Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt diagnostyczny - 2008 co wybrać. Opinie i recenzje.

flashh 23 Maj 2009 09:36 12687 436
  • OptexOptex
    monley
    Poziom 10  
    witam

mam do wydania max 18 tys. na sprzęt diagnostyczny do warsztatu, waham się co wybrać, Launch X-431 Tool czy Tester Sintesys (Reflex Plus 4130) a może coś innego? przeczytałem cały ten wątek i mam zajebis... mętlik, zależy mi na dokładnym diagnozowaniu grupy VW, BMW, Mercedes jak i również renault i citroena

ps: czy jest ktoś posiadaczem Tester Sintesys (Reflex Plus 4130), jak wypada w porównaniu z Launch X-431 Tool, czy warto jest wydawać kilka tys. więcej ? dokładnie chodzi mi o Tester Sintesys (Reflex Plus 4130) bez abonamentu czyli ten droższy. Nie chcę wydawać kila tys więcej jeżeli Launch X-431 Tool nie odbiega w diagnozowaniu i możliwościach od Reflex Plus 4130
    Hawaj123
    Poziom 12  
    monley napisał:
    witam

mam do wydania max 18 tys. na sprzęt diagnostyczny do warsztatu, waham się co wybrać, Launch X-431 Tool czy Tester Sintesys (Reflex Plus 4130) a może coś innego? przeczytałem cały ten wątek i mam zajebis... mętlik, zależy mi na dokładnym diagnozowaniu grupy VW, BMW, Mercedes jak i również renault i citroena

ps: czy jest ktoś posiadaczem Tester Sintesys (Reflex Plus 4130), jak wypada w porównaniu z Launch X-431 Tool, czy warto jest wydawać kilka tys. więcej ? dokładnie chodzi mi o Tester Sintesys (Reflex Plus 4130) bez abonamentu czyli ten droższy. Nie chcę wydawać kila tys więcej jeżeli Launch X-431 Tool nie odbiega w diagnozowaniu i możliwościach od Reflex Plus 4130

Poszukaj na stronce tecnostara - widziałem tam kiedyś dokument pdf dotyczący reflexa - była lista samochodów podzielona na moduły które ten tester robi
    monley
    Poziom 10  
    przeglądałem to i teoretycznie Launch x-431 jest podobny, nie wiem jak z kodowaniem wtryskiwaczy, kluczyków i imo...
    podobno Launch wypada tutaj gorzej, chciałbym przeczytać opinię posiadacza Tester Sintesys (Reflex Plus 4130),
    nie wiem czy jest warto wydawać 20 tys zł na to urządzenie z dodatkowymi wtykami bo nie wszystkie są w standardowym wyposażeniu jak Launch X-431, tym bardziej że nie ma uniwersalnego urządzenia do diagnozowania, zastanawiam się czy nie lepiej kupić np. Lauch x-431 i do tego jakiś inny tester diagnostyczny, tylko nie wiem czy jest sens ekonomiczny posiadać dwa takie urządzenia jeżeli będą one zbliżone i czy nie lepiej w tej sytuacji kupić tego Reflex Plus 4130 i dokupić kilka złącz, mam wielki mętlik w głowie ;/ tym bardziej że budżet jest ograniczony do około 20 tys zł jak najlepiej wydać te pieniądze ? może macie jakieś sensowne propozycje ? bo chcę zainwestować rozsądnie te pieniądze żeby później nie żałować
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • OptexOptex
    monley
    Poziom 10  
    a czy warto kupić Launch x-431 Tool czy lepiej zwykłego x-431 ? czy w zestawie tool jest już złącze SUPER 16C?
    Hawaj123
    Poziom 12  
    monley napisał:
    a czy warto kupić Launch x-431 Tool czy lepiej zwykłego x-431 ? czy w zestawie tool jest już złącze SUPER 16C?

tool to jest to samo tylko bezprzewodowe, i nie ma wtyczki super 16 - wiem bo pytałem się w viaken

i ma jeszcze baterie w testerze oraz kolorowy wyświetlacz - w funkcjonalności niczym się nie różni
    monley
    Poziom 10  
    ok

pewnie zrobię tak że kupię tego zwykłego Launch x-431 + super 16 c, i do tego coś do laptopa,

jaki tester ze złączami żeby a będzie najlepszy do francuzów? (taki żeby była możliwość instalacji tego wszystkiego na laptopie)? bo rozumie że Launch x-431 niemieckie marki robi bardzo dobrze? (prawie jak na poziomie serwisowym) przynajmniej tak można wyczytać z opinie użytkowników
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    monley
    Poziom 10  
    ok
    czy miałeś kontakt z Reflexem ? właśnie mam poważny problem z wyborem, bo mam około 20 tys zł ale chce je dobrze wydać. Launch x-431 słyszałem że robi dobrze azjatyckie, dużo reflex odstaje od Launch w azjatyckich?
    Są dwie wersje Reflexa za ok 13 800zł z abonamentem i 18 300 bez abonamentu, który będzie lepszy na dłuższa metę?
    gregorianin
    Poziom 27  
    monley napisał:
    ok
    czy miałeś kontakt z Reflexem ? właśnie mam poważny problem z wyborem, bo mam około 20 tys zł ale chce je dobrze wydać. Launch x-431 słyszałem że robi dobrze azjatyckie, dużo reflex odstaje od Launch w azjatyckich?
    Są dwie wersje Reflexa za ok 13 800zł z abonamentem i 18 300 bez abonamentu, który będzie lepszy na dłuższa metę?

Reflex nie jest do azjatyckich aut to po pierwsze, po drugie nie można porównywać launcha do reflexa bo to jest zupełnie inna liga. Francuzy, fiaty i ogólnie europę reflex zrobi jak nic innego w tej cenie. Ktoś pisał o kodowaniu wtrysków aut na siemens i bosch, pytanie czym innym to zrobisz? Godmanem chyba tylko prócz serwisówek a zastanów się jaki to koszt.
    Na dłuższą metę jedynie abonament, chyba kilka razy w roku masz aktualizacje w tym. Też jestem na etapie zakupu, szukam, analizuję i na razie... chyba będzie reflex.
    monley
    Poziom 10  
    na dłuższą metę powinien być lepszy zakup Reflexa z abonamentem za 13 800zł niż wydawać 18 300zł bez abonamentu, bo później po roku czasu i tak żeby go zaktualizować trzeba wydać 2444zł na rok czasu, a kupując Reflexa z abonamentem przez pierwszy tok ma się spokój i ma się w tym 4 aktualizacje a później po 2444zł za kolejne lata działania urządzenia i jego aktualizacji, pozostaje więc dokupienia urządzenia diagnostycznego do azjatyckich samochodów jeżeli Rexlex się do tego nie nadaje,
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    monley
    Poziom 10  
    ok

ale nawet w standardowym wyposażeniu np. jak kupuje tego za 13 800zł trzeba będzie dokupić złącza bo nie wszystkie są w standardowym wyposażeniu i np. fiata albo renault, citroena nie zdiagnozuje chyba że nowsze przez can tak że dochodzą dodatkowe koszty złączy,

czy ten gość mówił jak sobie radzi z diagnozowaniem na obd II?

np. grupe VW seat audi dobrze nim zrobi? czy lepiej inwestować w VAG ?
    Mariusz Nowak
    Poziom 10  
    Witam serdecznie !
    Jestem nowy na forum ,posiadam od roku skaner -solus pro z softem 8.2 ( w krótce 9.2) i chciał bym podzielić się moimi doświadczeniami związanymi z tym urządzeniem:

JEST REWELACYJNY DLA GRUPY VW,AUDI,SKODA, oraz całkiem ok dla BMW,OPLA,MERCEDESA.

jeśli chodzi o samochody francuskie to też nie ma tragedii.

japończyki: TOYOTA,NISSAN,HONDA no i w ostatniej wersji programowej HYUNDAI.

Jest to bardzo dobry i prosty w obsłudze skaner choć nie bez wad:

SYSTEM CZASEM SIĘ ZAWIESZA GDY ZBYT SZYBKO NACISKAMY KLAWISZ (Y) ORAZ ZAPISUJEMY DANE --ale ogólnie ok
    gregorianin
    Poziom 27  
    Nie miałem styczności z tym solusem, ale patrząc na jego opis funkcji to mam wrażenie że to tylko coś ala vag o nieco rozszerzonym zakresie obłsugiwanych pojazdów, czyli taki kolorowy "gameboy". Przyjedzie Ci jakiś chrysler, jeep itp i leżysz, już wolałbym autobossa bo widziałem go w akcji z autami z za wielkiej kałuży a vagi też robi jedną ręką.

P.S. Zrobisz na tym kodowanie wtrysków w CR?

pzdr.
    Mariusz Nowak
    Poziom 10  
    solus pro jest dostępny w dwóch wersjach europa i ameryka ja posiadam wersję europejską i na prawdę nie mogę powiedzieć niczego złego , po za tym , iż nie czarujmy się ale jednym skanerem nie jesteś w stanie zrobić wszystkich aut.
    Idealnym rozwiązaniem wydaje się być również Lunch jako uzupełnienie ale prawdę mówiac nie miałem z nim jeszcze styczności - opinie są dobre nawet bardzo dobre.
    Jeśli chodzi o solusa to jest to drogi sprzęt i nie zbyt powszechny w Polsce tu u Nas w Irlandii i UK ,jest bardzo popularny i sądze iż jest to klasa wyższa niż inne popularne skanery typu Lunch i Brain Bee St 6000( nawiasem mówiąc to pracuję czasami na Brain Bee st 6000 i to zupełnie inna klasa ale może dużo tylko nie jest tak czytelny i funkcjonalny jak skaner snap-on)
    jarek996
    Poziom 1  
    Witam, czy ktoś się orientuje w różnicach pomiędzy Texa Navigator a Magneti Marelli Tech? Z tego co wiem to Magneti marelli mają 2 aktualizacje do tyłu w stosunku do Texa, ale jak z samym działaniem, i czy można dokupić oprogramowanie+ kabelki do motocykli od Texa by działało na MagnetiMarelli?
    Czy ktoś korzysta z w/w urządzeń?
    BNQ2
    Poziom 9  
    Witam użytkowników!!! Posiadam kabel diagnostyczny ELM327 i waga KKL w wersji 13.a chciałbym dokupić sobie jeszcze cos do diagnostyki fiata. Znalazłem na allegro masę przejściówek ze złącza fiatowskiego 3 pinowego na OBDII tylko czy będzie mi to działać ??
    Jeśli tak to z którym z moich kabli i jakiego programu powinienem użyć do diagnostyki silnika fiata ?? obecnie używam głównie waga i PSMscan.

POZDRAWIAM BNQ2!!!
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda
    W takich chwilach żałuję że wyciągałem ten temat z kosza.
    bobson85
    Poziom 9  
    Witam
    Planuje zakupić kts 651 czy ktos miał z nim pracował?
    rys140
    Poziom 2  
    nie ma kopii launcha x-431, problem to ze nie wszystkie kupowane sa bezposrednio od producenta. jezeli sprzet jest rejestrowany na stronie producenta to nie ma zadnych obaw i nie wazne wtedy kto go sprzedaje, jesli sprzet jest rejstrowany jako nowy przy zakupie,k jest mozliwosc darmowego update przez rok od rejstracji produktu na stronie producenta. sam pracuje na tym sprzecie od 4 lat i jest ok,,, NIE KUPILEM GO OD PRODUCENTA!!!,,, W tej chwili sprzedalem stary x431 i kupilem x431 gx3,,, calkiem to samo urzadzenie, troszke odswierzone,,, nie prawda ze to nie produkt na europe,,, juz niebawem pojawi sie rozszezenie do gx3 wtedy wszyscy beda na niego przechodzili

Dodano po 3 [minuty]:

jest kilku godnych polecenia sprzedawcow launcha i innego sprzetu na allegro poza viakenem, to tacy sami sprzedawcy tylko na mniejsza skale,,, i mysle ze ceny sa lepsze bo oferty i warunki te same
    pisior1987
    Poziom 21  
    Witam

Potrzebuje coś dobrego i nie za drogiego do mercedesa może jakiś uniwersalny sprzęt polecicie?? A może lepiej zainwestować "Mercedes BENZ Star 2008"?? coś koło 3 tyś stoi. Proszę o podpowiedz
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    AUTOMARCIN
    Poziom 13  
    panowi ja juz zglupialem mam cdif pare lat ze 3 czce zakupic cos innege lecz nie z tego powodu by cdif byl kiepski za tą kase polecam lecz na moim warsztacie musze miec cos lepszego mysle o x-sie co wy nato
    danek23
    Poziom 17  
    Panowie mam kłopocik z opelscanner. Programik ładnie się komunikuje i śmiga bez kłopotów, lecz błędy przedstawia tylko w postaci kodu usterki bez żadnego opisu. Spotkał sie ktoś z czymś podobnym i moze wie co z tym poradzić? Istnieje jakieś rozwiązanie czy tylko w grę wchodzi zmiana softu?
    sieman
    Poziom 11  
    Kto poleci jakis uniwersalny tester który robi dość dobrze Merca i BMW. Może Carman Scan ? Niestety mój nie ma "europy" żebym to sprawdził.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    caro1955
    Poziom 11  
    Witam serdecznie. Interesuje mnie samochodowy DIAGNOSKOP DM-1 co o nim sadzicie . Diagnoskop jest polskiej firmy DELTA TECH

Scaliłem. robokop
    yaaro
    Poziom 33  
    Proponuje kupić jakiś oscyloskop będzie taniej.