Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zmywarkę kupić 2010?

apkamil 07 Maj 2010 14:45 5052 401
  • #271 07 Maj 2010 14:45
    kasiarz486
    Poziom 2  

Witam,

Bardzo proszę o pomoc w zakupie zmywarki. Będzie to moja pierwsza zmywarka więc kompletnie nie wiem na co zwracać uwagę a co jest zbędne. Przeczytałem kilkanaście stron wątku, ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi :( Na pewno musi to być 45-tka ( wiem że polecanie 60-tki, ale naprawdę nie zmieszczę jej ) do zabudowy ze zintegrowanym panelem i zabezpieczeniem przed "wyciekiem". Chciałbym również aby posiadała program szybki i do garnków bo chyba są przydatne :) Możecie powiedzieć jak to jest z temperaturami zmywania ?? jakie temperatury są niezbędna a jakie można pominąć ?? Może od razu byście mi polecili jakiś model :) ?? Myślę nad jakimiś Siemensem lub Boschem ze względu na 5 letnią gwarancję i renomę tych firm. Pomóżcie coś wybrać bo ja już zgłupiałem :)

• Arrow Multisolution Day
  • #272 07 Maj 2010 18:12
    Camis
    Poziom 9  

Witam, planuje kupić zmywarkę firmy BOSH, używana z DE, modele które mnie interesują to:

Silence Comfort SGS4652/12
    Sport Line SGS46A02/22
    SGS 20A29/07
    SGS 4632/26

Którą z wymienionych warto brać?, jak z awaryjnością używanego sprzętu BOSH ?

• #273 07 Maj 2010 21:11
    DanKon
    Poziom 2  

Dwa dni temu napisałem o swoich doświadczeniach z zakupem zmywarki, ale chyba cosik sknociłem, bo nie widzę tego. Pozwolę sobie jeszce raz spróbować, mam nadzieję, że nie zobaczę tego podwójnie (jakby co sorki). :(

Padła mi płytka sterująca 9-cio letnią zmywarką LSI41 (Ariston, 45cm, chowany panel). Decyzja była prosta, czas kupić nową... zmywarkę i to 60-kę. Chyba z miesiąc intensywnie czytałem wszystko co udało mi się "wygoglować" w temacie, tak trafiłem na to forum i polubiłem je (czytanie nie boli, na tym forum często nawet rozbawia). Na rynku dostępnych jest pewnie 300 - 500 modeli, decyzję, jak zwykle, utrudniał mi stan potfela.
    Pierwszym pomysłem był Elektrolux ESI66010X, w miarę "rozgryzania" tematu korekty szły cenowo do góry, w końcu kupiłem Siemensa SN56N551EU na raty.
    W kilku słowach odniosę się do najczęstszych na forum wątpliwości: Tak-cicha, Tak-domywa, Tak-dosusza, za wyjątkiem zagłębień w nie pochylonych dnach naczyń (he, he zdarzyło mi się postawić kubek tak jak się go używa, też NIE wysuszyła jego zawartości).
    Teraz moje subiektywne oceny (skala szkolna): panel zewnętrzny "5" (minus to paluszki widoczne na stali i przyciski, takie trochę sztywne), programy i funkcje "6" (6 programów po lewej od wyświetlacza, 5 funkcji dodatkowych po prawej), wyposażenie "6" (regulowane kosze, węże przyłączeniowe, zabezpieczenia, instrukcja, gwarancja-5 lat!). Zmywarkę do zabudowy zazwyczaj ustawia się raz, ale nie mogę pominąć jedynego rozczarowania - regulacja przednich nóżek "2", tył "5+".
    Czy warta tych pieniędzy ? Ja sam sobie odpowiadam TAK, jak popatrzę na ceny tańszych modeli, które były w moim zainteresowaniu.
    Czy warto dopłacać za dodatkowe funkcje: myślałem, że opóźniony start to bajer dla tych co mają nocną taryfę energetyczną, ale fajnie jest rano po wejściu do kuchni wyjąć ze zmywarki jeszcze ciepłe suche graty po "wczorajszej późniejszej kolacji" nawet bez nocnej taryfy. Wyświetlanie czasu do końca programu to rzecz polubiana w moim domu dzięki pralce Elektroluxa, VarioSpeed trudno nie docenić gdy goście i czas nagli, a graty zawalają kuchnię, 1/2 załadunku przydatne gdy ulubione graty są zabrudzone, a na pełny ładunek trzeba jeszcze dzień poczekać, Intensywne mycie w dolnym koszu - ulubiona funkcja małżonki po większych manewrach z pieczeniem i gotowaniem. Jest jeszcze Higiena+ - szczerze mówiąc przez miesiąc użytkowania nie próbowałem, co nie znaczy, że się nie przyda gdy trzeba będzie cosik wyparzyć.
    Czy można cieszyć się tańszym modelem, oczywiście TAK, przez 9 lat cieszyła mnie zmywarka wspomniana na wstępie, obecne modele z najniższej półki i tak są od niej lepsze.

Pozdrawiam szukających pomocy w zakupie zmywarki, nie szukajcie guru, który za was podejmie decyzję, czytajcie, liczcie swoją kasę i decydujcie w oparciu o własne przekonania, opinie tych co już swoją kasę wydali mogą wam pomóc, ale łatwo znaleźć o tym samym modelu skrajnie przeciwstawne. A w końcu zakup AGD to i tak pewna odmiana loterii ...:D

• Arrow Multisolution Day
  • #274 11 Maj 2010 16:56
    Vector69
    Poziom 1  

Witam..

Jak w temacie proszę o szybką poradę, zamierzam kupić zmywarkę,po przeglądnięciu forum i kieszeni mój wybór padł na dwa modele
    1.Siemens SN 66E000EU za cenę 1492
    2.Bosch SMV 50E10 EU za cenę 1597.
    Pytanie brzmi który model będzie lepszym wyborem,obydwa w promocji mają 5 lat gwarancji.
    Drugie pytanie czy modele te są produkowane w Niemczech czy w Polsce.
    Trzecie czy mają stalowe dno czy plastikowe.
    Nigdzie nie mogłem znaleźć żadnej opinii na temat tego modelu siemensa dlatego mam mieszane uczucia.O tym modelu Bosha opinie są różne.Może ktoś miał do czynienia z tym modelem siemensa i troszkę mi rozjaśni w głowie.

Z góry dziękuję za informacje.

• #275 12 Maj 2010 01:29
    DanKon
    Poziom 2  

Niedawno sam kupowałem zmywarkę i interesowałem się ofertą Bosch i Siemens. Szukając po sklepach (tych murowanych) odniosłem wrażenie, że wszystkie modele tych producentów poniżej 2 000 miały na dnie plastik, czy to coś przeszkadza nie wiem, ale nie zdecydowałem się na tego typu rozwiązanie. :o

• #276 12 Maj 2010 10:12
    ~wac
    Poziom 20  

Plastikowe dno absolutnie nie przeszkadza w eksploatacji.Dla mnie zmywarki z plastikowym dnem nie odbiegają z jakością od tych z dnem metalowym

• #277 16 Maj 2010 19:06
    Camis
    Poziom 9  

Witam jak rozszyfrować datę produkcji zmywarki SGS4652/12:

Jaką zmywarkę kupić 2010? Jaką zmywarkę kupić 2010?

• #278 16 Maj 2010 22:53
    skryn
    Admin grupy AGD

Camis napisał:
    jak rozszyfrować datę produkcji zmywarki SGS4652/12

Po FD-nr. Wynika, że to rok 1999.

• #279 17 Maj 2010 12:51
    bettya
    Poziom 2  

Witam!Chciałabym nawiązać ponownie do tytułu:-)i prosić o pomoc zdecydowałam się na konkretny model
    SN25M882EU - Zmywarka 60 cm, speedMatic Wolnostojąca, kolor silver Inox
    z tym że mam problem tego typu ze jest rozbieżność w opisie dodatkowych funkcji tej zmywarki między tym co jest podane na stronie siemensa a ty co pisze w broszurze zmywarek na rok 2009/2010 który wydrukowałam ze strony siemensa.Na stronie pisze że zmywarka ma funkcje halfload (1/2 załadunku) i variospeed, a w broszurze jest wymieniona funkcja strefa intensywna i variospeed. I po prostu nie wiem która informacja jest faktyczna.Niestety nie tylko ta zmywarka ma takie rozbieżności w opisie:-( Czy ktoś z forumowiczów się z tym spotkał i znalazł odpowiedź będę wdzięczna za podzielenie się informacją:-)A przy okazji proszę o opinie na temat tego modelu jeśli ktoś posiada i czy ma ona metalowe dno?

• #281 17 Maj 2010 15:17
    bettya
    Poziom 2  

Jesteś pewien?Gdyż jednak doszperałam się wypowiedzi popey111 ze modele z symbolami SN mają metalowe dno. I znów rozbieżność:-(

• #282 17 Maj 2010 17:24
    morfi84
    Poziom 12  

Kurde fakt moge się mylić gdyz uzytkuje podobny model ale do SE a nie SN

• #283 19 Maj 2010 09:43
    monercrew
    Poziom 1  

Witam
    A co myślice o tym Boschu ZMYWARKA BOSCH SRS 55M58 EU
    za 1300 zł ? Ma ktoś może ten model?
    albo Zmywarka Electrolux ESF45030W za 1219 zł co sądzicie?

• #284 23 Maj 2010 22:28
    buda102
    Poziom 10  

Witam

Zamierzam kupić tą zmywarkę:
    Mastercook ZBI-073 IT

Nie popełnię jakiegoś strasznego błędu?

• #285 25 Maj 2010 15:45
    wilqcz
    Poziom 2  

Czytając kilka stron co lepsze bosch czy siemens mam propozycje dla niezdecydowanych istnieje jeszcze jedna marka grupy BSH tz Gaggenau
    wg wlasnych porównań wygladu + parametrów to wychodzi :

np :Gaggenau DI 460 = BOSCH SMI69T25EU = Siemens SN 56T552EU

jedyna roznica to wyswietlacz Gaggenau ma bialy, bosch czerwony, a siemens niebieski

jesli chodzi o cene to Gaggenau 2x cena Boscha (lub siemensa)

PS nawet numer do serwisu Gaggenau to numer boscha lub siemensa +1 :) tj 0-801-191-535 (Bosch ma 0-801-191-534) i jak prosto sie można dodzwonic bo linia jest ciagle wolna (sprawdzalem :D)
    a nie jak z boschem 1h czekania i sluchania ze wszystkie linie zajete. Wiem cos o tym bo juz kilka razy wzywalem serwis do lodowki

• #286 30 Maj 2010 18:52
    zarowka
    Poziom 12  

Ja mam w siemensie czerwony wyświetlacz :) .

Poza tym, czy nie lepiej kupić co 5 lat nowego boscha/ siemensa, niż raz na 10 lat Gaggenau dwa razy droższy? Pytanie retoryczne i z humorem :) .

• #287 31 Maj 2010 17:14
    deka87
    Poziom 20  

Jaką polecacie zmywarkę 45 cm do zabudowy ze zintegrowanym panelem do ok. 1300 zł ?

• #288 01 Cze 2010 12:15
    wilqcz
    Poziom 2  

zarowka napisał:
    Ja mam w siemensie czerwony wyświetlacz :) .

Poza tym, czy nie lepiej kupić co 5 lat nowego boscha/ siemensa, niż raz na 10 lat Gaggenau dwa razy droższy? Pytanie retoryczne i z humorem :) .

Hmm odnośnie koloru to bład jakies paralaksy czy coś :D wszystko zalezy z jakiego roku katalog się przegląda w tym modelu co przytaczałem wyświetlacz na obrazkach świeci na pomaranczowo natomiast na niebieskawo swiecą przyciski w modelach na rok 2010 i tu byl mój błąd.

• #289 01 Cze 2010 12:38
    deka87
    Poziom 20  

Przeglądałem zmywarki na stronie Boscha i za tą cenę pozostają tylko dwie:
    - SRV45T13EU
    - SRV53M13EU
    która Waszym zdaniem będzie lepsza i w ogóle jakiej firmy zmywarki brać jeszcze pod uwagę (poza Siemensem bo to praktycznie to samo co Bosch tylko droższe) ?

i jak to jest z tą bezpłatną gwarancją na 5 lat, skoro po kliknięciu np. TUTAJ w "DO KOSZYKA" pojawia się informacja że za 5-letnią gwarancję trzeba dopłacić 240 zł ?

• #290 02 Cze 2010 23:50
    SzwagierN
    Poziom 2  

Witam. Zwracam się z prośbą, jak wielu na tym forum. Mam dylemat którą zmywarkę wybrać: SIEMENS SF25M854EU czy SE24M863EU. Kwestia rozmiaru przy rodzinie 2+2 jest dyskusyjna, ale obie są brane pod uwagę gdyż teraz do 60-tki muszę zbierać "gary" około 2 dni. Mniejsza "prałaby" codziennie. Wybrałbym dużą, ale jest to model na rok 2008, wysofany z oferty przez SIEMENSA i jest traktoowany jako wyprzedażowy, choć sprzedawcy twierdzą coś innego. Z drugiej strony, posiada AquaSensor, który podobno skraca czas mycia oraz pobór wody. Co do 45-tki to mycie i suszenie nie pozostawia nic do życzenia. Proszę o poradę (skłaniam się w kierunku SE24M863EU) czy jest to wybór do zaakceptowania, czy wybrać mniejszą, ewentualnie jest jeszcze bramka nr 3: czyli dozbierać na jakiś droższy model? (Zgodnie z promocją, obie zmywarki posiadają 5 lat gwarancji).
    Proszę o pomoc, gdyż rodzina jest u kresu wytrzymałości. SzwagierN :roll:

• #291 03 Cze 2010 10:25
    duzii
    Poziom 9  

Witam!
    Kilka minut temu wywaliło mi korki w całym domu , zmywarka akurat prała , coś w niej szczeliło i nie chce ruszyć... Miałem już z nia problemy wcześniej i ma juz 14 lat więc pomyślałem że przydało by się ją zmienić:)
    Potrzebuje zmywarki 60 cm do zabudowy.Zmywarka będzie pracować średnio raz dziennie ponieważ w domu mieszkają 4 osoby więc trochę tych naczyń jest. Nie wiem ile trzeba dać za porządna , cichą i oszczędną zmywarkę... 2 tys wystarczy ? Co polecacie ? Jakie modele? Prawdopodobnie nie będę zamawiał ją przez internet tylko podaję do wrocławia i kupię w makro lub innym sklepie dlatego przydałoby się kilka modeli jakby akurat tego nie było :)

• #292 03 Cze 2010 11:32
    SzwagierN
    Poziom 2  

W Makro jest teraz jakiś Bosch w promocji do zabudowy (w nowej gazetce).

• #293 03 Cze 2010 13:48
    morfi84
    Poziom 12  

Szwagier bież 60. Do 45 nie włożysz garnków. My przy 2 osobach myjemy co 2 -3 dni.
    Ja od miesiąca mam Boscha SGS55E92EU i jestesmy zadowoleni :)

• #294 04 Cze 2010 21:24
    SzwagierN
    Poziom 2  

Dzięki za podpowiedź morfi84. Wiem już, że będzie to 60cm. Na horyzoncie pojawiła się Beko (konkretnie DFN 6837 S). Model Beko jest też z roku 2008, podobnie jak Siemens SE24M863EU. 1-szy jest turecki, 2-gi polski (chyba). Niemniej ja jestem za Siemensem, żona pod wrażeniem Beko. Wiem, że fora generalnie są za niemcami, ale czy ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem? Będę niesamowicie wdzięczny za wszelkie sugestie, opinie i podpowiedzi.
    (Obecnie mam pożyczonego Bosha produkowanego w Hiszpanii, chodzi 4 lata, jak na razie mechanicznie bez zarzutu. Czasem niektóre naczynia trzeba poprawić, ale raczej z winy złaego ułożenia lub zaschnięcia z którym tryb ECO sobie nie radzi: parę kropel wody po praniu dla mnie nie stanowi problemu, choć przeglądając opinie w większości piszą "nie dosusza")
    Z góry dziękuję. Pozdrawiam forum . SzwagierN

• #295 09 Cze 2010 15:33
    Barsta
    Poziom 2  

Witam wszystkich użytkowników.
    Mam krótkie pytanie- czy mógłby mi ktoś doradzić czy jest sens kupować zmywarkę w sklepie/salonie czy raczej w sklepie internetowym? Znalazłem w swoim mieście firmę, która oferuje obie opcje (zakup w salonie jest droższy o 150 PLN), a sprzedawca z salonu tłumaczy , że warto produkt kupić w salonie, bo w razie problemów technicznych z zakupionym sprzętem sklep pomoże w załatwieniu naprawy serwisowej, zaś przy zakupie internetowym pozostanę z problemem sam wobec serwisów, które cytuję: "dziś są a jutro ich nie ma..." etc. Może ktoś z Czytających ma własne doświadczenia w tym zakresie i może coś doradzić ? Nie do końca przekonuje mnie w/w tłumaczenie sprzedawcy, ale może coś w tym rzeczywiście jest... ? Nie chciałbym wpuścić się w maliny kupując sprzęt za jakby nie patrzeć konkretne parę złotych...
    Co do zmywarki - myślę o zakupie BOSCH SMS 58M38EU - może ktoś mógłby coś o niej napisać ? Podobają mi się rozwiązania w tej zmywarce - taca na sztućce, szybkie podnoszenie/obniżanie górnego kosza, deklarowana przez producenta cicha praca, blokada "anty-dziecięca" i parę innych... Jeden z moich znajomych twierdzi, że sprzęt AGD Boscha w ostatnim czasie nie należy do najbardziej niezawodnych... Czytając posty z tego wątku raczej odnoszę wrażenie odwrotne i troszkę czuję się w tym zagubiony :| Z góry bardzo dziękuję za uwagi. Pozdrawiam

• #296 09 Cze 2010 15:59
    ~wac
    Poziom 20  

Myśle ,że jeśli chodzi o serwisowanie urządzeń to dzwonisz pod ten sam nr podany w karcie gwarancyjnej.Tam są adresy z numerami tel. najbliższych autoryzowanych serwisów AGD.Przy naprawie gwarancyjnej musisz mieć dowód zakupu i podbitą gwarancję ,sklep jest w niczym niepotrzebny

• #297 09 Cze 2010 20:40
    SzwagierN
    Poziom 2  

Witam. Ja kupiłem Siemensa SE 24M863EU (2 posty wwyżej) w sklepie internetowym taniej o ok 300zł od sklepu tradycyjnego . Zdecydowałem się na tę zmywarkę ponieważ to jedna firma (Bosch/Siemens), 5 lat gwarancji i wypas z wyższych modeli. Po dwóch praniach jestem zadowolony, wbrew opiniom.
    Co do gwarancji to sklep nie jest do niczego potrzebny, bo i tak w przypadku reklamacji/gwarancji kontaktujesz się bezpośrednio z serwisem (potwierdzone przy odbiorze w punkcie obsługi). Zatem kupuj przez internet. Szwagier

• #298 10 Cze 2010 11:12
    Barsta
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc. Teraz mam już większą "jasność w temacie".
    Pozdrawiam. Bartek

• #299 13 Cze 2010 09:46
    ciapo1
    Poziom 9  

Witam czy Bosch SMI 63M02EU ma dno metalowe?
    Ewentualnie po czym poznać to?

• #300 15 Cze 2010 23:23
    DanKon
    Poziom 2  

W kwietniu kupiłem Siemensa SN56N551EU. Gdzieś po tygodniu wysłałem zgłoszenie do promocji "5 lat gwarancji". Dzisiaj otrzymałem kartę klienta uprawniającą do 5-cio letniej gwarancji. Oby nie była potrzebna, ale dobrze, że jest. A zmywarka po 2 miesiącach same szóstki. Warto zaglądać na te forum przed podjęciem decyzji o zakupie, ma się większe pole manewru do podjęcia decyzji, który model i jakiej firmy kupić. :D