Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zmywarkę kupić 2009?

galezow 20 Mar 2009 12:49 7914 678
  • #241 20 Mar 2009 12:49
    azatunia
    Poziom 11  

Ja mam Whirpool'a ADP 5966, korzystam z niej od kilku lat i jeszcze jej nie serwisowałam. Może i jest głośna, ale ja i tak jej nie słyszę, tak samo nie skupiam sie na pralce, po prostu pracują i to jest ich zadanie. Ma wystarczająco duzo programów, żeby wybraś dla siebie. Możliwość mycia z połową wsadu to bardzo dobre rozwiązanie gdy nie ma się ochoty moczyć rąk, a nie ma dużo naczyń.

• SterControl
  • #242 20 Mar 2009 14:02
    Kamil.P
    Poziom 2  

azatunia dziękuję za Twoją opinię.

Czy ktoś będzie mi mógł jeszcze pomóc?

• #243 21 Mar 2009 21:53
    DRS
    Poziom 10  

danfilm nie ma najmniejszego problemu z trzecią szufladą.
    Mam Vario 3 w zmywarce i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby nie domyła sztućców.

• #244 22 Mar 2009 00:03
    danfilm
    Poziom 10  

DRS właściwie już się zdecydowałem na rozwiązanie z szufladą, niemniej Twoja odpowiedź utwierdza mnie co do słuszności mego wyboru. Dzięki.

Pozdrawiam

• SterControl
  • #245 23 Mar 2009 21:35
    RAMA
    Poziom 11  

"Ten sam" model Siemensa i Boscha.
    SF 64T354EU i SRV 45T23EU.
    Siemens ma 45 dB a Siemens 47 dB
    Ciekawe co oni dokładają do cichszej. Ten kawałek watolinki z wierzchu daje te 2 dB? :-)
    Żeby było śmieszniej w jednym sklepie Siemens jest tańczy od brata o 13 zł. Zwykle było inaczej i z większa różnicą.

• #246 23 Mar 2009 23:30
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

azatunia napisał:
    Ja mam Whirpool'a ADP 5966, korzystam z niej od kilku lat i jeszcze jej nie serwisowałam. Może i jest głośna, ale ja i tak jej nie słyszę, tak samo nie skupiam sie na pralce, po prostu pracują i to jest ich zadanie. Ma wystarczająco duzo programów, żeby wybraś dla siebie. Możliwość mycia z połową wsadu to bardzo dobre rozwiązanie gdy nie ma się ochoty moczyć rąk, a nie ma dużo naczyń.

Mycie z połową wsadu zużywa >80% wody i energii mycia z pełnym wsadem.

• #247 24 Mar 2009 09:52
    RAMA
    Poziom 11  

Jan_Werbinski napisał:

Stąd wniosek, że lepiej chyba zakupić dodatkowo kilka talerzy albo (przy zmyw. 60 cm) pomyśleć o mniejszej zmywarce i odpuścić sobie ta funkcję :-)

• #248 24 Mar 2009 18:49
    danfilm
    Poziom 10  

RAMA napisał:
    "Ten sam" model Siemensa i Boscha.
    SF 64T354EU i SRV 45T23EU.
    Siemens ma 45 dB a Siemens 47 dB
    Ciekawe co oni dokładają do cichszej. Ten kawałek watolinki z wierzchu daje te 2 dB? :-)

Ja porównywałem 60 cm do zabudowy i też zauważyłem różnicę na korzyść Siemensa (tym razem 4 dB) - widocznie Bosch zobowiązany jest do dokładania mniejszej ilości tej waty żeby Siemens mógł być bardziej ekskluzywny ;-) Niemniej ja wybrałbym cichszą, nawet gdyby była droższa o te 13 zł.

RAMA napisał:
    Żeby było śmieszniej w jednym sklepie Siemens jest tańczy od brata o 13 zł. Zwykle było inaczej i z większa różnicą.

Pewnie Boscha mają z nowszej dostawy po wyższej cenie zakupu.

Jan_Werbinski napisał:

Czy te dane wynikają z własnego pomiaru (dla jakiej zmywarki)?

• #249 24 Mar 2009 22:40
    Haniakrk
    Poziom 10  

giver3 napisał:
    Cytat:
    Może kup zwykłe tabletki W5 zamiast proszku. Pudełko kosztuje coś ok. 7-8 złotych. To proszek sprasowany w tabletki właśnie. Do tego dodatkowo sól i nabłyszczacz.

Nie Lidl widziałem tylko dwa rodzaje tabletek 3w1 i 5w1 marki W5. Nie sądzę żeby były inne, chyba że czegoś nie zauważyłem. Co do soli i nabłyszczacza to mam i używam.

Są jeszcze All in 1 (z nabłyszczaczem, solą i proszkiem) właśnie marki W5, cena 40 tabletek wynosi 16,99 zł.

• #250 25 Mar 2009 14:36
    azatunia
    Poziom 11  

No to mnie przekonaliście do włączania tylko pełnej zmywarki, bo i ja podejrzewałam, że te oszczędności to są żadne. Wole te parę rzeczy umyć standardowo pod kranem. A myjecie wnętrze zmywarki? bo widziałam, że są środki do tego np. w media markt

• #251 26 Mar 2009 08:40
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

danfilm napisał:
    Jan_Werbinski napisał:

Czy te dane wynikają z własnego pomiaru (dla jakiej zmywarki)?

Przeglądałem strony i dane techniczne bosch-agd.pl i siemens-agd.pl
    W niektórych instrukcjach jest podane dokładnie ile wody i ile prądu żużywają poszczególne programy. Na tej podstawie wiem, że używanie zmywarki 45 albo 60-ki z połową wsadu to oszczędności znikome. Oszczędzamy około 25%, a tracimy dużo miejsca. Najekonomiczniej zawsze jest używać programu przedłużonego eco i 60-ki naładowanej do pełna!

Dodano po 2 [minuty]:

azatunia napisał:
    No to mnie przekonaliście do włączania tylko pełnej zmywarki, bo i ja podejrzewałam, że te oszczędności to są żadne. Wole te parę rzeczy umyć standardowo pod kranem. A myjecie wnętrze zmywarki? bo widziałam, że są środki do tego np. w media markt

Dopóki nie śmierdzi, to bym sobie darował. Jak by śmierdziało, to pewnie bym puścił program z maksymalną temperaturą i sypał nieco więcej proszku (kolejna zaleta proszku nad tabletkami).

• #252 26 Mar 2009 19:33
    akita*
    Poziom 10  

kupując zmywarkę też chciałam pełno bajerów-ta połowa wsadu??-ja skorzystałam z tej funkcji chyba 3 razy na pół roku, a zantybakterii jeden raz.Mam 6 programów a tak naprawdę zmywam na jednym .Pozostałe tylko przetestowałam .
    Co do WHIRPOOL-A gryzę pazury i ryczę w poduchę. Już pisałam -szmelc .Chyba mają wadliwe programatory

Może kiedyś kupię Boscha, który śni mi się po nocach.
    NIE WIEM CZY UDA MI SIĘ OD WIRPOOLA -WYDUSIĆ ZWROT FORSY -BO NIE CHCĘ JUŻ NASTĘPNEJ WYMIANY

• #253 26 Mar 2009 23:06
    Haniakrk
    Poziom 10  

No to może w końcu ja opiszę swoją zmywarkę. Jest to BOSCH SGV43E73EU, pod zabudowę 60-ka.
    Pierwszy program 65 st, trwa ok. 1 godz.30 minut, drugi ECO 50 st, czas trwania 2 godz. 40 minut, trzeci program skrócony 35 st, niecałe 40 minut, no i program do samego płukania, jeszcze z niego nie korzystałam. Korzystałam z tabletek Calgonit - wszystko świetnie umyte, z tabletek W5 All in 1 - również wszystko czyściutkie i błyszczące, gdy dodałam płyn do nabłyszczania W5, naczynia błyszczą się jeszcze bardziej. Potwierdzam to o czym pisali już niektórzy forumowicze. Mianowicie nie domywaja się patelnie z jajecznicy i wcale nie muszą być one przypalone. Kiedyś nie domyła mi z ziemniaków garnka, ale był on dość głęboki (nie był zaschnięty). Podoba mi się to, że w trakcie mycia można otworzyć zmywarkę, program zostaje automatycznie przerwany, można dorzucić jakiś kubek, zamknąć drzwiczki i program wznawia mycie :-) Generalnie nie widzę żadnej, ale to żadnej róznicy między tabletkami Calgonit, a W5 (jeżeli chodzi o efekty w myciu). Natomiast jeżeli chodzi o cenę to jest ona znacząca. 28 tabletek Calgonity All in 1 kosztuje na promocji 22.99 zł, a 40 tabletek W5 All in 1 16.99 zł, więc różnica jest znacząca. Co mogę jeszcze dodać? Jestem bardzo zadowolona z tej zmywarki, potwierdzam, że kupowanie zmywarki z dużą ilością programów nie ma sensu ponieważ i tak najczęściej używa się jednego programu, a sporadycznie dwóch. Jęsli chodzi o wybór wielkości zmywarki to jak najbardziej polecam 60-ki. W mojej sześdziesiątce często przydałoby się trochę więcej miejsca (i to nie po imprezach tylko po zwykłym dniu 4 osobowej rodziny), więc nie wyobrażam sobie co by było w przypadku 45. Jedną rzecz, którą bym zmieniła to jest koszyk na sztućce. Zajmuje on na dolnej połce dość sporo miejsca i wolałabym mieć w przyszłośći zamiast niego oddzielną szufladę na sztućce. Na miejscu koszyka zmieściłby się jeszcze jeden garczek. Jak sobie coś przypomnę to jeszcze napiszę.

• #254 27 Mar 2009 10:47
    danfilm
    Poziom 10  

Haniakrk napisał:
    (...)
    Potwierdzam to o czym pisali już niektórzy forumowicze. Mianowicie nie domywaja się patelnie z jajecznicy i wcale nie muszą być one przypalone. Kiedyś nie domyła mi z ziemniaków garnka, ale był on dość głęboki (nie był zaschnięty).
    (...)

Mam kilka pytań w związku z tym niedomywaniem:
    1) Jaki rodzaj patelni - teflon czy inna?
    2) Jakie było jej ułożenie w zmywarce: poziome czy "pionowe" tak jak daje się talerze?
    3) Jakiego programu/temperatury (a może kilku różnych) używałaś gdy nie domyło?

• #255 27 Mar 2009 14:02
    akita*
    Poziom 10  

Też stosuję tabletki W5 są bardzo dobre i tanie.W5 sól ,też stosuję i odkamieniacz do pralek tej firmy .
    Ja mam dość duze patelnie i nie ma mowy o postawieniu ich w pionie .Patelnie myje ręcznie, a garnki wcześniej lekko opłukuję w zlewie. I nie ma problemu.
    W poniedziałek przyjeżdza serwisant do mojej genialnej zmywarki -ciekawe co tym razem usłyszę??

• #256 27 Mar 2009 17:48
    danfilm
    Poziom 10  

akita* napisał:
    Może kiedyś kupię Boscha, który śni mi się po nocach.
    NIE WIEM CZY UDA MI SIĘ OD WIRPOOLA -WYDUSIĆ ZWROT FORSY -BO NIE CHCĘ JUŻ NASTĘPNEJ WYMIANY

akita* napisał:
    W poniedziałek przyjeżdza serwisant do mojej genialnej zmywarki -ciekawe co tym razem usłyszę??

Serwisant serwisantem... a co mówi karta gwarancyjna na takie przypadki jak ten Twój sprzęt?

• #257 27 Mar 2009 20:21
    Jurek2805
    Poziom 20  

Haniakrk napisał:
    Generalnie nie widzę żadnej, ale to żadnej róznicy między tabletkami Calgonit, a W5 (jeżeli chodzi o efekty w myciu). Natomiast jeżeli chodzi o cenę to jest ona znacząca.

Wstyd ( nie mnie) przyznać, ale Calgonit wg mnie wypada gorzej. Męczę te kilka tabletek w szufladzie na czarną godzinę od roku. Szkoda, że od dawna nie pisze tutaj kolega Serwal (chapeau bas!), który względnie szybko objaśniłby pseudowyższość jedynych drogich i usilnie reklamowanych środków nad innymi.

• #258 27 Mar 2009 20:42
    airbites
    Poziom 22  

W5 ma odkamieniacz do pralek??Ja w Lidlu nie widzę odkamieniacz do pralek.

• #259 27 Mar 2009 22:02
    Jurek2805
    Poziom 20  

airbites napisał:
    W5 ma odkamieniacz do pralek??Ja w Lidlu nie widzę odkamieniacz do pralek.

W Lidlu przebywa od lat :wink: środek zapobiegający osadzaniu się kamienia. I tyle. Ludziom się po prostu myli. Każdy lepszy proszek posiada formułę zapobiegającą osadzaniu się kamienia.

• #260 28 Mar 2009 19:02
    akita*
    Poziom 10  

W5 DO pralek -kosztuje coś koło 12 zł- duze pudło,które dostrzegłam w czwartek w LIDLU .To chyba coś nowego .Od dawna robie zakupy w tym sklepie ,ale to pudło zobaczyłam pierwszy raz.I było na etykiecie napisane -odkamieniacz o ile czegoś nie poplatałam .

Co do karty gwarancyjnej -to już miała wymienianą zmywarkę bo:

5 naprawa w ciągu 6 miesiecy od daty zakupu.
    Ta po wymianie jeszcze gorsza: nieszczelna,czasy szaleją, i najwiekszy problem nie kończy programu ,zatrzymuje się i pokazuje end.

i nie są to moje wymysły.Jestem zrezygnowana już tyle awantur było przy pierwszej .Nawet nie chcę zadnej wymiany -bo boję sie ,że znowu coś.
    Mam załozony filtr na wodę ,listwę przepieciową-specjalnie do tej zmywarki .Próbowałam wszystkich ustawień na rodzaj proszka myjacego ,różnych ustawień naczyń.--ale to nic nie daje.Nie mam pomysłu co jest nie tak z nią i dochodze do wniosku, że coś nie tak z tymi programatorami .A i jest dobrze wypoziomowana.Na pamięć znam przebieg programów.I wiem kiedy coś jest juz nie tak .Byłam cierpliwa i testowałam ją 2 miesiące.:cry:

Dodano po 24 [minuty]:

Zapomniałam -mam pytanie czy przy połowie wsadu czas programu powinien sie zmniejszyc czy zwiększyć .Mi przy programie automatycznym(6 zmysł;) zwiększa się czas , a przy eco malej. To mnie zastanawia????

• #261 28 Mar 2009 20:01
    airbites
    Poziom 22  

Już przypomniało mi się w5 ma odkamieniacz do pralek i miałem przez prawie pół roku ale konczył się i potem zamontowany filtr do wody znanej firmy i kosztowało 20 zł a w sklepie ponad 40 zł.

• #262 28 Mar 2009 20:41
    Haniakrk
    Poziom 10  

danfilm napisał:
    Haniakrk napisał:
    (...)
    Potwierdzam to o czym pisali już niektórzy forumowicze. Mianowicie nie domywaja się patelnie z jajecznicy i wcale nie muszą być one przypalone. Kiedyś nie domyła mi z ziemniaków garnka, ale był on dość głęboki (nie był zaschnięty).
    (...)

Mam kilka pytań w związku z tym niedomywaniem:
    1) Jaki rodzaj patelni - teflon czy inna?
    2) Jakie było jej ułożenie w zmywarce: poziome czy "pionowe" tak jak daje się talerze?
    3) Jakiego programu/temperatury (a może kilku różnych) używałaś gdy nie domyło?

Nie, nie teflonowa, zwykła patelnia, w zasadzie dwie różne, ale zwykłe bez żadnej specjalnej powłoki. Ułożenie oczywiście poziome, dnem do góry, jak nakazuje instrukcja ;-). Myłam je za pomocą programu z najwyższa temperaturą, jaki posiada ta zmywarka czyli w 65 st.

• #263 28 Mar 2009 21:42
    michcio
    Specjalista elektryk

Ponoć z jajecznicą już tak jest, że zmywarki jej nie potrafią. Może to taka specyfika detergentów...

Uważaj na teflon - pomimo, że na patelni pisze, że nadaje się do zmywarki, to po myciu jest kompletnie przesuszona i trzeba ją na nowo natłuszczać, tak jak to się robi po zakupie.

• #264 28 Mar 2009 22:53
    marek kolbusz
    Poziom 16  

Znając życie , to i tak korzysta się z dwóch max trzech programów, ja ponieważ montuje sprzęty kuchenne na codzień mam bardzo wiele zestrzeżeń do sprzętów f-my bosch sprzedawanych w kraju - duży odsetek napraw przedsprzedażnych oraz niska jakość wykonania ,czego nie mogę powiedzieć o produktach Electrolux-a którego częścią jest AEG.

• #265 29 Mar 2009 12:26
    akita*
    Poziom 10  

To prawda, teflonowe patelnie lepiej myć ręcznie.Ja tak robię.Ręce mi nie odpadną od umycia jednej patelni.;)

• #266 29 Mar 2009 22:34
    danfilm
    Poziom 10  

A próbowaliście myć w zmywarce naczynia super delikatne a może nawet nie nadające się w teorii do zmywarki? Jeśli tak to jakie i z jakim efektem? Np. czy z porcelany nie schodzą zdobienia?

• #267 30 Mar 2009 10:13
    yagama
    Poziom 2  

danfilm napisał:
    Witam,
    Mam pytanie do użytkowników zm. SIEMENS z szufladą na sztućce (vario3) jak to rozwiązanie sprawdza sie w praktyce?

Domywa bez problemów. Nie miałam wcześniej zmywarki z koszykiem na sztućce ale szufla jest b. wygodna zarówno do wkładania jak i wyjmowania sztućców. Chociaż obawiałam się że układanie będzie uciążliwe, myliłam się. Polecam zmywarkę z szufladą, duża wygoda i więcej miejsca w koszach.

• #268 30 Mar 2009 10:45
    pawelira
    Poziom 16  

Trzecia szuflada to super patent - użytkowałem kiedyś zmywarkę miele z taką szufladą ( jakieś 18 lat temu) i byłem zachwycony. Potem z tego powodu że nie mogłem w Polsce kupić ( pamiętam że sprzedawcy nawet nie słyszeli o tym sprzęcie) kupiłem zmywarkę innej firmy. Ostatnio kupiłem Siemensa z 3 szufladą i jestem zadowolony wszystko fajnie domywa. Używam tabletek typu w5 z lidla i nic więcej już nie dodaje.
    I za radą kogoś z tego forum myję wszystko na programie szybkim 40 stopni 118 min a jak naczynia są super brudne to włączam program eco ( włączyłem 2 razy) i wszystko jest ok.. jedynie problemem dla niektórych może być śladowe nie dosuszenie naczyń, problem ten można rozwiązać tak że najlepiej włączać zmywarkę na noc i rano jest wszystko spoko. Wiadomo że bezpośrednio po zakończeniu mycia naczynia będą lekko wilgotne.

• #269 30 Mar 2009 18:52
    akita*
    Poziom 10  

danfilm napisał:
    A próbowaliście myć w zmywarce naczynia super delikatne a może nawet nie nadające się w teorii do zmywarki? Jeśli tak to jakie i z jakim efektem? Np. czy z porcelany nie schodzą zdobienia?

nie polecam , zniszczysz sobie naczynia, zdobienią z czasem zaczną schodzić i mogą porobić sie odpryski. Chyba ,że masz jakis delikatny program :?:

Dodano po 2 [minuty]:

Ile kosztuje zmywarka z szufladą ?? i jakie firmy ją oferują??

• #270 30 Mar 2009 18:53
    Jurek2805
    Poziom 20  

danfilm napisał:

Jak masz jakiegoś ładnego Rosenthala, czy Furstenberga i koniecznie chcesz - to próbuj. ;)
    Ja nigdy tego nie zrobię, bo zbyt cenię ładne rzeczy. Wolę ręcznie i nadzwyczaj delikatnie.

P.S.
    Są wyroby zdobione i wykonane z porcelany które nadają się wg producenta (jest kilka firm) do zmywarek. Ozdoby są nanoszone inną techniką (nie znam się na tym) ale ja też nie próbuję. Gąbeczka, delikatny płyn i cieszy moje oczy za każdym razem. Tak samo jak ręcznie szlifowany pamiatkowy kryształ sprzed ponad wieku.
    Ale nie mówię że nie. :wink: Ryzyk - fizyk.