Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką zmywarkę kupić 2010?

apkamil 25 Jan 2010 21:07 8055 401
    musculus
    Level 17  
    popey111 wrote:
    Przecież już wysłałem linka. Musculus zajrzyj tutajLink

Rzeczywiście, moja pomyłka. Przyjrzałem się temu jeszcze raz i teraz chyba rozumiem: Beko daje dwie możliwości: 1 - bezpłatnie przedłużają gwarancję do pięciu lat na wybrane modele, 2 - można wykupić płatną gwarancję na wszystkie modele. Dziękuję za informację - wcześniej rozumiałem to inaczej.

Mam już chyba dość materiału do przemyśleń. W najbliższym czasie coś kupię. Dziękuję za uwagi i pozdrawiam!
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    zarowka
    Level 13  
    Sanio2005 wrote:
    a może i faktycznie po co kupować modele Bosch Siemens od 2500-3000 jak za te pieniądze będę miał szt 2 beko np. BEKO DDN 1000X z 5 letnią gwarancją. Co o tym myślicie? -- czy takie beko jest coś warte a może jeszcze coś innego? (ma być 60 i ekonomiczna bo lubię oszczędzać).

Ekonomicznie wydaje się uzasadnione 2 sztuki w cenie jednej plus bonus w postaci gwarancji ale to dosyć długowieczny zakup i warto też brać pod uwagę opinie innych użytkowników, którzy sprzęt już sprawdzili - poprostu warto zapytać kogoś kto taki sprzęt ma jak on się sprawdza w myciu - czy dobrze dosusza - czy nie zostawia zacieków , jak cicho faktycznie chodzi.Beko o którym piszesz kosztuje jak się wydaje między 1800 a 2 tyś (porównywarki sklepowe) a za 2 tysiące kupisz już sprzęt każdego innego producenta (pomijając długą gwarancje) z bardzo podobnymi funkcjami użytecznymi. Każdy producent ma coś na sumieniu i coś w zanadrzu jeśli chodzi o sprzęt i to normalne . Ja wybrałem niezbyt skomplikowany model producenta renomowanego po zasięgnięciu opinii innych użytkowników,po zapoznaniu się ze sprawdzonymi już ew problemami i cechami pozytywnymi - przed zakupem wiedziałem jak będzie działać i jak cicho i z zakupu jestem więcej niż zadowolony a zmywarka jest już "niezauważalna" czyli taka jak powinna. Wybierzesz oczywiście jak zechcesz ale z tymi pytaniami do użytkowników mówię jak najbardziej poważnie - ważne by dobrze myła, suszyła i jeśli Ci zależy była cicha a to nie takie oczywiste w niektórych modelach wielu (większości) producentów.

odnośnie kosztów - u mnie woda jest ok ok 3 zł - 10 litrów to 3 grosze za samą wodę - reszta pewnie ok 1 zł wiec koszt wody nawet przy codziennym myciu to rocznie 11 zł - gdyby była super nieoszczędna zapłaciłbym 15-20 zł za wodę. Oczywiście w grę wchodzi także ochrona środowiska ale i tak 9 czy 12 litrów to dla samej wody niewielki koszt.
    popey111
    Level 21  
    Cóż beko ddn1000x ma jeszcze niepodważalny plus w postaci niebanalnego wyglądu, a tego inni producenci w takiej cenie nie zaproponują. Bardzo dobrze zaprojektowane kosze itd. Brakuje tylko wysuwanej szuflady na sztućce, ale za to mają najfajniejszy na rynku koszyk na sztućce. Jest cicha i oszczędna. Co do jakości zmywania i suszenia to tak jak z każdą inną - jeżeli dany egzemplarz nie ma ukrytych wad i jest prawidłowo użytkowany to dobrze zmywa i suszy.
    zarowka
    Level 13  
    Koszyk na sztućce jaki by nie był jeśli nie jest szufladą ma swoje wady i zalety ale ogólnie mówiąc jaki by nie był super zajmuje jakieś tam miejsce jak koszyk w innych zmywarkach. Dodatkowo z koszyka to akurat jestem super zadowolony i w moim przypadku nie zamieniłbym bym go na szufladę. Pisałem o zmywaniu i suszeniu bo to nie jest takie oczywiste, jak szukałem swojej wątek o niedosuszaniu pojawiał się najczęściej z różnych wad zmywarek(wszystkich producentów) - nadspodziewanie często dlatego o tym wspomniałem. Wygląd to oczywiście osobista sprawa i tutaj nic doradzić nie można - trzeba samemu ocenić. Niezależnie od funkcji i dodatków twierdzę, że taki zakup warto poprzedzić opiniami konkretnych użytkowników o tym czy innym konkretnym modelu.
    waldisobon
    Level 10  
    Koledzy, kupiłem w końcu Bosha i mam dwa pytania:

1. Zgodnie z instrukcją do zasobnika soli nalałem litr wody i wsypałem soli do oporu. Włączyłem zmywanie i świeci się lampka braku soli. Coś nie tak zrobiłem?

2. Srodki chemiczne - jak to się dozuje? Sól i nabłyszczacz uzupełnić do oporu i dolac/dosyoać jak zaświeci się lampka, a tabletkę co zmywanie?
    CHiORi
    Level 1  
    A jak się ma cena do jakości w przypadku Mastercook ZBI-478 IT za ok. 1319 zł. Czy warto brać tą firmę pod uwagę? Proszę o radę kolegów i koleźanki :-)
    popey111
    Level 21  
    Moim zdaniem nie warto. Kup np Ariston LST 328 A i dorzuć na gwarancję pięcioletnią.
    pawmoro
    Level 10  
    [quote="waldisobon"]Koledzy, kupiłem w końcu Bosha i mam dwa pytania:

1. Zgodnie z instrukcją do zasobnika soli nalałem litr wody i wsypałem soli do oporu. Włączyłem zmywanie i świeci się lampka braku soli. Coś nie tak zrobiłem?

2. Srodki chemiczne - jak to się dozuje? Sól i nabłyszczacz uzupełnić do oporu i dolac/dosyoać jak zaświeci się lampka, a tabletkę co zmywanie?[/quote

Czy sól wsypałeś pod samą nakrętkę? Jak się jeszcze świeci to dosyp.

Do 45 wchodzi 0,5 opakowania soli. Mi to starcza tak na około pół roku. Jak się znowu zaświeci to wtedy trzeba dosypać.

Nabłyszczacz też wlewam do oporu.To jakieś 1/3 butelki mi się mieści. Jak się zaświeci lampka to wtedy dolewamy.

Jedna tabletka = jedno zmywanie.
    waldisobon
    Level 10  
    pawmoro wrote:
    waldisobon wrote:
    Koledzy, kupiłem w końcu Bosha i mam dwa pytania:

Czy sól wsypałeś pod samą nakrętkę? Jak się jeszcze świeci to dosyp.

Do 45 wchodzi 0,5 opakowania soli. Mi to starcza tak na około pół roku. Jak się znowu zaświeci to wtedy trzeba dosypać.

Heh, dzięki.
    zarowka
    Level 13  
    Tak - a jak inaczej wyleci tabletka :) Szufladka otwiera się w odpowiednim wedle programu momencie i rozpuszcza się juz w zmywarce.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    tomjey
    Level 16  
    niektóre tabletki niestety nie rozpuszczają sie calkowicie w krótkich programach niekotrych zmywarek. One wszystkie chyba projektowane są na dłuższe cykle, żeby stopniowo się rozpuszczały. A jak da sie np mycie w 20 minut to jest problem.
    SAWEK101
    Level 31  
    Ja posiadam zmywarkę electrolux i się czasami wkurzam bo ma czasy zmywania albo ok 25min albo ok 100min i nic pośredniego ,czasem na krótkim nie domywa a na długim miele i miele bez potrzeby i nie mogę nic z tym zrobić ,niby sprzęt dobry ale programator do duu....,nigdy nie miałem przedtem zmywarki i zdałem się na opinię sprzedawcy i teraz żałuję.
    Co do wyboru czy wybrać 45 czy 60 to wybór zależy tylko od was i to wcale nie znaczy że 60 będzie zawsze lepsza,dla dwóch osób to tylko 45 jak więcej osób w domu to już można się zastanowić nad 60 .
    Po prostu 45 zużywa mniej energii i wody,u nas często nie używa się zmywarki bo niema tyle naczyń a zmyć trzeba i żona i tak często zmywa w zlewie bo mieszkamy we dwójkę.
    Po prostu trzeba zajrzeć do środka i pomyśleć ile naczyń jest do zmycia na co dzień ,a nie od święta.A jakieś duże gary to i tak często trzeba zmyć ręcznie bo się trochę gdzieś przysmażyły .No i radzę zwrócić uwagę na czasy zmywania żeby nie było tak jak u mnie.
    dudekm
    Level 10  
    Witam !
    Jak większość w tym wątku jestem na etapie zakupu zmywarki (do zabudowy),
    po całym dniu spędzonym w sklepach AGD, i kilku godzinach przy komputerze znalazłem
    taki model ARISTONA LFT 3204HX/HA który jest w moim przedziale cenowym oraz podoba się fizycznie. http://www.hotpoint-ariston.pl/ha/productsheet.do?productId=62870PL
    Proszę o opinie jeśli ktoś może .WIEM ŻE TO NIE BOSCH i SIEMENS
    Z Góry DZIĘKUJE.
    piotrekkg
    Level 9  
    Witam
    Zastanawiam się nad wyborem zmywarki, a konkretnie nad tymi modelami:
    Bosch SGS55E92EU - http://nowe.euro.com.pl/zmywarki/opis-bosch-sgs55e92-eu.bhtml#opis
    Bosch SMS50E02EU - http://nowe.euro.com.pl/zmywarki/opis-bosch-sms50e02eu.bhtml#content_3c

Z tego co widzę różnice między tymi modelami są minimalne. Liczba kompletów i zużycie wody różni się o jedna jednostkę w obu przypadkach. Drugą różnicą jest wyświetlacz LED lub LCD.
    Zależy mi na bezawaryjności i dokładności mycia.
    Którą zmywarkę wybrać ? Czy oznaczenia SGS i SMS mają jakieś znaczenie ?

Pozdrawiam
    kris2
    Level 12  
    dudekm ja tam bym raczej nie kupil sprzet Aristona niestety nie cieszy sie opinia bezawaryjnego
    ja zastanawialem sie nad takim modelem Amici ( ale niestety ze wzgledow montazowych koniecznie musialem zakupic Siemensa albo Boscha) i mozesz sobie zerknac:

http://www.ceneo.pl/269864

sprzet ten wygladowo bedzie taki sam ( pelna zabudowa), sporo funkcji z ktorych pewnie i tak niewykorzystasz, parametry ma podobne ( zuzycie wody pradu halas ), ma duzo opini i to dobrych opini no i jesli zakupisz w internecie napewno kupisz go taniej ( pewnie cena podobna do tego Aristona) a dodatkowo za zaoszczedzone pieniadze wykupisz sobie 5 letnia gwarancje
    popey111
    Level 21  
    Powtórzę się po raz kolejny:) To jest beko ze znaczkiem amiki więc kup beko bo tam pięć lat gwarancji masz za darmo-chyba że różnica w cenie będzie większa (na niekorzyść beko)niż cena przedłużonej gwarancji:)
    dudekm
    Level 10  
    Dzięki KRIS2 za poradę. A mamjeddno pytanie co sądzicie o AEG L44010Vi
    i czy zmywarka ta ma składane przegródki w dolnym koszu bo nie mogę jej znaleźć w Rzeszowie. Aristona mi wybito z głowy
    popey111
    Level 21  
    Ma składane tylne :) Ale weź electroluxa esl66010 :) będziesz miał przy porównywalnej cenie fajniejszy sprzęt:) tzn- to samo tylko tyle że z wyświetlaczem i wskaźnikiem pracy:) I nie sugeruj się parametrami podawanymi w necie :) nowe wersje zużywają 12L wody i mają program auto 45-70 :)
    dudekm
    Level 10  
    Dzięki za podpowiedź POPEY ale widzę że ten 66010 nie ma składanych półek, chyba że opisy kłamią, i wg mnie AEG jest lepszą marką.
    Pozdrawiam
    nowa99
    Level 2  
    Witam serdecznie,
    bardzo prosze o pomoc w wyborze zmywarki. Poszukujemy na 45 cm, do zabudowy, najlepiej ze zintegrowanym panelem. Myslimy o Boshu, tylko jaki model? Czy ktos moze doradzic lub polecic jakis dobry model tej firmy?
    Moze ktorys z nizej wymienionych jest godny polecenia?:
    Bosh SR-V 45 T 13 EU
    czy
    BOSH SR-V 43 M 13 EU

Z gory dziekuje za pomoc:)
    popey111
    Level 21  
    dudekm wrote:
    Dzięki za podpowiedź POPEY ale widzę że ten 66010 nie ma składanych półek, chyba że opisy kłamią, i wg mnie AEG jest lepszą marką.
    Pozdrawiam
    Ma tak samo składane, albo lepiej bo prostsze modela aeg mają kosze górne regulowane na wysokość tylko z jednej strony(tego o którym pisałeś akurat nie oglądałem a na zdjęciach nie widać) jak ten model AEG który podałeś:) A co do marki, to gdybyśmy patrzyli na najwyższe modele obu marek(to ta sama firma) to bym się z tobą zgodził:)

Dodano po 3 [minuty]:

nowa99 wrote:
    Witam serdecznie,
    bardzo prosze o pomoc w wyborze zmywarki. Poszukujemy na 45 cm, do zabudowy, najlepiej ze zintegrowanym panelem. Myslimy o Boshu, tylko jaki model? Czy ktos moze doradzic lub polecic jakis dobry model tej firmy?
    Moze ktorys z nizej wymienionych jest godny polecenia?:
    Bosh SR-V 45 T 13 EU
    czy
    BOSH SR-V 43 M 13 EU

Z gory dziekuje za pomoc:)

Jak zależy Ci na zabezpieczeniu AquaStop to weź sr43.... a jak nie to srv45.....
    Pozd.
    nowa99
    Level 2  
    popey111 - dziekuje bardzo za tak szybka odpowiedz i porade:) Na pewno z niej skorzystamy, bo to nasza pierwsza zmywarka i w tej kwestii jestesmy niestety "zieloni":)
    nowa99
    Level 2  
    Witam raz jeszcze i znowu prosze o porade:)
    Pol nocy zastanawialismy sie z mezem nad zmywarka i tak kombinowalismy, ze moze udaloby nam sie jednak wcisnac 60:) Tylko teraz znowu pytanie jaki model?? Jak doczytalam na watku najlepiej Bosh, tylko ktory mozecie polecic model, tak do 2000 tys? Do zabudowy i ze zintegrowanym panelem? I najlepiej z mozliwoscia 1/2 wsadu:)
    z gory serdecznie dziekuje:)
    tomalazg
    Level 10  
    Moje pytanie dotyczy głębokości zmywarki: czy są jakieś wolno stojące o głębokości max 58,6cm, czy istnieją jakieś płytsze niż 60cm najlepiej bosch, siemens.
    kris2
    Level 12  
    na 100% sa dostepne rozne modele Boscha i Siemensa, w ktorych producent podaje glebokosc jak sie nie myle ok 57cm ale napewno nie wiecej jak 58cm
    tomalazg
    Level 10  
    Witam
    Z rozmiarem sobie poradziłem! zmieści się 60 do zabudowy. Tylko co? Bosch, siemens, inna marka,kwota najlepiej do 1700zł.
    Powinna mieć? pomocy : metalowe dno , min ilość programów(eco, krotki, intensywny, czy na pewno to wystarczy? ), opóźnienie włączenie.
    Składane kosze, może szuflada ale te dwa ostatnie to pewnie nie ta cena.
    Możecie podać jakieś modele warte zainteresowania.
    tomalazg
    Level 10  
    Po niedzieli spędzonej przed kompem z nalazłem boscha SMV 50E10 na dno metalowe i cena 1700 przez siemensa nie przebrnąłem może ktoś zna model do 2000zł z metalowym dnem. Czy warto szukać zmywarki z VarioSpeed?
    tomalazg
    Level 10  
    Witam
    Popey111 wielkie dzięki.
    Mam pytanie do ciebie czy te dwa modle dają rade, czy jest może wskazanie na jeden z nich. Z opisu są bardzo podobne bosch ma halfload i uchwyt na długie noże w koszu a siemens variospeed, czy różnią się jeszcze czymś? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.:D