Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką zmywarkę kupić 2010?

apkamil 10 Dec 2010 17:20 8637 401
SterControl
    mlero
    Level 10  
    Też się zastanawiam nad kupnem tego Samsunga DMS 400 TRW (made in Korea)
    lub BOSCH SMS 50M02EU -pytanie co będzie lepsze?
    Skuteczność zmywania, cicha praca i niezawodność bo wykonanie jest podobne, może nawet na + dla samsunga.
  • SterControl
    marecki_78
    Level 10  
    marecki_78 wrote:

Zobaczymy jak będzie pewnie za miesiąc napisze opinie.

WItajcie! Zmywarka juz wykonała jakieś 20 zmywań (no wiem że to jeszcze nie wiele) ale myła rzeczy przeróżne i czyste i patelnie oraz granki z przypalonymi denkami i jak narazie jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni przydatne drobiazgi rzeczy w niej to:

- zapamiętywanie ostatniego programu
    - wyłaczenie wskaźnika braku soli i nabłyszczacza
    - składane półeczki
    - 1/2 załadunku też używałem
    - program szybki też w sumie jest oki.

DO tej pory myłem naczynia na:

- programie 58 mintowym (szybki 65C) - wszystko ok (w tym też z właczonym 1/2 załadunku)
    - EKO - glownie w nocy pomiędzy 1 a 5 (jest naprawdę cicha 45 db) i też bez żadnych zastrzeżeń
    - programie szybkim 30 minut - też OK

Twardość wody 18 w skali niemieckiej.
    Środki myjące: narazie proszek Somat, nabłyszczacz Somat i sól SOmat ale już niedługo będę testował tańsze.

Ogólnie: jeszcze raz docenię te składane podporki w półeczkach bo to naprawdę coś fajnego i przydatnego.

Jeden minus: gwarancja po rosyjsku ;-) ale juz mam po PL.

Oby tylko działała bezawaryjnie. Polecam.
  • SterControl
    maciek88wpr
    Level 10  
    W niedalekiej przyszłości jakoś na wiosnę planuję zakup zmywarki. Przejrzałem trochę to forum i nie wiem co wybrać.

Wiem, że ma mieć 60cm, możliwość zdjęcia blatu, zużycie wody nie większe jak do 13l. Powinna też posiadać cyfrowy wyświetlacz. Marka jest mi naprawdę obojętna i cena do 1800zł. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    zwykły człek
    Level 20  
    Stary, do wiosny to sie jeszcze tyle zmieni, że to co dzisiaj Ci napiszemy nie edzie miało w ogóle pokrycia.
    sasq
    Level 11  
    Witam

Przebrnąłem przez ten wątek (kilka dni lektury) i niestety mam wrażenie że wiem mniej niż na początku. Na pewno nie kupię Amici (serwis zmywarek w mim mieście jest beznadziejny) mimo iż z lodówki piekarnika oraz okapu tejże firmy jestem bardzo zadowolony. Obecnie wyzionęła mi ducha właśnie ich zmywarka (po 4 latach bezproblemowego działania i następnych czterech latach mniej lub bardziej udanych jej reanimacji). Ponieważ to wykluczyłem wykluczam też smeg-a (te same zmywarki inne logo). Po lekturze forum wyleczyłem się też z super ultra bajerów oraz nie wiadomo jakiej ilości programów, wiem że ani ja ani żona byśmy ich nie używali.

czego potrzebuję:
    1.szerokość 60cm i w pełni zintegrowana (chyba że coś ze szklisto czarnym panelem- nic innego do kuchni mi pasować niebędzie) i tu sie zdziwiłem bo albo ja źle patrzę albo siemens nic takiego nie oferuje?!
    2. program ECO oraz opcja 1/2 załadunku (choć wiem że ta druga opcja jest dyskusyjna)
    3. szuflada na sztućce mile widziana choć nie niezbędna
    4. zużycie wody <12l i możliwie cicha bo znając nasz tryb życia będzie uruchamiana w godzinach nocnych.

amica i smeg odpadła (patrz początek posta),
    siemens też nie (brak pełnej integracji)

beko daje 5 lat gwarancji a i ceny maja przyzwoite niestety najbardziej oszczędna ich zmywarka pobiera 13l wody :-/ w podobnej cenie bosch zużywa litr mniej
    bosch - rodzice są bardzo zadowoleni z modelu który niestety już nie jest w sprzedaży (pracuje bezawaryjne 4 rok)
    Na razie upatrzyłem Bosch SMV 50E10 EU, ktoś ma jakieś inne pomysły? Za model z szufladą na sztućce trzeba zapłacić 700zł więcej (drogie szuflady mają;-))

Budżet około 1,5 kilozłotych ;-)
    ~wac
    Level 20  
    Szklisto czarny panel ma zmywarka do zabudowy firmy Gorenje z tego co widziałem
    sasq
    Level 11  
    ~wac faktycznie model GI64222AX ma czarny panel Link

niestety na minus:
    1. zużycie wody 14l :-/
    2. cena 1800zł co przy boschu SMV50e10eu daje 500zł różnicy

Jak na razie zostaje przy powyżej wymienionym typowaniu miesiąc czasu jeszcze na zastanawianie się jest martwi mnie tylko że w opisach jest to model na lata 2009 2010 a co z 2011?

Uwaga jeśli ktoś też upatrzył tego boscha to tu jest link do wątku z zestawiniem tego o bliźniaczego modelu Link

No i doszedł kolejny kandydat Electrolux ESL66010 jest cichszy od bosha a cena i funkcje podobnie
    sasq
    Level 11  
    Hej dzięki ale porównując jednak obstaję przy Electroluxie a dokładniej następcy 66010 a mianowicie upatrzyłem takie cuś ESL 65070R

da się upolować poniżej 1,5 kilozłotych
    cicha- do zniesienia 47dB
    zużycie wody 11l wody i 1,03kW za to nie pobiera prądu w czasie czuwania bo nie czuwa ;-)
    model wyżej czyli 67040 to już tylko 45dB i 10l wody niestety dopłacić trzeba za to 300zł :-/

No i istnieje uzasadnione podejrzenie że electrolux z FlexiSpray (to to śmieszne pomarańczowe kółko na dolnym śmigle) będzie zmywać lepiej niż reszta zmywarek dostępnych w tej cenie na Youtube można zobaczyć jak toto się obraca... mnie to chyba przekonuje
    tomjey
    Level 16  
    Zważywszy na to że litr wody kosztuje koło 1grosza to te 300zł zwróci ci się za 300lat :) - zakładając że robisz zmywanie 100 razy w roku jak głosi statystyka. Najwiekszy koszt przy zmywaniu to jednak energia elektryczna i jakby nie liczyć ta woda musi się ogrzać i ta pompa musi chodzić i choćby nie wiem co perpetum mobile nie wymyślą i każda zmywarka bierze prądu mniej wiecej tyle samo na odpowiednikach programów.
    sasq
    Level 11  
    Czyli zostaje przy tańszym modelu :-D ESL 65070R

Szukam w internecie informacji na temat dolnego wiatraka Flexi Spray i poza materiałami z electroluxa i 2 czy 3 filmikami głucho na ten temat. A przecież te zmywarki juz 3 kwartały w sprzedaży

Z jednej strony dobrze wróży bo niezadowoleni piszą od razu o problemach z drugiej strony miło by było sie dowiedzieć że ktoś to docenia. Recenzje są nieprzyzwoicie optymistyczne, jeśli w ogóle są.

Dróga rzecz która mmnie nurtuje to pojemność Electrolux nie zmiennie 12 kompletów a konkurencja szaleje nawet z 14 o_O
    Ja rozumiem że bosh wywalając sztućce do szuflady zyskuje miejsce na 1 komplet. Ale dlaczego stary electrolux i nowy w systemie xxl mieści tyle samo kompletów??

Dla potomnych węgierski filmik z prezentacja tejże zmywarki Link w innym języku niestety nie znalazłem
    karyzeusz
    Level 11  
    Ja uważam, że jednak electrolux na dzień dzisiejszy jest najlepszym wyborem posiada program 30 min w temperaturze 60 stopni i 9 litrów wody szybki i dokładny program od 2 lat wciskam tylko go i mnie nie zawiódł :) oczywiście każdy ma swoje zdanie ... ja mam takie ... na co dzień zajmuję się agd nawet o tych zmywarach napisałem krótki artykuł Link

Ciąg dalszy.