Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zmywarkę kupić 2009?

galezow 23 Sty 2009 13:29 8739 678
  • #61 23 Sty 2009 13:29
    MEDeah
    Poziom 10  

fakt, wychodzi na to, że zakładając, że Bosch i Siemens mają dajmy na to 50% usterek mniej niż Elektrolux, to pytań o uszkodzenia powinno być tyle samo dla B+S i dla El.

czy tak jest ?
    no no, wchodzę na wyższy poziom kombinowania :D dzięki za info.

• Testo
  • #62 26 Sty 2009 18:59
    florencja
    Poziom 9  

Witam,
    czy ktoś może wie co znaczy 2x5 programów w opisach zmywarek, np. Boscha? Przeczytałam cały wątek i nie było o tym mowy. Wydaje mi się, że to jakaś ściema. I drugie pytanie: czy można się zorientować, np. po symbolach zmywarek (siemens), czy mają stalowe czy plastikowe dno? i czy to rzeczywiście takie ważne? Kolejne: Czy kosz rack matik jest rzeczywiście potrzebny? Czy dobrze kombinuję, że program 'garnki 70' razem z 'normalny 65' to kolejna bzdura? Pzdr.

• #63 26 Sty 2009 20:01
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

U mnie czasami dna garnków po gotowaniu rosołu bez mieszania, kiedy mięso przylega cały czas do dna się nie domywają. Zostaje taki ślad zdrapywalny paznokciem. Myłem na 50 eco i 65, ale bez różnicy. Kostki Somat, Calgonit i proszek Calgonit.
    Niech ktoś kto ma 70 stopni powie czy jest różnica.

• #64 26 Sty 2009 22:03
    Kubakrk
    Poziom 9  

Witam,
    przebrnąłem przez cały wątek i pewnie podążę za głosem większości kupując Bosha/Siemensa.
    Poniżej zamieszczam trzy typy:
    1. http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/dane-techniczne-siemens-sn64m001eu.bhtml#opis
    2. http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/dane-techniczne-bosch-sgv45m83eu.bhtml#opis
    3. http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/dane-techniczne-bosch-smv40m00eu.bhtml#opis

Analizując dane techniczne to różnica pomiędzy 1 i 3 pojawia się tylko w ilości decybeli (siemens ma mniej) i w niższej cenie siemensa. Dlatego z tej pary wybieram Siemensa, mam nadzieję, że słusznie.

Zastanawiam się jeszcze nad zmywarką nr 2 ponieważ jest o 400 zł tańsza od siemensa a sądząc po opisie różnica chyba żadna.

Proszę o rade co byście wybrali na moim miejscu.

Pozdrawiam
    Kuba

• #65 26 Sty 2009 23:09
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Żadna z powyższych. Za drogie. Kup zmywarkę do 1200-1500 zł.
    Żadna z nich nie ma np bardzo praktycznej trzeciej szuflady na sztućce, a to jest to, co bym najbardziej chciał mieć w mojej zmywarce (Bosch).

• Testo
  • #66 27 Sty 2009 08:09
    Kubakrk
    Poziom 9  

Dziękuję za informację,
    a czy są modele Bosch lub Siemens, które posiadają trzecią szufladę na sztućce?

Z góry dziękuje za info

Kuba

• #67 27 Sty 2009 09:32
    darekgra
    Poziom 11  

Ta zmywarka posiada taką szufladę

jest to super rozwiązanie, mankament to to ze jest dość droga (ja kupiłem za 2500 zł), no i do aneksu mogła by być cichsza tzn. dość głośna podczas wypompowywanie wody. Poza tym super domywa i suszy.
    Pozdrawiam

• #68 27 Sty 2009 09:52
    Kubakrk
    Poziom 9  

No 2 500 zł to trochę więcej niż chciałem przeznaczyć. A czy warto dopłacać do tego koszyczka na sztućce?

Pozdrawiam

• #69 27 Sty 2009 10:07
    darekgra
    Poziom 11  

To zależy ... dzięki tej szufladzie nie zajmujesz miejsca sztućcami i dzięki temu masz więcej miejsca w koszach(np. moja żona w dolnym myje same talerze i garnki górny jest zajęty przez kubki szklanki itp.)
    wydaje mi się też ze w tej szufladzie sztućce są lepiej domywane bo leżą każdy oddzielnie.

• #70 27 Sty 2009 11:25
    hamid
    Poziom 10  

florencja napisał:
    czy ktoś może wie co znaczy 2x5 programów w opisach zmywarek, np. Boscha? (...) Wydaje mi się, że to jakaś ściema.

jesli dobrze kombinuje to chodzi o to, ze kazdy program moze byc z wlaczona opcja 'half load'. czyli sciema tak naprawde.

florencja napisał:
    czy można się zorientować, np. po symbolach zmywarek (siemens), czy mają stalowe czy plastikowe dno? i czy to rzeczywiście takie ważne?

po symbolach chyba nie. plastikowe dno jest montowane w ramach oszczednosci. jak chcesz zamowic z netu zmywarke to polecam najpierw gdzies w sklepie ja obejrzec na zywo.

florencja napisał:
    Czy kosz rack matik jest rzeczywiście potrzebny?

nie wiem. ja nie mam. mam dwa poziomy, w ktorych moze byc gorny kosz ale nigdy z tego nie korzystalem. dla mnie zbedne.

florencja napisał:
    Czy dobrze kombinuję, że program 'garnki 70' razem z 'normalny 65' to kolejna bzdura? Pzdr.

te programy roznia sie przebiegiem.

Jan_Werbinski napisał:
    Żadna z nich nie ma np bardzo praktycznej trzeciej szuflady na sztućce, a to jest to, co bym najbardziej chciał mieć w mojej zmywarce (Bosch).

mowisz, ze jest praktyczna? w sumie trzeba chwile czasu poswiecic na rozlozenie wszystkiego na tej szufladzie. ja mam kosz i jestem z niego zadowolony.

• #71 27 Sty 2009 13:04
    DRS
    Poziom 10  

Witam,

stoimy przed wyborem zmywarki.
    Początkowo wybór padł na Electroluxa ESF 45012S jednak po przemyśleniu sprawy doszliśmy do wniosku, że 45 może być za mała (4-o osobowa rodzina) i opinie o electroluxie też są różne.

Teraz rozważamy 60'ki boscha, w zasadzie przypadły nam do gustu dwa modele:

SMS 53M08EU

SGS 56M08EU

I tu prośba o poradę, którą z tych zmywarek polecacie ?
    To będzie nasza pierwsza zmywarka, więc nie mamy w tym temacie jakiegoś specjalnego doświadczenia.
    Może jest jeszcze jakiś model w zbliżonej cenie (do około 1800) na który warto zwrócić uwagę ?
    Warunek, musi być w inoxie i wolnostojąca.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

• #72 27 Sty 2009 13:36
    MEDeah
    Poziom 10  

mi się wydaje, że kiedy piszą że ilość programów jest 5x2 to jest to przy funkcjach przyspieszających do każdego programu. w przypadku boscha nazywa się to vario speed, no ale może sie mylę.

mnie z kolei nurtuje, dlaczego na stronie bosha zmywarki nie raz w przeglądzie mają zapisana opcję:
    "przepływowy ogrzewacz wody", ale w specyfikacji technicznej jest juz napisane:
    przepływowy ogrzewacz wody:NIE.
    ??? haczyk?
    np. tu

Link
    tyczy się to właściwie tylko tych z z "silence" w nazwie.

• #73 27 Sty 2009 15:06
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

A po co Ci przepływowy ogrzewacz wody???
    Ile kWh prądu on oszczędza, ile litrów wody, ile minut?

• #74 27 Sty 2009 20:55
    Kubakrk
    Poziom 9  

Mam jeszcze jedno pytanie a propo szuflady na sztućce, jak ona wygląda :) Rozumiem, że jeśli jest koszyk to tak tradycyjnie w górnych partiach zmywarki, a szuflada?

Pozdrawiam
    Kuba

• #75 27 Sty 2009 21:08
    raton laveur
    Poziom 19  

Kubakrk napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanie a propo szuflady na sztućce, jak ona wygląda :) Rozumiem, że jeśli jest koszyk to tak tradycyjnie w górnych partiach zmywarki, a szuflada?

No , ja w 2 poprzednich zmywarkach mialem koszyk akurat na dole :wink: Teraz mam szuflade i bardzo sobie chwale, sztucce sa lepiej domyte, a w dolnym koszu mam wiecej miejsca na garnki i talerze.
    W Boschach ta szuflada wyglada tak:
    http://www.boschelectromenager.be/Files/Bosch/Be/be_fr/Images/tiroir_vario.jpg[/img:d0a6a335ff]

• #76 27 Sty 2009 23:09
    Kubakrk
    Poziom 9  

Dziękuję za szybka odpowiedź, teraz to już nie wiem co lepsze, czy kosz czy szuflada :) No może wiem co lepsze ale nie wiem czy warto dopłacać do szuflady kilka stówek.

Pozdrawiam

• #77 28 Sty 2009 06:51
    adam_zg
    Poziom 12  

Rozwiązanie z 3 szufladą jest praktyczne, wygodne i funkcjonalne ale jak ci szkoda to nie kupuj, przyzwyczaisz się do zwykłego kosza ( tak jak ja) i nawet nie będziesz widział różnicy, a 300 czy 400zł to dużo za taką szufladę. Czyli jak zwykle wszystko zależy od tego ile masz kasy bo do lepszych rozwiązań zawsze można dokładać po kilka stówek. Najdroższe zmywarki na rynku kosztują ponad 5 tys więc można dokładać bez końca:)

• #78 28 Sty 2009 13:37
    conrdd
    Poziom 10  

W opisie i specyfikacji zmywarki Bosch (SGS55E92eu) jest jak wół napisane iż posiada: "Regulacja wysokości górnego kosza"

Pięknie - ale patrząc do środka za nic nie widzę możliwości jak ten kosz mógłby być regulowany. A instrukcja w piękny sposób opisuje dwa sposoby regulacji z których żaden nie jest zastosowany w ww. zmywarce. Stąd pytanie - da się regulować wysokość czy nie w tym modelu?

A poza tym zmywarka rewelacja - myje w Eco znakomicie na tanich kostkach W5 z Lidla, góra naczyń ze zlewu zniknęła. ;)

• #79 28 Sty 2009 18:51
    florencja
    Poziom 9  

Dziękuję za odp. A czy ktoś ma może siemens SE25M852EU? Podoba mi się, ale nie wiem jak wygląda w środku, nie mam jej gdzie obejrzeć 'na żywo' i nie wiem, czy nie jest np. plastikowa w środku. Czy ten plastik jest naprawdę taki zły? I czy program auto się przydaje?

• #80 28 Sty 2009 19:41
    mar3k81
    Poziom 10  

Witam wszystkich serdecznie:) zastanawiam się nad zakupem zmywarki 60 ,padło na boscha ponieważ mam pralkę tej firmy i nie mam do niej żadnych zastrzerzen... jednak chciałbym abyście mi doradzili co kupić,są dwa typy...

http://www.neo24.pl/index.php?target=products...uct_id=53329&gclid=CPSb4q-br5gCFQaA3god0lp5Tw

ta zmywarka ma dno plastikowe,dzisiaj bylem sprawdzic.Drugi model jest caly stalowy:)

http://mixmedia.pl/Zmywarka_Bosch_SMS_50E08EU_p9800.html

co kupić? pomocy:)
    pozdrawiam

• #81 28 Sty 2009 21:10
    drecc
    Poziom 10  

jak zmywarki to z tych najrozsadniej aeg i nie słuchajcie nie dokupujcie gwarancji na 5 lat do zadnego sprzetu bo to gwarancja ubezpieczyciela a nie servisu i jak potem go scigniecie

• #82 28 Sty 2009 22:16
    adam_zg
    Poziom 12  

conrdd napisał:
    W opisie i specyfikacji zmywarki Bosch (SGS55E92eu) jest jak wół napisane iż posiada: "Regulacja wysokości górnego kosza"

Pięknie - ale patrząc do środka za nic nie widzę możliwości jak ten kosz mógłby być regulowany. A instrukcja w piękny sposób opisuje dwa sposoby regulacji z których żaden nie jest zastosowany w ww. zmywarce. Stąd pytanie - da się regulować wysokość czy nie w tym modelu?

A poza tym zmywarka rewelacja - myje w Eco znakomicie na tanich kostkach W5 z Lidla, góra naczyń ze zlewu zniknęła. ;)

W górnym koszu powinineś posiadać z boku niebieskie "wajchy", po lewej i po prawej jak nacisnies obie naraz kosz opadnie w dół o jeden stopień, w górę działa to dokładnie tak samo.
    '

Dodano po 6 [minuty]:

mar3k81 napisał:

ta zmywarka ma dno plastikowe,dzisiaj bylem sprawdzic.Drugi model jest caly stalowy:)

pozdrawiam

Ten model ma świetną cenę, kupuj i się nie zastanawiaj, może nie należy do najcichszych ale napewno będziesz z niej zadowolony. Tutaj masz nieco taniej:
    http://www.elektrobox.pl/produkt-Zmywarka_SMS_50E08EU_-63662,109.html

• #83 28 Sty 2009 23:37
    hamid
    Poziom 10  

adam_zg napisał:
    Ten model ma świetną cenę, kupuj i się nie zastanawiaj, może nie należy do najcichszych ale napewno będziesz z niej zadowolony. Tutaj masz nieco taniej:

rowniez polecam bo tak sie sklada, ze sam taka mam. ja od niej akurat nie wymagam, zeby byla cicha to nie mam z tym problemu. no i MADE IN GERMANY.

• #84 28 Sty 2009 23:49
    airbites
    Poziom 22  

hamid napisał:
    .... problemu. no i MADE IN GERMANY.

A w we wnętrzu są części produkty chińskiej czyli ,,MADE IN CHINA" a składane w Niemczech czyli ,,MADE IN GERMANY,, więc wszystko jest z chin nawet Miele. Teraz VW jest chińskie czy Porsche które ma fabryczne chińskie klocki hamulcowe i jeszcze jakiś inne części.

• #85 29 Sty 2009 10:02
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

adam_zg napisał:
    W górnym koszu powinineś posiadać z boku niebieskie "wajchy", po lewej i po prawej jak nacisnies obie naraz kosz opadnie w dół o jeden stopień, w górę działa to dokładnie tak samo.
    '

U mnie są dwa poziomy kółek. Żeby obniżyć górną półkę muszę ją wyjąć. Korzystałem z tego tylko raz. Wtedy na górną półkę można włożyć takie samej wysokości talerze, jak na dolną. Niestety, wtedy na dolnej nie mieszczą się większe garnki ani największe talerze do pizzy.

• #86 29 Sty 2009 10:30
    geograf
    Poziom 9  

Witam! Czytam czytam i już sam nie wiem... żona wyszukała zmywarkę Amica: TAKĄ

ale czytając sam nie wiem, chociaż porównując z boschem to w tej samej cenie ma zdecydowanie więcej funkcji

• #87 29 Sty 2009 11:19
    adam_zg
    Poziom 12  

Odradzam szczerze zmywarki Amici, jest to produkcja Beko, może i funkcji więcej ale za jej bezawaryjnośći i trwałość ja ręki nie dam. Dużo opinii jest negatywnych na temat zmywarek Amicii i Beko.

• #88 29 Sty 2009 11:44
    mar3k81
    Poziom 10  

conrdd napisał:

Dodano po 6 [minuty]:

mar3k81 napisał:

pozdrawiam

A więc chyba sie na nią zdecyduje:) dzieki za info

• #89 29 Sty 2009 11:54
    geograf
    Poziom 9  

@adam_zg, gdzie takowe opinie? (z doświadczenia, netu) Chciałbym coś konkretnie poczytać ;)

• #90 29 Sty 2009 12:11
    mar3k81
    Poziom 10  

geograf za ta kase kupisz spokojnie boscha chyba ze uparles sie na amice:) chodz szczerze powiem ze ona nawet ladna nie jest...oczywiscie z mojego punktu widzenia:)
    pozdro