojecie to chopek ma :)) ze hej.. to za ile masz tego maxidasa?? za 300$ bo po tyle sa :) hahaha

cytat z MISIU123
    Cytat:
    "Pracowałem na ds 708 i daje rade nie jest to krzak
    Na polskim ryku pojawiło sie to około 15 kwietnia jakaś firma tościąga widziałem na allegro
    To jak kolega to testował?
    Ja na tym pracowałem w USA ..."
    a potem okazalo sie ze nagle nasz misiu z herculesem na allegro rzneli MAXIDASY :) HAHAHA

KUPIC CHCESZ!!?? TO SOBIE SPRAWDZ NA WARSZTACIE CO JAK CI PASUJE! A NIE DAJ SIE WKRECAC I KUP ORYGINAŁA CHYBA ŻE CHCESZ LATAĆ PO MISIACH ZEBY CI SOFT ZAŁATWILI ALBO NAPRAWILI :) HAHAH

misiu firme ma elektroniką sie zajmuje serwisuje autka=----- i urządzenia diagnostyczne dla paru przedstawicielstw w polsce
    wiec pojęcie ma
    nic nie wciska i niczyn nie handluje bo niema czasu
    jak bym sprzedał urządzenie nawet uszkodzone to bym kontrakt stracił i dlatego je niszczymy. i wiem które urządzenia sobie mechanicy chwalą a na które urządzenia to klamory

do maxidasa aktualizacja jest przez 3 lataza darmo ciagnie sam po wifi KOLEGO nie znasz sie.
    PRZYJACIELU jeśli maxidas kosztuje 300$ to zacznij hadlować zarobisz 1000$ na szt.
    a nie pisać wymyślone pierd.... i mechaników wprowadzać w błąd,
    kłamać to umiesz poszukaj miejsca w polityce

a co do ethosa to robi całkiem nieżle europe lepiej niz ......... nie bede pisał bo powiedza ze handluje
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    misiu123
    Poziom 10  
    owik napisał:
    Nie mów, że UNICHECK 2000 to było coś dobrego?
    magneti w 2009r 31 grudnia rozdzieliło sie z texa
    te ostatnie scanery byłu porównywalne z texa

czaderx napisał:
    Witam,
    poszukuje czegos uniwersalnego do 6000zl, nie musi byc zaawansowany ale dobrze by bylo gdyby kasowal inspekcje, airbagi, abs, etc.

za to kupisz
    cdif 2 nie polecam
    ethosa do europy ok
    launcha- kombinowanego lub kombinowanego kts
    magnetimareli- stare wersja bardzo dobra - nowa kiepska

do inspekci poszukaj programu na dte.com.pl jest darmowy nazywa sie inspektor
    nawet w merc. w203, w211 robisz to z poziomu przycisków na kierownicy i liczniku
    do tego co potrzebujesz wystarczy Ci scaner za 800zł na
    misiozol
    Poziom 30  
    Z tego co ja widze to problem jest taki ze kazdy by chcial sprzet za 3000zl no do 6000 ;) ale zeby robil wszystkie marki i najlepiej wszystko a takiego czegos to nie ma i nie bedzie nigdy .Za sprzet serwisowy sie placi krocie trzeba miec na dana marke autoryzacje bo bez autoryzacji nie kupisz nowego z pod igly, a i tak trzeba zaplacic od kilu do kilkunastu tysiecy euro za sprzet i prawie kazdy sprzet serwisowy chodzi online a hasla leca maliem rano zeby sie zalogowac , co z tego ze sa bazy danych dostepne jak wszystkie kody leca z serwera po wklepaniu nr nadwozia, wlasnie takie uniwersalne sprzety po 6-15 tys. zl ktore nie robia polowy (i nigdy nie beda tego robic) tego co serwisowki maja powodzenie bo na gwarancji i tak czlowiek leci do serwisu jaki by on nie byl, a diagnostyka to 10-15% sprzet a pozostala czesc to to co ma sie w glowie i wie sie co ten blad oznacza i jak go usunac (przyczyne nie usterke ) a do tego wystarcza nawet poczciwy KTS.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    misiozol
    Poziom 30  
    Tez sie nad tym zastanawialem po czym poznac klona i w sumie to sam nie wiem , jedyne co mozna zrobic zeby miec pewnosc to albo kupic u autoryzowanego przedstawiciela albo spisac numer seryjny ( o ile sie zgodzi sprzedawca ) i zadzwonic do autoryzowanego przedstawiciela i spytac sie czy ten numer istnieje w jego bazie danych, innych pomyslow to raczej mi brak po czym poznac bez rozbierania na czynniki pierwsze sprzetu i porownania z oryginalem od autoryzowanego przedstawiciela ( a to i tak nie gwarantuje sukcesu ) .
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Horse5
    Poziom 14  
    Co do klonów to wcale nie są identyczne, podróby w Chinach robią różne fabryki i różne mają ceny oryginał vcds wygląda ładnie natomiast rozebrałem klona kolegi to łatane drutem, zimne luty cyna cynopodobna się klei jak ciasto, trzeba było całą usunąć. W niektórych sprzętach brak polakierowania zarówno montaż jak i elementy kiepskiej jakości,ręczna robota.. z czasem się upalają styki lub ścieżki gwarancja oczywiście door-to-trash. Znajomy był w "stolicy" - Shenzhen większość firm z super www to kontener budowlany lub bogatsze dwa, siedzą ludzie składają Launche nawet nie wiedzą poco i coto. Problem to faktycznie wysokie ceny i dyskusyjna funkcjonalność, a czasami jakość oryginałów. Co do cen to być powinny bo co drugi klient na allegro sobie kupi vaga opcoma diaguna i choć często sam nie naprawi to jednak odbiera pracę w jakimś stopniu warsztatom, a chodzi oto by każdy robił to na czym się zna i dał zarabiać innym.
    chmielu28
    Poziom 9  
    witam
    koledzy nie odbiegając od tematu potrzebuję porady ,wiemy że elektronika w autach co chwila przenosi się na wyższy poziom ,żeby przetrwać potrzebny jest odpowiedni sprzęt ,chęci do jego opanowania,i olej w głowie a nie młotek i przecinak i wciskanie kitu klientowi .
    potrzebuje trochę fachowego spojrzenia w przyszłość co wybrać :
    reflex 4130 , autoboss v30 , axon smart texa
    chodzi o cena- jakość ,możliwość aktualizacji(kiedyś w przyszłości), wiadomo każdy sprzedawca chwali swoje i jego jest najlepsze a prawda jest inna ale wszystko wychodzi z czasem . Na tym forum po przeczytaniu dziesiątek stron postów widać że jest możliwość otrzymania naprawdę fachowej porady pozdrawiam i dzięki z góry za poważne potraktowanie pytania
    Wielkiboss
    Poziom 12  
    Nie wiem co rozumieć pod hasłem legalny Launch i który to jest legalny dystrybutor na nasz kraj. Jak sam producent pozwolił sobie na coś takiego napisać.
    Horse5
    Poziom 14  
    Przy okazji co polecacie uniwersalnego do ciężarówek? sprzęty są drogie więc nie chciał bym utopić kasy: TEXA Truck, Launch Heavy Duty, Jaltest, ST6000..inne
    Jakie zalety/wady
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    Tak kabelki najlepiej żeby już nie wyświetlały błedu po angielsku- bo mało kto umie, ani kodu, bo trzeba szukać opisu, tylko mają wyświetlać tutoriala 100% pewnej naprawy i jeszcze adresy sklepu z najtańszymi częściami.....
    Piotr520
    Poziom 22  
    Dziękuje za odpowiedzi panowie.Oscyloskop ma służyć tylko na użytek własny,nie miałem wcześniej styczności z takim urządzeniem i chodzi o to czy tym sprawdze czujnik wału, wałka(czujniki indukcyjne),sonde,cewki?