Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zmywarkę kupić 2010?

apkamil 30 Sie 2010 19:56 7101 401
    zwykły człek
    Poziom 20  
    A nie ma czasem na nią gwarancji 5 lat od producenta? "Niektórzy" tak czasem robią, że nie mówią klientowi o 5 letniej gwarancji od producenta i wciskają swoją płatną. Proponuję sprawdzić. Tu możesz sprawdzić, czy Twój model się łapie:
    http://www.beko.com.pl/Promocja,5,lat,gwarancji,794.html
  • MetalworkMetalwork
    zarowka
    Poziom 13  
    Jak jak wybierałem swoją zmywarkę to Beko nie brałem pod uwagę z racji problemów w rodzinie z tą firmą chociaż nie ze zmywarką - zniechęciła mnie jakość pralki(brudziła bieliznę na czarno i nie grzała wody tuż po gwarancji 2 lata) i lodówki której napuchła (sic!) tylna ściana w 3 miesiącu działania- została wymieniona na inną. Może w zmywarkach jest lepiej i pewnie z czasem będzie lepiej bo konkurencja działa korzystnie na jakość produktów danej marki. Nie jestem za to orędownikiem płacenia na firmę tylko za jakość niezależnie od firmy - jeśli wiec następnym razem będe wybierał zmywarkę zerknę i na Beko. pozdrawiam i życzę udanego użytkowania
  • MetalworkMetalwork
    gitarzysta
    Poziom 10  
    Witam,

Jako mały update to mojego posta powyżej:
    Zmywarka BEKO DSN 6838 X dotarła, zainstalowana (było prosto, bo "weszła" na miejsce starej Aristona).
    Wrażenia:
    1. fajne, proste sterowanie z timerem pokazującym czas do końca
    2. cicha, acz nie wiem co sobie wyobrażałem, bo na pewno nie jest to kompletna głusz :) Sama pompa cichutka, natomiast izolacja drzwi mogłaby być lepsza, bo słychać mocno strumienie wody wylatującej z dysz i uderzającej w obudowę i naczynia. Jak robiłem pierwsze mycie na pusto, było to mocno denerwujące, natomiast mycie po niedzielnym obiedzie (zmywarka pełna) to już komfortowa cisza. W porównaniu do starej zmywarki jest to milowy krok do przodu
    3. szybki program w klasie mycia A - 58 minut. Dla mnie rewelacja
    4. Program auto na pełnej zmywarce trwa 2g58m - (opcja tabletka i dodatkowe suszenie włączone)
    5. Estetyka wykonania - dla mnie super, ale jestem facetem, więc w tej kwestii nie mam zbyt wygórowanych wymagań :)

Resztę pokaże czas (awaryjność), ale 5 lat gwarancji daje jako taki spokój.

Jeszcze jedno: wg katalogu BEKO w tym modelu są dwa ekstrasy: tacka na małe sztućce i wieloczęściowy kosz na sztućce z możliwością dzielenie (można odpinać nieużywane części). Otóż moja zmywarka, mimo, że wydawała się być fabrycznie spakowana, ofoliowana itp tego nie miała. Złożyłem reklamacja do sklepu - zobaczymy. W sklepie nie dla pacanów oglądałem ten model i te elementy były, ale cena z kosmosu!
    Nie wiem więc, czy nie ma podmodeli, typu 6838/1, 6838/2 itp, tylko, że takiej informacji nigdzie nie da się odszukać. Wg samego BEKO (mam od nich maila) owe elementy są standardem.

Pozdrawiam,
    Gitarzysta
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  
    zarowka napisał:
    Jak jak wybierałem swoją zmywarkę to Beko nie brałem pod uwagę z racji problemów w rodzinie z tą firmą chociaż nie ze zmywarką - zniechęciła mnie jakość pralki(brudziła bieliznę na czarno i nie grzała wody tuż po gwarancji 2 lata) i lodówki której napuchła (sic!) tylna ściana w 3 miesiącu działania- została wymieniona na inną. Może w zmywarkach jest lepiej i pewnie z czasem będzie lepiej bo konkurencja działa korzystnie na jakość produktów danej marki. Nie jestem za to orędownikiem płacenia na firmę tylko za jakość niezależnie od firmy - jeśli wiec następnym razem będe wybierał zmywarkę zerknę i na Beko. pozdrawiam i życzę udanego użytkowania

Jedni wyciągają wnioski z doświadczeń, a inni nie.
    marmarki
    Poziom 9  
    Witam serdecznie,

Przymierzam się właśnie do kupienia pierwszej zmywarki i zastanawiam się nad modelem Bosch SMV 50E10 EU. Słyszałam, że najlepsze są jednak zmywarki Siemens, ale z Boschem (co prawda z kuchenką mam dobre doświadczenie). Czy to dobry model? A może wybrać jeszcze inną?

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Pozdrawiam
    Marta
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  
    Wcześniej było napisane co lepsze Bosch czy Siemens. Chyba nie chciało Ci się czytać?
    marmarki
    Poziom 9  
    Sądząc po poziomie poprzednich wypowiedzi, miałam nadzieję, że trafiłam na sensowne forum... No nic, wszędzie trafiają się "rodzynki".
    Przeczytałam wszystkie 66 podstron, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi poza tym, że Bosch i Siemens to wiodące marki, a zdaniem niektórych nie warto przepłacać za Boscha... Poza tym zadałam pytanie odnośnie konkretnego modelu.

Pozdrawiam
    Marta
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  
    Gdybyś przeczytała naprawdę, to od razu byś wiedziała że Bosch i Siemens to jedna i ta sama firma produkująca bliźniaczy sprzęt różniący się małymi modyfikacjami. Ta sama jakość i podobne ceny.
    Nie chciało Ci się czytać, a od nas wymagasz?
    marmarki
    Poziom 9  
    Przeczytałam i wiem, że Bosch i Siemens to to samo prawie. Ponawiam pytanie, ponieważ chodziło mi o konkretny model: SMV50E10EU. Czy to dobry wybór?
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  
    Tak. Możesz go brać. Gdybyś chciała coś więcej, to warto trochę dopłacić za trzecią szufladę na sztućce.
    marmarki
    Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź, też mi się wydawało, że to udany model. A ta trzecia szuflada na sztućce to w innym modelu czy do dokupienia? Jeśli w innym to w jakim? Nie złość się, że pytam :)

Pozdrawiam
    Marta
    zajefajna
    Poziom 9  
    Witam wszystkich,

Jestem tu nowa i potrzebuję małej pomocy. Chcę zakupić zmywarkę. Mogę przeznaczyć na ten cel 800-1000zł. Zmywarka musi spełniać poniższe wymogi:

- wolnostojąca
    - szerokość: 60cm
    - 1/2 załadunku
    - zabezpieczenie przeciw zalaniu (chyba aquastop się to nazywa)

Wstępnie znalazłam następujące modele:

1. ELECTROLUX ESF 63021 - http://allegro.pl/zmywarka-electrolux-esf-63021-esf63021-i1213214867.html

2. BOSCH SGS54E42EU - http://allegro.pl/zmywarka-bosch-sgs54e42eu-antraks-czestochowa-i1223628233.html

3. BOSCH SGS53E02EU - http://allegro.pl/zmywarka-bosch-sgs53e02eu-60cm-biala-i1220354344.html

4. SIEMENS SE25E261EU - http://allegro.pl/nowa-zmywarka-siemens-se25e261eu-gwarancja-i1213466131.html

BARDZO proszę o pomoc: wskazanie czy te modele spełniają moje wymogi, a także który z nich byłby najlepszy lub wskazanie innych zmywarek w cenie 800-1000zł oraz spełniających pozostałe wymogi

Z góry dziękuję za pomoc
    niebieskiblue
    Poziom 9  
    witam,
    czy jest na forum osoba użytkująca zmywarkę firmy Zelmer?
    Pytam, gdyż w porównaniu do innych firm parametry oraz cena zmywarek tej firmy są mocno kuszące.
    Inne produkty Zelmera cechuje jakość i dobre opinie, wiec może warto zakupić właśnie na ich zmywarkę?
    Byłbym bardzo zobowiązany za opinie o zmywarkach Zelmer-a.
    cirrostrato
    Poziom 36  
    Mam ,,jakiegoś'' Elektroluxa w zabudowie 60cm od 1,5 roku, kupiłem bo ,,dawali'' w promocji za ok. 1000zł, mieszkam w Warszawie na Zaciszu (Targówek) i na osiedlu mam rewelacyjną wodę ozonowaną, najtańsza chemia z Lidla (synowa też używa i jest super OK), ustawienia w zmywarce na minimum, zmywanie REWELACYJNE.
    ~wac
    Poziom 20  
    Mam pytanie o zmywarke Whirlpool ADP 6949C IX ?Czy użytkuje ktoś ten model zmywarki ?Prosze o opinie
    marmarki
    Poziom 9  
    To ja mam jeszcze ostatnie pytanie (nie patrzcie proszę na poprzednie o trzecim koszu, mój błąd, przyznaję).

Pytanie dotyczy Siemensa SN 65 M 001 EU. Pan w sklepie nie dla idiotów powiedział, że jest lepszy od upatrzonej przeze mnie zmywarki Bosch SMV50E10EU, a tylko 100zł droższa i nowsza. Jak jest na prawdę, bo zgłupiałam totalnie i nie wiem, którą wybrać. Pomóżcie pliz!!!

ps. Jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi. Tego modelu Siemensa nie ma na stronie Siemensa...

Dzięki bardzo
    Marta
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  
    Sklep "nie dla idiotów" jest nawet bez VAT droższy od internetowych. Nie słuchaj sprzedawcy, przecież on chce sprzedać a nie doradzić. Sprawdź strony Siemensa polskie oraz niemieckie. Niektóre produkty nie są u nas oferowane.
    marmarki
    Poziom 9  
    W podziękowaniu za bardzo przydatne rady pomyślałam sobie, że podzielę się swoimi zmywarkowymi doświadczeniami :)

Ostatecznie zdecydowałam się na zmywarkę Bosch SMV 50E30EU. Zmywa super, jest tak cicha, że muszę się dobrze wsłuchać, żeby usłyszeć czy działa no i przede wszystkim zmywa za mnie :)

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to jestem na bieżąco ze zmywarkami i chętnie coś podpowiem :)

Pozdrawiam
    Marta
    Alikami
    Poziom 2  
    Bardzo proszę o pomoc.
    Potrzebuję dowiedzieć się czy model sgs45e18eu posiada wersję pod zabudowę?
    Ewentualnie czy istnieje jakiś model Bosch pod zabudowę z bardzo krótkim a zarazem dokładnym cyklem mycia, tak jak to sobie chwalą użytkownicy sgs45e18eu?
    caniggia
    Poziom 11  
    Witam,

2 zmywarki w podobnej cenie pod zabudowę:

Siemens 64M369EU:
    http://www.electro.pl/produkt-SIEMENS_Zmywark...aw_produktow_Finish_GRATIS_21-140016,120.html

albo Mastercook ZBI-0678 IT:
    http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1022&mcp_id=1530

opcjonalnie Bosch 50E10EU:
    http://www.electro.pl/produkt-BOSCH_Zmywarka_...aw_produktow_Finish_GRATIS_21-109159,120.html

ale droższy...

Przeciw Siemensowi jest to że nie ma funkcji płukania wstępnego.

z tymi firmami nie miałem do czynienia, póki co pralka ARDO po 9 latach zaczyna przeciekać, 7 lat bezawaryjnie lodówka Amica, i właśnie skończyła żywot zmywarka Polar po 10 latach bezwaryjnej pracy (wybuchła grzałka).

Pomożecie? ...
    ~wac
    Poziom 20  
    To tzw. zimne płukanie jest do niczego niepotrzebne.Lepiej doskładac troche naczyń i poprostu je włączyć na jakieś ekonomiczne mycie jak już nie jest zapełniona w całości.
    caniggia
    Poziom 11  
    Dzisiaj widziałem je na oczy, Mastercook wygląda ładnie, dobrze zrobiony,

bosch made in nie wiadomo co czyli PL tandeta, bosch made in Germany jak mastercook.

finalnie zdecydowałem że chcę widzieć jednak panel i wybór padł na
    bosch SMI50M15EU za ok 1600 zl.

niestety nie wiem narazie czy to made in DE.
    gyny68
    Poziom 2  
    witam ,przyszedł czas na zakup nowej zmywarki (stara candy A72/2,wytrzymała 7lat od pół roku wariuje pierze kiedy chce) zastanawiam sie nad modelem Samsung DMM39AHC produkowane we francji +5 lat gwarancji ciekawe co o tym sądzicie?
    caniggia
    Poziom 11  
    caniggia napisał:
    Dzisiaj widziałem je na oczy, Mastercook wygląda ładnie, dobrze zrobiony,

bosch made in nie wiadomo co czyli PL tandeta, bosch made in Germany jak mastercook.

finalnie zdecydowałem że chcę widzieć jednak panel i wybór padł na
    bosch SMI50M15EU za ok 1600 zl.

niestety nie wiem narazie czy to made in DE.

Finalnie SMI50M15EU kupiona - jest Made in Germany.
    Wczorej ją widziałem w Electroworld na żywo, metalowe dno, na oko dobra jakość.
    obok stała Mastercook ZB-0678X, tez jakościowo dobrze wyglądała, dylemat był.
    caniggia
    Poziom 11  
    To pierwsze wrażenia są.

Na test poszły najtańsze środki z Lidla, płyn nabłyszczający, tabletki zwykłe nie milion w 1, sól.

Pierwsze zmywanie na trybie Eco 50st, zaladowana na max, włącznie z patelniami po smażeniu.

Efekt taki, że na jednej z patelni zostały 2 małe kawałki tłuste, reszta błysk.

Drugie zmywanie prosto po obiedzie na szybkim 30min 45st - błysk.

Głośniejsza od starego Polara, ale obecnie nie jest zabudowana, Polar był typowo wolnostojący.

Panel zostawia odciski palców, gdzie np kuchenka i piekarnik Ardo nie zostawia.

POLECAM.
    biopar
    Poziom 9  
    Ja rowniez z pytaniem odnosnie ZELMERa.
    Namierzyłem cos takiego:
    http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/opis-zelmer-zzs9012xe.bhtml#content_3c
    Cena wypas, parametry tez oki, no i serwis (jak tam w opiniach ktos napisal) faktycznie na kazdym rogu. Teraz zglupialem, bo nie widze modelu electroluxa dla siebie. Jestem do tej marki mega przekonany, ale niestety nie znalazlem modelu do mojej kuchni. Kierowalem sie:
    - szerokosc 60 cm
    - pol zaladunku
    - zintegrowany panel sterujacy
    - do zabudowy.
    Model zelmera ma to wszystko i jest tani jak barszcz.. pomozcie!
    No i jeszcze jedno pytanie: co z tym platikowym, czy metalowym dnem? Moze przeskoczylem kilka stron, ale i tak nie rozumiem wyzszosci metalu nad plastikiem.

Dzieki za odpowiedzi
    Biopar

ps. sorki za brak pl znakow - pisze z komorki.
    JohnnyBlaze
    Poziom 14  
    Zelmer to dobry ma drobny sprzęt AGD,z tym sprzętem pod zabudowę Zelmera to bym jeszcze poczekał,i zobaczył jak się bedzie sprawować.Swoja drogą,czy ktoś wie kto produkuje dla Zelmera te sprzęty pod zabudowę?
    niebieskiblue
    Poziom 9  
    Na jaką funkcję postawić w przypadku zmywarek do zabudowy siemens 45 cm, vario Speed czy 1/2 załadunku np. w przypadku takich modeli:
    - SF64T352EU (model z połową załadunku)
    - SF64T355EU (model z vario Speed)

Dodatkowo mam prośbę o wyjaśnienie funkcji (programu) auto 3 in 1.
    ~wac
    Poziom 20  
    Zdecydowanie postaw na Vario Speed.
    Auto 3 w 1 to funkcja ,która dostosowuje cykl do kostek 3w1.Zawierają one sól,nabłyszczacz i detergent.
    voshon
    Poziom 2  
    Witam!

Waham się pomiędzy zmywarkami BOSCH-a, konkretnie chodzi mi o modele
    SMV65T20EU i SMV69T20EU. Możecie mi powiedzieć, który z nich jest nowszy? Na stronie www producenta można znaleźć tylko tego pierwszego, w sklepach internetowych występuje też ten drugi. Czy z wyposażenia opcjonalnego warto coś dokupić? Wybrałem BOSCH-a bo wszystkie sprzęty w kuchni będą boschowskie, a moja żona chciałaby wszystkie z tej samej parafii ;)

Pozdrawiam!