Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zmywarkę kupić 2012?

s27 25 Lis 2013 22:31 4710 193
    Lilium
    Poziom 7  
    Pytanie technicznego laika - proszę się nie śmiać :oops:

Czy w przypadku zmywarki do zabudowy umiejscowienie panela sterowania ma jakikolwiek wpływ na jej awaryjność?
    Którą opcję jest lepiej wybrać: panel w pełni zintegrowany i niewidoczny czy raczej odkryty i umieszczony na froncie drzwi zmywarki? Kwestie estetyczne pomijam - liczy się tylko funkcjonalność.
  • Fabryka Prądu
    Farstone
    Poziom 12  
    Ja tam nie wiem, ale kupuję pod zabudowę 60 z panelem zintegrowanym, rodzice używają tak samo już 10 lat i nie się nie dzieje. Co do zewnętrznego się nie wypowiadam :-)
    movzx
    Poziom 39  
    Lilium napisał:
    Czy w przypadku zmywarki do zabudowy umiejscowienie panela sterowania ma jakikolwiek wpływ na jej awaryjność?
    Raczej pomijalny. W przypadku pełnej zabudowy panel jest bardziej narażony na kontakt z parą i wilgocią, ale wpływ na awaryjność może być trudny do udowodnienia.
    Lilium napisał:
    Którą opcję jest lepiej wybrać: panel w pełni zintegrowany i niewidoczny czy raczej odkryty i umieszczony na froncie drzwi zmywarki?
    Odkryty panel jest według mnie bardziej funkcjonalny - cały czas widać co się z urządzeniem dzieje w czasie programu.
    Z kolei jeśli ktoś jest wysoki i nie lubi się schylać to może preferować pełną zabudowę - wtedy przy uchylonych drzwiach panel jest pod kątem prostym do patrzącego.
    skryn
    Admin grupy AGD
    movzx napisał:
    Lilium napisał:
    Raczej pomijalny. W przypadku pełnej zabudowy panel jest bardziej narażony na kontakt z parą i wilgocią, ale wpływ na awaryjność może być trudny do udowodnienia.
    Lilium napisał:
    Którą opcję jest lepiej wybrać: panel w pełni zintegrowany i niewidoczny czy raczej odkryty i umieszczony na froncie drzwi zmywarki?
    Odkryty panel jest według mnie bardziej funkcjonalny - cały czas widać co się z urządzeniem dzieje w czasie programu.
    Z kolei jeśli ktoś jest wysoki i nie lubi się schylać to może preferować pełną zabudowę - wtedy przy uchylonych drzwiach panel jest pod kątem prostym do patrzącego.

Potwierdzam.
    Nie ma żadnego wpływu konstrukcja panela użytkownika z jego awaryjnością.
    Po prostu, jeden lubi, jak mu kontrolki migają przed oczyma i ma szacunkowy wskaźnik czasu do zakończenia cyklu, a drugi woli funkcjonalność panela zintegrowanego i nie chce nawet nic widzieć, za to schylać się podczas manewru uruchomienia maszyny nie musi... :)
    Lilium
    Poziom 7  
    Dziękuję za odpowiedzi. Korzystając z okazji, że jestem przy głosie, chciałabym jeszcze przez chwilę pozostać w temacie awaryjności obecnie sprzedawanych zmywarek.
    Powszechnie przyjęło się uważać, że im więcej sprzęt ma bajerów, im więcej napchano w produkt elektroniki, tym więcej jest rzeczy, które mogą się szybko popsuć.

Czy pogląd głoszący, iż rozglądając się za niedrogą zmywarką warto zwrócić szczególną uwagę na modele nieposiadające automatycznego programu gdyż jego brak zwiększa szanse na jej wieloletnie i bezawaryjne użytkowanie, ma jakiekolwiek oparcie w rzeczywistości?
    movzx
    Poziom 39  
    Lilium napisał:
    Powszechnie przyjęło się uważać, że im więcej sprzęt ma bajerów, im więcej napchano w produkt elektroniki, tym więcej jest rzeczy, które mogą się szybko popsuć.
    Źródła kosztów są dwa podstawowe: pompa myjąca i elektronika.
    Przy czym ilość elektroniki w zmywarkach jest dość porównywalna.
    Lilium napisał:
    warto zwrócić szczególną uwagę na modele nieposiadające automatycznego programu gdyż jego brak zwiększa szanse na jej wieloletnie i bezawaryjne użytkowanie
    Program automatyczny jest zwyczajnie mało użyteczny, a trzeba za niego zapłacić. Główny argument przeciwko.
    Farstone
    Poziom 12  
    movzx napisał:

Program automatyczny jest zwyczajnie mało użyteczny, a trzeba za niego zapłacić. Główny argument przeciwko.

A to ciekawe co piszesz. Dlaczego jest nieprzydatny? Ja go używam mniej więcej w 40 - 50 % wszystkich zmywań, owszem zużywa minimalnie więcej prądu niż ECO ale jest krótszy i to już duża zaleta. Co do działania to i owszem się zastanawiam, na ile ta "analiza mętności wody przez czujniki" to ściema a na ile prawda...
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdzanie mętności wody jest stosowane od wielu la.

Chyba każda firma ma to w ofercie ,są takie co mają po 3.

Lub w ogóle 1 program i jest to właśnie auto program.
  • Fabryka Prądu
    Farstone
    Poziom 12  
    Oczywiście, tylko na ile to jest naprawdę skuteczne....
    qstosz
    U mnie się sprawdza.
    Farstone
    Poziom 12  
    A u mnie w jakichś 95% też, w 100% wszystko umyje ECO.
    skryn
    Admin grupy AGD
    qstosz napisał:
    U mnie się sprawdza.

Ja też mam i uważam to za zbędny gadżet.
    qstosz
    Zmywarka którą posiadam ma taką funkcję której używam ba nawet

jestem zadowolony gdyż małżonka mi nie nudzi że nie domywa.

Święty spokój to podstawa ;)
    Lilium
    Poziom 7  
    Dobry wieczór wszystkim!

Poszukuję 60 cm zmywarki do zabudowy, najlepiej z ukrytym panelem.
    Cena poniżej 1,5 tyś zł.
    Niestety, nie jestem w stanie kupić nic używanego z górnej półki np. Miele.
    Boję się, że sprzęt popsuje mi się jak tylko wygaśnie gwarancja, dlatego też rozważam jej "przedłużenie" poprzez dokupienie specjalnego ubezpieczenia na kolejne lata.

Po dogłębnym przestudiowaniu wypowiedzi na forum oraz oferty sklepowej, wyszukałam cztery odpowiadające mi modele. Bardzo prosiłabym o podpowiedź na który z nich powinnam się zdecydować.
    :arrow: Beko DIN6830
    Turek przekonuje mnie do siebie 5-letnią gwarancją od producenta

:arrow: Whirlpool ADG8673
    Przyciągnęła mnie magia znaczka oraz mycie strefowe

:arrow: SMV51E20EU
    Magnetyzm niemieckiego sprzętu

:arrow: ESL6370RO
    Złapałam się na chwyt marketingowy o nazwie RealLife Cleaning z ramieniem FlexiSpray. Tylko nie wiem czy to nie jest przypadkiem drogo opakowana chińszczyzna.
    r.10
    Poziom 14  
    Na pewno bardziej funkcjonalny jest panel od przodu, widzisz wtedy, w którym miejscu cyklu zmywania jesteś.
    Poza tym nowe zmywarki mają tendencję do posiadania niezwykle małych guziczków na górnej krawędzi drzwi (no mam takiego najnowszego Whirlpoola, prawie nie daję rady w te mikro klawisze trafić, wielkość coś jak w zminiaturyzowanym telefonie ;)).
    Ale "estetyka" przemawia za ukryciem panelu.
    Reasumując decydowałbym zależnie od tego, czy kuchnia jest otwarta (zapewne wybrałbym ukryte sterowanie), czy stanowi osobne pomieszczenie (tu brałbym funkcjonalny panel przedni).
    Coś jak z lodówką do zabudowy lub wolnostojącą.

-----
    Lilium napisał:
    Czy w przypadku zmywarki do zabudowy umiejscowienie panela sterowania ma jakikolwiek wpływ na jej awaryjność? Którą opcję jest lepiej wybrać: panel w pełni zintegrowany i niewidoczny czy raczej odkryty i umieszczony na froncie drzwi zmywarki? Kwestie estetyczne pomijam - liczy się tylko funkcjonalność.
    frontczak
    Poziom 8  
    Szukam zmywarki na prezent dla rodziców. Kompletnie się na tym nie znam dlatego proszę o pomoc. Szukam czegoś podobnego do tego co mieli (pożyła chyba coś koło 18 lat). Najlepiej gdyby była podobna do starej, czyli: miała 60 cm, była biała, miała panel z przodu (wystarczy pokrętło i diody) i była do zabudowy (blat kuchenny) no i jak najmniej awaryjna. Cena 1-2k pln.
    Farstone
    Poziom 12  
    skryn napisał:
    qstosz napisał:
    U mnie się sprawdza.

Skoro zbędny to czemu kupiłeś zmywarkę z tym programem?
    skryn
    Admin grupy AGD
    Farstone napisał:
    skryn napisał:
    qstosz napisał:
    U mnie się sprawdza.

Skoro zbędny to czemu kupiłeś zmywarkę z tym programem?

Bo taki program niechcący mi się napatoczył w maszynie, którą kupiłem.
    I tak z niego w ogóle nie korzystam.
    Maszyna ze stajni BSH SRV55T03EU/30
    kris8888
    Poziom 31  
    movzx napisał:

Są też takie zmywarki, które mają panel zintegrowany z wyświetlaczem LED oraz dodatkowy wyświetlacz LCD od frontu na którym widać aktualny stan programu. Ale to tylko modele z górnej półki :cry:

Nadal nie zgadzam się z stwierdzeniem, że program auto to zbędny gadżet. U mnie lepiej myje niż ECO50. Fakt, że nie mam jak tego dobrze porównac, bo oprócz ECO50 i programu krótkiego 45°, pozostałe trzy programy mam tylko auto.
    movzx
    Poziom 39  
    kris8888 napisał:
    U mnie lepiej myje niż ECO50.
    Sprawa oczywista. Eco 50 ma ładnie wyglądać na euro-etykiecie oraz myć w granicach normatywnej przyzwoitości. Do normalnego użytkowania są inne programy :)
    kris8888 napisał:
    oprócz ECO50 i programu krótkiego 45°, pozostałe trzy programy mam tylko auto.
    Bardzo dobry jest program intensywny - myje pół godziny krócej niż Eco a jakość domywania świetna.
    tomjey
    Poziom 16  
    Czy zmywarka objęta gwarancją 5 letnią Beko DFN6838X (chyba jedyna 60tka wolnostojąca) rózni sie czyms oprócz ceny od tego samego modelu bez X ? Czy po prostu doliczyli sobie 200zł wiecej na ta gwarancje a bebechy są te same? Pomijam kolor bo to nie ma znaczenia.
    qstosz
    Różni sie tylko X

Zawsze X jest droższy.
    Farstone
    Poziom 12  
    kris8888 napisał:
    movzx napisał:

Nadal nie zgadzam się z stwierdzeniem, że program auto to zbędny gadżet. U mnie lepiej myje niż ECO50. Fakt, że nie mam jak tego dobrze porównac, bo oprócz ECO50 i programu krótkiego 45°, pozostałe trzy programy mam tylko auto.

Co do funkcjonalności odkrytego panelu IMHO mam trochę inne zdanie, ja włączając zmywarkę wiem ile czasu trwa program i nie muszę patrzeć co chwilę w jakim jest stanie, /z resztą w jakim ma być stanie? w stanie myjącym :-)/ więc dla mnie tylko panel schowany, po skończeniu mycia sygnał dźwiękowy lub dla zamożniejszych wyświetlanie na podłodze. Co do programu AUTO troszkę bardziej zacząłem analizować i rzeczywiście jest on lepszy od ECO ale naczynia nie mogą być mocno zaschnięte bo wtedy czasem jest problem. Fakt faktem oba programy są potrzebne w zależności od potrzeb.
    r.10
    Poziom 14  
    Czy jakakolwie zmywarka dobrze domywa:
    a) drewnianie utensylia (warząchwie itp.)?
    b) plastiki (w tym teflon, np. patelnię po zaschniętej jajecznicy, inne plastikowe łychy)?
    c) sztućce (u mnie łyżki są niedomyte, pomiędzy zębami widelców coś zostaje, a noże wychodzą ze śladami rdzy)?
    Mam juz trzecią po kolei zmywarkę, generalnie im tańsza, tym lepiej zmywa ;-)
    Droższe są za to ZNACZNIE cichsze.

-----
    ~wac napisał:
    Jak sobie nie poradzi to zostaje jakiś fragment niedomyty, który jest tak rozmiękczony od wody, że bardzo łatwo go usunąć.
    Do przypaleń itp. proponuje program intensywny
    movzx
    Poziom 39  
    r.10 napisał:
    drewnianie utensylia (warząchwie itp.)?
    Drewna nie myje się w zmywarce.
    r.10 napisał:
    plastiki (w tym teflon, np. patelnię po zaschniętej jajecznicy, inne plastikowe łychy)?
    Dobre "teflonowe" patelnie, użytkowane zgodnie z przeznaczeniem nie powinny mieć mocno przywartych resztek. I dobrych (czyli też drogich) naczyń z powłokami teflonowymi i ceramicznymi również nie powinno się myć w zmywarce, bo niszczy je krzemionka z (tak przez niektórych tu polecanych) tabletek.
    Z plastikami jest inny problem - słabo schną.
    r.10 napisał:
    sztućce (u mnie łyżki są niedomyte, pomiędzy zębami widelców coś zostaje
    A czy sztućce są wstępnie obdrapane z resztek? Bo 0,5cm zaschniętej warstwy sięgającej pomiędzy zęby widelca praktycznie żadna zmywarka nie ruszy.
    r.10 napisał:
    Mam juz trzecią po kolei zmywarkę, generalnie im tańsza, tym lepiej zmywa
    Zgadza się, głównie dlatego że cena zależy m.in. od liczby "plusów" - a im ich mniej tym mycie w większej ilości wody i przy wyższej temperaturze.
    Farstone
    Poziom 12  
    Mam zmywarkę ze średniej półki cenowej BOSCH 45 cm, generalnie radzi sobie z domywaniem na ECO i na AUTO, rzadko kiedy używam krótki 45 stopni bo szkoda wody i prądu. Zgadzam się że wyższa temperatura i więcej wody poradzi sobie raczej ze wszystkim ale wtedy mamy coś za coś.
    movzx
    Poziom 39  
    Farstone napisał:
    za coś
    Napiszmy konkretnie za co: 1,5m³ wody i 160kWh energii rocznie, tak z grubsza licząc.
    Wychodzi parę(naście) zł za wodę+ścieki i około 100zł rocznie (czyli 8,30 miesięcznie) za energię.
    Daliśmy sobie wmówić że zmywarka "oszczędna" generuje nie wiadomo jakie oszczędności, tymczasem sukcesem jest jeśli dodatkowy wydatek zwróci się w ciągu kilku lat.
    Przy czym trzeba pamiętać, że powyżej wyliczyłem różnicę pomiędzy "skrajnymi" programami. Batalia o dodatkowego "plusa" to różnice typu 30kWh rocznie.
    Telewizor na "standby" zużywa 1/3 z tego.
    Farstone
    Poziom 12  
    Movzx: nie mam telewizora w domu, a co do oszczędności lepiej się czuję, jak wiem, że mogę zużyć mniej wody i prądu a mieć dobrze umyte naczynia :)
    movzx
    Poziom 39  
    Farstone napisał:
    lepiej się czuję, jak wiem, że mogę zużyć mniej wody i prądu a mieć dobrze umyte naczynia
    Nie jest moim celem nadrzędnym negować czyjekolwiek zapatrywania, staram się tylko naświetlić skalę oszczędności, aby komuś nie wydawało się że zaoszczędzi tysiące złotych na zmywarce.
    Mamy podobno wolny kraj, każdy robi tak jak mu się podoba. Jeśli ktoś uzna tak jak Kolega że opisana oszczędność - kosztem czasu programu i pewnym ryzykiem niedomycia silniejszych zabrudzeń - mu pasuje, to zapewne będzie zadowolony.