Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zmywarkę kupić 2012?

30 Wrz 2012 10:12 5598 193
  • Poziom 15  
    Poprzednie posty.

Widzę że ostatnio wątek troszeczkę nie aktualizowany
    mogę prosić o podpowiedzi w wyborze aktualnie dobrej zmywarki pod zabudowę, mam w projekcie przewidzianą 45 cm. rodzina 4 osoby i oczywiście zawsze zwracam uwagę na jakość sprzętu, planuję przeznaczyć kwotę 1000 - 1500 tys.

Widzę że prym wiedzie BOSCH, SIEMENS i sporo pozytywnych opini na temat sprzętu AGD ostatnio słyszę o ELECTROLUXIE

Jeżeli popełniam błąd w wyborze 45cm to jest jeszcze możliwość zmiany projektu na 60 cm. lecz sąsiednia szafka zostanie bardzo uszczuplona
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 10  
    s27 napisał:
    Widzę że ostatnio wątek troszeczkę nie aktualizowany
    mogę prosić o podpowiedzi w wyborze aktualnie dobrej zmywarki pod zabudowę, mam w projekcie przewidzianą 45 cm. rodzina 4 osoby i oczywiście zawsze zwracam uwagę na jakość sprzętu, planuję przeznaczyć kwotę 1000 - 1500 tys.

Widzę że prym wiedzie BOSCH, SIEMENS i sporo pozytywnych opini na temat sprzętu AGD ostatnio słyszę o ELECTROLUXIE

Jeżeli popełniam błąd w wyborze 45cm to jest jeszcze możliwość zmiany projektu na 60 cm. lecz sąsiednia szafka zostanie bardzo uszczuplona

Dla czterech osób jeśli masz możliwość to weź 60cm będzie praktyczniej. Jeśli chodzi o mnie ja jestem za electroluxem np Zmywarka 60cm w zabudowę
  • Poziom 2  
    a czy dla 4-osobowej rodziny wystarczy zmywarka 45 cm?? Niestety mam małą kuchnię i wolałabym chyba dostawić jakąś dodatkową szafkę, niż zabudowywać model 60cm. Czy ktoś mógłby mi polecić coś fajnego, sprawdzonego??
  • Poziom 12  
    4-osoby to tylko 60 cm
  • Poziom 10  
    kefir66 napisał:
    4-osoby to tylko 60 cm

Też tak myślę ... Dla własnej wygody powinieneś zrobić "wszystko" by weszła 60cm
    Później bedziesz sie męczyl tylko
  • Poziom 9  
    Zgadzam się z przedmówcami, zmywarka tylko 60- lepiej kupić większą niż potem narzekać. Firmowo polecił bym electrolux a dokładnie taki model http://www.profi-kuchnia.pl/electrolux-esi-63020-x-p7048.html , sam mam i używam-bardzo dobra i niezawodna maszyna wszytskie naczynia dokładnie wyczyści, jak do tej pory także nie miałem z nią żadnych problemów.
  • Poziom 1  
    Witam
    Właśnie rozsypała mi sie zmywarka Ariston , ale chodziłe bez naprawy 6,5 roku.
    Potrzebuje pilnie Waszej pomocy z różnych opcji zdecydowałem się na :
    - pozostanie przy Aristonie choć złyszałem opinie że jak zmienili nazwe to już nie to co dawniej , model PFT 834X
    - lub Siemens SN55M540Eu
    róznica w cenie niewielka ok 200 zł
    czekam na Wasze opinie
  • Poziom 10  
    Osobiście wybrałbym Siemensa Nie ma przekonania do zmywarek Aristona.
    Czyli masz już 1 : 0 dla siemensa :)
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 12  
    Bosch, i to niestety tak od 2000 pln w górę, i wszystko na ten temat.
  • Poziom 17  
    Można jeszcze pomyśleć o tych 2 modelach Mastercooka do zabudowy:

http://www.ceneo.pl/1656592
    http://www.ceneo.pl/2143447

Produkowane w Hiszpanii przez Fagor, a jak wiadomo Fagor produkuje zmywarki przemysłowe. Tu można przedłużyć fabryczną gwarancję do 5 lat.

Można także pomyśleć o zmywarkach z Ikei: 5 lat gwarancji w cenie.
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80222436/

Teraz jest promocja 10 % na karcie przy zakupie kuchni i sprzętu.
  • Poziom 9  
    Wszystkim którzy polecają drogie zmywarki topowych producentów polecam zapoznanie się z najnowszym testem zmywarek przeprowadzonym w laboratorium fundacji ProTest. Wnioski są niestety zaskakujące. Co do opini że 45-ka dla czteroosobowej rodziny jest za mała to ja taką mam i daje radę, ale to też było uwarunkowane małą kuchnią. Sprzedawcy przekonują do zakupu droższych modeli kusząc różnymi dodatkowymi funkcjami i programami z których i tak nigdy nie skorzystacie więc nie dajcie się naciągnąć. Co najbardziej denerwuje, a wynika z testu to fakt że dane zużycia wody i energii są często przekłamane.
  • Poziom 10  
    parametry zmywarki zawsze umownie są podawane Na programie Eco 50 stopni. Prawdą jest, że firmy wymyślają cuda by na tym programie osiągnąć maxx reszta programów wygląda zupełnie inaczej.
    Zgadzam się z przedmówcą i dlatego zmywarka za 1400zł wystarczy polecam osobiście Electrolux ESL spokojnie wystarczy zwłaszcza, że ma realne zużycie wody 9litrów na pełnym załadunku
  • Poziom 15  
    Sprawdziłem na allegro co kupują ludzie i widzę że z BOSCH 45cm ludzie kupują
    1. SPV 43M10EU
    2. SPV 50E00EU

którego wybrać lub inna korzystniejsza propozycja ???
  • Poziom 12  
    Wejdź na stronę Boscha, i porównaj wybrane modele, decyzja należy do Ciebie!
    Przemyśl jeszcze te 45cm, w tym przypadku rozmiar ma znaczenie ;)
  • Poziom 9  
    Dobrze obejrzyj te bosche w sklepie bo z tymi tańszymi modelami różnie bywa, czasem to taki "plastik bombastik". Zobacz jeszcze na BEKO DIS 5831 podają że mieści 10 kompletów co by znaczyło że zabudowa ta sama a w środku ciut większa i swego czasu dawali 5 lat gwarancji.Podobno ten bosch nr 2 na programie eco bierze 12,5 l wody, a nie 9 jak podają. Zobacz jeszcze na elektroluxa lub AEG. Bosch jest przereklamowany, ale to jest moje zdanie, a wybór należy do Ciebie.
  • Poziom 9  
    Zachęcamy do zapoznania się również z produktami marki Amica. Zmywarki te cieszą się popularnością i dobrymi opiniami użytkowników. Wpływ na to ma wysoka jakość wykonania, ciekawy design oraz same funkcjonalności sprzętu jak: kilka programów zmywania, system suszenia Turbo Drying, opóźnienie startu.

Oto kilka wybranych modeli zmywarek Amiki, które możemy zarekomendować:

http://www.amica.com.pl/pl,produkt,zmywarka-wolnostojaca-60-cm,zwv-624-i,792,2.html
    http://www.amica.com.pl/pl,produkt,zmywarka-wolnostojaca-60-cm,zwa-649-i,741,2.html

Pozdrawiamy,
    Doradcy Amiki
  • Poziom 9  
    Może szanowni "Doradcy Amiki" zdradzą jeśli to nie tajemnica jaka firma obecnie produkuje zmywarki z logo amica?
  • Poziom 12  
    Testy w stylu pro test nie trwają 2 albo 5 lat.
  • Poziom 9  
    Witam
    Proszę o pomoc jaką małą zmywarkę kupić z niskim zużyciem wody.
    Byłem dziś pooglądać w saturnie i wpadły mi w oko 3 modele

Indesit DSG573NX 45cm
    Bosch SPS40E08EU 45cm
    Hotpoint LSF935XEU 45cm
    zmywarka dla 2 osób plus małe dziecko.
    cena do 1300zł
    Kiedyś w wynajmowanym mieszkaniu miałem jakiegoś hotpointa 45cm i spisywał się świetnie co ważne idealny był dla 2 osób a czasami nawet chodziła nie całkiem pełna.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Proszę o pomoc w wyborze zmywarki pod zabudowę.

Ze względu na to, że kuchnia "już stoi" jedyną opcją jest 40cm.
    Zależy mi na dobrej, niedrogiej i ekonomicznej zmywarce.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 17  
    Obawiam się, że zmywarki o szerokości 40 cm nie ma na rynku. Można wybrać nablatową, a 40 cm zabudować szafką. Najwęższe do zabudowy to 45 cm.
  • Poziom 9  
    Witam ! Ja również poszukuje zmywarki tylko He nie wiem jakiej ? Na pewno będzie to 45 na inną nie ma miejsca (45 wejdzie dopiero po usunięciu szafki tak więc 60 w ogóle nie wchodzi w "rachubę") i wolnostojące . Myślę o jakimś elektroluxie do 1300 złotych ale jestem otwarty na inne pomysły !
  • Poziom 10  
    Dostałem takie pytanie:
    Cytat:
    z tego co czytałem na elektrodzie w 2010 kupiles Beko DFN 6837 S. Zamierzam kupic cos podobnego: Beko DFN 6833 S. jak sprawuje się Twoja po 3 latach? Smile

Więc po 2 LATACH użytkowania - jest bezawaryjna - działa cicho (myjemy po 1 w nocy -> tani prąd) i domywa jak trzeba. Wiadomo trzeba umieć ustawiać naczynia ;-)

Używam z niej w 80% programu ECO + 10% express a reszta pozostałe 6 ;-).

W zasadzie codziennie mamy pełną zmywarkę - używałem takich tabletek:

1) LIDL - 2 funkcyjne - najtańsze i efekty BDB (80% myć)
    2) LIDL - te droższe - ciut gorsze (ale moze mi sie zdawać)
    3) Carefour - podobnie jak 2
    4) Castis - dobre efekty
    5) proszek SONAT PERFECT + nabłyszczacz Sonat + sól - podobnie jak 1 - może ciut lepiej ale słabo kubki po herbacie myło (??)
    6) calgonit quantum - drogie ale efekty jak 1 czy 5

7) proszek Ludwik - ładnie jak 1,5,6

Jedna rzecz mnie ciut denerwuje - szkoda że nie ma półeczki na sztućce (zamiast koszyczka lub dodatkowo) bo sporo zajmuję w tym koszyczku miejsca ale to drobnostka....

BTW: mam 5 gwarancji i widzę że jeszcze dają:

https://programatorbeko.pl/gwarancja-5-lat/produkty w tym na Beko DFN 6837 S.

Ogólnie: polecam.....
  • Poziom 10  
    pytanie było ode mnie:)

dzięki za odpis, miło słyszeć, że BEKO jednak daje rade. Zakupiłem 6833 S, jest to moja druga zmywarka - poprzednio miałem wysłużonego Boscha. Względem Boscha różnica jest w wykończeniu (plastiki na drzwiach trochę niedolegają), a kosze na naczynia są ze zdecydowanie cieńszego drutu (odnoszę wrażenie że są jakby "zabawkowe"). Odczuwalną różnicą jest słabe suszenie BEKO, ale można z tym żyć. Poza tym zmywarka spisuje się ok. Używam Somatu i mam dokładnie ten sam problem z kubkami po herbacie:).

btw zainteresowanym polecam zakup do końca roku (gwarancja producenta do 5 lat gratis) i poprzez internet (gdzie dokładnie mogę podac na PW;) - można sporo oszczędzić.

pozdrawiam,
    Wiktor Karczewski
  • Poziom 10  
    Hej,

chcę kupić zmywarkę 60 do zabudowy (raczej z panelem ukrytym) i potrzebuję pomocy w wyborze konkretnego modelu.
    Istotne są dla mnie trzy aspekty:
    - przede wszystkim skuteczność mycia i suszenia
    - żywotność (awaryjność)
    - cena w zależności od powyższych do ~1500pln/~2000pln

Wielkie dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Juz prawie 2 lata uzytkuje ta zmywarke i moge ja polecic z czystym sumieniem http://www.nokaut.pl/zmywarki/zmywarka-electrolux-esl-67040-r.html#ProductComments

Jak ja kupowalam to kosztowala ok. 1900 zł, widze ze cena duzo spadla ;)
    Powiem tak, myje w niej wszystko, od garnkow po blachy i baaardzo rzadko sie zdarza zeby czegos nie domyla, zazwyczaj wynika to ze zlego ustawienia naczyn. Najczesciej uzywam programu Eco, na noc lub z opoznieniem tak zeby naczynia konczyly sie myc jak wracam z pracy. Spimy w pokoju obok kuchni, zmywarka na koniec "pika" ze skonczyla (mozna to wylaczyc) i nigdy mnie nie budzi :D
    Kupilam z ukrytym panelem dlatego ze byla ok 500 zl tansza niz z odkrytym o podobnych parametrach, ale w sumie przy ewentualnym posiadaniu dzieci to byla dobra decyzja ;)
    Minus zakrytego panelu jest taki ze nie widzisz ile jeszcze czasu pozostalo do konca, ale w trakcie pracy rzuca na podloge czerwone swiatelko, jak skonczy to zmienia sie na zielone, a po jakis 10 min wylacza sie calkiem, co oszczedza troche energie ;)
    Ten model jest reklamowany jako XXL, faktycznie jest pojemna, gorny kosz jest regulowany, mozna go obnizyc lub podniesc jesli na dole mamy cos wysokiego. Nie ma w niej tradycyjnego "smigla" myjacego na dole, tylko jest pomaranczowe kolko ktore obraca sie w przeciwna strone do ramion i producent zapewnia ze dzieki temu lepiej myje.
    To moja pierwsza zmywarka, ale juz nie wyobrazam sobie zycia bez niej hehe :)
  • Poziom 1  
    ja mam tą zmywarkę LF 6070 X i po 4 latach padła instalacja był spec i programator wszystko oki ale zaśniedziały kable jak to ujął i stwierdziłam, że niema sensu naprawiać i zamówiłam nową amici za 900 zł ale już z przedłużoną gwarancją tak, żeby mieć 5 lat gwarancji lepiej kupić tańszą i przedłużyć gwarancję tak powiedział serwisant
  • Poziom 14  
    Stoję przed dylematem w wyborze zmywarki. Początkowo chciałem kupić Siemensa SN25D800EU za 1200 zł, ale kobieta usłyszała od koleżanki o Whirlpoolu ADP 606F/IX (1350 zł) no i jest zauroczona wyglądem. Wiadomo jak to jest, choć tu ma rację. Whirlpool ma wygodniej składane kratki w środku, dwa oddzielne małe koszyki na sztućce, co też jest dosyć wygodne, metalowe dno i przede wszystkim hałas niby 42 dB. Siemens na plus połowę załadunku, cenę, bezszczotkowy silnik więc mam nadzieję, że może dłużej podziałać, no i markę co z tym samym się wiąże (48 dB). A jak wiadomo, jeśli chcemy wydać pieniądze to na coś, co będzie działać jak najdłużej. Oba modele są raczej zbyt nowe na ocenianie awaryjności, ale jak to ogólnie jest? Ja się jakoś nie umiem do Whirlpoola przekonać (pralka przez 10 lat padała mnóstwo razy), myślę że nawet tani Siemens będzie trwalszy, ale AGD to nie moja broszka, może ktoś mi jednak lepiej doradzi?
  • Poziom 2  
    Witam, może ktoś pomoże i mi w wyborze? To moja pierwsza zmywarka, przeczytałam na co zwracać uwagę, wiodące firmy, wybrane parametry itp, ale co możecie mi jeszcze poradzić...?

*Na zmywarkę zamierzam przeznaczyć ok. 1200 zł;
    *Na pewno 60 cm;
    *planuję używać do codziennego mycia krótkiego programu i jakiegoś intensywnego na gary, ew. programu Eco/auto, w zależności od wody;
    najchętniej do 49 dB, max. 15 l.
    *mam wybrane kilka modeli:

-Siemens: 2 lata gwarancji, ma odpowiednie programy, ale: drogie części i plastikowe dno (!), ok. 1200 zł
    - Elektrolux: 2 lata gwarancji, cena jak powyżej, metalowe dno, parametry programów niezłe;
    - Beko- 100 zł tańsza, można przedłużyć gwarancję do 5 lat, ale oczywiście dno również plastikowe, no i to Beko (chociaż mamy ponad 10-letnią pralkę i chodzi jak w zegarku-odpukać;));
    - Indesit- najtańsza, niecałe 900 zł, chyba można wykupić gwarancję, tanie części, nie wiem jakie ma dno,ale naczytałam się o Indesicie, że to hm... no, nie najlepsza firma;)

Czytając różne fora, spotkałam się z opiniami, że:
    - tanie Bosche i Siemensy, produkowane w Łodzi, mają plastikowe dno, ale zawsze lepszy polski Siemens będzie lepszy niż polska np. Amica;
    - te Bosche i Siemensy to już nie to samo i ich nie brać, bo firma oszczędza na częściach, plastik mi padnie po gwarancji, a firmy te ''jadą'' na wypracowanej wcześniej opinii;
    - wszystkie tanie zmywarki-czyli z przedziału cenowego, którym dysponuje- i tak padną po 5 latach, więc brać obojętnie jaką tanią i przedłużyć sobie gwarancję :D;
    - patrzeć na metalowe dno
    - patrzeć na serwis
    - patrzeć na części
    - patrzeć na markę

Im więcej czytam, tym mniej wiem.