Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zmywarkę kupić 2009?

galezow 11 Lis 2009 12:50 7737 678
  • #631 11 Lis 2009 12:50
    pawelira
    Poziom 16  

Według mnie:
    1. Miele
    ...długo długo nic

2. Bosch i Siemens

3. Może Elektrolux - ale nie jestem pewny
    reszta to loteria
    Niektórzy "specjaliści"twierdzą żeby kupić byle co z 5-letnią gwaracją bo niby mogą spać spokojnie, ale ty chyba miałaś tego przedsmak.

• Relpol
  • #632 11 Lis 2009 21:51
    zwykły człek
    Poziom 20  

pawelira... a słyszałeś o czymś takim jak DeDietrich lub Gaggenau? Myślę, że jakbyś miał pojęcie o stanie faktycznym to zmieniłbys tą gradację. No chyba, że nie miałeś jeszcze kontaktu z tymi markami, ale to wiele by tłumaczyło patrząc na twoje wpisy na tym forum. Owszem Miele jest dobrą marką, ale chyba trochę przesadzasz z tym uwielbieniem. Równie dużo można by napisać o Gaggenau i innych markach premium. Nie wiem jakie znasz, ale jak dla ciebie najlepszą marka jest Miele, to jeszcze dużo nauki przed Tobą.

• #633 11 Lis 2009 23:52
    pawelira
    Poziom 16  

Gaggenau się pisze przez dwa "g". I nie bardzo rozumiem co te firmy mają wspólnego z tematem tych postów. Rozumiem że chciałeś zabłysnąć wypisując dwie mało znane ludziom nazwy w dodatku z błędem. To typowe dla ludzi z brakiem intelektu.
    Na forum tym chcemy doradzać innym w podejmowaniu względnie słusznych decyzji. A popisy tego typu są typowe dla osób które otworzyły encyklopedie na chybił trafił i nic nie wnoszą do tematu. Zaśmiecają tylko forum.

• #634 14 Lis 2009 00:26
    zwykły człek
    Poziom 20  

skoro cała Twoja argumentacja opiera się na literówce to chyle czoła wiedzy. po drugie to forum nie jest po to żeby wpisywać znane marki, tylko żeby polecać to co jest dobre. z tego co napisałeś wynika że twoim zdnaniem jak cos jest mało znane to znaczy że nie jest dobre. w cenie miele masz duzo ciekawych innych marek z głośnościa nawet na poziomie 39 dB(A). i nie rób sobie prywatnych wycieczek tylko używaj wspomnianego przez siebie "intelektu" do argumentowania bo sam sobie wystawiasz świadectwo.

• #635 14 Lis 2009 12:49
    pawelira
    Poziom 16  

Wypowiedź godna polityka o wszystkim i o niczym.
    Żeby napisać poprawnie wyraz w obcym języku też trzeba posiadać jakąś wiedzę. Dzięki że dostrzegłeś mój poliglotyzm ale pokłonów bić nie musisz.
    Wracając do tematu. Żeby było krótko i zwięźle.
    Zadano pytanie odnośnie ZMYWAREK !!!
    Ja poleciłem Miele, Bosch, Siemens, a ty DeDietrich i Gaggenau.
    Proszę powiedz w czym są lepsze produkty firm wymienionych przez ciebie od tych moich.
    Tylko proszę pamiętać, temat posta jest - POMOC W WYBORZE DOBREJ ZMYWARKI.
    Chętnie usłyszę konkretną odpowiedź i krótko i na temat, bez zbędnych frazesów.

• #637 16 Lis 2009 21:39
    pawelira
    Poziom 16  

Jeżeli twoje główne kryteria to design i cichość to ją kup. Jeżeli nie, to możesz wybrać tańszy model.

• Relpol
  • #638 16 Lis 2009 23:28
    zwykły człek
    Poziom 20  

Więc odpowieadam: np. zmywarka dedietrich może realizować podczas jednego mycia 2 różne programy na górze i na dole, a tego nie ma nikt na rynku. To tylko jedno z wielu ciekawych rozwiązań, które zastosowali. Dodatkowo te które mają wejść w grudniu mają oprócz wielu ciekawych funkcji tylko 39dB. Przy tym jest w zasadzie na poziomie cenowym Miele. Nie wiem skąd u ciebie to zaciewtrzewienie i po co sie unosisz?! Gaggenau to już wyższa półka cenowa. Ale skoro rozmawiamy o pólce cenowej Miele to warto przeanalizować wszystko co jest dostępne na rynku.

• #639 16 Lis 2009 23:37
    zarowka
    Poziom 12  

Nie wiem jak Wy ale moje zdanie jest takie że zmywarka ma dobrze zmywać - bajery - programy jak ktoś używa już wie że są tylko marketingiem. Dobrze przemyślane kosze - jak najwięcej miejsca - szybsze zmywanie w razie "imprezy" i efekt końcowy to imho jedyne zadanie dla zmywarki. Nie ma co się "rozkręcać" przy wyborze - cicha - bezawaryjna - ew ładna jesli widoczna - i bardzo ale to bardzo "ustawna" - co więcej potrzeba ? To oczywiscie czysto subiektywna opinia użytkownika.

Po co różne programy na róznych wysokościach ? Korzystają z osobnej wody ? Innego detergentu ? Są tam rózne temperatury ? - pytam z czystej ciekawości.

• #640 17 Lis 2009 12:30
    pawelira
    Poziom 16  

Gaggenau i dedietrich to stare firmy z tradycjami. W segmencie agd wprowadziły wiele usprawnień tylko że w działach takich jak piekarnik, płyty grzewcze, okapy. Zmywarki to produkt niejako przy "okazji" które warto mieć w asortymencie. Oczywiście są to produkty dobre jakościowo. I to co je cechuje to "inny" design oraz innowacje których brak w sprzęcie dla "ludu".
    Jednak nie ukryjemy że sprzęty robione przez te firmy to produkty niszowe skierowane do znawców i koneserów.
    Jako że jest to forum dla "ludu" uważam że nie ma sensu proponować tych urządzeń nam zwykłym użytkownikom. Inna sprawa to taka że warto wiedzieć że takie produkty istnieją.

• #641 17 Lis 2009 18:22
    espresso3
    Poziom 9  

witam,
    na początku muszę wyrazić swoją ogromną radość z powodu trafienia na to forum w odpowiednim momencie - z tego co widzę są tu forumowicze z konkretną wiedzą.
    Przymierzam się do zakupu zmywarki - tradycyjnie bosch lub siemens (choć chyba bardziej skłaniałabym się ku siemensowi) - 60 cm wolnostojąca - inox.
    Do tego 1/2 wsadu, i ściągany blat - to podstawa.
    Po wnikliwej lekturze tego wątku zdecydowałam się na model z szufladą na sztućce nie koszykiem. Cena początkowo miała być do 2000 zł. Teraz jednak jak zaczęłam szukać to widzę, że chyba lepiej będzie troszkę dołożyć?
    Chodzi mi o tzw. strefę intensywną - sprawdza się to coś ?
    Mamy póki co 3 osobową rodzinę (nie wiem czy się powiększy), gotuję raz na dwa dni.
    Chciałabym więc myć tam wszystko jak leci. Delikatnego szkła na razie rzadko używamy.
    Wyjściowym modelem był Bosch Silence Plus (Bosch SMS53M08EU) potem doczytałam że ma miękką blachę czołową i zmieniłam zamysł na Siemensa, ale nie doszłam który to będzie odpowiednik.
    Potem doczytałam jeszcze o szufladzie vario 3 , i half load i tej strefie i już się pogubiłam w modelach, a do tego siemens ma ich więcej niż bosch.
    Szybkie zmywanie raczej mi nie jest potrzebne, tym bardziej że wiąże się ze zwiększonymi rachunkami. Cicha - fajnie by było, ale najistotniejsze nie jest, mam w kuchni również pralkę. Chciałabym żeby była oszczędna ( oby mąż mi głowy nie urwał ;)
    Co warto a co nie warto ???
    A może znajdzie się jakiś tańszy model który pominęłam...
    Jeśli o czymś zapomniałam to dopiszę.

Bardzo proszę o Wasze opinie i rady, biorąc pod uwagę moją nadzieję że będzie to moja pierwsza i zarazem ostatnia zmywarka - nie liczę że wymienię za x lat na nowszy model.
    z góry wielkie dzięki wszystkim !

• #642 17 Lis 2009 18:58
    pawelira
    Poziom 16  

Jedyny bajer do którego warto dopłacić to na pewno wspomniana przez ciebie dodatkowa szuflada na sztućce. Reszta wynalazków niekoniecznie. Np. 1/2 wcale wcale nie oszczędzi połowy energii tylko jakieś 20%.
    Jeżeli głośność nie jest dla ciebie ważna to weź ten model.
    Jeszcze dane ze strony producenta Link.

• #643 17 Lis 2009 22:50
    zwykły człek
    Poziom 20  

zarowka napisał:
    Nie wiem jak Wy ale moje zdanie jest takie że zmywarka ma dobrze zmywać - bajery - programy jak ktoś używa już wie że są tylko marketingiem. Dobrze przemyślane kosze - jak najwięcej miejsca - szybsze zmywanie w razie "imprezy" i efekt końcowy to imho jedyne zadanie dla zmywarki. Nie ma co się "rozkręcać" przy wyborze - cicha - bezawaryjna - ew ładna jesli widoczna - i bardzo ale to bardzo "ustawna" - co więcej potrzeba ? To oczywiscie czysto subiektywna opinia użytkownika.

Po co różne programy na róznych wysokościach ? Korzystają z osobnej wody ? Innego detergentu ? Są tam rózne temperatury ? - pytam z czystej ciekawości.

Więc wygląda to tak:
    1) Po co róźne programy na różnych wysokościach: bo np. po obiedzie masz zabrudzone gary, które dajesz na program intensywny na dół, a na góre dajesz kieliszki po winie lub inne delikatniejsze rzeczy, które nie powinny być traktowane wysoką temp. i miękką wodą.
    2) Korzystają z wody o różnych twardościach w zależności od ustawionego programu i cyklu
    3) Tak, są tam różne temperetury i nie tylko temperatury.
    Chcesz wiedzieć więcej wejdź nastronę www.de-dietrich.pl i poczytaj.

Dodano po 38 [minuty]:

espresso, ja tam jednak uważam, że głośna zmywarka to nie jest dobry wybór i poszukałbym czegoś cichszego w graniczach 46dBA. Poza tym warto rozważyć zmywarkę z higienizerem, czyli taką, która ma 75°C. Jak masz małe dziecko lub masz w planie, to super się butelki wyparza. Poza tym w 72°C ginie salmonella. Przydałby się też program szybki i automatyczny. Dodatkowe oszczędności na pewno da ci też ecosensor, czyli czujnik zabrudzenia. Paradoksalnie można się z takim wypasem zmieścić poniżej 2000 zł. Jak będziesz chciała to podeślę linkę do konkretnych propozycji. Pozdrawiam.

• #644 18 Lis 2009 11:41
    espresso3
    Poziom 9  

pawelira napisał:
    Jedyny bajer do którego warto dopłacić to na pewno wspomniana przez ciebie dodatkowa szuflada na sztućce. Reszta wynalazków niekoniecznie. Np. 1/2 wcale wcale nie oszczędzi połowy energii tylko jakieś 20%.
    Jeżeli głośność nie jest dla ciebie ważna to weź ten model.
    Jeszcze dane ze strony producenta Link.

a jaki to będzie model w inox ?
    uprałam się na 1/2 wsadu, bo zliczając naczynia wychodzi, że 45 cm na moje potrzeby wystarczy, ale że mam miejsce to biorę pod uwagę że 60 na 1/2 umyje i pociągnie mniej więcej tyle co 45, czyli nie połowę ale trochę mniej zarówno naczyń jak i energii i wody.
    a może coś z siemensa ?

Dodano po 17 [minuty]:

zwykły człek napisał:

Po co róźne programy na różnych wysokościach: bo np. po obiedzie masz zabrudzone gary, które dajesz na program intensywny na dół, a na góre dajesz kieliszki po winie lub inne delikatniejsze rzeczy, które nie powinny być traktowane wysoką temp. i miękką wodą.

espresso, ja tam jednak uważam, że głośna zmywarka to nie jest dobry wybór i poszukałbym czegoś cichszego w graniczach 46dBA. Poza tym warto rozważyć zmywarkę z higienizerem, czyli taką, która ma 75°C. Jak masz małe dziecko lub masz w planie, to super się butelki wyparza. Poza tym w 72°C ginie salmonella. Przydałby się też program szybki i automatyczny. Dodatkowe oszczędności na pewno da ci też ecosensor, czyli czujnik zabrudzenia. Paradoksalnie można się z takim wypasem zmieścić poniżej 2000 zł. Jak będziesz chciała to podeślę linkę do konkretnych propozycji. Pozdrawiam.

właśnie mi ta strefa intensywna wydaje się bardzo praktyczna.
    wynalazłam w siemensie dwa modele - tylko że albo jeden z nich ma 1/2 albo tą strefę.
    pewnie, że cichsza lepsza, ale pralka pierze w kuchni od paru lat i raczej jej nie wyniosę - przyzwyczaiłam się - więc mała głośność dla mnie to niekonieczny luksus.
    higienizer - raczej też nie jest mi niezbędny, jedno dziecię podrosło, drugiego nie wiem czy się doczekam, a i tak pierwsze z butelek nie korzystało wcale. a raczej zwykłych garów na 70 myć nie będę ze względu na oszczędność, no chyba że nie będą się domywały w niższej.
    ecosensor- nie słyszałam o tej nazwie, ale coś mi świta że chyba te zmywarki które rozpatrywałam mają jakiś taki czujnik- wiąże się on chyba z programem auto ?
    a linka do konkretnych propozycji oczywiście bardzo poproszę.

i musi być bezawaryjna :)
    a co do szybkiego mycia - mam mnóstwo naczyń, więc nie jest to raczej potrzebne w moim przypadku.

Dodano po 11 [minuty]:

Rozpatrywałam te 3 modele Siemensa :
    http://www.siemens-home.pl/siemens-agd/produk...ison.html?ps=SN25M830EU,SN25M880EU,SN25M882EU
    pierwszy odpadł - nie ma vario 3,
    drugi ma strefę intensywną ale nie ma half load
    trzeci odwrotnie, a do tego chyba nie jest jeszcze u nas łatwo dostępny no i zużywa dużo mniej wody - droższy.

co bardziej przydatne będzie w mojej sytuacji - half load czy strefa int. ???
    czy strefa intensywna przydaje się jeśli nie chcesz akurat myć delikatnych kieliszków ???
    czy sensor załadunku to coś na zasadzie half-load ???

jeszcze jedno - jeśli nie nazbieram całego wsadu to co ile maksymalnie muszę myć naczynia ?
    wiem, że co dwa dni to jeszcze tak, ale czy dłużej - 3 dni gary w zmywarce to za długo ? jeśli tak to dlaczego ? (zasychają? nieprzyjemny zapach ?)
    pytam bo ciągle mam obawy, że będzie problem z uzbieraniem takiej sterty garów...

• #645 19 Lis 2009 11:53
    johana75
    Poziom 11  

Niedano kupilam już 3 zmywarkę. Od kilkunastu lat je uzytkuje i nikt nie namówi mnie na zbedne bajery...trudno

Vario speed jest nie potrzebny jesli masz program krótki, a do tego zaoszczędzisz jeszcze na rachunkach ;)

Połowy załadunku nie uzywam wogóle chociaz mam..brr...bo chciałam troche cichszą więc musiałam dopłacić za ta debilna jak dla mnie funkcję...

jesli boisz sie ze nie uzbierasz naczyń to poprostu po 2 dniach włacz zmywarkę na opłukiwanie zimna wodą i po nastepnym 1 lub 2 dniach umyj naczynia, lub przemyśl opcje węższj zmywarki.

• #646 19 Lis 2009 21:40
    espresso3
    Poziom 9  

johana75 napisał:
    Niedano kupilam już 3 zmywarkę. Od kilkunastu lat je uzytkuje i nikt nie namówi mnie na zbedne bajery...trudno

Vario speed jest nie potrzebny jesli masz program krótki, a do tego zaoszczędzisz jeszcze na rachunkach ;)

Połowy załadunku nie uzywam wogóle chociaz mam..brr...bo chciałam troche cichszą więc musiałam dopłacić za ta debilna jak dla mnie funkcję...

jesli boisz sie ze nie uzbierasz naczyń to poprostu po 2 dniach włacz zmywarkę na opłukiwanie zimna wodą i po nastepnym 1 lub 2 dniach umyj naczynia, lub przemyśl opcje węższj zmywarki.

o proszę - jeśli tak długo używasz to pewnie sporo wiesz- przemyśle to pół załadunku.
    szczególne dzięki za tą specjalną metodę, co 3 dni to na bank się uzbiera, może i na co dwa ale tego dowiem się dopiero po zakupie...
    chyba sensor załadunku działa trochę podobnie - ?

"Sensor załadunku
    Przebieg programu zależy również od stopnia zapełnienia zmywarki. Ocenia to sensor załadunku i dozuje wodę odpowiednio do ilości mytych naczyń."
    "Automatyka ilości wody gwarantuje oszczędne gospodarowanie woda i energia. Niezbędna ilość wody jest stale kontrolowana przez specjalny czujnik załadunku, np. w razie, gdy pod ciśnieniem wody, jeden z garnków się przechyli i zbierze się w nim woda, ta ilość zostanie uzupełniona.
    Źródło: siemens-agd.pl "

a jakie masz zdanie nt, strefy intensywnej ? potrzebna ?

• #647 19 Lis 2009 23:32
    danfilm
    Poziom 10  

espresso3 napisał:
    Po wnikliwej lekturze tego wątku zdecydowałam się na model z szufladą na sztućce nie koszykiem.
    IMHO to słuszna decyzja.

espresso3 napisał:
    Mamy póki co 3 osobową rodzinę (nie wiem czy się powiększy), gotuję raz na dwa dni.
    Kup zdecydowanie 60-kę. Wbrew pozorom nie tak trudno ją zapełnić - myślę, że przy Twoich potrzebach będziesz „prała” przynajmniej co drugi dzień a np. w okresie (przed)świątecznym może i 2 x dziennie.

espresso3 napisał:
    Chodzi mi o tzw. strefę intensywną - sprawdza się to coś ?
    Lepiej domywa gary, choć sporadycznie zdarzyło mi się, że nie całkiem umyło – ale to zależy już od temperatury mycia, konkretnego zabrudzenia i ustawienia garnka. IMHO to pożyteczna funkcja.

espresso3 napisał:
    co bardziej przydatne będzie w mojej sytuacji - half load czy strefa int. ???
    W Twojej sytuacji wydaje się, że strefa intensywna ale… nikt nie zdecyduje za Ciebie. Mnie np. Half Load zdarza się użyć od czasu do czasu, choć rzadziej niż strefę.
    Tak na marginesie (choć pewnie wiesz): są modele posiadające m.in. obie te funkcje lecz to niestety dodatkowy niemały wydatek, np.

espresso3 napisał:
    czy strefa intensywna przydaje się jeśli nie chcesz akurat myć delikatnych kieliszków ???
    Strefy możesz używać kiedy chcesz bo działa ona w obrębie tylko dolnego kosza i polega na zwiększeniu ciśnienia wody z dolnego śmigła (bodajże o 20%) – tak więc jednocześnie można dać gary na dół a kieliszki do górnego kosza, pamiętając oczywiście by nie załatwić ich zbyt wysoką temperaturą, bo ta jest jedna dla całej zmywarki :cry:

espresso3 napisał:
    jeśli nie nazbieram całego wsadu to co ile maksymalnie muszę myć naczynia ?
    To zależy od wrażliwości Twojego nosa. Nawet po spłukaniu brudnych naczyń czuć co nieco po otwarciu zmywarki następnego dnia, chyba że gromadzisz same łyżeczki po herbacie :wink:

johana75 napisał:
    Vario speed jest nie potrzebny jesli masz program krótki…
    Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie program krótki narzuca temp. 45 st. C. Tak więc dopiero dzięki Vario Speed jest możliwość umycia czegoś np. w 75 st. "prawie" 2 x szybciej – co może się przydać np. przy wyparzaniu słoików przy robieniu większej ilości przetworów.

Pozdrawiam

• #649 20 Lis 2009 22:03
    johana75
    Poziom 11  

johana75 napisał:
    Vario speed jest nie potrzebny jesli masz program krótki…
    Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie program krótki narzuca temp. 45 st. C. Tak więc dopiero dzięki Vario Speed jest możliwość umycia czegoś np. w 75 st. "prawie" 2 x szybciej – co może się przydać np. przy wyparzaniu słoików przy robieniu większej ilości przetworów.

Oczywiscie masz racje, ale ja myje na krótkim tylko jedniodniowe naczynia i dlatego ta temp. mi wystarcza. jestem oszczędna ...dość ;) więc nie uzywam speeda w ogóle, bo mam tyle naczyń ze nie mam takiej potrzeby.

co do zapachu ze zmywarki ...nie bedzie zadnego jesli drzwi zostawisz uchylone przez cały czas...przynajmniej mój nos nie wyczuwa odoru a nie uzywam zawieszek.wypróbowałam jak bylam sama kiedys przez jakiś okres, myłam co 4 dni.

o proszę - jeśli tak długo używasz to pewnie sporo wiesz- przemyśle to pół załadunku.
    szczególne dzięki za tą specjalną metodę, co 3 dni to na bank się uzbiera, może i na co dwa ale tego dowiem się dopiero po zakupie...
    chyba sensor załadunku działa trochę podobnie - ?

sensor załadunku wyczuwa stopien zabrudzenia i do tego dobiera parametry.

Moj sposób na to zeby na eco wszytstko lsniło po 3 dniach to po prostu biore ręcznik papierowy i z talerzy po obiedzie zgarniam nim resztki do kosza, tak samo z garnków, ale nigdy nie opłukuje pod wodą...szkoda wody. Po 3 dniach na programie eco wszystko lsni więc po co mi bajery?

"Automatyka ilości wody gwarantuje oszczędne gospodarowanie woda i energia. Niezbędna ilość wody jest stale kontrolowana przez specjalny czujnik załadunku, np. w razie, gdy pod ciśnieniem wody, jeden z garnków się przechyli i zbierze się w nim woda, ta ilość zostanie uzupełniona.
    -------------------wiesz co jeszcze w zyciu zaden garnek mi sie nie przewrócił...to jest naciagactwo dla mnie, cos plastikowego lekkiego tak, ale nie garnek na litośc boską :P

ps urzywam wszystkiego osobno...bo myje jak te cudowne srodki i jest suuuzo tansze
    np. kupuje prosze na 100 myc za 2.99 euro sól 1.20 euro i nabłyszczacz za 1,80 euro...nikt mnie nie przekona do kupienia quantum za 40 tabsów za jakies 5 euro.
    kiedys je próbowałam...nie przekonałay mnie poprostu spełniły swoje zadani jak mój dotychczasowy proszek...
    pozdrawiam :)

Dodano po 3 [godziny] 12 [minuty]:

ps. nie dajcie sie zwariować, bo tym od reklamy tylko o to chodzi...;)

i sorry za moje ortografy :P

• #650 21 Lis 2009 19:21
    espresso3
    Poziom 9  

Wielkie dzięki wszystkim za rady.
    danfilm- za wszystkie szczegóły.

zwykły człek - początkowo rozpatrywałam właśnie tego bosch z Twojego linka, potem siemensa a potem poczytałam to forum i stwierdziłam że muszę szukac z vario 3. Twoim zdaniem to niepotrzebny bajer ?
    Byłam na tak, a dziś przyszła do mnie znajoma, która używała różnych zmywarek pracując za granicą i jest zdecydowanie za koszykami. I znowu mętlik w głowie :(

johana75 napisał:
    johana75 napisał:

sensor załadunku wyczuwa stopien zabrudzenia i do tego dobiera parametry.

-------------------wiesz co jeszcze w zyciu zaden garnek mi sie nie przewrócił...to jest naciagactwo dla mnie, cos plastikowego lekkiego tak, ale nie garnek na litość boską :P

tutaj to chodziło mi trochę o co innego... ;)
    ciągle o tą 1/2 załadunku - i obok podałam dwie definicje sensora załadunku :
    pierwsza : "Sensor załadunku
    Przebieg programu zależy również od stopnia zapełnienia zmywarki. Ocenia to sensor załadunku i dozuje wodę odpowiednio do ilości mytych naczyń."
    oraz druga : "Automatyka ilości wody gwarantuje oszczędne gospodarowanie woda i energia. Niezbędna ilość wody jest stale kontrolowana przez specjalny czujnik załadunku, np. w razie, gdy pod ciśnieniem wody, jeden z garnków się przechyli i zbierze się w nim woda, ta ilość zostanie uzupełniona.

a Ty chyba zrozumiałaś że pytam o :
    "aquaSensor
    Elektroniczny czujnik sprawdzający stopień zabrudzenia wody podczas mycia wstępnego. Wynik badania ma wpływ na ilość doprowadzanej wody. Zaletą jest oszczędność wody do czterech litrów w porównaniu z programami do mocno zabrudzonych naczyń.
    aquaSensor to gwarancja najlepszych efektów zmywania przy maksymalnej oszczędności wody i energii."

reklamami się staram nie sugerować bo musiałabym wybrać najwyższy model,
    chcę tylko żeby dla mnie było praktycznie.

Jeśli nie warto dopłacać za vario 3 - to pasuje mi Siemens SN25M830EU.
    a jeśli warto to kwestia czy wystarczy model bez half load - Siemens SN25M880EU
    (nie ma połowy załadunku ale przy okazji ma strefę intensywną - sama z siebie tego bajeru nie szukałam, ale ponieważ chcę tam myć wszystko to zaczęłam się i nad nim zastanawiać)
    czy też raczej mi się on przyda ... wtedy model vario 3 i half load - Siemens SN26M890EU - warto dołożyć i przestać się zastanawiać ?
    przy okazji cichsza jest... i funkcję higieny ma... choć nie było to moim zapotrzebowaniem...
    Czy darować sobie to vario 3 i wtedy problem z głowy i ładna kwota w kieszeni...

• #651 22 Lis 2009 11:32
    danfilm
    Poziom 10  

espresso3 napisał:
    ... i stwierdziłam że muszę szukac z vario 3. Twoim zdaniem to niepotrzebny bajer ?
    Byłam na tak, a dziś przyszła do mnie znajoma, która używała różnych zmywarek pracując za granicą i jest zdecydowanie za koszykami. I znowu mętlik w głowie
    A czym znajoma to umotywowała?

• #652 22 Lis 2009 15:07
    johana75
    Poziom 11  

Kolezanka ma z vario 3 i troche sobie u niej poukładam te sztućce na tej szufladzie, jakos marnie mi szło, ale napewno doszłabym do wprawy ;) fakt więcej miejsca na garnki na dole. Ja zostałam przy koszyku, taki mój wybór:) moja pojemność zmywarki to 13 kompletów, przy vario jest jeden komplet więcej.

Zeby miec vario 3 trzeba zapłacic za kupe innych bajerów których ja nie potrzebuje wiec zrezygnowałam z tego pomysłu i za te pieniądze kupiłam sobie malakser.

sama musisz zdecydowac co jest ci potrzebne, nikt tego za ciebie nie zrobi.

Ja wiem ze jak sie kupuje 1 zmywarkę to nie ma się pojecia. Najlepiej pójdź do kolezanki i wypróbuj sobie jakiś model który ona ma, poukładaj naczynia, powyciągaj...może bedziesz miałą jakes swoje przemyslenia i kupisz to czego ci trzeba. pozdrawiam !

• #653 22 Lis 2009 17:14
    espresso3
    Poziom 9  

danfilm napisał:
    espresso3 napisał:
    ... i stwierdziłam że muszę szukac z vario 3. Twoim zdaniem to niepotrzebny bajer ?
    Byłam na tak, a dziś przyszła do mnie znajoma, która używała różnych zmywarek pracując za granicą i jest zdecydowanie za koszykami. I znowu mętlik w głowie
    A czym znajoma to umotywowała?

powiedziała, że myła w wielu zmywarkach, i w vario 3 często sztućce zostawały nie domyte, a w koszyku na dole to się nie zdarzało - dopytałam, na pewno chodzi jej o szeroką górną szufladę typowo na sztućce. i jeszcze nie można tam włożyć np. łyżki wazowej.
    a Wam domywa się w vario 3 ? a w koszykach ?

zwykły człek napisał:
    Espresso, ja bym wybrał coś z tego. Ale oczywiście to moja subiektywna ocena.
    http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?c...Id=334668&productId=2194864&productId=2143449

moze dam sobie spokój z tym dodatkowym poziomem i wybiore siemensa z Twojego linka (bo żadnej różnicy nie będzie między nim a tym boschem ?)
    rozpatrywałam jeszcze ten model z końcówką 880 - bo ma tą szufladę, ale jest głośniejsza, nie ma half load - co mi spokoju nie daje ;)

Dodano po 4 [minuty]:

johana75 napisał:
    Kolezanka ma z vario 3 i troche sobie u niej poukładam te sztućce na tej szufladzie, jakos marnie mi szło, ale napewno doszłabym do wprawy ;) fakt więcej miejsca na garnki na dole. Ja zostałam przy koszyku, taki mój wybór:) moja pojemność zmywarki to 13 kompletów, przy vario jest jeden komplet więcej.

Zeby miec vario 3 trzeba zapłacic za kupe innych bajerów których ja nie potrzebuje wiec zrezygnowałam z tego pomysłu i za te pieniądze kupiłam sobie malakser.

sama musisz zdecydowac co jest ci potrzebne, nikt tego za ciebie nie zrobi.

Ja wiem ze jak sie kupuje 1 zmywarkę to nie ma się pojecia. Najlepiej pójdź do kolezanki i wypróbuj sobie jakiś model który ona ma, poukładaj naczynia, powyciągaj...może bedziesz miałą jakes swoje przemyslenia i kupisz to czego ci trzeba. pozdrawiam !

johana a Ty jaki masz konkretnie model ???
    bo chyba znalazłam Cię na gazecie ;) - miałaś zamiar kupić Siemens SN56M580EU :) ?
    oj bardzo ciężko - chciałabym mieć już to za sobą i... nie żałować ;)
    moje koleżanki mają same 45 i stąd ciężko o porównanie - kwestia wyboru half load (jedna twierdzi, że dla 4 osób 45 cm to za mało, i dla nas na bank potrzebna 60, a druga przy 5 osobach uważa, że 45 spokojnie wystarcza...)

powiedzcie mi jeszcze - ten half load- jest konkretnie na połowę załadunku ? tzn jak zmywarka mieści 13 to na 6/7 kompletów ? nie da rady ana tym umyć np 9 ?
    oszczędność wody i prądu - ile zużywa na tym cyklu - macie to może w instrukcji ?
    faktycznie jest nieopłacalne ?

a coś takiego jak wymiennik ciepła - niezbyt istotne w oszczędności ?

a jak jest z serwisami siemens i bosch - ? jeszcze nie miałam z nimi do czynienia, a to też chyba istotne ?

chyba nie przestanę edytować tego postu ;)

wychodzi na to że bosch SMS53M08EU to odpowiednik siemens SN25M830EU,
    natomiast siemens SN25M880EU nie ma odpowiednika w boschu.
    i teraz proszę Was - zwykły człek, danfilm, johana75 - gdybyście mieli wybrać z dwóch powyższych siemensów :
    http://www.siemens-home.pl/siemens-agd/produk...duct-comparison.html?ps=SN25M830EU,SN25M880EU
    to który byście wybrali i dlaczego ?

Wasze opinie są naprawdę pomocne :)

• #654 23 Lis 2009 12:43
    johana75
    Poziom 11  

Nie wierzę tyle napisałam i nic nie ma....brrr

no więc jeszcze raz ...

masz rację zastanawiałam się nas siemensem podanym przez Ciebie, ale jak swierdziłam ze nie chcę vario 3 to wróciłam do mojego poprzedniego wyboru Boscha
    http://www.ceneo.pl/2295519

nie polecam ci zmywarki pow 48dB, no chyba ze masz zamknięta kuchnie i jak zmywasz to zamkniesz za soba dzrzwi żeby jej nie słyszeć, wtedy wzięłabym ta z vario3.
    Jesli ci vario 3 nie potrezebne to szukałabym do 48 dB ze strefa intensywną, zamiast połowy załadunku.

Wybrany przeze mnie Bosch zaskoczy mnie tym ze pomimo braku vario 3 wchodzi do niego naprawde bardzo dużo naczyń.

• #655 23 Lis 2009 12:54
    espresso3
    Poziom 9  

johana75 napisał:

nie polecam ci zmywarki pow 48dB, no chyba ze masz zamknięta kuchnie i jak zmywasz to zamkniesz za soba drzwi żeby jej nie słyszeć, wtedy wzięłabym ta z vario3.
    Jesli ci vario 3 nie potrzebne to szukałabym do 48 dB ze strefa intensywną, zamiast połowy załadunku.

właśnie...faktycznie mogę dłużej poczekać i nazbierać na całość - tylko że ta co nie ma half load a ma strefę intensywna i przy okazji vario 3 to ma 51 decybeli. a kuchnie mam otwartą... ale w kuchni pralka : 59 dB a wirowanie 76dB...

------------------------------------------------------------------------------------------
    mogę jeszcze skorzystać z promocji - kupić na 14 kompletów a jak okaże się dla mnie niepraktyczna to zwrócić po miesiącu i kupić tą drugą ;)
    czy za dużo zachodu ?

reasumując :
    za lepszy model nie ma co przepłacać.
    różnice w dwóch wybranych siemensach SN 25M... :
    830:
    koszyk na sztućce - 48 dB - half load - automatyczne rozpoznawanie detergentu
    880:
    szuflada na sztućce vario 3 - 51 dB - strefa intensywna

który model jest Waszym zdaniem lepszy ???
    wyraźcie choć krótko swoje zdanie proszę - postaram się więcej nie męczyć ;)

• #656 23 Lis 2009 23:25
    johana75
    Poziom 11  

Jesli masz pralke w kuchni to weź tą głosniejszą (najwyzej bedziesz sie wkurzac ze jest za głośna ;) pralki i tak nie pobije.

• #657 24 Lis 2009 23:18
    danfilm
    Poziom 10  

espresso3 napisał:
    powiedziała, że myła w wielu zmywarkach, i w vario 3 często sztućce zostawały nie domyte, a w koszyku na dole to się nie zdarzało - dopytałam, na pewno chodzi jej o szeroką górną szufladę typowo na sztućce. i jeszcze nie można tam włożyć np. łyżki wazowej.
    a Wam domywa się w vario 3 ? a w koszykach ?
    Nie mam porównania - koszyka nie używałem ale w Vario3 wszystko dobrze mi się domywa.
    Każde z rozwiązań ma plusy i minusy. Wadą koszyka jest to, że zajmuje trochę miejsca w koszu ale za to szybko wrzuca się do niego sztućce. W szufladzie Vario3 załadunek na pewno trwa trochę dłużej (bo trzeba układać - po nabraniu wprawy jest całkiem nieźle) no i - fakt - nie mieści się chochla ale za to można tam dać pokrywki od plastikowych pojemników i nie fruwają po całej zmywarce. Zaś przede wszystkim zyskujesz trochę miejsca na gary/talerze.

espresso3 napisał:
    moje koleżanki mają same 45 i stąd ciężko o porównanie - kwestia wyboru half load (jedna twierdzi, że dla 4 osób 45 cm to za mało, i dla nas na bank potrzebna 60, a druga przy 5 osobach uważa, że 45 spokojnie wystarcza...)
    Policz jak duży stos garów produkujesz przy gotowaniu i spróbuj je zmieścić na dwóch poziomach w szafce 45 cm i w 60 cm (pamiętając o ułożeniu naczyń zgodnie z instrukcją oraz, że w zmywarce jest nieco mniej miejsca niż w szafce).

espresso3 napisał:
    powiedzcie mi jeszcze - ten half load- jest konkretnie na połowę załadunku ? tzn jak zmywarka mieści 13 to na 6/7 kompletów ? nie da rady ana tym umyć np 9 ?
    oszczędność wody i prądu - ile zużywa na tym cyklu - macie to może w instrukcji ?
    faktycznie jest nieopłacalne ?
    Trudno powiedzieć - jest to umowna połowa. W instrukcji jest o tym b. ogólnie. Możesz ściągnąć ze strony producenta i się zapoznać.

espresso3 napisał:
    a jak jest z serwisami siemens i bosch - ? jeszcze nie miałam z nimi do czynienia, a to też chyba istotne ?
    Jest sieć ogólnopolska. Nie wiem jak skuteczny - do tej pory nie miałem potrzeby korzystać :D

espresso3 napisał:
    i teraz proszę Was - zwykły człek, danfilm, johana75 - gdybyście mieli wybrać z dwóch powyższych siemensów :
    http://www.siemens-home.pl/siemens-agd/produk...duct-comparison.html?ps=SN25M830EU,SN25M880EU
    to który byście wybrali i dlaczego ?
    Pewnie każdy podpowie Ci inaczej. W każdym razie ja, jeśli dałbym radę dozbierać kasy, wybrałbym jeszcze cichszą, z Vario3 oraz ew. ze strefą intensywną. Natomiast musząc wybierać z tych dwóch przedstawionych, wybrałbym cichszą - to, po skuteczności mycia oraz oszczędności, parametr dla mnie najważniejszy. Wszak prania przy gościach chyba nie robisz a zmywarkę puścić zapewne Ci się zdarzy.

espresso3 napisał:
    tylko że ta co nie ma half load a ma strefę intensywna i przy okazji vario 3 to ma 51 decybeli. a kuchnie mam otwartą... ale w kuchni pralka : 59 dB a wirowanie 76dB...
    Tylko czy używanie w kuchni jednego głośnego urządzenia jest słusznym usprawiedliwieniem dla wstawienia tam kolejnego? Ja dążyłbym raczej do zmniejszania ilości źródeł hałasu w domu.

espresso3 napisał:
    mogę jeszcze skorzystać z promocji - kupić na 14 kompletów a jak okaże się dla mnie niepraktyczna to zwrócić po miesiącu i kupić tą drugą
    czy za dużo zachodu ?
    Sprytny pomysł. Przy sprzęcie wolnostojącym to nie aż tak wiele zachodu.

Trafnego wyboru!

• #658 25 Lis 2009 10:32
    espresso3
    Poziom 9  

danfilm napisał:

Pewnie każdy podpowie Ci inaczej. W każdym razie ja, jeśli dałbym radę dozbierać kasy, wybrałbym jeszcze cichszą, z Vario3 oraz ew. ze strefą intensywną.

też tak szukałam- SN26M890EU - ale nie dam rady :( to już sporo większa kwota + jakieś 600 zł.

espresso3 napisał:
    mogę jeszcze skorzystać z promocji - kupić na 14 kompletów a jak okaże się dla mnie niepraktyczna to zwrócić po miesiącu i kupić tą drugą
    czy za dużo zachodu ?

danfilm napisał:
    Sprytny pomysł. Przy sprzęcie wolnostojącym to nie aż tak wiele zachodu.

A czy spotkaliście się może z tymi wymianami ? Odbywa się to bez problemu ??
    ale jednak chyba nie przejdzie - trzeba kupić stacjonarnie, a nie przez internet, a w zwykłych sklepach ta glośniejsza z vario 3 jest sporo droższa.

tak więc wychodzi na to że muszę kupić prostszy model.
    czyli ten polecony przez zwykłego człeka ;)

wielkie dzięki wszystkim !

ps. chciałam Wam dać punkty ale nie mam jeszcze takiej możliwości.

• #659 25 Lis 2009 14:00
    wlodek11a
    Poziom 9  

Mam zamiar kupić moja pierwszą zmywarkę i po przeczytaniu forum jestem skołowany, jest nas dwoje i dziecko w drodze, chciałbym zmywarkę do zabudowy rozmiar obojętny, oszczędna, zabezpieczenie przed zalaniem, cena do 1500zł,na firmach się nie znam czytałem że z Boscha są dobre. Jaką zmywarkę mi polecicie

• #660 25 Lis 2009 16:59
    johana75
    Poziom 11  

Rozmaiar nie jest obojętny...jest ważny jak zawsze i we wszystkim ;D

Dla 3 osób weź 60cm. Jęsli masz tak mała kwote do dyspozycji to polecę ci tą:
    http://www.ceneo.pl/2295519
    Jak na swoją cenę jest cicha i ma wszystko co potrzeba, mozesz mi wierzyc bo własnie ta jest moją 3 zmywarką.Jest 200zł ponad twoim budżetem, ale ja z plastikowym dnem ci nie polecę, a własnie te sa za ok.1500zł.pozdr.

Szukaj w 5mln produktów