Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zmywarkę kupić 2010?

apkamil 11 Sty 2010 12:45 6402 401
    ~wac
    Poziom 20  
    Tak ,te zmywarki posiadają tradycyjny koszyk na sztućce

Pozdrawiam
  • SterControl
    waldisobon
    Poziom 10  
    Z braku miejsca mogę kupić zmywarkę o szerokości 45cm. Mówi się trudno.

Jako, że gotówki mam tyle co kot napłakał to mam do wyboru:
    Candy:
    http://www.candy.pl/produkt/500080-CSF_4575_EX.html
    Hotpoint-Ariston:
    http://www.hotpoint-ariston.pl/ha/productsheet.do?productId=49004PL
    Amica:
    http://www.amica.com.pl/pl,produkt,zmywarka-wolnostojaca-45-cm,ZWM-415-I,433,2.html
    Bosch:
    http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zm...nostojące/45-cm/SRS43E22EU.html?source=browse
    Whirlpool:
    http://www.euro.com.pl/zmywarki/whirlpool-adp-750-ix.bhtml

Wszyscy generalnie rozpływają się nad Boschem, ale czy jeśli cena zmywary oscyluje w okolicach 1100 PLN, to ten Bosch będzie faktycznie lepszy?

Której z w/w unikać, a która wygląda że jest OK?
    Za wszelkie porady jestem wdzięczny.
    popey111
    Poziom 21  
    Waldisobon wszystkie zmywarki które wymieniłeś, z wyjątkiem boscha to tak naprawdę bardzo zbliżone produkty wyjeżdżające najprawdopodobniej z jednej fabryki w Chinach. Największe różnice to estetyka i ilość programów (których i tak nie wykorzystasz).Najwięcej opinii możesz znaleźć na temat LL43/LL42 poczytaj trochę i zastanów się czy nie lepiej dołożyć parę złotych. Co do boscha to prosta zmywarka bez uprzyjemniających użytkowanie dodatków ale z modeli które wymieniłeś uważam ją za najlepszy wybór.Zastanów się czy nie warto dołożyć i kupić np.SRS45t62.
  • SterControl
    agees
    Poziom 1  
    Ja wiem jakiej zdecydowanie nie polecę - Bosch SMS50M02EU. Użytkuję ją prawie dwa lata i nie rozumiem zachwytu niektórych osób tą marką. Zmywarka ma spełniać swoją podstawową funkcję czyli myć, co w przypadku tej zmywarki nie jest takie oczywiste. Być może i jest to solidne wykonanie, ale szczerze mówiąc mam to w nosie w sytuacji kiedy muszę po 70 min prania (najkrótszy program) naczynia domywać. Z całą pewnością nie kupię Bosha, choćby nie wiem jakie "wodotryski" posiadał.
    Pietia83
    Poziom 1  
    Panowie i panie szybkie pytanie

jaka zmywarka :
    zalozenia :

- 45cm
    - do zabudowy
    - ma sie nie rozpierdolic ( ze sie tak kolokwialnie wyraze ) po krotkim czasie
    - miele ze wzgledu na cene odpada :/
    popey111
    Poziom 21  
    agees napisał:
    Ja wiem jakiej zdecydowanie nie polecę - Bosch SMS50M02EU. Użytkuję ją prawie dwa lata i nie rozumiem zachwytu niektórych osób tą marką. Zmywarka ma spełniać swoją podstawową funkcję czyli myć, co w przypadku tej zmywarki nie jest takie oczywiste. Być może i jest to solidne wykonanie, ale szczerze mówiąc mam to w nosie w sytuacji kiedy muszę po 70 min prania (najkrótszy program) naczynia domywać. Z całą pewnością nie kupię Bosha, choćby nie wiem jakie "wodotryski" posiadał.
    Agees niestety w zmywarkach tak to już jest że potrzebują czasu aby dobrze umyć, choć tak jak piszesz potrafi to być denerwujące. Napisz coś więcej a pewnie coś będzie można poradzić na twój problem.
    ~wac
    Poziom 20  
    Ja też użytkuje taką zmywarke i nie moge nic złego na nią powiedzieć.Na programie który trwa 70 min. (czyli skrócony ECO 50) jest ominięte mycie wstępne, więc jak masz bardzo zabrudzone naczynia nastaw je na AUTO 45-65 lub Garnki 70 i skróć sobie czas. Wtedy myje około 85 min. i jest mycie wstępne.
    Programy długie używam jak nastawia się naczynia na noc lub jak nie będą potrzebne
    arti.sa
    Poziom 11  
    Zastanawiam nad wyborem ważne dla nas to szerokość 45, 1/2 załadunku i oczywiście niezawodność.
    Jak się ma stosunek tego modelu możliwości/jakość/cena?
    Czy to dobry model AEG favorit 88420 Vi ?
    Cena ok. 1900pln
    popey111
    Poziom 21  
    A myślałeś o esl47020. Zostało by parę złotych w kieszeni:)
    BLADY73
    Poziom 10  
    arti.sa, mam zmywarkę 60 cm 5 lat z funkcją 1/2 załadunku i może korzystałem z tej funkcji 2 razy :). Moim zdaniem w 45cm taka funkcja jest całkowicie zbędna. Zobaczysz jak Ci się szybko załaduje, poza tym nie ma za dużej oszczędności w korzystaniu z funkcji 1/2 załadunku. pozdrawiam
    popey111
    Poziom 21  
    W tym modelu nie ma 1/2 załadunku:) więc problemu też nie ma.:)
    arti.sa
    Poziom 11  
    popey111 napisał:
    A myślałeś o esl47020. Zostało by parę złotych w kieszeni:)

Spełniła by nasze oczekiwania z takimi parametrami.
    Sprawdzona i niezawodna jest ewentualnie jak z częściami zamiennymi i łatwością serwisu -odpukać?

@BLADY nie wiele przebywamy w domu więc do bieżącego mycia co 2-3 dni coby nie urosło ;)

Może jeszcze coś godnego polecenia.
    conrdd
    Poziom 10  
    Do agees:

A zwróciłaś uwagę czy nie masz zapchanych przez resztki jedzenia jednej/kilku dysz na ramieniach? Zwłaszcza skrajne otwory w górnym ramieniu są niewielkie i przez to podczas mycia zapychają się gdy woda pod ciśnieniem stara się wypychać resztki na zewnątrz. Najlepiej wówczas zdemontować ramię i pod kranem napuścić wodę przez centralny otwór.

Drugą przyczyną może być źle dobrany środek czyszczący - choć podobno Bosche mają mniejsze wymagania co do jego jakości.
    zarowka
    Poziom 12  
    Do agees

Reguły nie ma ale jeśli często niedomywa to musi być jakiś problem ze sprzętem, dodatkami. To są bardzo proste zmywarki ale bardzo skuteczne i przy tych modelach ludzie narzekają na wiele (hałas - czas mycia itp) ale na niedomywanie chyba na samym końcu. Porządny środek czyszczący (moze być tani i małofirmowy ważne by sprawdzony) sól i dobre jej ustawienie i ew nabłyszczacz i sprawna zmywarka większości firm "zmywarkowych" nie ma żadnego problemu.

Co do czasu zmywania nie wiem skąd ten "problem" powtarzający się w postach - rozumiem, że chodzi o ilość naczyń i oczekiwanie na nie bo są potrzebne ? Jeśli ma się odpowiednią ich ilość to czas zmywania nawet 3 godziny jakim jest problemem ? Energii i wody zmywarka weźmie dokładnie tyle jak energooszczędny model kupimy i czas nie gra tu żadnej roli.

Ja swoją sprawdzałem watomierzem podczas pracy i większość jej cyklu pracy to 30-50 W (mycie - pompowanie wody) Jedynie grzałka "ciągnie" swoje ale w krótkim czasie oczywiście. Moja próba poboru energii przez zmywarkę na programie ECO (2godz 40 min) dała pobór energii mniejszy o 10% niż podaje producent więc niech zmywa długo a porządnie bo bardzo oszczędnie.
    popey111
    Poziom 21  
    Waldisobon za tą kasę to i tak najrozsądniejszy wybór z tych które podawałeś wcześniej. W tej cenie nie znam żadnego modelu który by jej dorównywał funkcjonalnością. A co do kosztów użytkowania to średnio około 50gr prąd(program 50stC) + koszt tabletek, koszt wody możesz uznać za zero.
    pawmoro
    Poziom 10  
    Od roku posiadam zmywarke siemens SF64M332EU -ok 1260zł wyprodukowaną w Niemczech. Prosty model bez żadnych wymyślnych funkcji i bardzo dobrze zmywa. Zmywarka jest cicha (słychac tylko jak wypuszcza wode). Zużywa bardzo mało wody (11 litrów program eco). Jak kto ma możliwośc to polecam 60 cm. W mniejszej zawsze jest problem z dużymi garami. Zmywam w niej co drugi dzień. Czasem trzeba sie namęczy,żeby zmiescic wszystkie naczynia. Najczęściej używam programu eco-50(2godz 40min). Czasem jak są bardzo zaschniete resztki to 65st (2godz 20min). Program szybki nadaje sie jedynie do zmywania naczyń zaraz po jedzeniu(ok 30 min). 1/2 załadunku nie opłaca sie używac bo zużywa 9 litrów wody.
    maciiek121
    Poziom 2  
    Witam!
    Ja posiadam zmywarkę firmy whirlpool mam ją rok i nie mogę narzekać:)

Co do tych decybeli to może być różnie moja zmywarka chodzi cicho jednak odpływ mam podpięty pod syfon z normalnego zlewu i kiedy urządzenie wylewa wodę to w kuchni na pewno jest głośniej niż 60 decybeli. Jeśli ja miałbym wybierać na twoim miejscu zdecydowałbym się na zmywarkę firmy bosch bez zbędnej elektroniki. Zgadzam się również z moim poprzednikami że należy kupić gwarancję na 5 lat. Sam osobiście uważam że przesadna elektronika zawsze kiedyś może szybciej się zepsuć

Decyzja należy do ciebie :)
    Pozdrawiam Maciek K
    carlos_69
    Poziom 2  
    Przeczytałem wątek od a do z muszę przyznać, że jestem całkowicie zdezorientowany. Poszukuję zmywarki:
    - do zabudowy 60 cm
    - bez zbędnych bajerów
    - metalowe dno
    - cena max 1600 zł
    - firmy BOSH, SIEMENS, MASTERCOOK, ELEKTROLUX
    - ma dobrze zmywać i być w miarę bezawaryjna.
    Proszę o poradę co wybrać
    maciiek121
    Poziom 2  
    Witam!

Na twoim miejscu zdecydowałbym się na zmywarkę firmy bosch ponieważ firma ta produkuje również bardzo dobre maszyny. Jak pisałem wcześniej ja mam zmywarkę innej firmy ale moja kuzynka ma zmywarkę firmy bosch i sobie chwali. Za tą kwotę spokojnie kupisz dobrą zmywarkę. Jeśli byś się zdecydował na zmywarkę firmy bosch to polecam również wykupić gwarancję na 5 lat jeśli będziesz miał taką możliwość.

Na twoim miejscu wybrałbym urządzenie firmy bosch ponieważ wszystkie elektronarzędzia tej firmy jeśli tylko nie kupisz taniej podróby która obok boscha nawet nie leżała to na pewno będziesz zadowolony

Pozdrawiam
    Maciek K
    popey111
    Poziom 21  
    Kup SMS50M02EU boscha lub Electrolux ESF66720 jeżeli zależy Ci na cichej pracy.
    musculus
    Poziom 17  
    Witam,

Mam takie pytanie odnośnie zmywarek Boscha. W tym wątku znalazłem informację, że zmywarki z literą E w środku oznaczenia są produkowane w Polsce, a z literą M w Niemczech. Moje pytanie jest takie: gdzie są produkowane zmywarki z literą T (przykładowo: Bosch SRS45T62EU lub SRS45T72EU)?
    pawmoro
    Poziom 10  
    Siemens i bosch są produkowane z tych samych części wiec nie rożnicy którą kupisz. Tylko na dzwiach zmywarki (na metalowej obudowie ) powinien sie znajdowac napis made in germany.
    musculus
    Poziom 17  
    pawmoro napisał:
    Siemens i bosch są produkowane z tych samych części wiec nie rożnicy którą kupisz. Tylko na dzwiach zmywarki (na metalowej obudowie ) powinien sie znajdowac napis made in germany.

Ponieważ piszesz "powinien sie znajdowac napis made in germany" - przypuszczam, że odpowiadasz na moje pytanie. Jednak mi chodziło o co innego: Skoro zmywarki Boscha z literą "E" są produkowane w Polsce, z literą "M" w Niemczech - to gdzie są produkowane te z literą "T"? Ja dopiero mam zamiar kupić zmywarkę. Nie widziałem jej osobiście i nie mogę zajrzeć na drzwiczki, co na nich pisze.

A może te informacje o literach E i M są już nieaktualne?
    Zapytam inaczej: Chcę kupić białą zmywarkę Boscha szerokości 45cm. Według Ceneo są dostępne następujące modele: SRS43E22EU, SRS43E32EU, SRS53E32EU, SRS43E12EU, SRS55M52EU, SRS55M22EU, SRS45T62EU, SRS55T22EU i SRS45T72EU (Link). Trzy z nich mają w symbolu literę E, trzy mają literę M oraz trzy - literę T. Która z nich jest produkowana w którym kraju? Którą wybrać?
    popey111
    Poziom 21  
    Jak na razie wszystkie zmywarki boscha i siemensa o szerokości 45 cm są produkowane w Niemczech, a 60 cm w Niemczech produkowane są serie SMSxxxxx, SGVxxxxxx, SGIxxxxxxx boscha i SN siemensa. To tyle w tym temacie - po raz kolejny :(.
    pawmoro
    Poziom 10  
    Co do tych oznaczeń to ja sie w tym nie orjetuje, ale prawdopodobnie tak jest. Na mojej zmywarce w oznaczeniu jest literka M i na dzwiach jest napis, że jest wyprodukowana w Niemczech.

Kiedy kupowałem zmywarke polecono mi właśnie siemensa, ale wyprodukowanego w Niemczech. W sklepie pan mnie uświdomił, że takiej nie dostane bo są proukowane w Polsce, albo gdzies tam jeszcze (tego już nie pamiętam). Jakie było jego zdziwienie jak zobaczył na zmywarce napis made in germany.

Ja osobiście bym wybrał te z literą M. Podobno te w polsce wyprodukowane mają plastikowe dno...
    musculus
    Poziom 17  
    popey111 napisał:
    Jak na razie wszystkie zmywarki boscha i siemensa o szerokości 45 cm są produkowane w Niemczech, a 60 cm w Niemczech produkowane są serie SMSxxxxx, SGVxxxxxx, SGIxxxxxxx boscha i SN siemensa. To tyle w tym temacie - po raz kolejny :(.

Dziękuję za informację. Zanim zadałem pytanie starałem się przejrzeć cały wątek, ale jest tak rozrośnięty, że mylą mi się informacje w nim zawarte. Dziękuję za wyjaśnienie wątpliwości.

Prosiłbym jeszcze o wyjaśnienie takiej rzeczy (To też to już było, ale jest dość rozstrzelone po różnych postach i trudno mi się w tym połapać): Czy wśród tych zmywarek (wśród 45-centymetrowych) są jakieś istotne udogodnienia, za które warto dopłacić? Wiem, że wiele z tych rzeczy już było omawianych, ale trochę się w tym gubię. Polecanej przez kilku forumowiczów dodatkowej szuflady na sztućce w tych zmywarkach nie znajdę. Większość omawianych "bajerów" dotyczy zmywarek 60-centymetrowych. Wśród 45-centymetrowych droższe modele różnią się głównie lepszymi koszami (składane podpórki itp), systemem regulacji wysokości kosza, bardziej "inteligentnymi" funkcjami sterowania (np. funkcja variospeed) i efektywniejszym suszeniem. Jestem w stanie zaakceptować cenę każdej z 45-centymetrowych zmywarek Boscha podawaną przez ceneo, ale nie chcę niepotrzebnie wyrzucać pieniędzy. Czy coś z tych funkcji warte jest dopłaty?
    popey111
    Poziom 21  
    musculus te dwie które wcześniej podałeś są ok:) weź którąś z nich.
    pawmoro
    Poziom 10  
    Na cokolwiek się zdecydujesz to jeśli będziesz miał taką możliwość
    polecam również wykupić gwarancję na 5 lat.

Te dodatkowe 100zł czy 150zł to jest nic w porównaniu z kosztem naprawy........

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

Dodatkowa szuflada moim zdaniem jest zbędna.
    variospeed itp... czasem sie przydają, ale i bez tego można sie obyc...

Bosch SRS55M52EU ma takie same parametry jak mój siemens. Systemem regulacji wysokości kosza górnego, składane półki w dolnym koszu.

Bosch SRS55M22EU to troche bogatsza wersja :

Wyposażenie dodatkowe-można sie bez niego obyc.

Auto 3in1 - jest zbędna jeśli się pamięta, aby to krótkiego programu nie wkładac tabletki.

HalfLoad -wystarczy włączc 1/2 wsadu i zmywarka też zaoszczęci wode i energie.

Programowanie czasu startu: 1-19 h-dla mnie ta funkcja jest mało przydatna.