Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zmywarkę kupić 2009?

galezow 16 Wrz 2009 11:27 14181 695
    dizel
    Poziom 2  
    Witam,
    Potrzebuje pomocy w wyborze zmywarki. Wiem ze Bosch cieszy sie najlepsza opinia i dotad tylko ta marka wchodzila w gre. Jednak okazyjnie moge kupic taniej sprzet o podobnych parametrach. Pytanie czy warto doplacac az tyle do Boscha...? Przede wszystkim nie moge znalezc opinii osob znajacych sie lub uzytkownikow zmywarek firm Nardi oraz Franke, glownie o ich awaryjnosci i skutecznosci.
    Ponizej modele zmywarek, ich najwazniejsze parametry i ceny za jakie moge je dostac. Prosze o Wasze opinie - co wybrac i dlaczego ;) ?

Nardi LSI 45 HL
    9 miejsc / klasa AAA / zuzycie pradu 0,8 kWh / wody 15l / halas 37 dB acoustic pressure, 52 dB acoustic power / polowa zaladunku / 5 temperatur (40-70) / 6 programow m.in.intensywny,szybki, delikatny, plukanie / opoznienie startu do 6h / Aquastop
    cena 360 Euro

Franke DW 410 IA 3A
    10 miejsc / kl.AAA / zuz.pradu 1,01 kW / wody 13l / halas 37 dB / 4 temp.(45-70) / 5 programow m.in. eko, intensywny, super antybakteryjny, normalny
    cena 420 Euro

Bosch SRV 43M23 EU
    9 miejsc / kl. AAA / zuz.pradu 0,8 kWh / wody 11l
    cena 480 Euro

Bosch SRI 43E05 EU
    9 miejsc / kl. AAB / zuz. pradu 0,8 kWh / wody 13l / halas 54 db (re 1 pW) / 3 temp.(35-65) / 4 progr. m.in. eko, skrocony, wstepne
    cena 450 Euro
  • SterControlSterControl
    popey111
    Poziom 21  
    Franke i nardi sobie odpuść:) porównywalne zmwarki można kupić taniej:)
    dizel
    Poziom 2  
    Dzieki za odpowiedz,
    Mozna kupic porownywalne zmywarki taniej, jednak nie mieszkam w Polsce i te wymienione sa niestety jedynymi dla mnie dostepnymi ;)
    Dlatego prosze o opinie w odniesieniu do tych wlasnie konkretnych modeli.
    Jesli Franke i Nardi odpuscic, to tak bardziej konkretnie - dlaczego...?
    Sprzedawca polecal Nardi ale wiadomo jak to sprzedawcy ;) dlatego pytam na forum, moze wypowie sie ktos kto mial stycznosc ze sprzetami tych marek. Co do Boscha, nie mam pewnosci co do pochodzenia tych modeli <gdzie produkowane> co tym bardziej sprawia ze mam dylemat czy stawiac tylko na BOSCH...
    Licze na Wasza pomoc i pozdrawiam!
    ireneuszanicnierusza
    Poziom 10  
    Witam.Kupiłem zmywarkę bosha srv 53m03eu.Jak ją rozpakowałem mam problem z otwarciem jej? Jak to zrobić a po drugie gdzie mogą być do niej wkręty.Proszę o pomoc.Pozdrawiam
  • SterControlSterControl
    michcio
    Specjalista elektryk
    Wystarczy pociagnąć... Dziwne...
    A wkręty pewnie są w worku w środku.
    ireneuszanicnierusza
    Poziom 10  
    Ok.Dzięki za pomoc.
    ireneuszanicnierusza
    Poziom 10  
    Poszukuję osoby która posiada zmywarkę bosha srv 53m03eu.Proszę o kontakt na gg 8772456
    zwykły człek
    Poziom 20  
    Nie mogłeś jej otworzyć, bo zawiasy sa dostowane do ciężaru drzwi + front meblowy dlatego wydaje się, że jest ciężko. Reszta powinna być w środku jak C ijuż zresztą napisano. swoją drogą trzeba było kupić cos cichszego, ale jak to mówią musztarda po obiedzie.
    alef
    Poziom 11  
    ...a moglbys polecic jakis konkretny model?

...bo ja tez wlasnie jestem na etapie poszukiwan...a ze bedzie to moja pierwsza zmywarka to kompletnie zielony jestem w tym temacie

szczerze mowiac tez ogladalem tego Boscha (srv 53m03eu) i wydawal mi sie calkiem ok...ale moze znajdzie sie cos lepszego (45 cm do zabudowy, raczej bez panela...ale sie nie upieram) w cenie powiedzmy do 2000???

pozdrawiam
    Maq2009
    Poziom 2  
    Kupiłem nową zmywarkę Siemens SE 25E851EU w kolorze Inox przez internet.
    Dzisiaj ją dostałem i panel sterowania oraz góra i boki są w kolorze srebrnym, natomiast przednia blacha pod panelem (ta na drzwiczkach) jest w zielonkawym kolorze? Czy to normalne w tej zmywarce? Bo spodziewałem się jednak całej srebrnej zmywarki.
    Maq2009
    Poziom 2  
    Tak idealnie spasowana była ta folia z blachą że myślałem że to jest jednolita powierzchnia :D i że sprzedali mi bubel, trochę pomęczyłem się aby ją ściągnąć, ale już jest upragniony efekt czyli srebro :D Dzięki ;p Trochę zirytowały mnie drobne ryski na blaszce początkowo, no ale to była tylko folia :D
    maciek10
    Poziom 1  
    witam,
    zamieerzam nabyc zmywarkę, wszyscy tu polecaja produkty BSH a co sądzicie o modelu Whirpool ADP 4739?
    rudytom
    Poziom 10  
    Witam!
    Zamierzam zakupić moją pierwszą zmywarkę. Niestety jestem w tym temacie zielony. Czytam ten temat i już wybrałem firmę, na pewno będzie to bosh. Dogadałem się z moim sprzedawca, sprowadzi konkretny model. I tu mam prośbę o pomoc w wyborze czegoś w okolicach 1400zl. Szerokość 60cm, wolnostojąca, biala. Co proponujecie?
    flamasterio
    Poziom 10  
    Witam
    W związku z planowanym remontem zamierzam kupić małe co nieco sprzętu agd do kuchni.
    W związku z tym bardzio prosiłbym o rady i podpowiedź co wybrać..

- zmywarka do zabudowy - 60 - obecnie zastanwiam sie nad promocją w m() m() - model SE 64m364eu - model z plastikowym dnem, produkcja Polska, cena 1470 zł.
    W sumie fajny model w dobrej cenie ale.. to dno - czy to takie ważne aby dno w zmywarce było metalowe? Czy produkcja pol nie niem - oznacza gorszą jakość/ wykonanie? Czy jednak lepiej dołożyć (całkiem spre pieniądze swoją drgoą - prawie 2x) na model z metakowym dnem?
    Może możecie doradzic jakiś model - może być innej firmy - 60 w cenie do 2000?

- kuchnia + mikrofala do zabudowy - tutaj to już mam wielki problem - na co zwracać uwagę ? jako że urządzenia te będa stały razme w kominie preferowałbym aby były jednej firmy - ale np. w elektorluxie mikrofala do zabudowy - bardzo droga, co polecacie?

- płyta - tutaj podoba się mastercook, jednakże już kiedyś obiecałem sobie - nigdy więcej mc po wolnostojącej kuchence gdzie nic nie chciało działac jak nalezy ..ale ... nigdy nie mów nigdy... jak wygląda kwestia awaryjności i problemów z zapaleniem w płytach mastercooka? jak rozpoznać (po opisach w sieci - czy płyta jest wejdzie w szafke z szufladami?);

- okap - dobre parametry posiada .. mastercook model cristal 60 cv - z dobrymi paramterami wyciągania i cichy..

- jaka jest róznica między sprzętem elektroluxa a eletrolux aeg ? (oprócz ceny -aeg droższy:)

-co myśłicie o Amice? czy warto - dobre ceny za dobre parametry ale czy jakość równiez idzie w parze?

pyatń co niemiara w końcu człowiek kupuje raz na X lat taki sprzet... być może niektóre głupie ... przepraszam za nie :)

z góry dziekuję za pomoc i udzielone odpowiedzi

pozdrawiam
    alef
    Poziom 11  
    przegladam net i przegladam...i nadal wiele wiecej nie wiem ;-)

z BSH podobaja mi sie najwyzsze modele: SF64T354EU i SRV45T23EU tyle ze obie kosztuja sporo ponad 2000

wiec zaczalem sie zastanawiac nad alternatywami i znalazlem Electroluxa ESL 47020 i AEG FAVORIT 65410 VI

pod wzgledem "wyposazenia" i funkcji wyglada jakby byly porownywalne ze sprzetem BSH...przynajmniej na monitorze bo zadnej na zywo jeszcze nie widzialem

moze ktorys z kolegow moze cos o nich powiedziec? bo cena dosc atrakcyjna - ok 1800

ewentualnie moze inne alternatywy?
    popey111
    Poziom 21  
    Każda z tych zmywarek jest ok, bsh ma lepszy system regulacji wysokości górnego kosza i skrócenie programów za to electrolux program intensywny i parę innych fajnych programów, w bsh dodatkowo dysza do mycia blach z piekarnika:) Pozdr.
    zarowka
    Poziom 13  
    flamasterio napisał:

- zmywarka do zabudowy - 60 - obecnie zastanwiam sie nad promocją w m() m() - model SE 64m364eu - model z plastikowym dnem, produkcja Polska, cena 1470 zł.
    W sumie fajny model w dobrej cenie ale.. to dno - czy to takie ważne aby dno w zmywarce było metalowe? Czy produkcja pol nie niem - oznacza gorszą jakość/ wykonanie? Czy jednak lepiej dołożyć (całkiem spre pieniądze swoją drgoą - prawie 2x) na model z metakowym dnem?

Jest bardzo podobny Siemens - "metalowy" 64 M 001 EU - funkcje praktycznie te same - dodatkowo info light w siemensie, pół załadunku - sporo cichszy i bardzo wygodne składane w częsci kosze. Miałem dokładnie ten sam dylemat - brałem pod uwagę "Twój" model do ostatniej chwili ale przeważyło jednak metalowe dno i produkcja niemiecka - chociaż tej produkcji polskiej to akurat wcale się nie bałem. Koszt faktycznie sporo większy ale nie 2 razy jak piszesz - kosztuje ok 2100 ale premiuje to bardzo cichą pracą i tym "nieszczęsnym" metalowym dnem.
    danyboy
    Poziom 12  
    popey111 napisał:
    Powtarzam się ale niech stracę. Wszystkie modele siemensa z serii SN...... mają metalowe dno i są robione w Niemczech, to samo tyczy się zmywarek boscha z serii SMS......, SMI..........., SMV.............

A jak to jest w zmywarkach o szerokości 45 cm ?
    Jestem właśnie na etapie wyboru zmywarki ale musi to być zmywarka pod zabudowę o szerokości 45 cm z panelem.
    Tak jak większość użytkowników forum skłaniam się ku wyrobom 2 firm : Bosch i Siemens.
    Bosch ma w ofercie 4 zmywarki o szerokości 45 cm z panelem – wszystkie mają symbol SRI
    Siemens ma w ofercie 3 takie zmywarki – wszystkie mają symbol SF.
    Czy ktoś z użytkowników wie które z tych zmywarek są produkowane w Niemczech i mają metalowe dno ?
    Chciałbym jeszcze poprosić o Pomoc w wyborze takiej zmywarki i wyjaśnienie kilku pojęć.
    Chciałbym kupić zmywarkę możliwie prostą i wytrzymałą. Jeżeli była by taka możliwość to wolę zapłacić więcej nawet za słabiej wypasioną zmywarkę pod warunkiem że konstrukcja będzie bardziej niezawodna.
    Zależy mi na tym żeby czyszczenie nie było skomplikowane i żeby resztki pożywienia dały się łatwo usunąć bez rozbierania połowy urządzenia.
    Możecie mi powiedzieć co się dzieje z resztkami jedzenia ? Zostają w jakimś miejscu w zmywarce ? Czy też są spłukiwane do kanalizacji ? Jeżeli jest to różnie w różnych modelach to szukam zmywarki która odfiltrowuje takie resztki i można je w prosty sposób usunąć ze zmywarki. Czy któraś z modeli Siemensa lub Boscha umożliwia to ?
    Funkcje na których mi zależy to :
    • Zabezpieczenie przed zalaniem
    • Zabezpieczenie przed otwarciem w trakcie pracy

Nie wiem co tak naprawdę daje system koszy Vario. Ale jeżeli chodzi o zmywarki o szerokości 45 cm z panelem to wybór jest zdecydowanie mniejszy niż zmywarek szerszych. Więc jeżeli chciałbym mieć system koszy VarioPlus to mają to tylko dwie zmywarki tych producentów, obje są w podobnej cenie (najdroższe w ofercie) i mają bardzo podobne wyposażenie :
    SF54T553EU Siemensa – cena 2500 PLN
    SRI45T35EU Boscha – cena 2500 PLN

Jest też kilka funkcji o których nie wiem co tak naprawdę robią – możecie rozjaśnić ?
    • System samoczyszczących filtrów
    • Elektroniczna regeneracja

Jeżeli system koszy vario plus nie jest aż tak bardzo funkcjonalny to mój wybór pewnie padnie na :

SIEMENS SF 55 M 553 EU – cena 1900 PLN lub – oprócz funkcji standardowych ma Variospeed, RackMatic, składane Pólki w dolnym koszu,

BOSCH SRI 55 M 25 EU – cena 2100 – oprócz standardowych funkcji ma VarioSpeed, Auto 3in1,

Która z tych zmywarek będzie wg. was lepszym wyborem ?
    popey111
    Poziom 21  
    Przecież to te same zmywarki:) te droższe się nie różnią a w tych tańszych siemens ma lepsze kosze. Pomyśl o tej SF 55 M 552 EU
    danyboy
    Poziom 12  
    popey111 napisał:
    Przecież to te same zmywarki:) te droższe się nie różnią a w tych tańszych siemens ma lepsze kosze. Pomyśl o tej SF 55 M 552 EU

A może mnie ktoś oświecić czym różnią się zmywarki :

SF 55 M 552 EU - cena 1550
    od
    SF 55 M 553 EU - cena 1900

Jeżeli chodzi o funkcje to SF 55 M 553 ma to samo co SF 55 M 552 + VarioSpeed i AquaSensor III. Obie funkcje zupełnie nieprzydatne z mojego punktu widzenia a jeżeli chodzi o AquaSensor III to wręcz wydaje mi się że wolę jednak mniej "inteligentne" sprzęty - mniej rzeczy które się mogą popsuć.

A jeżeli chodzi o technologię ? Czy jest jakaś różnica przemawiająca za kupnem jednej ze zmywarek ?
    popey111
    Poziom 21  
    Na pewno nie mają aquasensora:) różnią się tym że 52 ma lepsze kosze i zamiast variospeed ma 1/2 załadunku. Ale cóż jak szukasz dziury w całym to szukaj dalej:)
    danyboy
    Poziom 12  
    popey111 napisał:
    Na pewno nie mają aquasensora:) różnią się tym że 52 ma lepsze kosze i zamiast variospeed ma 1/2 załadunku. Ale cóż jak szukasz dziury w całym to szukaj dalej:)

Wg. informacji ze ztrony Siemensa to SF54T553EU ma jednak Aquasensor :

Opis SF54T553EU ze strony Siemens

Nie szukam dziury w całym - interesuje mnie tylko czy różnica w cenie wynika z różnicy w funkcjach czy też droższa jest po prostu lepsza bądź bardziej wytrzymała.
    popey111
    Poziom 21  
    Ale sf 55m553 i sf55m552 nie mają automatyki (napisałeś że mają) więc bierz sf55m552 bo ma lepsze kosze skoro variospeed i tak nie chcesz.
    glapsson
    Poziom 18  
    U mnie w domu uzywamy juz zmywarki od dłuzszego czasu i powiem zainteresowanym którzy jeszcze się zastanawiaja.... Warto taki sprzęt kupić to po pierwsze po drugie nie sugerujcie sie ilościa programów po jakimś czasie przestaniecie eksperymentowac bo i tak nie bedzie na to czasu i zaczniecie używać jednego programu i na pewno czasówki co do 1/2 mycia uważam że bzdura... ( nie widziałem 1/2 tabletek ale może słabo szukałem) i jak macie miejsce to raczej 60 nie 45 bo 45 jest taka ciasna w środku ze 2 gary i pełna.
    W domu jest nas 3 osoby i 60cm jest ok raz na 2 dni odpalamy
    Lepiej kupić więcej naczyń niż sie bawić w 1/2 mycia
    Ale czasówka jak najbardziej odpałka wcześnie rano z nastawy wstajecie i macie pozmywane można wypakowywać.
    morfi84
    Poziom 12  
    Tak z ciekawości zapytam czy liczył juz ktoś oszczednosci w zł.
    Życie bez zmywarki czyli mycie w zlewie + płyn do mycia naczyń vs zmywarka czyli woda + prad potrzebny do mycia + srodki do mycia (tabletki lub płyny)
    Oczywiście zmywarka to oszczednośc czasu który jest bezcenny, ale jestem ciekaw jaka jest róznica w kosztach :) bo chyba niewielka.
    zarowka
    Poziom 13  
    Ja mam mały pięciolitrowy boiler nad zlewozmywakiem, więc podgrzewam wode prądem (jak w zmywarce) ale nie sposób ocenić dokładnie bez przyrządów co mniej weźmie prądu. Ale 12-13 kompletów naczyń w zmywarce o wg zapewnień producenta ok 1 kWh i 12 litrów wody (pewnie więcej) - tabletka i ew sól, nabłyszczacz. W zlewie 12 kompletów naczyń to mi wygląda na 2 - 3 pełne komory pełne naczyń. Potrzeba na to 2-3 ogrzewania mojego boilera czyli cena prądu będzie bardzo porównywalna. Ale nie ma mowy aby uzbierać 12 kompletów i trzymać je w zlewie w oczekiwaniu na zmywanie- zawsze robi się to na bieżąco. Reasumując - nie oczekuje zbytnich oszczędności prądu - może troszkę wody - ale wiem jak wyglądają naczynia po zmywarce - dokładnie tak jak nigdy nie będą wyglądać naczynia po zmywaniu ręcznym. Wiem także ile to zajmuje i zawsze w czasie kiedy jest coś ciekawszego do zrobienia - obejrzenia - obgadania :)
    flamasterio
    Poziom 10  
    zarowka napisał:
    flamasterio napisał:

Jest bardzo podobny Siemens - "metalowy" 64 M 001 EU - funkcje praktycznie te same - dodatkowo info light w siemensie, pół załadunku - sporo cichszy i bardzo wygodne składane w częsci kosze. Miałem dokładnie ten sam dylemat - brałem pod uwagę "Twój" model do ostatniej chwili ale przeważyło jednak metalowe dno i produkcja niemiecka - chociaż tej produkcji polskiej to akurat wcale się nie bałem. Koszt faktycznie sporo większy ale nie 2 razy jak piszesz - kosztuje ok 2100 ale premiuje to bardzo cichą pracą i tym "nieszczęsnym" metalowym dnem.

Fajna propozycja, dzięki za info. A czy ta zmywarka ma odpowiednik "u Bosha" (wydaje mi się, że są tańsze) ?
    Czy można w niej stosować tabletki 3x1 (do końca nie wiem co one zastępują :) ?
    Co oznacza że zmywarka nie ma programu intensywanego?
    KrisGG
    Poziom 1  
    Które lepsze? Jedni mi mówią żeby kupić z plastikowym, inni że tylko metalowe. Macie jakieś doświadczenie z tym?