Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zmywarkę kupić 2009?

galezow 26 Lis 2009 10:21 11550 686
  • MetalworkMetalwork
    zukers
    Poziom 10  
    czesc wam,
    potrzebuję porady mam nowa zmywarkę BOSCH SMS58M02EU, i jest taka sprawa że nie działa mi normalnie jej otwieranie tzn nie reaguje klamka - wciskam ja ale dzwiczki się nie otwierają, czy one posiadają jakies zabezpieczenia przed otwarciem czy przyszedł mi uszkodzony sprzęt?
    z_agatka
    Poziom 2  
    Witam, poczytalam watek i teraz sama nie wiem co robic. Mam stara kuchnie i jestem w stanie wygospodarowac miejsce na zmywarke o szer. 45 cm. Wiem ze mala, ale lepsza taka niz zadna. Pieniedzy tez nie mam za duzo, jakies 1400 zl. Szukalam w necie i znalazlam takie modele:
    http://www.euro.com.pl/zmywarki/bosch-srs43e22eu.bhtml
    http://www.euro.com.pl/zmywarki/opinie-electrolux-esf4320.bhtml#content_3c
    http://www.euro.com.pl/zmywarki/dane-techniczne-siemens-sf24e231eu.bhtml#content_3c
    Czy mam sobie z nimi dac spokoj i szukac czegos w innych, tanszych markach, czy lepiej kupic cos z tego? Bede wdzieczna za jakiekolwiek sugestie.
    ania.ruda
    Poziom 2  
    do ESPRESSO3 kupuję SMS 53M08EU mysle zedopiero w styczniu bo teraz mam za dużo wydatków buuu ale ważne ze podjęta decyzja, nawet dodatkowe naczynia kupiłam jeszcze tylko dokupię sztućce no i kubki bo wytłukłam, oczywiście jeszcze musze zmienić zlew bo ten nie pasi. Ale nie mogę się doczekać. W końcu bedzie czas dla rodziny!
    zwykły człek
    Poziom 20  
    z_agatka napisał:
    Witam, poczytalam watek i teraz sama nie wiem co robic. Mam stara kuchnie i jestem w stanie wygospodarowac miejsce na zmywarke o szer. 45 cm. Wiem ze mala, ale lepsza taka niz zadna. Pieniedzy tez nie mam za duzo, jakies 1400 zl. Szukalam w necie i znalazlam takie modele:
    http://www.euro.com.pl/zmywarki/dane-techniczne-siemens-sf24e231eu.bhtml#content_3c
    Czy mam sobie z nimi dac spokoj i szukac czegos w innych, tanszych markach, czy lepiej kupic cos z tego? Bede wdzieczna za jakiekolwiek sugestie.

Agatka. Teraz w Noenecie masz świetna zmywarke do zabudowy Mastercooka w promocji za 999 zł. Takich parametrów za te pieniadze szukać ze świecą. nie wiem skąd taka cena na nią, ale "mikołaja" chyba pogięło :).
    No ale Ty celujesz w wolno stojącą, więc ja bym sie skłaniał bardziej ku electrolux'owi, bo jest cichszy. Pod uwagę wziąłbym też:
    http://www.euro.com.pl/zmywarki/dane-techniczne-mastercook-zwe-1447.bhtml#content_3c
    za te pieniądze to jedyna zmywarka z programem auto, wyświetlaczem, ecosesorem i wieloma innymi funkcjami.
  • MetalworkMetalwork
    danfilm
    Poziom 10  
    zukers napisał:
    mam nowa zmywarkę BOSCH SMS58M02EU, i jest taka sprawa że nie działa mi normalnie jej otwieranie tzn nie reaguje klamka - wciskam ja ale dzwiczki się nie otwierają, czy one posiadają jakies zabezpieczenia przed otwarciem czy przyszedł mi uszkodzony sprzęt?
    Tak, jest mechaniczne zabezpieczenie przed otworzeniem drzwi przez dzieci.
    Jaką zmywarkę kupić 2009?

z_agatka napisał:
    Szukalam w necie i znalazlam takie modele:
    Czy mam sobie z nimi dac spokoj i szukac czegos w innych, tanszych markach, czy lepiej kupic cos z tego?
    Kup coś z powyższych. Electrolux jest z nich najcichszy i ma najwyższą klasę suszenia ale niech się wypowiedzą użytkownicy tych modeli.
    espresso3
    Poziom 10  
    ania.ruda napisał:
    do ESPRESSO3 kupuję SMS 53M08EU mysle zedopiero w styczniu bo teraz mam za dużo wydatków buuu ale ważne ze podjęta decyzja, nawet dodatkowe naczynia kupiłam jeszcze tylko dokupię sztućce no i kubki bo wytłukłam, oczywiście jeszcze musze zmienić zlew bo ten nie pasi. Ale nie mogę się doczekać. W końcu bedzie czas dla rodziny!

ja już kupiłam bliźniaka Siemensa SN25830EU - tego modelu Boscha wybranego przez Ciebie - dziś przyjechała i czeka sobie na jutrzejszy montaż :) Tak się cieszę :)
    zarowka
    Poziom 13  
    Przeciez zwykły człek pisał ze jest do zabudowy wiec to nie ta.
    Pitmen
    Poziom 11  
    Czytałem cały wątek i niezły mętlik w głowie, szukam wolnostojącej zmywarki dużo osób chwali bosch'a, czy możecie polecić konkretny model ewentualnie innej firmy i model (zmywarka dla 3 osób, szerokość 60cm)
    espresso3
    Poziom 10  
    Zmywareczka sprawdzona - myje jak należy , tylko... jedno mnie zastanawia.
    To model Siemensa wolnostojący w inoxie.
    Blacha na jednym boku przy dotknięciu/ucisku rusza się, na środku tak jakby wgina, jest przy tym odgłos, nie wiem jak to ująć.
    Drugi bok jest bardziej stabilny. Czy to jakaś wada ???
    Napiszcie bo ja nie mam zielonego pojęcia, czy kontaktować się z serwisem czy może nie ma co (wolałabym nie robić sobie kłopotu...)

Dodano po 6 [minuty]:

Pitmen napisał:
    Czytałem cały wątek i niezły mętlik w głowie, szukam wolnostojącej zmywarki dużo osób chwali bosch'a, czy możecie polecić konkretny model ewentualnie innej firmy i model (zmywarka dla 3 osób, szerokość 60cm)

Ja właśnie kupiłam dla 3 osób model wolnostojący 60 w inoxie. Zadowolona jestem bardzo :) mogę więc polecić.
    Model w kolorze białym będzie tańszy.
    Mam Siemens SN25830EU bo bardziej podobał mi się desing, ewentualnie jego bliźniak Bosch SMS53M08EU (Silence Plus).
    Jeśli zaś nie jest Ci potrzebna funkcja halfload i nie będzie przeszkadzać 3 dB więcej to w Siemens SN25880EU zyskasz trzecią szufladę na sztućce vario 3.
    Miałam ogromny dylemat (jak widać z moich postów powyżej;) ) i jeśli ta funkcja pół wsadu mi się nie przyda to będę żałować braku vario 3...
    aro_w
    Poziom 2  
    W/g informacji z Infolini Bosch cale linie zmywarek Bosch - SMI, SMV i Siemens - SN maja metalowe dno.
    Zbyszek 1'
    Poziom 9  
    Polećcie mi proszę zmywarkę 60 do zabudowy. Kuchnia jest otwarta na salon więc dobrze żeby nie była głośna. Nie bawimy się sprzętem więc pewnie będziemy używać jednego podstawowego programu. Firma dla mnie nie jest ważna - chciałbym mieć tylko czyste naczynia:) Na zmywarkę przeznaczyłem 1500-2000 zł. W tej chwili nie mam żadnej na oku.
    agresor2007
    Poziom 2  
    Informuję internautów, że jeżeli nie chcą mieć problemów ze zmywarkami i pralkami\ \również o wym. 40x60x90 małogabarytowe\ pralkami ładowanymi z góry, kupujcie zmywarki i pralki tylko i wyłącznie SIEMENSA i BOSCHA. Bosch jest dobry,lecz Siemens jeszcze trochę lepszy. Nieprawdą jest, że wspomniane firmy produkują ten sam sprzęt. Owszem niektóre modele lodówek, oraz kilka wspólnych podzespołów do sprzetu AGD Siemens i Bosch produkują wspólnie. Pralki i zmywarki posiadają zupełnie inne konstrukcje i istotnie różnią się parametrami i technologią. W Niemczech, w rankingach niezależnych instytucji technicznych, w sprzęcie AGD, zawsze wyżej notowany jest Siemens. Klientela niemiecka, od co najmniej 100 lat\Siemens był wcześniej\ ceni zawsze wyżej produkty Siemensa, niż Boscha. Nie chciałbym dyskredytować innych firm takich jak; Whirlpool, Elektrolux, AEG, Ariston itp.\Wyżej od Siemensa w sprzecie AGD stoją Miele niemiecka i inne firmy niemieckie\sprzęt AGD tych firm jest bardzo drogi i jest to EXTRTAKLASA AGD, lecz ceny tych produktów zaczynają się od 3800 zł. Notomiast przedkładam Państwu opinię dot. sprzętu AGD klasy średniej. W tej klasie wiodą prym niepodważalnie, jako najbardziej bezawaryjne i ekonomiczne zmywarki i pralki m-ki Siemens i Bosch. Osobiscie polecałbym w każdym przypadku produkty Siemensa.
    espresso3
    Poziom 10  
    agresor2007 napisał:
    Informuję internautów, że jeżeli nie chcą mieć problemów ze zmywarkami i pralkami\ \również o wym. 40x60x90 małogabarytowe\ pralkami ładowanymi z góry, kupujcie zmywarki i pralki tylko i wyłącznie SIEMENSA i BOSCHA. Bosch jest dobry,lecz Siemens jeszcze trochę lepszy. Nieprawdą jest, że wspomniane firmy produkują ten sam sprzęt. Owszem niektóre modele lodówek, oraz kilka wspólnych podzespołów do sprzetu AGD Siemens i Bosch produkują wspólnie. Pralki i zmywarki posiadają zupełnie inne konstrukcje i istotnie różnią się parametrami i technologią. W Niemczech, w rankingach niezależnych instytucji technicznych, w sprzęcie AGD, zawsze wyżej notowany jest Siemens. Klientela niemiecka, od co najmniej 100 lat\Siemens był wcześniej\ ceni zawsze wyżej produkty Siemensa, niż Boscha. Nie chciałbym dyskredytować innych firm takich jak; Whirlpool, Elektrolux, AEG, Ariston itp.\Wyżej od Siemensa w sprzecie AGD stoją Miele niemiecka i inne firmy niemieckie\sprzęt AGD tych firm jest bardzo drogi i jest to EXTRTAKLASA AGD, lecz ceny tych produktów zaczynają się od 3800 zł. Notomiast przedkładam Państwu opinię dot. sprzętu AGD klasy średniej. W tej klasie wiodą prym niepodważalnie, jako najbardziej bezawaryjne i ekonomiczne zmywarki i pralki m-ki Siemens i Bosch. Osobiscie polecałbym w każdym przypadku produkty Siemensa.

a to się cieszę że wybrałam Siemensa od Boscha - choć ten model zmywarki jest u nas bardziej popularny z Boscha.
    michcio
    Specjalista elektryk
    espresso3 napisał:
    Blacha na jednym boku przy dotknięciu/ucisku rusza się, na środku tak jakby wgina, jest przy tym odgłos, nie wiem jak to ująć.
    Napiszcie bo ja nie mam zielonego pojęcia, czy kontaktować się z serwisem czy może nie ma co (wolałabym nie robić sobie kłopotu...)

Ja też tak mam. Z jednej strony jest pusto, a z drugiej jest płaszcz wodny, pewnie koło niego się nie ugina.
    To jest spory arkusz blachy przytwierdzony tylko na brzegach, więc ma prawo się wyginać :)
    adudzi
    Poziom 11  
    agresor2007 napisał:

Trochę zajeżdża papką marketingową ideologicznie zależną od prowizji :idea:
    espresso3
    Poziom 10  
    michcio napisał:
    espresso3 napisał:

Ja też tak mam. Z jednej strony jest pusto, a z drugiej jest płaszcz wodny, pewnie koło niego się nie ugina.
    To jest spory arkusz blachy przytwierdzony tylko na brzegach, więc ma prawo się wyginać :)

uf, dzięki za wypowiedź :)

Ciąg dalszy.
    kefflar
    Poziom 9  
    Tak sobie przeglądałem wątki - i postanowiłem że napiszę. Dzięki temu wątkowi uświadomiłem sobie, że już 10 lat minęło od zakupu tej zmywarki. Wtedy za Waszą namową/opinią wybrałem Siemensa. Zmywarka do dzisiaj pracuje i ma się świetnie. Przez te 10 lat nie wymagała jakiejkolwiek naprawy. Oczywiście kosze trochę sfatygowane, ale poza tym nie ma się do czego przyczepić.
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc w wyborze :)
    maver1ck
    Poziom 8  
    A ja odkopie ten temat AD 2020 :)

Szukam zmywarki do zabudowy 60 cm. Limit finansowy - 3000 zł.
    Widzę już, że szuflada na sztućce to jest to. TimeLight też by się przydał.
    Do tego myślę tylko o Bosch lub Siemens. Niestety ilość modeli zabija.
    Na start widzę te dwa:
    - Siemens SN658X06TE
    - Bosch SMV68MX03E

Warto dopłacać za Zeolith ?
    Jest jakiś szczególnie polecany model zmywarki na forum ?
    Ryszard49
    Poziom 36  
    maver1ck, dużo przydatnych funkcji. Zmywarka QuickSelect pozwoli Ci bez wysiłku wybrać odpowiedni cykl zmywania. To prostsze niż kiedykolwiek dotąd – wystarczy przesunąć palcem, aby wybrać czas trwania cyklu, a następnie za dotknięciem dodatkowe opcje. Resztą zajmie się zmywarka.
    Link
    aro987
    Poziom 8  
    maver1ck napisał:
    A ja odkopie ten temat AD 2020 :)

Szukam zmywarki do zabudowy 60 cm. Limit finansowy - 3000 zł.
    Widzę już, że szuflada na sztućce to jest to. TimeLight też by się przydał.
    Do tego myślę tylko o Bosch lub Siemens. Niestety ilość modeli zabija.
    Na start widzę te dwa:
    - Siemens SN658X06TE
    - Bosch SMV68MX03E

Warto dopłacać za Zeolith ?
    Jest jakiś szczególnie polecany model zmywarki na forum ?

Czy udało się już coś wybrać/kupić? mam te same kryteria
    maver1ck
    Poziom 8  
    Hej,
    Jeszcze nie. Trochę mi się remont obsunął.
    aro987
    Poziom 8  
    Prosimy o propozycję zmywarki na marzec 2020 r. o kryteriach:
    - zmywarka do zabudowy 60 cm.,
    - limit finansowy 3000 zł.,
    - szuflada na sztućce,
    - wyświetlanie czasu na podłodze.

Jeśli polecacie model proszę uzasadnić konkretnymi argumentami dlaczego ten na tle konkurencji.
    lwlwlwlw
    Poziom 2  
    Dzień Dobry,

Szukam sprawdzonej zmywarki do zabudowy 60cm szerokości:
    - cena do 1600zł
    - kosz na sztućce
    - cicha

W tej chwili mam na tapecie Electroluxa EEQ47210L, czy możecie polecić tego producenta?
    maver1ck
    Poziom 8  
    Hej,
    Wygląda na to, że będzie Bosch SMV68UX04E albo SMV68UX04E.
    I ciężki orzech do zgryzienia która.
    Jedna ma system Varioflex Pro, druga Zeolith.