Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zmywarkę kupić 2009?

galezow 13 Kwi 2009 22:22 8775 678
    Poziom 10  

Mam jeszcze jedno pytanie - odnośnie głośności urządzenia.
    Z tego co wyczytałem to poziom dźwięku podawany przez firmy mierzony jest według różnych norm. I jak się ma np 43db miele do 41db Boscha lub Siemensa.

• SterControl
    Admin grupy AGD

rozczochrany30 napisał:
    I jak się ma np 43db miele do 41db Boscha lub Siemensa.

Aleś Ty "szczególarz" jesteś... :D
    Niczym się nie różni.

Poziom 10  

skryn napisał:
    rozczochrany30 napisał:
    I jak się ma np 43db miele do 41db Boscha lub Siemensa.

Aleś Ty "szczególarz" jesteś... :D
    Niczym się nie różni.

Hmm... To jaka róznica decybeli stanowi różnicę hmm " efektywną".

Specjalista AGD

Różnicę efektywną stanowi ok. 10-20dB. Osobiście wybrałbym miele, chociaż zmywarki boscha nie mają złej opinii. Zależy jeszcze ile chcesz przeznaczyć na zakup sprzętu. W przypadku bosch zmieścisz się w 2500zł, w przypadku miele ceny startują od 3500.
    pozdrawiam

Poziom 10  

dzi_dziuś napisał:
    Różnicę efektywną stanowi ok. 10-20dB. Osobiście wybrałbym miele, chociaż zmywarki boscha nie mają złej opinii. Zależy jeszcze ile chcesz przeznaczyć na zakup sprzętu. W przypadku bosch zmieścisz się w 2500zł, w przypadku miele ceny startują od 3500.
    pozdrawiam

dziękuję za informację

Poziom 10  

Mam do was pytanie...
    Czy wy ze swoich zmywarek wyciągacie super suche naczynia? Bo ja ze swojej nie... powiedziałabym nawet, że są mokre... nie wiem czy tak ma być, czy cos jest nie tak?

Specjalista elektryk

Właściwie to suche. Są tylko resztki wody w różnych rantach garnków (czyli tam, gdzie woda nie ma możliwości spłynąć).
    Jeśli trafiają się miejscami jakieś kropelki wody to nie ma co się martwić - one po paru minutach w szafce wyparują.

• SterControl
    Poziom 2  

witam
    waham się między modelem zmywarki pod zabudowę: BSH
    SRV 45T23EU i SRV 43T03EU. Która będzie radzić sobie lepiej z garnkami?
    dziękuję
    za szybką poradę

pozdrawiam

Poziom 11  

witam. Jeśli chodzi o garnki, to nie ma żadnej różnicy, którą z nich pan/pani wybierze. Poniżej daję link do porównania oby zmywarek.

Code:
    http://www.2w1.pl/porownaj.html?p=4534|4533

Pozdrawiam

Poziom 10  

zarowka napisał:
    jaki wybrać model aby kosze były najbardziej ustawne - czy praktyczne inaczej ?

W zmywarkach Siemens/Bosch standardowo są kosze VarioFlex lub w droższych modelach - bardziej funkcjonalne - VarioFlexPlus. Dopiero w tych drugich da się złożyć wszystkie drabinki na talerze uzyskując "płaskie" dno kosza na całej jego powierzchni, co ma ułatwić układanie naczyń, czy umożliwić włożenie opcjonalnego kosza na wysokie szklanki/kieliszki.
    Co do konkretnych urządzeń i cen to najlepiej poszukać na stronie danego producenta właściwego modelu pod kątem interesujących Cię funkcji a następnie najlepszej ceny za upatrzony model np. na Ceneo. Uwaga na porównywarki w sklepach internetowych (np. przytoczony wcześniej http://www.2w1.pl/) - zdarzają się pomyłki w opisach i czasem niektóre opcje mogą odbiegać od rzeczywistości.

Poziom 10  

Toper napisał:
    Witam,
    a moglibyście polecić najtańszą, dobrą, wolnostojącą zmywarkę 45 lub 60cm?
    Prawie namówiłem Mamę na zakup i teraz muszę coś taniego znaleźć.
    Zastanawiam się tylko czy 60 czy 45, mieszkają w dwie osoby, tylko od czasu do czasu rodzina się zjeżdża i wtedy jest multum mycia, bo Mama lubi gotować ;-)
    Czy zmywanie raz, dwa razy w tygodniu się sprawdza?

Czy jak wezmę najtańszego Boscha, to będzie OK do niewymagających zastosowań (musi tylko domywać, bo mi się oberwie za złe rady ;-) )?

Pozdrawiam
    Toper

Jak mało zmywacie to najtańszy BOSCH wystarczy -bez zbędnych bajerów .Wybrałabym 60 bardziej praktyczna -przy gościach

Dodano po 3 [minuty]:

Haniakrk napisał:
    Mam do was pytanie...
    Czy wy ze swoich zmywarek wyciągacie super suche naczynia? Bo ja ze swojej nie... powiedziałabym nawet, że są mokre... nie wiem czy tak ma być, czy cos jest nie tak?

Zawsze trochę wody gdzieś zostanie.Nie otwiera sie zmywarki zaraz po skończonym programie -trzeba jakis czas odczekać .Ja osobiście zmywam wieczorem i po skończonym programie -zostawiam uchylone drzwi zmywarki na noc .Rano jest wszystko suchutkie:D

Poziom 1  

Witam.
    Mam ogromne pytanie do posiadaczy zmywarek z funkcją VarioSpeed. Czy faktycznie jest ona dobrą funkcją i przydatną? Wiem, że skraca czas mycia, ale jak jest z ilością pobieranej wody i zużyciem energii ??? Zastanawiam się nad kupnem zmywarki firmy BOSCH. Konkretnie interesują mnie dwa modele tej firmy. Jedna z funkcją VarioSpeed a druga bez tej funkcji. I dlatego moje pytanie.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Poziom 12  

danfilm napisał:
    zarowka napisał:
    jaki wybrać model aby kosze były najbardziej ustawne - czy praktyczne inaczej ?

W zmywarkach Siemens/Bosch standardowo są kosze VarioFlex lub w droższych modelach - bardziej funkcjonalne - VarioFlexPlus. Dopiero w tych drugich da się złożyć wszystkie drabinki na talerze uzyskując "płaskie" dno kosza na całej jego powierzchni, co ma ułatwić układanie naczyń, czy umożliwić włożenie opcjonalnego kosza na wysokie szklanki/kieliszki.
    .

Bardzo dziękuje za przybliżenie tematu - bardzo owocna rada. Widzę zatem, że te składane drabinki w plusie to wygodna sprawa - rozejrzę się w temacie i cenie tego wynalazku u Boscha/Siemensa. Jeszcze pytanie o symbolikę - chodzi mi o zmywarki do zabudowy - czy te litery na początku nazwy modelu i w środku między cyframi cokolwiek determinują czy to przypadkowa terminologia producenta ? SGV , SMI , SMS itd ?

Poziom 9  

wszyscy mówicei o Bosch SRV 45T23EU i Siemens SF64T354EU i miał być bosch ale nie ma już gwarancji 5 lat więc nie wiem czy warto wydawać kase na polecane modele.

a co powiecie na taki model
    Ariston LST 329 AX/HA
    - cichszy od boscha a tańszy o prawie 500zł, no i ariston wprowadził własnie 5 lat gwarancji tylko muszę dowiedzieć się na które modele

albo z wyższej półki, cichsza o wiele od boscha bo 37dB a cena porównywalna
    FRANKE DW 410 IA 3A

miał ktoś doświadczenia z takimi zmywarkami/firmami

z drugiej strony coraz bardziej zastanawiam się nad beko 5 lat gwarancji jednak robi swoje.
    potrzebuje zmywarki do zabudowy
    45cm
    zintegrowany panel
    i głośność 45dB lub niżej
    już sam nie wiem co kupic:|

Poziom 32  

Kup Boscha (Siemensa) i miej spokój. Ja wogóle nie patrzę na gwarancje, bo nie cierpię jak muszę coś naprawiać, nawet na gwarancji.

Poziom 10  

zarowka napisał:
    Jeszcze pytanie o symbolikę - chodzi mi o zmywarki do zabudowy - czy te litery na początku nazwy modelu i w środku między cyframi cokolwiek determinują czy to przypadkowa terminologia producenta ? SGV , SMI , SMS itd ?

Nie wiem co konkretnie znaczą te symbole ale na pewno nie są przypadkowe. Przypuszczam, że odróżniają poszczególne rodziny zmywarek charakteryzujące się jakimiś wspólnymi cechami. Jeśli jest to dla Ciebie tak bardzo interesujące proponuję wydrukować opisy wszystkich modeli i porównać - na pewno znajdziesz jakieś prawidłowości.
    Jeśli chodzi o litery w środku nazwy danego modelu to zauważyłem, że w Siemensie "M" oznacza przyciski na panelu (takie tradycyjne - wystające) zaś "T" - tzw. touchControl czyli zupełnie gładki panel dotykowy - co, wg producenta, ma ułatwiać utrzymanie go w czystości. W Boschu chyba jest analogicznie.

Poziom 10  

michcio napisał:
    Właściwie to suche. Są tylko resztki wody w różnych rantach garnków (czyli tam, gdzie woda nie ma możliwości spłynąć).
    Jeśli trafiają się miejscami jakieś kropelki wody to nie ma co się martwić - one po paru minutach w szafce wyparują.

Generalnie jest to woda w takich właśnie miejscach, zagłębienia itp.

akita* napisał:

Zawsze trochę wody gdzieś zostanie.Nie otwiera sie zmywarki zaraz po skończonym programie -trzeba jakis czas odczekać .Ja osobiście zmywam wieczorem i po skończonym programie -zostawiam uchylone drzwi zmywarki na noc .Rano jest wszystko suchutkie:D

Nie otwieram zmywarki zaraz po skończonym programie bo zazwyczaj wtedy już śpię gdy ona kończy zmywać.

Dzięki za odpowiedzi :-) poprostu miałam mylne wyobrażenie, że naczynia po zmywaniu i suszeniu są bez kropli wody...

Poziom 9  

Wczoraj kupiliśmy Boscha SGV 45M83EU, była w Saturnie promocja - wszystkie duże agd/rtv tańsze o VAT. Zapłaciliśmy 1556 zł - to taniej niż na CENEO. Jeśli chodzi o użytkowanie to czas pokaże.

Poziom 10  

kosmon napisał:
    Wczoraj kupiliśmy Boscha SGV 45M83EU, była w Saturnie promocja - wszystkie duże agd/rtv tańsze o VAT. Zapłaciliśmy 1556 zł - to taniej niż na CENEO. Jeśli chodzi o użytkowanie to czas pokaże.

Gratuluję zakupu.
    Mam pytanko- ile w serwisie czasu potrzeba na naprawę zmywarki??
    Czekam juz prawie 3 tygodnie , wydzwaniam do nich a oni nic nie wiedzą co słychać u mojeg WHIRPOOLA.
    Tracę cierpliwość:cry:

Poziom 12  

Jeszcze pytanie o sławne plastikowe dno w Boschu a mianowicie - jak to się ma do użytkowania ? Można to przypadkowo zniszczyć spadającym nożem lub coś podobnego ? Jest to jakiś rodzaj "wady" w zmywarce czy tez bardziej fanaberia snobistyczna by było metalowe ? Pytam bo widze podobne modele Bosch i Siemens - drugi ma metalowe dno ale jest sporo droższy - czy jest sens brac po uwagę tą cechę ?

Poziom 32  

Wiesz, kiedyś wmawiano, że warto dopłacić za drugi agregat w lodówko-zamrażarce, a teraz już nikt tego nie proponuje, bo wiadomo że to niewypał.
    Tworzywa sztuczne mają wiele zalet w stosunku do stali i o ile nie przekonam się o wadach plastikowego dna w zmywarce, to nie dopłaciłbym za to więcej jak 50 zł.
    Wydaje mi się, że z tworzywa łatwiej jest wyprodukować szczelny profil o skomplikowanym kształcie, który w razie produkcji z blachy jest chyba trudniej uszczelnić.

Poziom 16  

Moja ostatnia zmywarka miała plastikowe dno i 12 lat bezusterkowej pracy, jeszcze ją sprzedałem a nabywca jak na razie zadowolony
    Obecna ma metalowe, ale nie było to w ogóle brane pod uwagę przy zakupie
    Dla mnie ważne były inne kryteria a jeśli producentem jest jakąś renomowana firma typu miele lub Bosch/Siemens to zmywarka powinna działać nawet „bez dna”

Poziom 1  

DRS napisał:
    Jakieś 2-3 tyg. temu kupiliśmy Siemensa 26T890EU.
    Ta zmywarka ma praktycznie wszystko co potrzebne do szczęścia i sporo więcej:
    5 temperatur, mycie wstępne, 40, 45, 50, auto 35-45, auto 45-65, auto 65-75 st.C, VarioSpeed, 1/2 załadunku, Strefa Intensywna, 3-poziomowy kosz rackMatic, osobna szuflada na sztućce itd.
    W każdym koszu uchwyty można prawie dowolnie przeorganizować, w zależności od aktualnych potrzeb.
    Z bajerów, ale dość przydatnych, jest duży wyświetlacz który na bieżąco informuje co się w niej aktualnie dzieje.

Zmywa świetnie, a do tego jest baardzo cicha (40dB).
    Znajomi którzy mają jakiegoś Electrolux'a przykładali do niej ucho, żeby sprawdzić czy faktycznie działa :)
    Poza tym, jakość wykonania jest na naprawdę wysokim poziomie.

Początkowo mieliśmy kupić Boscha SMS 53M08EU, ale nieprzyjemnie zaskoczyła nas cieniutka blacha na drzwiach tej zmywarki.
    Praktycznie gięła się jak papier i baliśmy się, że po pewnym czasie będzie cała powgniatana.
    Oczywiście oględziny wnętrza obu zmywarek też wypadły zdecydowanie na + dla Siemensa.

Generalnie mieliśmy wrażenie, że BSH w Boschu stosuje słabsze materiały i w ten sposób pozycjonuje go niżej niż Siemensa bo funkcje są przecież zbliżone.

Jeśli ktoś zastanawia się nad tą zmywarką to bardzo polecam.
    Nie jest może tania ale naszym zdaniem jest warta każdej złotówki którą na nią wydaliśmy.

Zanim zdecydowaliśmy się z żoną na zakup zmywarki, przeglądnęliśmy to forum i dzięki konkretnie recenzji powyżej zdecydowaliśmy się na zakup właśnie tej zmywarki: Siemens 26T890EU. Co nas od razu ujęło to design (ponieważ jest wolno stojąca), ukryty panel, poziom hałasu (a raczej jego brak :wink: ) oraz taca na sztućce. Zakup jest świeży i dopiero 2 razy została użyta, ale już teraz mogę powiedzieć, że nie żałujemy ani jednej złotówki na ten cel wydanej. Efekt jest piorunujący w porównaniu z tradycynym "zmywakiem" (pierwsza zmywarka jaką mamy :oops: ) - garnki, talerze, szkło i sztućce są po prostu idealnie umyte, bez zacieków itd. :shocked!:
    Teraz kolejnym krokiem będzie zakup w Lidlu wspomnianych na tym forum kostek W5 i jeszcze większa radość z jakości mycia i zaoszczędzonego czasu, który w naszym przypadku jest faktycznie bezcenny (miesiąc temu urodziło się nam drugie dziecko :angel: ).
    Polecam tę zmywarkę każdemu z czystym sumieniem (tak jak DRS :wink: )
    PS
    Dziękuję za wszelkie opinie i uwagi wszystkim użytkownikom, które tak bardzo nam pomogły, bo tylko dzięki Wam jesteśmy w 100% usatysfakcjonowani :sm3:

Poziom 8  

Witam,zamierzam kupić zmywarkę BOSCH SGS44E18EU,co o niej sądzicie,jakieś opinie,cena w sklepie 1456,00zł,czy może coś innego za tą cene.

Poziom 10  

Dołączam się do pytania przedmówcy z tym że my zamierzamy kupić zmywarkę BOSCH SMV 65T20EU . Co o niej sądzicie?
    Pozdrawiam

Poziom 26  

Miałem podobny problem z wyborem zmywarki. W końcu przez przypadek kupiłem Elektroluxa. Była promocja. Cena naprawdę konkurencyjna. Nie ma co patrzeć na mnóstwo programów. I tak nie korzysta się więcej niż z 1-2. Reszta to BAJER. Fajną funkcją jest opóźnienie załaczenia. Ważny jest poziom hałasu, ale z tym jest różnie. Pomiar sobie, a życie sobie. Kupując zmywarkę należy się liczyć, że jest to nasza pierwsza zmywarka. Za jakieś 5 lat trzeba będzie ją wymienić- woda jest straszna i wzrasta jej zuzycie, zakamienienie sprzętu. Co jeszcze? Do zmywarki potrzeba sporo garów, więc lepiej sobie dokupić. I trzymać się z dala od 45. (zmywarek)

Poziom 10  

A ja dostałam zmywarkę z serwisu -i co się okazało-,że ponoć testowali ją 3 tygodnie i jest sprawna.
    Włączyłam felerny program i znowu się zawiesiła. Podsumowując .Zabrali na 3 tygodnie, swoje odstała, nic nie naprawili, porysowali drzwiczki , zrobili wgniecenie w drzwiach, na gumie uszczelniajacej zostawili slady jakiegoś napisu/ nie mogę tego usunąć i pobrudzili a raczej zakurzyli .
    CO O TYM SĄDZICIE -CO TERAZ MAM ZROBIĆ -KRECIC FILM JAK ZMYWARKA PRACUJE??.
    Chyba do Stanów napisze do WHIRPOOLA-jak w Polsce traktuje się klientów.
    Mam nowy sprzęt - i im tego nie podaruje, ze robią mnie w konia.
    Chcę mieć sprawny sprzęt i wszystkie programy.

Poziom 32  

Trzy naprawy i prawo do zwrotu pieniędzy. Nagrywaj filmy, bierz świadków, potem po wyczerpaniu procedury reklamacyjnej pismo do sprzedawcy albo producenta i potem ewentualnie pozew.

Poziom 8  

Witam,ja zamierzam kupić sprzęt firmy BOSCH,mam pralke z tej firmy,po ok.18 miesiącach użytkowania coś strzeliło pralka strasznie wyła ale prała.Przyjechał pan z serwisu powiedział łożysko ,naprawią w ciągu tygodnia na miejscu,minęło 2 tygodnie nikogo nie ma ,dzwonie do nich a serwisant mówi że pralki nie będą naprawiać tylko dostane nową,muszę dzwonić do Warszawy.Więc dzwonie miła pani mówi że żadnego zgłoszenia nie dostali,muszą zadzwonić do serwisu i oddzwonią do mnie.Po godzinie pani dzwoni do mnie ,i mówi że zgłoszenie dostali tylko gdzieś się zawieruszyło i niech się nie denerwuje dostane nową pralkę. I faktycznie po dwóch dniach pan z Boscha przywiózł mi nową pralkę a starą zabrał.Nie reklamuje Boscha,ani nie zachęcam do zakupu ich sprzętu,ale podejście do klienta mają bardzo dobre.