Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zmywarkę kupić 2009?

galezow 03 Wrz 2009 12:20 9450 679
    johhny
    Poziom 9  
    Potrzebuje kupic zmywarke do zabudowy 45cm. Wybirec mam zamiar miedzy Boschem a Siemensem. Po analizie wybralem 4 modele, ktorymi bym byl zainteresowany.
    1. Siemens
    - SF64T352EU - ok 1300pln
    - SF55M552EU - ok 1600pln

2. Bosch
    - SRV45T13EU - ok 1300pln
    - SRI53E15EU - ok 1400pln

Moze sie ktos wypowiedziec na ich temat i doradzic ktora z nich wybrac?
    Wg mnie najlepsza jest Siemens SF55M552EU, ale i tez najdrozsza.
    Bede wdzieczny za wszelkie opinie
  • Fabryka Prądu
    popey111
    Poziom 21  
    johhny napisał:
    Potrzebuje kupic zmywarke do zabudowy 45cm. Wybirec mam zamiar miedzy Boschem a Siemensem. Po analizie wybralem 4 modele, ktorymi bym byl zainteresowany.
    1. Siemens
    - SF64T352EU - ok 1300pln
    - SF55M552EU - ok 1600pln

2. Bosch
    - SRV45T13EU - ok 1300pln
    - SRI53E15EU - ok 1400pln

Moze sie ktos wypowiedziec na ich temat i doradzic ktora z nich wybrac?
    Wg mnie najlepsza jest Siemens SF55M552EU, ale i tez najdrozsza.
    Bede wdzieczny za wszelkie opinie

Dwa najtańsze modele sobie odpuść, nie mają zabezpieczenia przed zalaniem. Weź którąś z widocznym panelem, przy czym siemens to to samo tyle tylko że ma lepsze kosze i wyświetlacz czasu + opóźniony start.
  • Fabryka Prądu
    Robert99
    Poziom 9  
    Czy nowa zmywarka po rozpakowaniu jest w środku mokra? Czy to jest normalne?
    popey111
    Poziom 21  
    Robert99 napisał:
    Czy nowa zmywarka po rozpakowaniu jest w środku mokra? Czy to jest normalne?

Tak.
    pawelira
    Poziom 16  
    Mógłbyś wyjaśnić dlaczego ?
    Kondensacja czy jest inny powód ? Sam jestem ciekawy.
    popey111
    Poziom 21  
    toomasz napisał:
    Tak, jeżeli chodzi o Siemensa to bardzo dobry wybór. Kupując go będziesz miał spokój, nie zepsuje Ci sie, w końcu to jedna z wiodących i najlepszych producentów zmywarek, po niej zaraz Bosch.
    Pozdrawiam i udanych zakupów
    A jak się popsuję to toomasz kupi drugą?:)

Dodano po 9 [minuty]:

infor7 napisał:
    Beko nie, Electrolux niebardzo a inne niewspomne :P Wychodzi na ro że trzeba trochę dołożyć i kupić sprawdzone i niezawodne? ( ....mam nadzieje z opinii) TEN SIEMENS Chyba to kupię... wygląda że ma wszystko też co potrzebne.... Dobry wybór ?
    Ale poszukaj jakiejś innej oferty bo cena chora:)
    popey111
    Poziom 21  
    Z tego co wiem to po kontroli w fabryce woda zostaje. A jak pracuję jeszcze żadnej nowej i suchej w środku nie spotkałem.
    pawelira
    Poziom 16  
    Jak ostatnio zamówiłem to myślałem że mnie "przewalili".
    Dobrze wiedzieć. Dzięki.
    infor7
    Poziom 14  
    kupiłem siemensa... czekam na przesyłkę... kupilem za prawie 1700 bo u konkurencji skoczylo z 1600 na prawie 2 tys !!! :| niewiem czemu.

Co moge teraz kupić do zmywarki bi niemam pojecia? jakie s tabletki 3w1 wystarczą czy co?
    popey111
    Poziom 21  
    Sól do zmywarek+ tabletki typu 3w1 lub nabłyszczacz i jakiś środek do zmywania.
    zarowka
    Poziom 12  
    infor7 napisał:
    kupiłem siemensa... czekam na przesyłkę... kupilem za prawie 1700 bo u konkurencji skoczylo z 1600 na prawie 2 tys !!! :| niewiem czemu.

Co moge teraz kupić do zmywarki bi niemam pojecia? jakie s tabletki 3w1 wystarczą czy co?

Jaki dokładnie model kupiłeś? Też juz mam zamówioną i czekam na kuriera - choć zanim zacznie pracować trochę jeszcze upłynie - remont kuchni.
    IGGI
    Poziom 11  
    Witam

Zdecydowałem się już właściwie na zmywarkę - siemens model SN25M880EU

Mam jednak pytanie do osób które być może widziały ją na oczy :)
    Czy ma ona metalowe czy plastikowe dno ?

Może nie ma to znaczenia, może się niczym nie różni plastik od metalu, ale jak mam płacić ponad 2 tyś to chcę żeby miała jednak metal ;).
    Więc jak ktoś by ją widział na oczy i mógł mi napisać to byłbym wdzięczny.
    U mnie niestety nie ma jej w żadnym sklepie, w Gdańsku też mi się nie udało namierzyć.

Pozdrawiam

EDIT
    Dla potomnych
    Zadzwoniłem do siemensa i cała seria SN ma metalowe dno.
    popey111
    Poziom 21  
    Powtarzam się ale niech stracę. Wszystkie modele siemensa z serii SN...... mają metalowe dno i są robione w Niemczech, to samo tyczy się zmywarek boscha z serii SMS......, SMI..........., SMV.............
    basia333
    Poziom 2  
    Witam
    Przymierzam się do zakupu zmywarki, zastanawiam się nad modelem Siemensa SE 24M863E lub SN 25E801EU. Czy mogłabym prosić o jakieś porady. Przyznam, że bardziej skłaniam się ku tej pierwszej.
    Marcin2m
    Poziom 10  
    Witam,

A ja, trochę wbrew panującego w tym wątku kultu Boscha i Siemensa, zanabyłem drogą zakupu Hotpoint-Ariston LST 329 (45cm) (1390pln z transportem).

Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw i:
    1. gwarancja
    -> za 179pln przedłużam ją do 5 lat - paszport Ariston (do innych wspomnianych wyżej marek musiałbym dołożyć 20% ceny (od 1600PLN) -> min. 320pln.
    2. jakość wykonania
    -> w sklepach porównywałem (stały obok siebie) Bosch, Siemens, Ariston i z satysfakcją dla siebie muszę stwierdzić że lepiej wypadł (moje subiektywne wrażenie) Ariston. Trochę denerwował mnie fakt, że zaglądam do Boscha, a później do Siemensa i mam dokładnie to samo, a ceny są różne. Uważam że to robienie w konia klienta. Na dodatek i tak większość podzespołów do różnych marek produkowanych jest przez te same firmy, więc nie widzę sensu dopłacać za markę 300-400 złotych.
    3. cena
    -> Ariston - 1330 PLN + 60 PLN za transport i wniesienie (sklep internetowy)
    -> przedłużenie gwarancji na 5 lat - 197 PLN
    -> SUMA: 1587 PLN (za Boscha lub Siemensa wychodzi w tej samej konfig. min 1900-2000 PLN, a parametry i funkcje są słabsze)
    4. Inne rzeczy które mnie przekonały
    -> ilość kompletów naczyń: 10 (w rozwiązaniach konkurencji: 9) - ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku 45-tek - i faktycznie, moje subiektywne wrażenie z wczorajszego pakowania zmywarki potwierdza to - jakby lepiej było to rozplanowane.
    -> zużycie wody: 9l/cykl, zużycie prądu 0.92kWh (teoria - będę testował)
    -> głośność: 44dB (prawie jej nie słychać -> duża różnica w porównaniu z Whirpoolem jakiego do tej pory miałem), do osiągnięcia u konkurencji ale tylko przy wyższych modelach
    -> funkcja pół wsadu (albo góra, albo dół) - dla mnie bardzo przydatna
    -> funkcja "szybki" 25' na 2 talerze, 2 szklanki, 4 sztućce, 1 garnek, 1 patelnia
    -> funkcja "AUTO", temp, ilość wody czas, dobierana automatycznie
    -> regulowana wysokość górnego kosza -> dostępne u konkurencji w wyższych modelach
    -> zabezpieczenie przed wypływem wody z uszkodzonego węża (elektrozawór na końcu węża) - z tym bywa różnie w Boschu, nie wiem jak w Siemensie.

Długo się zastanawiałem, jaką firmę wybrać - sam siedzę w przemyśle samochodowym - i wiem jaka w tej chwili jest polityka firm -> niemiecka marka i solidność niestety to czas przeszły. A że znajomym Bosch padł po 2 miesiącach potwierdzając moje przemyślenia, uznałem że, skoro sam używam bezproblemowo pralki i ogrzewacza Ariston, kupując Aristona mogę mieć lepsze parametry, 5 lat gwarancji - spokoju, a w kieszeni zostanie ~400pln.

Pozdrawiam.
    Marcin

Ps. jak nie zapomnę, to za miesiąc podzielę się swoimi odczuciami z użytkowania.

Załączam instrukcję jakby ktoś miał ochotę się przyjrzeć.

Znalazłem już jedną wadę! Żona mnie op.. :evil: że mi sie nawet nie chciało wrzucić naczyń po obiadku do zmywarki i jej uruchomić... a tymczasem ona sobie cichutko już pracowała :D
    Załączniki:
    morfi84
    Poziom 12  
    Marcin2m Toyota i Kia maja modele o podobnej konfiguracji a na Toyote masz 3 lata gwarancji a na KIE nawet 7 lat i co Kia jest lepsza od toyoty.
    Daj znac za 5 lat ile razy musiałeś serwis wzywać i w jakim czasie Ci naprawili usterke :)

basia333 oczywiście że lepsza będzie SN 25E801EU gdyż ma metalowe dno :)
    popey111
    Poziom 21  
    morfi84 napisał:
    Marcin2m Toyota i Kia maja modele o podobnej konfiguracji a na Toyote masz 3 lata gwarancji a na KIE nawet 7 lat i co Kia jest lepsza od toyoty.
    Daj znac za 5 lat ile razy musiałeś serwis wzywać i w jakim czasie Ci naprawili usterke :)

Jeżeli już to kup SN jest lepsza, chociaż prostsza:) zupełnie inna jakość wykonania.

Dodano po 32 [minuty]:

Co do aristona to kupiłbym beko DIS 5830 -zawsze stówa w kieszeni i tez pięć lat gwarancji. Może troszkę głośniejsza. Ale cóż każdy może mieć własne zdanie. W tych aristonach wkurza mnie system regulacji wysokości górnego kosza(wcześniej było lepiej). Oby służyła jak najdłużej. Daj znać jak się sprawuje.
    Marcin2m
    Poziom 10  
    morfi84 napisał:

A czy ja twierdzę, że coś jest lepsze bo ma dłuższą gwarancje? Wszyscy dają 2 lata. A ja pisząc o tym chciałem zasugerować tylko koszt przedłużenia gwarancji, która przez większość sklepów jest teraz sprzedawana jako towar - w rzeczywistości - ubezpieczenie sprzętu które kosztuje 20% ceny. W przypadku Aristona nie jest to żadne ubezpieczenie a właśnie przedłużenie gwarancji (tzw paszport Aristona) - mamy stałą kwotę i na 5 lat wynosi ona 197 zł.

A co do Toyoty zdziwiłbyś się, KIA wcale od TOYOTY gorsza być nie musi. 7 lat gwarancji sugeruje że można się spodziewać, że samochód został zaprojektowany w sposób, który pozwala producentowi dać te 7 lat i nie dopłaci do tego. Może być to także polityka firmy która woli trzymać klienta przez 7 lat w swoim serwisie, a nie przez 2 lub 3 jak innych. Skończyły się czasy "niemieckiej marki" i "japońskiej niezawodności", pozostała jedynie polityka tych firm które próbują "medialnie" te opinie podtrzymywać. Ci co myślą że jest inaczej powtarzają po wszystkich stare śpiewki typu "samochodów na F się nie kupuje" itp., na poparcie mojej opinii dodam, że np. Fiat Panda jest najbardziej niezawodnym samochodem w swojej klasie. Wszyscy teraz kupują podzespoły w Chinach - chociaż nikt do tego się nie przyznaje. Moja firma produkuje części zarówno do Mercedesów, Renault, Fiata, a nabywcy tych samochodów myślą, że płacąc za Mercedesa 3 razy więcej niż za Renault i Fiata mają Mercedesowskie - solidne niemieckie części - bo oczywiście loga producenta części na pierwszy montaż nie może być nigdzie widać.

morfi84 napisał:

Dlaczego miałbym od razu wzywać serwis, swoją pralkę Ariston'a używam (w dość brutalny sposób) od 6 lat i nigdy nie musiałem wzywać serwisu do niej. chętnie się podzielę uwagami - również krytycznymi na temat tego sprzętu, ale osobiście znam jeszcze dwie osoby które używają tego sprzętu i także u nich działają niezawodnie.

Czy poza "świętymi" markami BOSCH i SIEMENS nie można już nic innego kupić, bo jest be? Najwyraźniej w tym wątku większość ma uczulenie na wszystko co nie jest na B i na S. Proponuję, zatem zmienić tytuł wątku "Jaką zmywarkę Boscha lub Siemensa kupić?"

Kończę bo siatkarze wybiegną zaraz, a jeszcze piwko trzeba zakupić.
    popey111
    Poziom 21  
    Ktoś się uniósł. No cóż nie zmienia to faktu że zmywarki boscha i siemensa są najpopularniejsze. A czy najlepsze to już zostawmy ocenie kupujących:) Wszystko to są rzeczy względne:) ale cóż zmywarki boscha za 1300 zł bym nie kupił:)
    Marcin2m
    Poziom 10  
    popey111 napisał:
    Ktoś się uniósł. No cóż nie zmienia to faktu że zmywarki boscha i siemensa są najpopularniejsze. A czy najlepsze to już zostawmy ocenie kupujących:) Wszystko to są rzeczy względne:) ale cóż zmywarki boscha za 1300 zł bym nie kupił:)

przyznaje, trochę mnie to "podgrzało", ale i z premedytacją opisałem ze szczegółami co mnie skłoniło do mojego zakupu, bo bardzo mało tu postów, które pozwalają spojrzeć nie tylko przez pryzmat dwóch marek na temat co wybrać, a myślę że to forum i wątek ma na celu pomóc wybrać możliwie przybliżając różne aspekty produktów.

popey111 dzięki za podkreślenie "najpopularniejsze", i popieram, że "najlepsze" to subiektywne odczucie kupujących i niech tak pozostanie.

Proponuję, aby wzbogacać posty w tym wątku o informacje "dlaczego" a nie tylko "kup to, bo jest dobre", jak ma to miejsce obecnie.
    morfi84
    Poziom 12  
    Często kupujemy jakiś sprzęt bo ktoś już go ma i możemy go zobaczyć w akcji. (Teściowa uzywa zmywarki Simensa :D)
    Jakość sprzetu AGD bardzo spadła.
    Tak jak napisałeś wiele podzespołów jest robionych w chinach a tylko składane są w Europie.
    popey111
    Poziom 21  
    Hotpoint-Ariston jest tu wyjątkowy:) oni produkcję zmywarek przenieśli z Chin do Polski. :)
    jefe
    Poziom 9  
    Witam!!!
    bosch sgv 45M83EU czy electrolux ESI 64010X ?Która wybrac ??
    która ma metalowe dno ?
    basia333
    Poziom 2  
    morfi84 napisał:

Dziękuję bardzo za podpowiedź :D i jeszcze jedno pytanie, zmywarka ta nie ma funkcji auto 3w1, czy to duży minus? Czy raczej mało istotny bajer?

Pozdrawiam.
    VPS
    Poziom 16  
    Witam
    Właśnie kupiliśmy zmywarkę Bosch SMI69T05EU byliśmy zdecydowani na Siemensa SN56M580EU lecz Bosch miał dobrą cenę.
    Proszek, nabłyszczacz oraz sól napełniona. Mamy twardą wodę 30'dh. W tej chwili pierwsze uruchomienie bez naczyń.
    Mam nadzieję że będziemy zadowoleni.
    Marcin2m
    Poziom 10  
    basia333 napisał:
    morfi84 napisał:

Dziękuję bardzo za podpowiedź :D i jeszcze jedno pytanie, zmywarka ta nie ma funkcji auto 3w1, czy to duży minus? Czy raczej mało istotny bajer?

Pozdrawiam.

Funkcja Auto 3w1 to automatyczne wykrywanie rodzaju środka myjącego. Myślę, że można to sobie podarować.

Proponuję przed zakupem zapoznać się z instrukcjami obsługi.
    popey111
    Poziom 21  
    Spokojnie możesz używać tabletek. Tylko pamiętaj ze producent i tak zaleca stosować sól do zmywarek.

Dodano po 1 [minuty]:

jefe napisał:
    Witam!!!
    bosch sgv 45M83EU czy electrolux ESI 64010X ?Która wybrac ??
    która ma metalowe dno ?
    Weź electroluxa.