Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zmywarkę kupić 2009?

galezow 30 Mar 2009 20:44 9492 679
    bendzi40
    Poziom 12  
    kupiłem boscha sms 50m02,
    dpkupiłem sól i tabletki clgonit max in1,jeszcze kupic płyn?
  • Fabryka Prądu
    danfilm
    Poziom 10  
    akita* napisał:
    danfilm napisał:
    A próbowaliście myć w zmywarce naczynia super delikatne a może nawet nie nadające się w teorii do zmywarki? Jeśli tak to jakie i z jakim efektem? Np. czy z porcelany nie schodzą zdobienia?

nie polecam , zniszczysz sobie naczynia, zdobienią z czasem zaczną schodzić i mogą porobić sie odpryski. Chyba ,że masz jakis delikatny program :?:

Ze zmywarki dotychczas nie korzystałem - właśnie jestem na etapie zakupu i stąd to moje pytanie. Wiem, że są urządzenia z delikatnymi programami (a także z systemem ochrony szkła) tylko zacząłem się zastanawiać gdzie leży ta granica delikatności...?

Jurek2805 napisał:
    ... Tak samo jak ręcznie szlifowany pamiatkowy kryształ sprzed ponad wieku.
    Ale nie mówię że nie. Ryzyk - fizyk.

No właśnie, byłem w szoku jak się dowiedziałem, że moja kuzynka myje w zmywarce (Bosch ale nie wiem, który model) zabytkowe, pięknie szlifowane kieliszki do wina z początku XX wieku. I nic im nie jest!!! Tylko nie wiem czy to zasługa zmywarki czy kieliszków...:-)

akita* napisał:
    Ile kosztuje zmywarka z szufladą ?? i jakie firmy ją oferują??

Ceny są różne; bardziej i mniej kosmiczne (zależy od marki oraz czy wolnostojąca, czy do zabudowy).
    Co do producentów to ja wiem o:
    - Miele - np: http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search=ye...ice=99999999&gclid=CNz37v-ky5kCFRIdkwodEFEfuQ
    - Bosch'u - np: http://www.ceneo.pl/1481800 , http://www.ceneo.pl/1792934
    - Siemens'ie - np: http://www.ceneo.pl/1487171 , http://www.ceneo.pl/1787751
    Jurek2805
    Poziom 21  
    danfilm napisał:

Jurek2805 napisał:
    ... Tak samo jak ręcznie szlifowany pamiatkowy kryształ sprzed ponad wieku.
    Ale nie mówię że nie. Ryzyk - fizyk.

No właśnie, byłem w szoku jak się dowiedziałem, że moja kuzynka myje w zmywarce (Bosch ale nie wiem, który model) zabytkowe, pięknie szlifowane kieliszki do wina z początku XX wieku. I nic im nie jest!!! Tylko nie wiem czy to zasługa zmywarki czy kieliszków...:-)

Tylko powiedz po co? Jeden kieliszek kryształowy mi zmętniał (na szczęście niezbyt wartościowy). Dałem go kiedyś specjalnie do zmywarki na próbę. Ale skoro piszą na formule środków, że można, to pewnie można. ;) Myjcie co chcecie. Nawet aluminium.
    P.S.
    Stare rzeczy, są jak starzy ludzie. Wymagają szacunku i delikatnego obchodzenia się z nimi. Wymylibyście w zmywarce tulski samowar, albo balsaminkę?
    Haniakrk
    Poziom 10  
    michcio napisał:
    Ponoć z jajecznicą już tak jest, że zmywarki jej nie potrafią. Może to taka specyfika detergentów...

Czytałam opinie na ten temat innych użytkowników zmywarek i chciałam sprawdzić czy może mojej zmywarce się to uda :D , niestety... ale specjalnie mnie to nie martwi, świetnie myje inne rzeczy.
    michcio napisał:

Uważaj na teflon - pomimo, że na patelni pisze, że nadaje się do zmywarki, to po myciu jest kompletnie przesuszona i trzeba ją na nowo natłuszczać, tak jak to się robi po zakupie.

Tak, wiem o tym i dlatego patelnie teflonowe myję sama (albo za pomocą męża :D ).
    bendzi40 napisał:
    kupiłem boscha sms 50m02,
    dpkupiłem sól i tabletki clgonit max in1,jeszcze kupic płyn?

Ja sprawdzałam jak wygląda zmywanie bez płynu nabłyszczającego (tylko przy pomocy tabletek All in 1) i później z płynem (oraz oczywiście tabletki All in 1) i stwierdziłam, że z płynem efekt jest o wiele lepszy. Naczynia poprostu są bardziej ślniące. Płyn nabłyszczający jest niedrogi, wlewa się go niewiele i z tego co tu czytałam starcza na bardzo długo. Ja na razie wlałam go tylko raz i jeszcze go nie uzupełaniałam więc nie potrafię powiedzieć na ile starcza taka butelka przy codziennym myciu. Jak to sprawdzę to oczywiście o tym napiszę.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Haniakrk napisał:
    Ja na razie wlałam go tylko raz i jeszcze go nie uzupełaniałam więc nie potrafię powiedzieć na ile starcza taka butelka przy codziennym myciu. Jak to sprawdzę to oczywiście o tym napiszę.

Przynajmniej na dobrych kilka miesięcy, w zależności od częstotliwości mycia. Ja myję raz na dwa dni i butelka litrowa wystarcza mi na ok. rok (możliwe, że jeszcze dłużej, ale już taki dokładny nie jestem).
    Jednocześnie podaję patent dotyczący uzupełniania płynu. Żeby efektywnie wykorzystać płyn, najlepiej kupić zwykła jednorazową strzykawkę w aptece za kilkadziesiąt groszy. Najlepiej "dwudziestkę" i za jej pomocą wstrzykiwać (ale powoli)) płyn do otworka zbiorniczka. Lejąc bezpośrednio z butelki duża część nie trafia, bo otwór butelki jest zakończony jak zwykła końcówka korka płynu do mycia naczyń.
    Jednocześnie radzę uzupełniać płyn sukcesywnie w miarę zużywania, a nie czekać, aż zupełnie go zabraknie i dopiero wtedy napełniać.
    akita*
    Poziom 10  
    co do tabletek i płynu nabłyszczającego .-to jak mi zaczęła sie zawieszać zmywarka -to pan z serwisu zaczął dziwnie patrzyć i stwierdził ,ze to moja wina bo za duzo piany -i czujnik przejrzystości wody zawiesza program.Jak coś nawala to wina przecież użytkownika.
    Pan z serwisu juz sie do mnie nie pofatygował i przyjechali chłopcy i zabrali mi zmywarkę -teraz święta bez maszyny -koszmar- to tak na marginesie-jak ktos czytał wczesniejsze posty to wie o co chodzi
    manial
    Poziom 12  
    akita* napisał:
    Też stosuję tabletki W5 są bardzo dobre i tanie.W5 sól ,też stosuję i odkamieniacz do pralek tej firmy .
    uzywam zmywarki juz blisko 15 lat i akurat sol w5 w dziwny sposob znika dwukrotnie szybicej niz sol np. calgonit, co do tabletek rzeczywiscie roznica jest niewielka na korzysc calgonit, ale tak naprawde nieistotna!
    Jurek2805
    Poziom 21  
    manial napisał:
    akita* napisał:
    Też stosuję tabletki W5 są bardzo dobre i tanie.W5 sól ,też stosuję i odkamieniacz do pralek tej firmy .
    uzywam zmywarki juz blisko 15 lat i akurat sol w5 w dziwny sposob znika dwukrotnie szybicej niz sol np. calgonit,

Z całym szacunkiem. Co to znaczy "dwukrotnie szybciej" od calgonitu? To ten sam badziew, tylko W5 sprzedaje go o połowę taniej. Jeszcze zależy jak kto sypie.
  • Fabryka Prądu
    akita*
    Poziom 10  
    no nie wiem?? a na ile to niby ma starczać sól?/
    Wsypuje prawie całe pudło, zaznaczam prawie i starcza to na prawie 2 miesiace przy jednym myciu dziennie.
    Cena soli w5 to jedyne 4.99zł.
    Czy aby nie przesadzacie :)
    Kupiłam sobie na gwiazdkę calgonit DUŻE pudło i połowe tabletek się kruszyło przy wyjmowaniu z folii-to ma byc ta słynna jakość ??
    Jurek2805
    Poziom 21  
    akita* napisał:

Kupiłam sobie na gwiazdkę calgonit DUŻE pudło i połowe tabletek się kruszyło przy wyjmowaniu z folii-to ma byc ta słynna jakość ??

Szczera prawda, też się z tym spotkałem. Albo się wilgoć dostała, albo sprzedają odrzuty. Ale ceny jak na "Batorym". Jakość to jest w reklamach. Oczywiście można reklamować, tylko gdyby tak trzymać kwitek na każdą pierdołę można by założyć nową Biblioteką Aleksandryjską. Przecież to szklane paciorki i perkal dla dzikusów. Niech się cieszą, że zmywają w zmywarce, a nie szorują piaskiem w strumieniu. :D
    rozczochrany30
    Poziom 10  
    Witam.
    Planuję zakup zmywarki firmy mile model G1222Sci lub jej następcę G1225Sci. Prosze o opinię o tych modleach czy może należy wybrać inny?.
    Czy ktoś jest może użytkownikiem takowego sprzętu?
    Czy moze polecacie inny sprzęt dorównujący jakością wykonania miele?
    michcio
    Specjalista elektryk
    Jak na razie sprzętu, który dorównuje w jakości wykonania Miele - nie ma. Przynajmniej na polskim rynku.
    rozczochrany30
    Poziom 10  
    michcio napisał:
    Jak na razie sprzętu, który dorównuje w jakości wykonania Miele - nie ma. Przynajmniej na polskim rynku.

A jeżeli chodzi o wlaory uzytkowe zmywarek?
    Jak się ma to do miele? Jakośc domycia i suszenia?
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  
    Niemcy oceniają zmywarki Boscha wyżej niż Miele
    RAMA
    Poziom 11  
    No i Siemens SF 64T354EU już działa.
    Zainstalowany "prawie" samodzielnie :-)
    Mam jednak pewne spostrzeżenia z nią związane.
    Dołączony szablon do przygotowania maskownicy w postaci "drzwiczek" jest przesunięty w jedną ze stron o jakieś 2 mm.
    Po zmywaniu i otwarciu drzwiczek (inaczej zmyte naczynia nie wysychają) wylatująca para nawilża spód blatu znajdujący się ponad nimi. Czy nie należało by w jakiś sposób wzmocnić go (odpowiednia folia, cieniutka blacha) aby w przyszłości nie spuchł i nie kwalifikował sie do wymiany?
    Jasxx
    Poziom 21  
    Whirlpool dodaje do zmywarek do zabudowy specjalną aluminiową folię samoprzylepną w celu zabezpieczenia mebli przed parą i ich "puchnięciem". Nie wiem jak robią inni producenci.
    danfilm
    Poziom 10  
    RAMA napisał:
    Po zmywaniu i otwarciu drzwiczek (inaczej zmyte naczynia nie wysychają) wylatująca para nawilża spód blatu znajdujący się ponad nimi. Czy nie należało by w jakiś sposób wzmocnić go (odpowiednia folia, cieniutka blacha) aby w przyszłości nie spuchł i nie kwalifikował sie do wymiany?

Do 60-tek Siemens daje w wyposażeniu blachę chroniącą blat przed parą http://www.siemens-agd.pl/?5=SN64M001EU . Dziwne, że do 45-tek tego nie dołączają :| W takim razie chyba faktycznie dobrze byłoby pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu blatu.
    A jakie są doświadczenia i sugestie w tej kwestii szanownych Forumowiczów?
    anula 72
    Poziom 2  
    Czytam i właśnie się dowiaduje że model który opisujesz a który posiadam od dwóch miesięcy ma jakąś blachę pod blat ,przynajmniej powinien mieć a ja nie dostałam tego w swoim modelu, góra przykryta jakimś ociepleniem żadnej folii z góry czy czegoś podobnego , ani wspomnianej blaszki pod blat ,trzeba się dowiedzieć w sklepie , jak się należy to powinno być :)
    danfilm
    Poziom 10  
    anula 72 - nie tylko ten model. Właśnie sprawdziłem na stronie Siemensa i na siedem oferowanych modeli (60 cm do zabudowy z ukrytym panelem) przy sześciu widnieje w opisie wspomniana blacha.
    Ja dopiero co odebrałem sprzęt od kuriera i po zdjęciu opakowania okazało się, że blacha była wsunięta pomiędzy boczne ścianki obudowy u góry zmywarki leżąc na wełnie wygłuszającej. Wyglądała jak element konstrukcyjny obudowy łączący od góry boki obudowy i gdyby nie fakt, że się ruszała pewnie bym jej nie rozpoznał i zostałaby przykryta blatem. Sprawdź czy u Ciebie nie było podobnie.
    Jasxx
    Poziom 21  
    Mało tego, większość monterów (czyt. panów montujących meble kuchenne, a przy okazji i sprzęt AGD) nawet mając w ręku wspomniane zabezpieczenia mebli nie montuje ich. Twierdzą, że jest to zbędny dodatek. Oczywiście na najbliższy rok jest to zbędne, potem blat "puchnie" i nadaje się do wymiany i jest im to na rękę.
    Iwona06
    Poziom 1  
    Witam!
    Czy ktoś z Państwa ma może zmywarkę Boscha z linii aktive water (tzw. zielona linia)? Najbardziej interesuje mnie model sms69m02eu. Jak się sprawuje? Pozdrawiam Forumowiczów!
    anula 72
    Poziom 2  
    Dzięki danfilm ,tylko niestety na razie nikomu nie chce odkręcać się wszystkich mocowań przy blacie ,remont skończył się dwa miesiące temu ,do dzisiaj mam wstręt do narzędzi wszelkiego typu :)Jednak pan montujący kuchnie nie wspomniał dla siebie pewnie szczęśliwie ,o jakiejkolwiek listwie ,mimo że na instrukcji widać że powinno się coś takiego zamontować ,moja wina że nie przyjrzałam się wcześniej dokładnie ,rada dla innych przejrzeć dokładnie instrukcję ,ewentualnie co powinno być ,niestety co nagle to po diable .Poza tym myje super to najważniejsze ,a że zdarzy się że coś nie domyje ,no cóż machnąć dodatkowo ręcznie i po kłopocie ,byle tych stosów garów nie widzieć :)
    Toper
    Poziom 11  
    Witam,
    a moglibyście polecić najtańszą, dobrą, wolnostojącą zmywarkę 45 lub 60cm?
    Prawie namówiłem Mamę na zakup i teraz muszę coś taniego znaleźć.
    Zastanawiam się tylko czy 60 czy 45, mieszkają w dwie osoby, tylko od czasu do czasu rodzina się zjeżdża i wtedy jest multum mycia, bo Mama lubi gotować ;-)
    Czy zmywanie raz, dwa razy w tygodniu się sprawdza?

Czy jak wezmę najtańszego Boscha, to będzie OK do niewymagających zastosowań (musi tylko domywać, bo mi się oberwie za złe rady ;-) )?

Pozdrawiam
    Toper
    Haniakrk
    Poziom 10  
    Dobrze, że napisaliście o tej blaszce. u mnie też nie została zamontowana, teraz ją montowaliśmy sami...
    Moja znajoma ma Siemensa 45 i nie ma tej blachy pod blatem, remontem kuchni i instalacją zmywarki zajmowali się fachowcy więc teraz nie wiadomo czy ta blacha wogóle była przy zmywarce czy nie.
    zarowka
    Poziom 12  
    Witam.
    Nie posiadamy jeszcze zmywarki - zamierzamy nabyć i teraz nie będę pewnie oryginalny mając takie pytania a więc.

Będzie to raczej Bosch lub Siemens - napewno jednak 60 cm. Nie chcę przesadzać z budżetem na ten sprzęt więc coś w cenie nie tyle super niskiej co możliwie niskiej przy odpowiednich założeniach. Będzie raczej do zabudowy - tzn tu się nie upieram bo można podobno włożyć taką zmywarkę pod blat ale gdyby róznica w cenie nie była szokująca to wole do zabudowy z panelem zintergrowanym. Przebrnąłem wątek przez kilka dni i trochę się gubię w tych oznaczeniach serii zmywarek Bosch. Czy te literki początku serii zawsze coś znaczą - SMS - SRV itp - ktoś pisał aby w środku była litera M - co oznacza to M ?
    Jak większość sądzę ze nie wykorzytam bajerów - ale program 70 stopni chyba mógłby być, kosze - tu jestem całkowitym laikiem - jaki wybrać model aby kosze były najbardziej ustawne - czy praktyczne inaczej ?

reasumując
    - 60 Bosch siemens - do zabudowy ze zintegrowanym panelem lub wsuwana pod blad - wtedy panel dowolny
    - kosze najbardziej praktyczne w rozsądnej cenie
    - 70 stopni program i jakiś szybki
    Cena - adekwatna do jakości 1500-2000 jeśli okaze się ze coś jest warte jeszcze 10% więcej to się zastanowię.

Proszę o jakieś wskazania - jak wspominałem moje do tej pory przejścia ze zmywarkami są żadne.
    rozczochrany30
    Poziom 10  
    Witam chciałbym zasięgnąc rady i opini użytkowników jak i osób majcych do czynienia ze zmywarkami miele. czy jest to sprzet godny polecenia? Chodzi o każdy model ze wskazaniem na G1222 Sci, G1224Sci, G1732 Sci, G1532Sci. Z góry dziękuję
    rozczochrany30
    Poziom 10  
    Jan_Werbinski napisał:
    Bosch w testach zmywarek wypada lepiej od Miele. W dodatku jest znacznie tańszy. http://www.testberichte.de/

W teście Testbericht über 15 Geschirrspüler wygrało miele przed boshem:)
    1,9 to lepiej niż 2,1:) (gorenje było najgorsze:)4,0)
    Użytkował Pan miele i bosha? Ma Pan z nimi jakoweś doświadczenia? Jeżeli tak to proszę o refleksję.
    skryn
    Admin grupy AGD
    Na pierwszy rzut oka (i nie tylko - liczy się doświadczenie), wybrałbym Miele i nie posiłkowałbym się jakimiś pseudotestami.
    W końcu, o gustach się nie dyskutuje, zwłaszcza z klakierami...
    Zwłaszcza, na Forum Elektroda.pl
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  
    rozczochrany30 napisał:
    Jan_Werbinski napisał:
    Bosch w testach zmywarek wypada lepiej od Miele. W dodatku jest znacznie tańszy. http://www.testberichte.de/

W teście Testbericht über 15 Geschirrspüler wygrało miele przed boshem:)
    1,9 to lepiej niż 2,1:) (gorenje było najgorsze:)4,0)
    Użytkował Pan miele i bosha? Ma Pan z nimi jakoweś doświadczenia? Jeżeli tak to proszę o refleksję.

W pierwszej 20ce jeset więcej Boscha niż Miele